2

FC Barcelona

1

• Valdes

• Ruszył na sędziego Victor Valdes i przez chwilę wydawało się, że może dojść do rękoczynów. Arbiter nie miał wątpliwości- czerwona kartka dla rozgoryczonego bramkarza Barcelony.

• Derby nie zawiodły. Po wyrównanym i niezwykle emocjonującym widowisku Real wygrywa to prestiżowe spotkanie. Zdecydowała końcówka, w której podopieczni Jose Mourinho byli drużyną dominującą. Nie zabrakło w końcówce kontrowersji, jednak ostatecznie 3 punkty przypisane zostaną mistrzom Hiszpanii. Kompleks Realu Madryt w szeregach Barcelony nabiera coraz większego rozmiaru. Za uwagę dziękuje Grzegorz Iwanowski.

• Żółta kartka też dla Valdesa.

• Za protesty kartkę dostaje Andres Iniesta.

• Zamieszanie po ostatnim gwizdku, Valdes z pretensjami rzuca się w kierunku arbitra głównego. Ten nie przechodzi obok tego obojętnie karząc gracza czerwoną kartką!

• Real Madryt- FC Barcelona 2:1

• Ależ się dzieje na boisku! Ronaldo z wolnego, świetna obrona Valdesa i kontra Barcelona zatrzymana przez Arbeloe. Żółta kartka dla obrońcy Realu.

• 3 minuty doliczone

• Żółta kartka dla Alvesa za brzydki faul na Ronaldo.

• Real idzie za ciosem! Chce pogrążyć rywala

• Ależ pech Cristiano Ronaldo! Piłka po strzale z rzutu wolnego ląduje na poprzeczce. Dobijał Pepe, jednak bardzo niecelnie!

• Ostatnia zmiana w drużynie Blaugrany. Thiago schodzi z boiska, w jego miejsce Tello.

• Wspaniale wykonany rzut rożny przez Lukę Modricia. Piłką ląduje na głowie obrońcy Realu Madryt, który wie co z taką sytuacją zrobić! Czyżby Real ?!

• SERGIO RAMOOOOOOOOOSSSSSSSS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2:1

• Alves mocno z wolnego, ale na posterunku Lopez!

• Zmiana w Barcelonie. W miejsce Pedro pojawia się Adriano.

• Morata oko w oko z Valdesem! Zabrakło chyba doświadczenia, górą bramkarz Barcelony!!! W takim meczu nie marnuje się takich okazji !!!

• Kwadrans gry do końca. Zarówno po jednych jak i drugich nie widać zmęczenia, mimo szybkiego tempa gry. Żadna z drużyn nie chce zadowolić się remisem.

• Poprzeczka Ronaldo! Jednak po gwizdku sędziego.

• Tymczasem znać o sobie dał Ronaldo! Kolejny soczysty strzał minimalnie mija słupek bramki Valdesa.

• Ostatnia zmiana w Realu. Arbeloa za Coentrao.

• Żółtko dla Moraty za nieprzepisowe zatrzymanie Messiego.

• Zmiana w drużynie gości. Alexis Sanchez w miejsce Davida Villi.

• Ależ bomba z rzutu wolnego Cristiano Ronaldo! Z największą trudnością broni Valdes!!!!

• Zółta kartka dla Thiago Alcantary.

• Dobre tempo meczu. Jedni i drudzy szukają swoich szans zostawiając sporo zdrowia na boisku.

• Kolejny faul i kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany Coentrao za faul na Alvesie.

• Tym razem groźnie gospodarze!!!! Minimalnie za głęboko wrzucał Callejon! Brakowało centymetrówMoracie, brakowało Ronaldo.

• Pierwszy faul na Ronaldo. Żółtą kartką ukarany Pique,

• i Khedira za Kakę.

• Podwójna zmiana w Realu Madryt. W miejsce Benzemy Ronaldo...

• Tymczasem kolejny raz groźnie Barcelona! Villa ostatecznie zablokowany i nie ma nawet rzutu rożnego.

• Do wejścia na boisko gotowy jest już ulubieniec Santiago Bernabeu- Cristiano Ronaldo.

• Żółta kartka dla Jordiego Alby za faul na Pepe. Real miał szansę na szybką kontrę. Dobra decyzja sędziego.

• Dobra, szybka akcja Barcelony. Aktywny w drugiej połowie Pedro jednak za głęboko. Barcelona ponownie w ataku.

• Żółta kartka dla Ramosa za zagranie ręką.

• Faul Villi na Pepe i szansa ze stałego fragmentu gry zmarnowana.

• Barcelona przed szansą z rzutu wolnego. ok. 26 m od bramki Lopeza.

• Przy aplauzie publiczności z ławki rezerwowych podniósł się Ronaldo rozpoczynając rozgrzewkę!

• Zaczynamy drugie 45 minut!

• Obie jedenastki już na murawie.

• Czekamy na gole w drugiej połowie! Gran Derbi Real Madryt - FC Barcelona Gran Derbi Real Madryt - FC Barcelona Zobacz więcej zdjęć z Santiago Bernabeu!

• Bramka Messiego, to 39. trafienie Argentyńczyka w tym sezonie. Zdobywca Złotej Piłki śrubuje swój kosmiczny rekord. Będziemy jeszcze dzisiaj świadkami 40-tego trafienia? Za kilka minut zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy! 1:1 po wyrównanej i toczącej się w szybkim tempie grze. Wracamy za kilkanaście minut.

• Kolejny faul piłkarzy Barcelony. Pique podcina Benzeme, jednak bez konsekwencji

• Dobrze zapowiadająca się akcja gości przerwana faulem na Pepe

• Groźna odpowiedź Realu!! Dobra wrzutka na głowę Moraty, jednak młody skrzydłowy Realu strzela tylko w boczną siatkę. Gdyby był tam Ronaldo..

• Ponownie Barcelona w ofensywie. Ładnym podaniem do Villi popisał się Iniesta, jednak napastnik reprezentacji Hiszpanii strzela bardzo niecelnie z ostrego kąta.

• Barcelona nabiera tempa. Spokojnie rozgrywa piłkę na połowie Realu, szuka słabego punktu.

• MESSI!!!!!!! Ależ okazja przed Argentyńczykiem! Niestety, chwila zawahania i niemal stuprocentowa szansa została zmarnowana! To powinien być gol!

• Modrić z dystansu, jednak ten strzał nie mógł sprawić żadnego problemu Valdesovi.

• Obraz gry przypomina spotkanie z Pucharu Króla. Barcelona zaczęła trochę odważniej rozprowadzać piłkę, Real natomiast przyczajony czeka na zabójczy kontratak.

• Morata zablokowany w polu karnym gości! Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Modricia mogło skończyć się bramką.

• Indywidualna akcja Argentyńczyka! Dobre podanie z głębi pola, zakończone płaskim strzałem daje remis Barcelonie! Chwalona w pierwszych minutach obrona Realu Madryt zdecydowanie zaspała w tej sytuacji. Mamy emocje na Bernabeu!

• MESSI !!!!!!! 1:1 !!!!!!!

• Kwadrans gry za nami. Barcelona póki co przyćmiona i zdominowana nie ma pomysłu na sforsowanie obrony Mistrza Hiszpanii. Real natomiast solidnie pracuje na boisku o każdy metr kwadratowy.

• Ładna akcja Alby i Villi na lewej stronie zakończona niecelnym wyłożeniem piłki przed pole karne Lopeza.

• Real nie odpuszcza. Agresywny pressing na połowie przeciwnika.

• Barcelona rozgrywa piłkę na połowie rywala, jednak im bliżej pola karnego rywala, tym mniej miejsca na podanie. Póki co obrona Realu wygląda solidnie.

• Ależ otwarcie gospodarzy! Świetnie lewą stroną z piłką popędził Alvaro Morata, dostrzegł w polu karnym Francuza, który bez problemów wpakował futbolówkę z bliskiej odległości do bramki.

• BENZEMA!!!! 1:0 !!!!

• Kaka do Benzemy, ale Francuz traci piłkę w polu karnym Barcelony.

• Spokojny początek spotkania. Real wydaje się grać swoje, przyczajony szuka swoich szans w kontratakach.

• Zaczynamy!!!

• Ławka rezerwowych Barcelony: Pinto, Puyol, Song, Adriano, Tello, Fabregas, Sanchez Ławka Realu: Adan, Arbeloa, Carvalho, Khedira, Oezil, Ronaldo, Higuain.

• Gospodarze natomiast zagrają w mocno przemeblowanym składzie w porównaniu z ostatnim starciem obu drużyn. Przede wszystkim sporo emocji wzbudza brak lidera i największej gwiazdy Realu- Cristiano Ronaldo. W miejsce Portugalczyka zobaczymy młodziutkiego Moratę, dla którego będzie to największy sprawdzian w karierze. W linii pomocy zobaczymy również Callejona oraz Kakę, którzy zastąpią Di Marię oraz Oezila. Szansę od pierwszych minut dostaną również Luka Modrić oraz Karim Benzema. Trener Jose Mourinho daje dzisiaj odpocząć kluczowym zawodnikom, przed spotkaniem w Lidze Mistrzów.

• Znamy już obie jedenastki, które rozpoczną dzisiejsze Gran Derbi. Goście przyjechali do stolicy Hiszpanii bez kontuzjowanego Xaviego. Mimo braku kluczowego dla zespołu piłkarza, wyjściowy skład gości robi wrażenie. Do podstawowej jedenastki wraca Villa, który w rewanżowym meczu Pucharu Króla sprzed trzech dni był tylko zmiennikiem.

• Jeśli chodzi zaś o drużynę gospodarzy, to pewnym jest, że piłkarze Realu nie mają dzisiaj nic do stracenia. Zagrają o prestiż, zagrają o udowodnienie, że w bezpośrednich starciach z Barceloną to oni są drużyną lepszą. Mając jednak w perspektywie wtorkowy rewanż z Manchesterem United w 1/8 finału Ligi Mistrzów nie będą obciążeni presją, co może tylko uatrakcyjnić dzisiejsze widowisko.

• Więcej do udowodnienia w dniu dzisiejszym mają piłkarze Barcelony. To im powinno zależeć na tym, żeby zmazać plamę i przełamać panującą w ostatnim czasie niemoc w meczach przeciwko największemu rywalowi i mimo, że w lidze wydaje się już wszystko klarowne, to dzisiejsze zwycięstwo Blaugrany może okazać się wisienką na torcie, którym jest Mistrzostwo Hiszpanii.

• Po wtorkowej klęsce piłkarzy Tito Vilanovy w CdR przyszedł czas na. Mimo, że mecz wydaje się spotkaniem o przysłowiową pietruszkę, to zarówno jedni, jak i drudzy powinni dostarczyć dzisiaj swoim kibicom wielkich emocji.

• Sporo dzieje się w ostatnim czasie na hiszpańskich boiskach. Kibice Primera Division nie zdążyli ochłonąć po wtorkowym pojedynku obu drużyn w Pucharze Króla, a już dzisiaj będą mieli okazję na oglądanie swoich idoli w starciu ligowym.

• Wielkie Derby Europy już za niewiele ponad 30 minut. Zapraszamy!