Jak Polacy radzili sobie w ligach zagranicznych? (RAPORT, WIDEO)

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Austria:
2. Liga:

Tomasz Wisio (St. Polten) – Sankt Polten przegrało na wyjeździe z Liefering 1:2. Tomasz Wisio rozegrał całe spotkanie w obronie Sankt Polten, które zajmuje 8. pozycję w ligowej tabeli.

Bartłomiej Żynel (Liefering) – 17-letni bramkarz całe spotkanie spędził na ławce Liefering. Po 2 kolejkach Liefering zajmuje 6. miejsce w lidze.

Belgia:
Jupiler League:

Rafał Wolski (Mechelen) – Mechelen przegrało na wyjeździe z Club Brugge 0:3. Rafał Wolski cały mecz spędził na ławce rezerwowych Mechelen.

Filip Starzyński (Lokeren) – Lokeren zremisowało na własnym obiekcie z Charleroi 2:2. Filip Starzyński rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie Lokeren, a boisko opuścił po 56 minutach gry.

Bułgaria:
A PFG:

Marcin Burkhardt (Czerno More) – Wyjazdowe zwycięstwo Czerno More nad Slavią Sofia 1:0. Marcin Burkhardt całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gości.

Japonia:
Dywizja 2:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo wygrało na wyjeździe z Okayamą 2:1. Krzysztof Kamiński rozegrał całe spotkanie w bramce Jubilo Iwata. Drużyna Polaka jest wiceliderem drugiej ligi japońskiej.

Łotwa:
Virsliga:

Dariusz Łatka (Jelgava) – FK Jelgava wygrała na wyjeździe ze Skonto Ryga 3:2. Dariusz Łatka rozegrał całe spotkanie w barwach Jelgavy, która po 16 kolejkach zajmuje 4. miejsce w tabeli.

Niemcy:
2. Bundesliga:

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie pomiędzy Kaiserslautern a Eintrachtem Brunszwik. Kacper Przybyłko spędził na placu gry pełne 90 minut.

Mateusz Klich (Kaiserslautern) – Mateusz Klich wyszedł w podstawowym składzie “Czerwonych Diabłów”. Były zawodnik m.in. PEC Zwolle zszedł z boiska w 46. minucie.

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Całe spotkanie w bramce Eintrachtu rozegrał Rafał Gikiewicz, który otrzymał dobre recenzje za piątkowy występ.

Adam Matuszczyk (Brusznwik) – Adam Matuszczyk również rozegrał 90 minut w barwach Eintrachtu Brunszwik.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Sankt Pauli wygrało na wyjeździe z Karlsruher 2:1. Waldemar Sobota rozpoczął spotkanie w wyjściowej jedenastce gości, boisko opuścił po 62 minutach gry.

Piotr Ćwielong (Bochum) – Zwycięstwo Bochum nad Duisburgiem 3:0. Piotr Ćwielong całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gospodarzy. Bochum po 2 kolejkach ma na swoim koncie komplet punktów.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – Sandhausen pokonało na własnym obiekcie Union Berlin 4:3. Jakub Kosecki rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie gospodarzy, a boisko opuścił w 78. minucie.

Norwegia:
Tippeligaen:

Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Stromsgodset wygrało na wyjeździe z Tromso 6:0. Łukasz Jarosińki całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gości. Po 18 kolejkach drużyna Jarosińskiego zajmuje 5. miejsce w tabeli norweskiej ekstraklasy.

Rosja:
Premjer Liga:

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – FK Krasnodar bezbramkowo zremisował na wyjeździe z FK Rostów. Artur Jędrzejczyk całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gości.

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar Perm wygrał na własnym boisku z Samarą 1:0. Janusz Gol rozegrał całe spotkanie w drużynie gospodarzy.

Maciej Rybus (Terek) – Terek Grozny przegrał na wyjeździe z Zenitem Sankt Petersburg 0:3. Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut w barwach Tereka.

Szkocja:
Premiership:

Błażej Augustyn (Heart of Midlothian) – Debiut Błażeja Augustyna w barwach Heart od Midlothian w wygranym meczu 4:3 z Saint Johnstone. 27-latek rozegrał cały mecz i został ukarany żółta kartką.

USA:
MLS:

Damian Perquis (Toronto) – Toronto przegrało na wyjeździe z New England Revolution 1:3. Perquis zszedł z placu gry w 69. minucie spotkania. Kilka minut wcześniej były zawodnik Betisu Sewilla został ukarany żółtą kartką.

NASL (2. poziom rozgrywkowy):

Wojciech Wójcik (Indy Eleven) – Indy Eleven przegrało u siebie z Atlantą 0:1. Wójcik wszedł na boisko w 60. minucie spotkania.

Węgry:
Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Zwycięstwo Ferencvarosu w wyjazdowym meczu z Vasas 2:0. Michał Nalepa rozegrał całe spotkanie w barwach Ferencvarosu.