Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? (RAPORT, WIDEO)

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:
Premier League:

Wojciech Szczęsny (Arsenal) – “Kanonierzy” wygrali na własnym stadionie z Aston Villa 5:0. Szczęsny całe spotkanie oglądał z wysokości ławki rezerwowej, ponieważ dostępu do bramki Arsenalu bronił David Ospina.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Czyste konto Łukasza Fabiańskiego w meczu Southampton – Swansea. “Łabędzie” wygrały 1:0 po golu Jonjo Shelveya.

Marcin Wasilewski (Leicester) – Leicester City przegrało na wyjeździe z Manchesterem United 1:3. Marcin Wasilewski zdobył honorową bramkę dla beniaminka Premier League. Gol „Wasyla” jest pierwszym golem Polaka w angielskiej ekstraklasie od 22 lat.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Bezbramkowy remis w meczu Ipswich Town – Wigan. Białkowski zachował czyste konto w bramce Ipswich.

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth wygrało z Watford 2:0. Artur Boruc rozegrał całe spotkanie w bramce lidera Championship.

Tomasz Kuszczak (Wolverhampton) – Wolverhampton zremisował na wyjeździe z Boltonem 2:2. Tomasz Kuszczak całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych „Wilków”.

Radosław Majewski (Huddersfield) – Huddersfield przegrało przed własną publicznością z Leeds United 1:2. Majewski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Belgia:
Jupiler League:

Rafał Wolski (Mechelen) – Mechelen zremisowało na wyjeździe z Waasland-Beveren 2:2. Rafał Wolski przesiedział całe spotkanie na ławce swojego nowego zespołu.

Proximus League:

Piotr Parzyszek (Sint Truiden) – Saint Truidense wygrało 2:0 z drugoligowym Mechelen. Piotr Parzyszek zdobył gola w 70. minucie spotkania, na boisko wszedł 11 minut wcześniej. To 9. gol w obecnym sezonie polskiego napastnika. Truidense jest liderem 2. ligi belgijskiej z przewagą 10 punktów nad drugim I trzecim zespołem w tabeli.

Hiszpania:
Primera Division:

Przemysław Tytoń (Elche) – Porażka Elche w wyjazdowym meczu z Granadą 0:1. Przemysław Tytoń rozegrał całe spotkanie w bramce Elche, które plasuje się na przedostatniej pozycji w ligowej tabeli.

Holandia:
Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Ajax Amsterdam przegrał na wyjeździe z Vitesse 0:1.Arkadiusz Milik rozegrał 80 minut. W 60. minucie Polak został ukarany żółtą kartką. Ajax zajmuje drugie miejsce w lidze ze stratą 9 punktów do liderującego PSV.

Filip Kurto (Dordrecht) – Bezbramkowy remis w spotkaniu Dordrecht – Heerenveen. Filip Kurto rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy, którzy zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium przegrał wyjazdowe spotkanie z Wolfsburgiem aż 1:4. Lewandowski rozpoczął spotkanie w wyjściowej jedenastce Monachijczyków, a z boiska zszedł w 71. minucie. W miejsce Polaka na boisku zameldował się Pizarro.

Sebastian Boenisch (Bayer) – Bezbramkowy remis w spotkaniu Bayer Leverkusen – Borussia Dortmund. Sebastian Boenisch całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych „Aptekarzy”.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Łukasz Piszczek wyszedł w podstawowej jedenastce Borussii Dortmund w meczu przeciwko Bayerowi. Polak rozegrał całą pierwszą połowę. Reprezentant Polski doznał urazu uda.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim przegrało na wyjeździe z Augsburgiem 1:3. Eugen Polanski zszedł z boiska w 79. minucie spotkania. „Wieśniacy” zajmują 7. miejsce w tabeli niemieckiej ekstraklasy.

Sławomir Peszko (Koeln) – Asysta, żółta kartka i 67 minut Sławomira Peszki w meczu Kolonii z Hamburgiem. „Kozły” wygrały 2:0, a Polak asystował przy golu na 1:0 autorstwa Risse.

Paweł Olkowski (Koeln) – Pełne 90 minut Pawła Olkowskiego w barwach Kolonii w wygranym meczu z Hamburgiem.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – Estoril Praia przegrał na wyjeździe z Rio Ave 1:2. Paweł Kieszek rozegrał całe spotkanie w bramce Estorilu.

Turcja:
Super Lig:

Ludovic Obraniak (Rizespor)
– Debiutancki gol Ludovica Obraniaka w barwach Rizesporu. Drużyna Obraniaka wygrała na wyjeździe z Genclerbirligi 2:0. Reprezentant Polski przyjął piłkę tuż przed linią pola karnego i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – TNS wygrało na własnym stadionie z Port Talbot 6:0. Adrian Cieślewicz wszedł na plac gry w 71. mnucie spotkania.

Włochy:
Serie A:

Kamil Glik (Torino) – Torino rozbiło na własnym stadionie Sampdorię 5:1. Kamil Glik rozegrał całe spotkanie w drużynie z Turynu, która obecnie zajmuje 10. miejsce w ligowej tabeli.

Paweł Wszołek (Sampdoria) – Paweł Wszołek całe spotkanie przeciwko Torino przesiedział na ławce rezerwowych.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – AS Roma zremisowała na własnym obiekcie z Empoli 1:1. Łukasz Skorupski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Roma zajmuje pozycję wicelidera ze stratą 7 punktów do Juventusu Turyn.

Piotr Zieliński (Empoli) – Piotr Zieliński wszedł na plac gry w 57. minucie spotkania. Empoli z dorobkiem 20 punktów zajmuje 16. miejsce w tabeli.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Cittadella) - Cittadella wygrała z Trapani 1:0. Tomasz Kupisz rozegrał pełne 90 minut w barwach gospodarzy.

Michał Chrapek (Catania) – Catania Calcio pokonała na własnym obiekcie Perugie 2:0. Chrapek zastąpił na boisku w 73. minucie Maniero.

Bartosz Salamon (Pescara) – Pełne 90 minut Bartosza Salamona w barwach Pescary w meczu z Bolonią. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Pescara zajmuje 9. miejsce w lidze z dorobkiem 32 punktów.

Thiago Cionek (Modena) – Modena zremisowała na wyjeździe z Pro Vercelli 1:1. Thiago Cionek rozegrał całe spotkanie w drużynie gości. Modena plasuje się na 12. miejscu z dorobkiem 30 punktów.

Mateusz Lewandowski (Entella) – Entella przegrała na wyjeździe z Brescią 0:3. Lewandowski wszedł na boisko w 83. minucie meczu.