Lech Poznań

2

Śląsk Wrocław

0

• Po znakomitej drugiej połowie piłkarze Lecha Poznań wygrywają to spotkanie i zbliżają się do Legii na odległość dwóch punktów. Walka o bycie gospodarzem meczu na szczycie w ostatniej kolejce rundy zasadniczej będzie bardzo ciekawa. Tymczasem z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Flavio wywalczył jeszcze rzut rożny.

• Zulciak zmienia Hamalainena.

• Płaski strzał z dystansu Formelli pewnie łapie Pawełek.

• Kownacki!!! Po fatalnym błędzie Pawelca, młody napastnik Lecha starał się ośmieszyć Pawełka, ale ten odbił piłkę!

• Pięć minut doliczonych do tego meczu.

• Strzał z dystansu Hołoty dość wyraźnie minął bramkę Gostomskiego.

• Keita wchodzi w miejsce Pawłowskiego.

• Dankowski zmienia Machaja.

• Trzy punkty zostaną w Poznaniu! Po centrze Douglasa z rzutu wolnego Arajuuri musnął piłkę głową przed interweniującym Pawełkiem i trafił w ten sposób do siatki! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Paulus Arajuuri!

• Zupełnie nie istnieje po przerwie Śląsk, choć gdyby nieco lepiej przymierzył z rzutu wolnego Machaj, to mogło być 1:1.

• Słupek!!! Pawłowski uderzył z kilkunastu metrów 'spod siebie', ale jego techniczny strzał trafił tylko w słupek!

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Douglasa i słabą główkę Kędziory pewnie łapie Pawełek.

• Hamalainen! Po kapitalnej centrze Kędziory Fin uderza głową prosto w ręce Pawełka!

• Kownacki! Jego strzał nieznacznie mija bramkę Śląska!

• Centra Hamalainena w kierunku Formelli, ale ten nie opanował futbolówki. Kwadrans do końca.

• ... oraz Hateley za Danielewicza.

• Dwie zmiany także w Śląsku. Lacny za Picha...

• Formella zmienia Lovrencsicsa.

• Poprzeczka! Piękny strzał Machaja trafia tylko w obramowanie bramki Gostomskiego!

• Flavio faulowany przez Arajuuriego tuż przed polem karnym. Szansa dla Śląska z rzutu wolnego!

• Dośrodkowanie Ostrowskiego pewnie łapie Gostomski.

• Linetty! Pomocnik Lecha dostał dobre podanie w pole karne i chciał wyłożyć piłkę Lovrencsicsowi, ale ten jej nie sięgnął przed bramką Śląska!

• Błędy w obronie Śląska! Hamalainen omal nie wyszedł sam na sam z Pawełkiem, ale bramkarz Śląska dobrze poradził sobie w tej sytuacji!

• Pawłowski mocno uderzył z dystansu, ale w sam środek bramki, prosto w ręce Pawełka!

• Ależ ruszył na rywala Lech po przerwie spowodowanej racami na murawie! Śląsk momentami nie wie, co się dzieje!

• Przycisnęli gospodarze! Po centrze Douglasa Arajuuri uderzył w stylu Zlatana, ale jednak dość wyraźnie obok bramki!

• Lovrencsics! Po akcji Pawłowskiego i podaniu przed pole karne, Lovrencsics minął Ostrowskiego, który poślizgnął się na murawie, ale później przegrał pojedynek z Pawełkiem!

• Do bezpańskiej piłki dopadł przed polem karnym Pawłowski, wbiegł w szesnastkę, po czym uderzył bardzo niedokładnie!

• Łukasz Trałka leży na murawie. Potrzebna interwencja medyczna.

• Do kapitalnego dośrodkowania Douglasa dopadł na piątym metrze przed bramką Hamalainen i z pierwszej piłki nie dał żadnych szans Pawełkowi! 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kasper Hamalainen!

• Szansa dla Lecha! Po złym piąstkowaniu Pawełka zmierzający do bramki strzał z dystansu Pawłowskiego zablokowali Celeban i Ostrowski!

• 22175 kibiców dzisiaj na Bułgarskiej.

• Po około dwóch minutach przerwy wznawiamy grę.

• Przerwa w grze z wymienionego poniżej powodu.

• No cóż, pierwsze minuty po przerwie nie nastrajają optymistycznie wszystkich kibiców obserwujących to spotkanie. Nadal dzieje się niewiele.

• Wznawiamy grę w Poznaniu!

• Bardzo słaby mecz w Poznaniu. Zero goli, mało akcji i strzałów, niewiele emocji. Oby po przerwie było lepiej.

• Koniec pierwszej części gry.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy tego meczu.

• Centra Kownackiego z lewego skrzydła pada łupem Pawełka. Przerwa w grze, bo jakiejś kontuzji doznał Paweł Zieliński.

• Uderzenie z dystansu Pawłowskiego poszybowało dobre półtora metra ponad bramką Pawełka.

• Do dośrodkowania z rzutu rożnego Machaja dopadł Celeban, ale z trudnej pozycji nie zdołał oddać czystego strzału głową.

• Słaby mecz w Poznaniu. I jednym, i drugim z wielkim trudem przychodzi przedostawanie się pod bramkę przeciwnika.

• Teraz z daleka bardzo niecelnie uderzył Łukasz Trałka.

• Jakiś problem ze zdrowiem ma teraz Arajuuri. Przerwa w grze.

• Szymon Pawłowski z dystansu uderzył bardzo niedokładnie.

• Wreszcie jakaś szansa dla Lecha! Po zagraniu za linię obrony Linettego, Kownackiego zdołał uprzedzić Pawełek. Piłkę jeszcze przejął Lovrencsics, ale uderzył obok bramki!

• Nie jest to na razie wielki mecz. Śląsk na nic nie pozwala Lechowi do tej pory. Wrocławianie są bardzo dobrze ustawieni.

• Dopiero teraz na sektorze gości swoje miejsca zajmują kibice Śląska, którzy czekali na wpuszczenie reszty swoich kolegów.

• Pich pociągnął z piłką prawą flanką, po czym dośrodkował ją na piąty metr, gdzie skutecznie interweniował Arajuuri. Po chwili z dystansu uderza Zieliński, ale wysoko nad bramką!

• Dośrodkowanie Machaja dobrze wybija z szesnastki Kędziora. Po kilku sekundach jednak Śląsk otrzymał kolejny korner.

• Popędził z piłką lewym skrzydłem Ostrowski, ale nie był już w stanie celnie dograć do ustawionego w polu karnym Paixao. Po chwili jednak napastnik Śląska wywalczył rzut rożny.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Śląska, łapie piłkę Pawełek, po czym... fatalnie wyrzucił ją pod nogi piłkarza Lecha! Ten jednak nie skorzystał z prezentu!

• Świetne podanie Douglasa w stronę uciekającego Pawłowskiego, ale ten nie opanował piłki, którą przejął Pawełek.

• Męczy się Lech. Na razie Kolejorz nie jest w stanie zagrozić bramce Pawełka. Śląsk gra na razie bardzo odważnie.

• Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiegoa, ale powoli lecąca w kierunku piątego metra piłkę, bez problemów złapał Mariusz Pawełek.

• Flavio przegrał na skrzydle pojedynek z Kędziorą. Piłka dla Lecha.

• Po dośrodkowaniu Machaja z rzutu wolnego dość niepewnie piąstkuje Gostomski, po czym łapie wracającą w szesnastkę piłkę.

• Po dośrodkowaniu Machaja główkuje Paixao, ale ponad poprzeczką!

• Gostomski!!! Dobrze huknął z dystansu Pich, ale Gostomski przerzucił piłkę nad poprzeczką!

• Złe wybicie Pawełka, ale nie zdołał z niego skorzystać zespół Macieja Skorży. Strata.

• Zaczynamy mecz!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Wyprowadza je sędzia z Warszawy, Marcin Borski.

• Jesienny mecz obu zespołów zakończył się podziałem punktów. Lech prowadził od drugiej minuty po bramce Jevticia, a do wyrównania doprowadził Machaj w 70. minucie spotkania.

• Rezerwowi Śląska Wrocław: Jakub Wrąbel - Karol Angielski, Milos Lacny, Tom Hateley, Konrad Kaczmarek, Peter Grajciar, Kamil Dankowski.

• Rezerwowi Lecha Poznań: Jasmin Burić - Tamas Kadar, Jakub Serafin, Luis Henriquez, Dariusz Formella, Niklas Zulciak, Muhamed Keita.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relacją na żywo z jednego z najciekawszych spotkań 29. kolejki T-Mobile Ekstraklasy! Na INEA Stadionie w Poznaniu miejscowy Lech podejmie Śląsk Wrocław!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECH POZNAŃ - ŚLĄSK WROCŁAW

Śląsk Wrocław-Lech Poznań 1:1

Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego wiosną spisują się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Na zespole wyraźnie odbija się odejście Sebastiana Mili do Lechii Gdańsk. Reprezentant Polski był przez kilka lat bardzo ważnym ogniwem, można rzec mózgiem wrocławskiego zespołu, który teraz nie sposób zastąpić. Sprowadzony w jego miejsce Słowak Peter Grajciar nie spełnia oczekiwań i ostatnio przegrywa rywalizację z ekslechitą, Mateuszem Machajem.

Problemy Śląska odzwierciedlają ich wyniki w wiosennej części sezonu. Pierwsze ligowe zwycięstwo w 2015 roku wrocławianie odnieśli dopiero w poprzedniej kolejce. Po bramce Machaja z rzutu karnego, a także trafieniach Piotra Celebana i Marco Paixao piłkarze z Dolnego Śląska pokonali Lechię Gdańsk 3:0. Wcześniej w ośmiu meczach nie potrafili zdobyć kompletu punktów – pięciokrotnie zremisowali, a trzy razy przegrali.

Dużo lepiej, choć również nieidealnie, wygląda wiosna w wykonaniu Lecha Poznań. Piłkarze Macieja Skorży zdobyli dwa razy więcej punktów niż ich sobotni rywal, pokonując między innymi plasujące się w czołówce zespoły Legii Warszawa oraz Jagiellonii Białystok. „Kolejorz” potrafił pokonać dwóch bezpośrednich rywali w walce o mistrzowski tytuł, ale co z tego, skoro chwilę później traci punkty ze średniakami. W dwóch ostatnich meczach Lech tylko zremisował z Koroną Kielce oraz Górnikiem Łęczna, przez co nie tylko nie wykorzystał szansy na objęcie pozycji lidera, ale zwiększył stratę do czterech punktów. Czytaj całą zapowiedź >>>

• RELACJA SMS

Nie będziesz w stanie śledzić meczu? Nic straconego! Zamów najlepszą relację SMS w Ekstraklasa.net! Nasz dziennikarz poinformuje Cię o składach, opisze strzelone bramki i przekaże wynik do przerwy i po ostatnim gwizdku!

Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści lechsla na numer 72355 (koszt 2,46 zł).