2

Górnik Łęczna

0

• Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Zapraszam na kolejne nasze relacje na żywo!

• Zasłużone zwycięstwo Lechii w dzisiejszym spotkaniu. Piłkarze Jerzego Brzęczka byli dzisiaj wyraźnie lepsi, zdominowali spotkanie i zwyciężyli 2:0, dzięki czemu awansowali do czołowej ósemki. Czy zdołają utrzymać miejsce w grupie mistrzowskiej? Przekonamy się już w środę.

• Koniec meczu!

• Uderzenie Buksy obok bramki Prusaka.

• Po groźnym dośrodkowaniu Mraza dobrze wślizgiem interweniował Vranjes, który po zejściu Janickiego został przesunięty na środek obrony.

• Jeszcze przez cztery minuty pograją dzisiaj zespoły Lechii i Górnika.

• Akcja Górnika... a może raczej próba jej przeprowadzenia. Mierzejewski stracił piłkę na prawej stronie boiska, ostatecznie grę od bramki rozpocznie Bąk.

• Ostatnia zmiana w tym meczu: boisko opuszcza mocno poturbowany Janicki, a zastępuje go Łukasik.

• Poza wspomnianą przed chwilą sytuacją na boisku przez ostatnie 10 minut nie działo się zupełnie nic.

• Żółta kartka dla Bielaka.

• Makuszewski bardzo dobrze przedzierał się lewą stroną boiska, w końcu zdecydował się na strzał, zbyt lekki, by zaskoczyć Prusaka.

• Boisko opuszcza strzelec drugiego gola Bruno Nazario, a zastępuje go Adam Buksa. To druga zmiana w ekipie Jerzego Brzęczka.

• Żółta kartka dla Kalinowskiego za faul.

• Lechia chwilowo uspokoiła grę i oddała nieco pole Górnikowi.

• Następuje również zmiana w Lechii - boisko opuszcza Sebastian Mila, a zastępuje go Piotr Wiśniewski.

• Ostatnia zmiana w Górniku: Nikitović zastępuje Rudika.

• W drugiej połowie Górnik już w ogóle nie istnieje. Piłkarze z Łęcznej modlą się chyba o jak najszybsze zakończenie meczu. Oczywiście poza Sergiuszem Prusakiem, bo on ma zbyt dużo roboty.

• Kolejna świetna interwencja Prusaka! Tym razem broni strzał Vranjesa po dograniu Mili!

• Bardzo dobra piłka do Mili do Makuszewskiego, skrzydłowy Lechii miał mnóstwo miejsca w polu karnym rywala, ale przegrał pojedynek z wychodzącym Prusakiem!

• Po dośrodkowaniu Makuszewskiego piłkę przed siebie wybijał Prusak, na szczęście dla niego nikt nie zdołał dobić tej próby.

• ...a za Miroslava Bożoka wchodzi Wojciech Kalinowski.

• Podwójna zmiana w zespole Górnika: w miejsce Filipa Burkhardta wchodzi Evaldas Razulis...

• Makuszewski szukał pozycji do oddania strzału w polu karnym Górnika. W końcu uderzył z 15 metrów, piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Sebastian Mila zagrał wyśmienitą prostopadłą piłkę do Bruno Nazario, a ten nie dał żadnych szans Prusakowi i strzałem z kilku metrów podwyższył na 2:0. Górnik może już raczej żegnać się z udziałem w grupie mistrzowskiej

• GOOOL!!! BRUNO NAZARIO!!!

• Nazario! Zawodnik Lechii świetnie oszukał Nowaka, strzelał z 20 metrów, a Prusak znów ratuje Górnika! Kapitalne zawody rozgrywa dziś doświadczony golkiper!

• Ależ okazja dla Lechii! Po dośrodkowaniu Makuszewskiego groźnie uderzał Colak, a w bramce Górnika po raz kolejny świetnie spisał się Prusak!

• Początek drugiej połowy!

• Powtórki bramki dla Lechii pokazały, że po strzale Vranjesa piłka odbiła się od nogi Nowaka, później Szmatiuka i dopiero wtedy wpadła do siatki. Wydaje się, że to obrońca Górnika przypadkowo nakierował ją w światło bramki, a to by oznaczało trafienie samobójcze. My na razie przypisujemy bramkę zawodnikowi Lechii i poczekamy na weryfikację.

• Po pierwszej połowie Lechia zasłużenie prowadzi 1:0. Piłkarze Jerzego Brzęczka są dzisiaj zespołem wyraźnie lepszym i dominują na boisku. Górnik nie za bardzo wie, jak ma grać.

• Przerwa.

• Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

• Vranjes ograł dwóch zawodników Górnika i strzelał na bramkę, piłkę po koźle złapał Prusak.

• Żółta kartka dla Makuszewskiego za faul na Rudiku.

• Bruno Nazario dostał bardzo dobrą piłkę z głębi pola, dośrodkował do Vranjesa, a ten kompletnie zmylił Prusaka i umieścił piłkę w siatce. Lechia prowadzi 1:0!

• GOOOOL!!! STOJAN VRANJES!!

• Po błędzie Nowaka piłka trafiła pod nogi Antonio Colaka, ale sytuację szybko uratował Bielak. Świetna interwencja obrońcy Górnika!

• Prusak! Vranjes huknął pod poprzeczkę z narożnika pola karnego, a bramkarz Górnika Łęczna świetnie obronił ten strzał!

• Nowak dogrywa do Cernycha, ten dobrze wystawił piłkę Burkhardtowi, tyle że sam był na spalonym i sędzia przerwał grę.

• Ożywili się ostatnio piłkarze Górnika, a Lechia jakby straciła pomysł na grę.

• Długa piłka do Borysiuka do Wojtkowiaka, trochę za mocna, żeby prawy obrońca Lechii do niej doszedł.

• Teraz dużo lepsza próba Vranjesa, po rykoszecie od Bielaka piłka wychodzi na rzut rożny.

• Nieudany strzał Nazario z dystansu.

• Po dośrodkowaniu Mili z rzutu rożnego piłkę pewnie łapie Prusak, po czym wybija ją na aut, bo na boisku leży Colak.

• Złe dośrodkowanie Vranjesa, zamiast podać do kolegów z zespołu, posłał piłkę pod nogi rywala.

• Po starciu z Mierzejewskim w polu karnym rywala upadał Nazario, sędzia jednak nie zdecydował się odgwizdać rzutu karnego.

• Dobre dośrodkowanie Makuszewskiego do Colaka, ten jednak uderzał bardzo niecelnie.

• Dobra akcja Bonina, który odegrał do Mraza, a ten w narożniku pola karnego rywala faulował Janickiego. Żółta kartka dla obrońcy Górnika i wolny dla Lechii.

• Colak widowiskowo dryblował na lewej stronie boiska, po czym odegrał piłkę do Wawrzyniaka. Ten dośrodkował w pole karne rywala, gdzie było trochę zamieszania, ale ostatecznie żaden z lechistów nie zdołał nawet oddać strzału.

• Po dośrodkowaniu Makuszewskiego w polu karnym rywala piłkę ręką zagrywał Colak. Żółta kartka dla zawodnika Lechii, a że to już czwarta w tym sezonie, opuści on kolejne spotkanie.

• Dobra, składna akcja Lechii. Mila do Nazario, ten próbował dogrywać do środka, a piłkę wybił na rzut rożny obrońca Górnika.

• Na początku meczu lepsze wrażenie sprawiają gospodarze, piłkarze z Łęcznej nie potrafili jeszcze przedrzeć się w okolice pola karnego Bąka.

• Bonin zablokował dośrodkowanie Wawrzyniaka. Chwilę później kolejna wrzutka reprezentanta Polski trafiła już w pole karne rywala, ale piłka została wybita przez obrońców.

• Ponownie Lechia, po dośrodkowaniu Vranjesa piłkę z własnego pola karnego wybija jeden z obrońców gości.

• I już mamy pierwszy strzał w tym meczu, niecelnie uderzał Nazario.

• Zaczynamy!

• Oba zespoły już na boisku, za chwilę zaczynamy!

• Jak będzie tym razem? Zapraszam do typowania wyniku w komentarzach!

• Jesienny mecz między tymi zespołami zakończył się podziałem punktów. Bramkę dla Górnika zdobył w 23. minucie Patrik Mraz, a do wyrównania doprowadził w 51. minucie Antonio Colak. Zespół z Łęcznej kończył tamten mecz w dziesiątkę, gdyż w 81. minucie czerwoną kartkę obejrzał Mraz.

• Ławka rezerwowych Górnika: Silvio Rodić, Veljko Nikitović, Paweł Sasin, Wojciech Kalinowski, Marcin Kalkowski, Evaldas Razulis, Josue Prieto.

• Ławka rezerwowych Lechii: Łukasz Budziłek, Rudinilson, Donatas Kazlauskas, Damian Łukasik, Piotr Wiśniewski, Adam Buksa, Mateusz Możdżeń.

• Poznaliśmy już składy, w jakich wystąpią dziś oba zespoły. Można się z nimi zapoznać w okienku obok.

• W Łęcznej również jeszcze tli się nadzieja na awans do górnej połowy tabeli, jednak szanse na to są już wyłącznie iluzoryczne. Górnik musiałby wygrać oba mecze rundy zasadniczej i liczyć na korzystne rezultaty wielu innych spotkań.

• To istotny mecz przede wszystkim dla drużyny Gdańska, która wciąż ma spore szanse na awans do grupy mistrzowskiej. Ze względu na porażki Górnika Zabrze i Podbeskidzia Bielsko-Biała podopieczni Jerzego Brzęczka już dziś mogą znaleźć się w czołowej ósemce. Oczywiście jeżeli pokonają dzisiaj Górnika.

• Dzień dobry państwu, z tej strony Wojciech Maćczak. Zapraszam na relację na żywo ze spotkania Lechia Gdańsk - Górnik Łęczna. Początek już za trzy kwadranse.