Lider Serie A nie zawiódł. Juventus pewnie wygrał z Cagliari

Damian Wiśniewski
W 16. kolejce Serie A Juventus wygrał na wyjeździe z Cagliari 3:1. Gole dla turyńczyków strzelali: Carlos Tevez, Arturo Vidal i Fernando Llorente. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Luca Rossettini.

Od samego początku meczu zarysował nam się obraz, który praktycznie do końcowego gwizdka nie uległ żadnej zmianie. Juventus bardzo długo utrzymywał się przy piłce, starał się atakować na bramkę przeciwnika, a gospodarze nie potrafili odpowiedzieć czymś podobnym.

Pierwsza groźna sytuacja podbramkowa miała miejsce już w trzeciej minucie, kiedy po dobrym dośrodkowaniu Marchisio, głową bramkarza starał się pokonać Llorente. Goalkeeper gospodarzy tym razem jeszcze potrafił skutecznie interweniować, jednak minutę potem już skapitulował. Po wstrzeleniu piłki w pole karne i niepewnej interwencji samego Cragno, piłkę do bramki wpakował Carlos Tevez.

W dziewiątej minucie spotkania nieźle co prawda uderzał Ekdala, ale z tym zagrożeniem świetnie poradził sobie Buffon. Sześć minut później było już jednak 0:2. Kapitalnym strzałem sprzed pola karnego popisał się Arturo Vidal, a bramkarz Cagliari mógł tylko obserwować, jak piłka wpada do siatki.

Choć Juventus miał olbrzymią przewagę, to wyniku przed końcem pierwszej połowy nie zdołał poprawić. Po przerwie z kolei mecz wyglądał bardzo podobnie. Wciąż podopieczni Allegriiego byli i dłużej przy piłce i groźniejsi. W 51. minucie spotkania zdołali zdobyć nawet kolejnego gola. Po fantastycznym podaniu Pirlo, Llorente najpierw sprytnie obrócił się w polu karnym, a następnie wpakował piłkę do bramki.

Gości było stać na jednego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego mocny strzał głową oddał Rossetini, a próbujący interweniować bramkarz gości był bezsilny. Wynik do końca meczu pozostał już taki sam, choć dobre okazje do jego zmiany mieli Pereyra oraz Alevar. Juventus dzięki tej wygranej na pewno skończy rok na pozycji lidera i może spokojnie przygotować się do poniedziałkowego meczu z Napoli, o Superpuchar Włoch.