5

Aston Villa

0

• KONIEC MECZU! Arsenal zasłużenie wygrał z Aston Villą aż 5:0!

• Bardzo ładny, techniczny strzał Hectora Bellerina, który po podaniu Santiego Cazorli uderzał tuż zza pola karnego.

• Gooool! Hector Bellerin!!!

• Chuba Akpom nie rozejrzał się dokładnie i posłał piłkę w miejsce, gdzie nie było ani jednego gracza Arsenalu.

• Sędzia przedłużył mecz o trzy minuty.

• Nacho Monreal próbował oddać strzał, ale trafił w plecy Joresa Okore.

• Nacho Monreal dośrodkowuje w pole karne Aston Villi, ale Brad Guzan pewnie wyłapuje piłkę.

• Jeszcze Santi Cazorla próbuje zaskoczyć rywali z rzutu rożnego, ale Hiszpanowi się to nie udaje.

• Arsenal Londyn - Aston VillaArsenal Londyn - Aston Villa

• Piłkarze Aston Villi poddali się, nie podejmują nawet prób zdobycia bramki honorowej.

• Carles Gil uderzał z rzutu wolnego, ale skierował piłkę wysoko nad bramką Arsenalu.

• Pilnowany przez Joresa Okore, Chuba Akpom popełnił błąd i nie podał piłki do niepilnowanego Mesuta Oezila.

• Ostatnia zmiana Arsenalu, za Aarona Ramseya wejdzie Mathieu Flamini.

• Gool! 4:0 dla Arsenalu! Santi Cazorla zamienił rzut karny na gola!

• Będzie rzut karny dla Arsenalu! Brad Guzan sfaulował Chube Akpoma!

• Piłkarze Arsene Wengera zażegnali niebezpieczeństwo po rzucie rożny Aston Villi.

• Gabriel Agbonlahor dośrodkowywał w pole karne, ale defensorzy Arsenalu w porę przechwycili futbolówkę.

• Za Oliviera Giorud wejdzie Chyba Akpom.

• Zmiana w Arsenalu. Thomas Rosicky pojawi się w miejsce Theo Walcotta.

• Z boiska zszedł także Tom Cleverley, w jaego miejsce pojawił się Gabriel Agbonlahor.

• Zmiana w Aston Villi. Andreas Weimann został zmieniony przez Scotta Sinclaira.

• Wyrzut Ospiny do Cazorli, Hiszpan przyjął piłkę, chciał zagrać do Giroud, ale oddał ją w kierunku Theo Walcotta. Anglik pewnie uderzał na bramkę Aston Villi i zamienił strzał na gola!

• Gooooool!! Theo Walcott!!!!!!!!

• Wynik tego spotkania jest już chyba przesądzony. To nie jest dzień piłkarzy Aston Villi, którzy kompletnie nie mają pomysłu na to, w jaki sposób zagrozić bramce Arsenalu.

• Gol Mesuta Oezila jest pierwszym, jaki reprezentant Niemiec zdobył w Premier League od 12 września.

• Ciaran Clark ukarany żółtą kartką.

• Theo Walcott wykorzystał błąd Kierana Richardsona, posłał długą piłkę w kierunku Mesuta Oezila, ten miał jeszcze czas by przyjąć piłkę i skierować ją w róg bramki. Brad Guzan nie miał szans na obronę tego strzału.

• Gooooool! Mesut Oezil!!!

• Mesut Oezil przekombinował i zamiast zagrać piłkę od razu do przodu do niepilnowanego Aarona Ramseya, przyjął ją i zbyt długo zastanawiał się nad tym, co zrobić.

• Wyjątkowi goście na Emirates Stadium

• Christian Benteke dostał piłkę przed polem karnym Arsenalu, ale Belg źle do niej wyskoczył i strzelając głową skierował na aut.

• Arsenal w natarciu, dwójkowa akcja Oliviera Giroud i Hectora Bellerina, defensorzy Aston Villi oddalają zagrożenie spod własnej bramki.

• Dośrodkowanie w pole karne Carlosa Sancheza, bez zagrożenia pod bramką Arsenalu.

• Andreas Weimann zagrywał do Benteke, który oddał strzał na bramkę Arsenalu. Piłka powędrowała obok lewego słupka.

• Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

• Gol Oliviera Giroud

• Rzutem rożnym dla Aston Villi zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Do przerwy Arsenal prowadzi po golu Oliviera Giroud.

• Sędzia przedłużył pierwszą połowę o minutę.

• Carles Gil uderzał z rzutu rożnego, piłkę pewnie złapał David Ospina.

• Theo Walcott znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Aston Villi, ale zbyt długo wahał się w sytuacji, w której powinien strzelać, w efekcie Kieran Richardson wyłuskał mu piłkę spod nóg.

• Olivier Giroud cały i zdrów dołączył do kolegów na boisku.

• Olivier Giroud ucierpiał w starciu z rywalem. Francuz jest opatrywany przez sztab medyczny Arsenalu.

• Sędzia słusznie odgwizdał zagranie ręką Andreasa Weimanna.

• Theo Walcott uderzał piłkę głową, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• Santi Cazorla uderzał piłkę z rzutu rożnego, w tej sytuacji dobrze spisali się obrońcy Aston Villi.

• Aaron Ramsey oddał groźny strzał na bramkę Aston Villi, ale w porę piłkę sparował przed siebie Brad Guzan.

• Christian Benteke zdecydował się na oddanie strzału, ale piłka nie miała żadnych szans na przebicie się przez mur obrońców Arsenalu.

• Dośrodkowanie Hectora Bellerina, ale Jores Okore w ostatniej chwili oddalił piłkę z okolic własnego pola karnego.

• Mesut Oezil wpakował piłkę do siatki rywala, ale sędzia odgwizdał spalonego!

• Laurent Koscielny przerzucił ciężar gry na drugą stronę boiska, piłkarze Arsenalu ruszają do ataku.

• Santi Cazorla zablokował składającego się do strzału Kierana Richardsona,

• Co za sytuacja! Santi Cazorla przedarł się przez mur zbudowany przez kilku defensorów Aston Villi i w ostatnim momencie oddał strzał. Piłka odbiła się jednak od lewego słupka bramki Brada Guzana!

• Carles Gil ponownie melduje się w narożniku boiska, aby wykonać rzut rożny. Piłkę pewnie chwyta David Ospina.

• Piłkarze Aston Villi atakują bramkę Arsenalu większą ilością graczy. Teraz to oni częściej utrzymują się przy piłce.

• Piłkarze Aston Villi próbują jakoś rozpracować przeciwników i doprowadzić do stworzenia zagrożenia pod bramką londyńczyków. Na razie jednak ich starania nie przynoszą żadnych efektów.

• Aaron Ramsey zgrał piłkę w kierunku będącego w polu karnym Theo Walcotta, ale tym razem defensorzy Aston Villi oddalili zagrożenie spod własnej bramki.

• Piłkarze Aston Villi zupełnie nie mają pomysłu na grę. Piłkarze Arsenalu mają na boisku bardzo dużo swobody i co chwila rozgrywają groźne akcje pod bramkę rywali.

• Rzut rożny dla Arsenalu, Santi Cazorla krótko rozegrał do Oliviera Giroud, ten oddał piłkę w kierunku Koscielnego, który oddał strzał na bramkę Aston Villi, lecz w ostatniej chwili z linii bramkowej piłkę wybił Brad Guzan.

• Francis Coquelin przerzucił grę na drugą stronę boiska zagrywając futbolówkę do Hectora Bellerina.

• Kolejna akcja Arsenalu, Mesut Oezil wypatrzył Theo Walcotta, ale Anglik pilnowany był przez kilku rywali i nie zdołał opanować futbolówki.

• Pierwszy w tym spotkaniu korner dla gości. W narożniku boiska ustawił się Carles Gil, ale po jego uderzeniu piłkę głową wybił Laurent Kościelny.

• Francis Coquelin nieprzepisowo zatrzymywał Carlesa Gila, sędzia podyktował rzut wolny dla Aston Villi.

• Fantastyczne dośrodkowanie Hectora Bellerina w okolice bramki Aston Villi, do piłki dopadł Mesut Oezil, ale nie udało mu się ostatecznie skonstruować żadnej składnej akcji pod bramką Brada Guzana.

• I kolejna szansa Arsenalu! Aaron Ramsey podawał do Theo Walcotta, ale Walijczyk uderzał piłkę zbyt lekko, w efekcie rozpędzony Anglik nie zdołał jej opanować.

• Arsenal pracował sumiennie na zmianę wyniku od pierwszego gwizdka sędziego. Dalekie wybicie piłki Mertesackera, futbolówkę bez problemów przyjął Olivier Giroud i pewnym strzałem w sytuacji sam na sam pokonał Brada Guzana.

• Gooooool! Olivier Giroud!!!!

• Kieran Richardson dośrodkowywał na pole karne Arsenalu, ale czujny na posterunku David Ospina wyłapał piłkę.

• Mesut Oezil świetnie poprowadził piłkę lewym skrzydłem, oddał ją Monrealowi, a ten zgrał w kierunku Aarona Ramseya. Piłka po strzale Walijczyka minęła słupek bramki Aston Villi.

• Początek spotkania zdecydowanie na korzyść gospodarzy. To piłkarze Arsenalu częściej utrzymują się przy piłce, stwarzają więcej dogodnych sytuacji i mieli nawet świetną okazję do zmiany wyniku na swoją korzyść.

• Próba zgrania piłki Oliviera Giroud do Theo Walcotta, akcja ta zakończyła się jednak niepowodzeniem.

• Szansa na pierwszego gola Arsenalu! Theo Walcott urwał się spod opieki rywali, dostał świetne, prostopadłe podanie do Ramseya, ale Anglika w ostatniej chwili powstrzymał Jores Okore.

• Pierwszy gwizdek sędziego, rozpoczynamy mecz na Emirates Stadium!

• Piłkarze obu drużyn pojawili się już na murawie. Za moment zaczynamy.

• Warto także zaznaczyć, że Arsene Wenger po raz kolejny w tym sezonie posadził Wojciecha Szczęsnego na ławce rezerwowych. Od pierwszych minut między słupkami bramki Arsenalu stanie David Ospina.

• Mecz na ławce rezerwowych rozpocznie nowy nabytek "Kanonierów" Gabriel Paulista.

• Sytuacja znacznie gorzej prezentuje się w szeregach Aston Villi. Drużyna ta z dorobkiem dwudziestu dwóch punktów plasuję się na dalekim, szesnastym miejscu w tabeli, a od strefy spadkowej dzielą ją raptem trzy „oczka”. W siedmiu ostatnich kolejkach podopieczni Paula Lamberta nie zanotowali ani jednego zwycięstwa, przegrali cztery i zremisowali trzy spotkania.

• W ostatnim czasie piłkarze Arsenalu dobrze radzą sobie na ligowych boiskach. Poza porażką z Southampton na początku roku, uporali się ze Stoke City i mistrzami Anglii, Manchesterem City. Bardzo dobrze popularne „Armatki” radzą sobie w Pucharze Anglii. W ostatnich starciach tych rozgrywek pokonali Hull City i Brighton & Hove Albion, dzięki czemu awansowali do 1/8 finału, gdzie zmierzą się z Middlesbrough.

• Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią spotkania: Arsenal Londyn - Aston Villa LIVE! Kanonierzy gonią czołówkę.

• Rezerwowi Aston Villi: Given – Baker, Bacuna, Sinclair, Agbonlahor, Westwood, Cissokho.

• Rezerwowi Arsenalu: Szczęsny – Gibbs, Paulista, Chambers, Flamini, Rosicky, Akpom.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu 23. kolejki ligi angielskiej Arsenal Londyn - Aston Villa!