Arsenal Londyn

0

Chelsea Londyn

1

• Spotkanie nie zawiodło. Dostarczyło obu stronom wielu emocji i dogodnych okazji, którą udało się wykorzystać tylko raz, w pierwszej połowie uczynił to Diego Costa. Dla Hiszpana był to 5 gol pod wodzą Guusa Hiddinka. Wyraźnie odżył po zmianie trenera.

Arsenal dalej nie może znaleźć recepty na "The Blues". Trzeba poczekać do przyszłego sezonu.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• Koniec meczu na Emirate! Arsenal mimo kilku okazji nie zdołał nawet zremisować z Chelsea w hicie 23. kolejki Premier League!

• Gospodarze wywalczyli rzut rożny. A w pole karne biegnie truchtem Petr Cech. Bez zagrożenia i Eden Hazard ruszył z kontrą, ale boisko było dla niego za wąskie - wyszedł z piłka poza linię boczną.

• Kolejna okazja gości - William strzela z prawej strony pola karnego daleko od lewego słupka bramki gospodarzy.

• Piłkarze Chelsea wychodzili dwóch na pięciu! Eden Hazard odebrał piłkę rywalom i przed polem karnym Arsenalu zagrał do Loica Remy'ego, który... potyka się o własne nogi!

• Alex Oxlade-Chamberlain i Alexis Sanchez blokowani przez defensywę przyjezdnych. W kontrze skutecznie zastopowany został Loic Remy.

• Mark Clattenburg dolicza pięć minut do drugiej połowy!

• Loic Remy wychodził sam na sam z Petrem Cechem. Podniesiona chorągiewka, spalonym.

• Kontra Chelsea! William przejął piłkę w polu karnym i zagrał do lepiej ustawionego Loica Remy'ego, ale między nimi znalazł się Gabriel Paulista.

• Nacho Monreal strzela z pole karnego bardzo niecelnie. Gdyby miał piłkę na swojej lepszej, lewej nodze, to pewnie ucieszyłby kibiców. Piłka poleciała w stronę prawej chorągiewki.

• Alex Oxlade-Chamberlain nieczysto trafił w piłkę po centrze z prawej stronie. Za jego plecami był Mathieu Flamini, którego strzał piętką broni wyciągnięty jak struna Thibaut Courtois!

• Seria stałych fragmentów gry dla podopiecznych Arsene'a Wengera. Po rzucie rożnym z trudem wyszli z opresji przyjezdni, a po rzucie wolnym Thibaut Courtois wypuszcza piłkę z rękawic. Skutecznie zaasekurował go Kurt Zouma wybiciem poza linię boczną.

• 60 072 widzów przyszło na Emirates by obejrzeć Derby Londynu

• Gospodarze podejmują coraz większe ryzyko, co skutkuje stratami i kontrami Chelsea! Loicowi Remy'emu zabrakło dłuższego obuwia by opanować piłkę w "szesnastce" Arsenalu! Pewne wyjście zanotował Petr Cech, który schwytał futbolówkę.

• Arsenal zamknął rywala w jego polu karnym. Szybko rozgrywana piłka od lewej strony, przez środek, do prawej flanki. Zabrało decyzji o strzale, a okazję ku temu miał m.in. Mathieu Flamini

• Podanie "na zapalenie płuc" do Alexa Oxlade'a-Chamberlaina w "szesnastkę" Chelsea. Anglik przegrał pojedynek z Cesarem Azpilicuetą, ale wywalczył rzut rożny. Szybko wykonany, ale obronca gości kolejny raz blokuje strzały rywali. "Kanonierzy" strzelają ślepakami...

• W ekipie "The Blues" swój występ w dzisiejszym meczu zakończył Oscar. Zmienia go Eden Hazar

• Arsene Wenger przeprowadza ostatnią zmianę. Na murawie melduje się Alex Oxlade-Chamberlain, który zmienia niewidocznego po zmianie stron (kapitana) Theo Walcotta.

• Oscar wrzuca piłkę z lewej strony boiska w stronę Ceska Fabregasa. Zagranie było zbyt blisko bramki i Petr Cech łapie piłkę.

• Niepotrzebnie zaostrza się nam to spotkanie. John Obi Mikel niezgodnie z przepisami pociągał za koszulkę Alexisa Sancheza. Żółta kartka dla Nigeryjczyka.

• Dla Alexis Sancheza to jubileuszowy mecz w barwach "Kanonierów"

• Petr Cech broni strzał Ceska Fabregasa zza pola karnego. Piłka leciała w sam środek bramki, więc czeski bramkarz miał ułatwione zadanie.

• A jednak. Diego Costa nie będzie w stanie grać dalej. W jego miejsce pojawia się Loic Remy.

• Diego Costa nie podnosi się z murawy. Trzyma się za kolano. Prawdopodobnie będzie konieczna zmiana.

• Mesut Ōzil podaje na 20. metr do niepilnowanego Alexisa Sancheza. Ten za długo ustawiał sobie piłkę do strzału co wykorzystał John Terry. Gospodarze szybko odzyskali piłkę, by po chwil wywalczyć rzut rożny. Thibaut Courtois pewnie chwyta piłkę.

• Ależ było gorąco w polu karnym Chelsea! Za mocno dośrodkowana piłka przez Mesut Ōzila mija światło bramki Chelsea, ale ta odbija się od pleców Cesara Azpilicuety. Ta wraca na 7. metr i kilka strzałów "Kanonierów" zostało ofiarnie zablokowanych przez obronę "The Blues"! W tej sytuacji jeszcze "pusty przelot" zanotował Thibaut Courtois! Na jego szczęście bez konsekwencji.

• Cesc Fabregas sfaulował rozpędzonego Theo Walcotta, co nie spodobało się Anglikowi. Sędzia sięga... po spray by oznaczyć miejsce piłki i muru.

• Fatalne rozegranie rzutu wolnego przez Mesuta Ōzila,

A na trybunach siedzą... Per Mertesacker i Oliver Giroud. I pomyśleć, że obaj zaczęli ten mecz w wyjściowym składzie...

• Nemanja Matić przekroczył przepisy i został upomniany przez arbitra żółtą kartką.

• Spodziewana zmiana przeprowadzona przez Arsene'a Wengera? Alexis Sanchez wchodzi za Joela Campbella

• Cesc Fabregas został wzięty w "kleszcze" przez dwóch piłkarzy Arsenalu i pada w "szesnastce". Sędzia nie zdecydował się na podyktowania rzutu karnego! Cesc Fabregas

• Seria trzech-czterech rzutów rożnych dla Chelsea. Za każdym razem nie było zagrożenia.

• The Walcott nie sięgnął prostopadłego podania w polu karnym Chelsea. Brakowało mi kilkunastu centymetrów. Futbolówkę przejął Thibaut Courtois.

• Niecodzienny obrazek - Mark Clattenburg przerwał akcję gości, sugerując się opinią liniowego. Ten był w błędzie, a sędzia główny... przeprosił za złą decyzję.

• Nemanja Matić mądrze rozprowadził akcję Chelsea na prawą stronę do Williama. Ten przegrał jednak walkę z Nacho Monrealem.

• Intensywną rozgrzewkę prowadzi Alexis Sanchez. Niebawem powinien pojawić się na murawie. Prawdopodobnie zmieniłby Joela Campbella.

• Diego Costa na lewej stronie. Dostał dalekie podanie, ale nie zauważył, że był daleko od linii obrony "Kanonierów". Hiszpan na spalonym.

• Joel Campbell przegrał pojedynek jeden na jeden z Cesar Azpilicueta. Aut dla "The Blues" na wysokości własnego pola karnego.

• Bez zagrożenia pod bramką Petra Cecha.

• W pierwszej akcji Mathieu Flamini nakładką zahaczył Cesca Fabregasa ku lekkiej uciesze fanów gospodarzy. Szybko wznowiony rzut wolny, po którym piłka po strzale Oscara poleciała na rzut rożny. Była mała "obcierka", więc goście mają rzut rożny.

• Powracamy na Emirates na drugą połowę meczu Arsenal - Chelsea. 21 zawodników na murawie, więc Chelsea zaczyna!

• Fantastyczne pierwsze trzy kwadranse w Londynie. Najpierw atakowały obie drużyny, ale po (trochę na wyrost) czerwonej kartce Pera Mertesackera, przewaga należała już do "The Blues". Na efekty nie trzeba było długo czekać - już pięć minut później Diego Costa wpisał się na listę strzelców

Gospodarze próbowali coś wskórać, ale niewiele z tego wynikało.
    Jak będzie przebiegać druga połowa? Przekonamy się niebawem
    .

• Atak Arsenalu lewą flanka nie przyniósł zagrożenia pod bramką Thibaut Courtois. Sędzia spojrzał na zegarek i kończy pierwszą połowę - w szlagierowych Derbach Londynu Chelsea prowadzi na Emirates z grającym w "dziesiątkę" Arsenalem po golu Diego Costy

• Sędzia główny dolicza co najmniej minute do pierwszej połowy.

• Francuz upomniany "żółtkiem".

• William powalony ok. 30 metrów od bramki gospodarzy przez Laurenta Koscielny'ego.

• Nacho Monreal wybija piłkę głową z linii bramkowej po główce Branislava Ivanovicia! Petr Cech raczej nie sięgnąłby piłki!

• Diego Costa przedarł się środkiem w pole karne i huknął jak z armaty w stronę bliższego, prawego słupka! Petr Cech wyciągnął się jak struna, po czym sparował piłkę na rzut rożny!

• Ostry wślizg Williama w środku pola. Mark Clattenburg odgwizduje niebezpiecznie zagranie.

• Hecotr Bellerin popędził prawą flanką co sił w nogach. Minął 2-3 rywali jak tyczki, ale skutecznie powstrzymał go Nemanja Matić.

• Składnie rozprowadzona akcja Arsenalu z prawego narożnika pola karnego do lewego. Brakowało ostatniego, dokładnego podania do niepilnowanego Theo Walcotta.

• Oscar z Ceskiem Fabregasem postanowili we dwóch zaatakować gospodarzy. Bezskutecznie. Po chwili jednak kolejny atak Chelsea przerwał faulem Gabriel Paulista. Sędzia mógł pokazać Brazylijczykowi żółtą kartkę.

• Zły strzał Aarona Ramseya z dystansu. Na jego uniewinnienie może wpłynąć to, że tuż przed uderzeniem piłka podskoczyła na kępce trawy.

• Koronkowa akcja Arsenalu! Nacho Monreal "uruchomił" prostopadłym podaniem Theo Walcotta, ale ten był na spalonym. Wcześniej gospodarze przez ponad półtorej minuty wymieniali podania.

• Gol Diego Costy na Emiraters

• Diego Costa strzela z narożnika pola bramkowego wysoko nad bramką strzeżoną przez Petra Cecha.

• Mesut Ōzil centruje z rzutu rożnego. Bez zagrożenia pod bramką gości.

• Obrona gości radzi sobie z dośrodkowaniem Hectora Bellerina.

• Czerwona kartka Pera Mestesackera

• Branislav Ivanović znakomicie dośrodkował na piąty mecz do reprezentanta Hiszpanii. Ten odpowiednio dołożył stopę i posłał piłkę obok interweniującego Petra Cecha!

• GOOOL, DIEGO COSTA!!!

• Arsene Wenger decyduje się na natychmiastową zmianę by załatać lukę w defensywie. Wprowadza Gabriela Paulistę za Olivera Giroud

• Na spalonym John Terry po dośrodkowaniu Williama z rzutu wolnego.

• Czerwona kartka dla Pera Mertesackera!!! Skosił jak trawę na wiosnę wychodzącego na czystą pozycję Diego Costę! Arsenal - Chelsea

• Dwójkowa akcja Mesuta Ōzila z Theo Walcottem. Podanie zwrotne Anglika nie znalazło Niemca w polu karnym Chelsea

• W odpowiedzi Oliver Giroud strzela z dystansu wysoko nad poprzeczką. Thibaut Courtois z "piątki".

• Wyśmienita okazja Williama do wpisania się na listę strzelców! Dostał świetną piłkę z lewej strony pola karnego i uderzył natychmiast z woleja. Piłka wróciła pod jego nogi, a jego dobitkę broni Petr Cech!

• William na prawym skrzydle. Zagrywa płasko w "szesnastkę" Arsenalu, ale obrona "Kanonierów" radzi sobie w opresji.

• Słabe dośrodkowanie Mesuta Ōzila. Chelsea próbuje ruszyć z kontrą, ale ta zostaje przerwana przed linią środkową boiska.

• Spóźniony wślizg Oscara spowodował upadek rozpędzonego prawą flanką Hectora Bellerina. Żółta kartka dla Brazylijczyka.

• Mathieu Flamini przejmuje piłkę na 18. metrze od bramki gości. Upadając zdołał jedynie trącić piłkę korkami.

• Aaron Ramsey podholował piłkę kilkanaście metrów w stronę bramki Chelsea. Zagrał w stronę lewego narożnika do Theo Walcotta, ale lekko za plecy.

• Mesut Ōzil zagrywa w pole karne do Olivera Giroud. Na drodze stanął jednak dobrze ustawiony Kurt Zouma. Dobry, rozgrywany w szybkim tempie początek Derbów Londynu.

• Zamaskowany Cesar Azpilicueta faulowany przed własnym polem karnym. Goście wznawiają grę od bramki. Szybki atak prawą flanką i podanie na wprost bramki do Diego Costy zostało przecięte przez Pera Mertesackera.

• Chelsea odpowiada strzałem Oscara z lewej strony pola karnego w stronę bliższego słupka. Dobrze ustawiony Petr Cech paruje piłkę na rzut rożny!

• Prostopadłe podanie kierowane w pole karne Theo Walcotta zostało przecięte przez Branislava Ivanovicia. Arsenal szybko przechwycił piłkę, którą strzałem z woleja próbował zamienić na bramkę Joel Campbell. Thibaut Courtois broni.

• Gwizdek Marka Clattenburga i gospodarze zaczynają bitwę o Londyn w 23. kolejce Barclays Premier League1

• I dla Petra Cecha, który z The Blues zdobył ponad 10 trofeów.
    Obie "jedenastki już są na murawie!

• Dla tego hombre będzie to szczególny i ciężki mecz

• Coś w tym jest....

Arsenal - Chelsea

• W niedawno zakończonym meczu w Liverpoolu Swansea z Łukaszem Fabiańskim w składzie pokonało Everton 2:1. Tym samym "Łabędzie" uciekły ze strefy spadkowej na 15. miejsce z dorobkiem 25 punktów. Tyle samo ma na koncie piętro niżej Bournemouth i czternasta... Chelsea.

Arsenal jest trzeci z 44 "oczkami". Tyle samo ma wicelider Manchester City. Przewodzące w stawce Leicester ma 47 punktów.

• "Coming soon"...

• Jeszcze trochę historyczno-statystycznie: Do tej pory drużyny Chelsea i Arsenalu grały ze sobą 177 razy (we wszystkich rozgrywkach). Bilans to 54 zwycięstwa Chelsea, 52 remisy oraz 71 zwycięstw Arsenalu. Stosunek bramek – 253:221 na korzyść dzisiejszych gospodarzy.

• Markowi Clattenburgowi na liniach będą pomagali Jake Collin oraz Simon Beck. Arbitrem technicznym jest za to Jonathan Moss.

• „Kanonierzy” na ligowe zwycięstwo nad Chelsea przed własną publicznością czekają od... 27 grudnia 2010 r. Bramki dla Arsenalu strzelili Song, Fabregas i Walcott, a dla „The Blues” honorowe trafienie zanotował Ivanović. Czy dzisiaj nastąpi przełamanie zawodników Arsene'a Wengera? Komentarze są do dyspozycji.

• ak prezentuje się bilans bezpośrednich ligowych spotkań? Przewaga rysuje się po stronie The Blues, którzy wygrali 3 mecze i tyle samo zremisowali. Nie patrzmy jednak na statystyki – dwa ostatnie pojedynki na boisku „Kanonierów” kończyły się bezbramkowymi remisami[/b]. Oby ta seria została dzisiaj przerwana.

• 19.09.2015 r.. Chelsea – Arsenal 2:0 (Zouma 53', Chambers 90+1' samob.) Obszerny skrót meczu

• 26.04.2015 r. . Arsenal – Chelsea 0:0
    • 05.10.2014 r. . Chelsea – Arsenal 2:0 (Hazard 27' k., Costa 78')
    • 22.03.2014 r. . Chelsea – Arsenal 6:0 (Eto'o 5', Schürrle 7', Hazard 17', Oscar 42' i 66', Salah 71')
    • 23.12.2013 r. . Arsenal – Chelsea 0:0

• "The Blues" wybiegają na rozgrzewkę

• Guus Hiddink nie będzie mógł wystawić jedynie na Radamela Falcao (napastnik, 9/1).

Z kolei w ekipie gospodarzy nie zagrają m.in. Santi Cazorla (pomocnik, 14/0), Fancis Coquelin (pomocnik, 12/0), Jack Wilshere (pomocnik, 0/0) i Danny Welbeck (pomocnik, 0/0).
    Pod znakiem zapytania stał występ
    drugiego najskuteczniejszego strzelca, Alexisa Sancheza, który w 14 pojedynkach zdobył 6 bramek. Jak widać, znalazł się na ławce rezerwowych, ale nie wiadomo czy nie jest na niej w roli "straszaka".

• Zachęcam do pisania w komentarzach swoich typów jakim wynikiem zakończy się to szlagierowe spotkanie Barclays Premier League.