Arsenal Londyn

2

Crystal Palace

1

• To nie był łatwy mecz dla "Kanonierów". Gospodarze mieli zdecydowana przewagę, jeżeli chodzi o posiadanie piłki, ale nie potrafili tego udokumentować. Tak naprawdę Arsenal stworzył w tym meczu dwie sytuacje podbramkowe, ale obie zakończyły się trafieniami w samej końcówce pierwszej i drugiej połowy. Podopieczni Arsene'a Wengera na zwycięstwo jednak zasłużyli, a za uwagę dziękuje już Maciej Pietrasik.

• Koniec, Arsenal z trzema punktami!

• Ogromne zamieszenie, ale Szczęsny był faulowany przez jednego z rywali.

• Będzie jeszcze rzut rożny dla Crystal Palace.

• Chóralne śpiewy na The Emirates, kibice świętują zdobycie trzech punktów. Ciężko sobie wyobrazić, aby goście zdołali tu jeszcze odpowiedzieć.

• Dopięli swego "Kanonierzy"! Spore zamieszanie w polu karnym, pojedynki główkowe wygrali Kocielny i Giroud, piłka trafiła do Debuchy'ego, jego strzał instynktownie odbił jeszcze Speroni, lecz przy dobitce Ramseya był bezradny.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ARSENALU! RAMSEY!

• Ostatnia zmiana w Crystal Palace. Schodzi Yannick Bolasie, wchodzi Stuart O'Keefe.

• Niepewna interwencja Jedinaka, będzie rzut rożny dla gospodarzy.

• Ostry faul Puncheona na Ramseyu, w końcówce Arsenal grał będzie z przewagą jednego zawodnika!

• Najbardziej wysunięty piłkarz Crystal Palce znajduje się na 25. metrze. Goście w głębokiej, ale skutecznej defensywie.

• Świetny przechwyt Artety, Cazorla starał się dograć w pole karne, ale i tym razem mu się to nie udało.

• Oxlade-Chamberlain indywidualnie prawą stroną boiska, lecz jego dośrodkowanie było bardzo słabe.

• Druga zmiana w drużynie gości, zamiast Campbella na boisku pojawił się Dwight Gayle.

• Było groźnie! Alexis dobrze wypatrzył w polu karnym Giroud, lecz ten musiał uderzać z ostrego kąta i był to strzał niecelny.

• Oxlade-Chamberlain i Cazorla znów się nie zrozumieli, po raz kolejny aut dla Crystal Palace.

• Niedokładne zagranie Cazorli, który ma pretensje do swojego kolegi. Coraz mniej czasu ma Arsenal, aby strzelić gola na wagę trzech punktów.

• Alexis dośrodkowywał w pole karne z lewej strony boiska, lecz pozostawiało to bardzo wiele do życzenia. Od bramki Speroni.

• Chilijczyk zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, lecz był to strzał niecelny.

• Kelly fauluje rozpędzonego Alexisa i otrzymuje żółtą kartkę. Będzie rzut wolny dla Arsenalu z lewej strony boiska.

• Bardzo dobre dośrodkowanie Monreala, który niepilnowany znalazł się na lewej stronie boiska, ale Giroud nie zdołał dojść do piłki.

• Danna zastępuje Damien Delaney.

• Kontuzja Scotta Danna, przez którą mieliśmy przerwę w grze. Obrońca "Orłów" nie wróci już chyba na boisko.

• Dośrodkowanie Alexisa z lewej strony boiska, Giroud pada w polu karnym po starciu z Hangelandem. Nie ma mowy o rzucie karnym.

• Coraz groźniej atakuje Arsenal, tym razem z dystansu próbował Ramsey. Strzał był jednak zbyt lekki i Speroni pewnie łapie piłkę.

• Dobra akcja Alexisa,ale powstrzymuje go Hangeland. Chilijczyk prawą stroną stara się zagrozić bramce rywali.

• Mamy ostatnią zmianę w ekipie gospodarzy, Oxlade-Chamberlain zastępuje Wilshere'a.

• Aktywny jest w tym meczu Alexis, tym razem zdecydował się na strzał z dystansu, lecz było to uderzenie zbyt lekkie i piłkę bez problemu złapał Speroni.

• Ostre wejście Chamakha i żółta kartka dla gracza Crystal Palace.

• Niezłe dośrodkowanie Wilshere'a w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie zdołał go przeciąć i od bramki zaczyna Speroni.

• Mocno przyciska Arsenal, lecz obrona Crystal Palace spisuje się na razie bez zarzutu.

• Świetna interwencja Danna, który uprzedza Giroud, wybijając piłkę na rzut rożny.

• Powtórki pokazały, że "Kanonierom" należał się rzut karny w tej sytuacji.

• Chamakh dotknął piłki ręką na granicy pola karnego, lecz nie zauważył tego arbiter.

• Druga zmiana w ekipie Arsenalu, Olivier Giroud wchodzi na murawę zamiast Sanogo.

• Brzydki faul Cazorli i Hiszpan słusznie ukarany żółtą kartką. To zdecydowanie nie jest jego najlepszy mecz.

• Był rzut wolny dla Arsenalu, Kelly wybił piłkę po dośrodkowaniu Cazorli i będzie jeszcze korner.

• Indywidualna akcja z prawej strony Puncheona, zszedł do środka i oddał strzał z dystansu, lecz to uderzenie zostało zablokowane. Po chwili Puncheon strzelał po raz kolejny, ale piłkę bez problemu złapał Szczęsny.

• W drugiej połowie Arsenal wciąż ma 76% posiadania piłki, lecz na razie niewiele z tego wynika.

• Na razie mamy inną zmianę w Arsenalu. Z boiska schodzi Kieran Gibbs, który doznał jakiejś kontuzji. Zastąpił go Nacho Monreal.

• Intensywni rozgrzewa się Olivier Giroud. Czy Francuz pojawi się niedługo na boisku?

• Aktywny w drugiej połowie Bolasie, który znów urwał się lewą stroną. Z kolejną kontrą ruszył po chwili Arsenal, ale i tym razem Kelly odebrał piłkę Cazorli.

• Puncheon podczas kontry faulował Ramseya i wrócił do tego arbiter, każąc go żółtą kartką.

• Tym razem strzał Hangelanda zablokowany, Arsenal ruszył z kontrą, lecz piłkę stracił Cazorla.

• Bolasie ruszył lewą stroną boiska, dośrodkowywał w pole karne, będzie rzut rożny dla Crystal Palace.

• Obraz meczu nie ulegnie raczej zmianie - Arsenal znów w spokojnym ataku pozycyjnym.

• Oba zespoły na razie bez żadnych zmian w składach.

• Gramy!

• Wracamy do Londynu, za chwilę początek drugiej części gry.

• Wyrównujący gol Koscielnego:

• Po pierwszych 45 minutach Arsenal remisuje na The Emirates z Crystal Palace 1:1. "Kanonierzy" mieli zdecydowana przewagę, przy piłce byli trzykrotnie częściej od rywali, ale bramce Speroniego zagrozili dopiero w samej końcówce. Tak naprawdę mieliśmy tylko dwie sytuacje do zdobycia gola, obie po stałych fragmentach gry. Mamy nadzieję, że druga połowa będzie obfitowała w większą ilość okazji, zapraszamy na nią za nieco ponad 10 minut.

• Koniec pierwszej połowy!

• Bardzo dobre dośrodkowanie Alexisa z rzutu wolnego, Laurent Koscielny uciekł rywalom i strzałem głową pokonał Speroniego! Powtórki pokazały, że Francuz był chyba na minimalnym spalonym.

• Arsenal Londyn - Crystal Palace

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ARSENALU! KOSCIELNY!

• Arbiter do pierwszej połowy spotkania doliczył dwie minut

• Crystal Palace mogło wyjść z szybką kontrą, ale Chambers powstrzymał rywala faulem, za co ukarany został żółtą kartką.

• Dwójkowa akcja Cazorli z Ramseyem, ale ze wszystkim znów radzą sobie obrońcy gości.

• Arsenal miał rzut wolny po faulu na Debuchym, ale obrońcy Crystal Palace wybili piłkę po dośrodkowaniu Cazorli.

• Niebezpieczne zagranie Szczęsnego, Campbell omal nie przechwycił podania Polaka do Koscielnego.

• Kolejna próba Arsenalu z dystansu, tym razem obrońcy blokują strzał Ramseya i piłkę łatwo łapie Speroni. Uderzenia z dalszej odległości dają na razie Arsenalowi niewiele.

• Dobry przechwyt Artety, który podaje do Cazorli, strzał Hiszpana z dystansu zablokowany, będzie jeszcze rzut rożny.

• Dośrodkowanie Puncheona z rzutu rożnego, Hangeland wyskakuje wyżej od Alexisa i strzałem głową tyłem do bramki umieszcza piłkę w siatce! Niespodziewany obrót spraw na The Emirates.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA CRYSTAL PALACE! HANGELAND!

• Groźnie zrobiło się pod bramką Arsenalu! Szczęsny wychodzi przed pole kare i wybija piłkę od nogi Chamakha, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Niedokładne zagranie Santiego Cazorli, który traci piłkę po złym podaniu, a potem fauluje jednego z rywali.

• Speroni znów bardzo długo wznawiał grę. Za każdym razem spotyka się to z gwizdami, które są coraz głośniejsze.

• Po raz pierwszy zrobiło się groźnie pod bramką Crystal Palace! Wilshere uderzył sprzed pola karnego, piłka skozłowała jeszcze przed Speroni, ale ten dobrze odbił piłkę na rzut rożny.

• 74% posiadania piłki ma jak na razie Arsenal. W klarownych sytuacjach podbramkowych mamy jednak remis 0-0.

• Sanogo bardzo dobrze powalczył o piłkę z rywalami i zdołał oddać strzał z dystansu, ale piłka po rykoszecie poleciała daleko od bramki gości. Arbiter nie podyktował natomiast nawet rzutu rożnego.

• Alexis faulował w ataku jednego z rywali. Mecz na Emirates jak na razie nie rozpieszcza, obaj bramkarze nie mieli jeszcze okazji do wykazania się.

• Aktywny na prawej stronie boiska Debuchy, ale Yaya Sanogo nie zdołał wygrać pojedynku główkowego w polu karnym.

• Bardzo powoli wznawiał grę Speroni, co natychmiast spotkało się z gwizdami kibiców i reakcją Wengera.

• Arsenal wciąż stara się sforsować szyki obronne rywali za pomocą spokojnych ataków pozycyjnych. Podopieczni Arsene'a Wengera na razie nie muszą się spieszyć.

• Pierwszy strzał z dystansu Alexisa Sancheza, ale piłka przeleciała wysoko nad bramką gości.

• Kieran Gibbs wywalczył rzut rożny dla Arsenalu, po dośrodkowaniu piłki nie opanował ostatecznie Yaya Sanogo.

• Pierwszy atak "Orłów". Puncheon dośrodkowywał z prawej strony boiska, lecz Wojciech Szczęsny pewnie złapał piłkę.

• W pierwszych minutach meczu Arsenal ma ogromną przewagę, choć na razie nie potrafi tego udokumentować. Goście zepchnięci do głębokiej defensywy.

• Kolejna szybka akcja Arsenalu, strzał Ramseya sprzed pola karnego został zablokowany przez obrońców Crystal Palace.

• Mamy pierwszą kontrowersję. Alexis poczarował na prawym skrzydle, podał do Wilshere'a, ten zagrał do znajdującego się w polu karnym Ramseya. Ostatni z graczy Arsenalu pada w polu karnym, ale gwizdek arbitra milczy.

• Daleki przerzut na prawe skrzydło Aarona Ramseya był nieco za mocny i piłka wyszła poza boisko. Gdyby podanie było nieco lżejsze, mogło być groźnie.

• Hangeland przerywa akcję Alexisa faulem jeszcze na połowie Arsenalu. Na razie gospodarze w spokojnym ataku pozycyjnym.

• Pierwsza akcja prawą stroną Alexisa Sancheza, po zagraniu Chilijczyka piętą w pole karne dośrodkowywał Debuchy, lecz Speroni rozpocznie grę od bramki.

• Gospodarze występują dziś w tradycyjnych czerwono-białych strojach, Crystal Palace w żółtych koszulkach i błękitnych spodenkach.

• Błyskawicznie rozpoczęło Crystal Palace, Bolasie nie zdołał jednak dokładnie dograć do Fraizera Campbella i piłkę złapał Wojciech Szczęsny.

• Gramy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na murawę Emirates, już za chwilę zaczynamy.

• Arbitrem głównym tego pojedynku będzie Jonathan Moss.

• Crystal Palace w poprzednim sezonie przegrało natomiast dziewięć z pierwszych dziesięciu ligowych pojedynków. Teraz goście są jednym z kandydatów do spadku, szczególnie po tym, jak zespół opuścił dotychczasowy szkoleniowiec, Tony Pulis.

• Arsenal tylko raz przegrał na inaugurację Premier League - w zeszłym roku z Aston Villą. Ostatnich raz "Kanonierzy" zwyciężali jednak na rozpoczęcie sezonu pięć lat temu.

• Faworytami tego meczu są rzecz jasna gospodarze, za nimi przemawia także historia - z 28 spotkań między tymi zespołami Crystal Palace wygrało zaledwie dwa, a tylko raz triumfowało na boisku rywala.

• W Arsenalu brakuje dziś między innymi mistrzów świata - Mertesackera, Oezila i Podolskiego, a także kontuzjowanego Theo Walcotta. Pod znakiem zapytania stał występ Laurenta Koscielnego, lecz ten zagra od pierwszej minuty.

• Rezerwowi Crystal Palace: Paddy McCarthy, Wayne Hennessey, Damien Delaney, Stuart O'Keefe, Glenn Murray, Dwight Gayle, Barry Bannan

• Rezerwowi Arsenalu: Damian Martinez, Nacho Monreal, Tomas Rosicky, Joel Campbell, Olivier Giroud, Alex Oxlade-Chamberlain, Francis Coquelin

• Arsenal sezon oficjalnie rozpoczął już tydzień temu. Podopieczni Arsene'a Wengera w świetnym stylu pokonali Manchester City w meczu o Tarczę Wspólnoty. Czy równie dobrze rozpocznie się dla nich Premier League?

• Przed rozpoczęciem meczu zachęcamy do przeczytania zapowiedzi, której autorem jest Filip Błajet. Znaleźć możecie ją pod tym linkiem.

• Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. Po lewej stronie możecie już zobaczyć pierwszą jedenastkę Arsenalu, za chwilę pojawi się tam również skład Crystal Palace.

• Przed nami kolejne emocje związane z pierwszą kolejką angielskiej Premier League. Na Emirates Arsenal podejmie Crystal Palace, a my już teraz zaczynamy relację z tego pojedynku.