• Z mojej strony to już wszystko, zapraszam na nasze kolejne, dzisiejsze relacje live. Szczególnie rzecz jasna z angielskich boisk! Za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Strzały: 16 (10) - 13 (2)
    • Rzuty rożne: 6 - 5
    • Faule: 7 - 9
  • Gole zdobywane po przerwie:

• W ubiegłym sezonie Liverpool wygrał u siebie z Arsenalem 5:1, dziś Kanonierzy się zrewanżowali. Byli lepsi pod każdym względem i ich zwycięstwo jest jak najbardziej zasłużone.

• Koniec! Arsenal wysoko ogrywa Liverpool!

• Świetna akcja Giroud, który przed polem karnym rywala spokojnie poradził sobie z Kolo Toure i oddał mocny strzał, z którym nie mógł sobie poradzić Mignolet! 4:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Olivier Giroud, 4:1!

• To powinien być gol! Po podaniu z prawej strony boiska Cazorla stanął przed doskonałą okazją do pokonania Mignolet, ale nie trafił w światło bramki!

• Kolejna wrzutka Cazorli z lewej strony boiska, ale tym razem Toure zablokował Welbecka, po zgraniu piłki głową

• Cazorla dośrodkował z rzutu rożnego, ale radzą sobie we własnej szesnastce obrońcy Liverpoolu

• Turecki zawodnik bezsensownie, w głupi sposób faulował Welbecka i na dobrą sprawę może się cieszyć, że nie dostał bezpośredniej czerwonej kartki

• Druga żółta kartka i czerwona dla Emre Cana!

• Spokojniejszy fragment meczu właśnie oglądamy, Arsenal utrzymuje się przy piłce, ale nie atakuje już z takim animuszem

• Welbeck zaatakował indywidualnie, z lewej strony wszedł z piłką w pole karne, ale w odpowiednim momencie Mignolet skrócił kąt i Anglik nie zdołał oddać dobrego strzału

• Henderson dośrodkował z lewej strony boiska, ale Ospina interweniował bez większych kłopotów

• Mocny strzał dzisiejszego kapitana The Reds i mimo, że Ospina zdołał sięgnąć piłkę, to nie dał rady uchronić swojego zespołu. Liverpool zdoła jeszcze coś zdziałać w tym meczu?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Jordan Henderson!

• RZUT KARNY DLA LIVERPOOLU! Bellerin faulował we własnej szesnastce Sterlinga i arbiter nie miał wątpliwości!

• Coutinho oddał strzał z dystansu, ale piłka poleciała obrok bramki Mignolet

• Aaron Ramsey schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Mathieu Flamini.

• Troszkę spokojniejszy fragment meczu. Arsenal dłużej utrzymuje się przy piłce, ale robi to dość daleko od bramki rywala

• Henderson oddał typowy "centrostrzał" na bramkę Ospiny, a piłka wyraźnie ją minęła

• A teraz świetna interwencja Ospiny! Emre Can oddał strzał sprzed pola karnego, ale Kolumbijczyk nie dał się zaskoczyć!

• Simon Mignolet! Giroud oddał strzał głową po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, a belgijski goalkeeper interweniował kapitalnie!

• Czy to będzie zmiana, która odmieni losy tego meczu? Danny Sturridge od początku drugiej połowy zajmuje miejsce Lazara Markovicia

• Wracamy na The Emirates i zaczynamy drugą połowę!

• Gole dotychczas zdobywane w tym spotkaniu:

• Statystyki pierwszej połowy:

• Posiadanie piłki: Arsenal 60% - Liverpool 40%
    • Strzały: 7 (5) - 3 (0)
    • Rzuty rożne: 3 - 1
    • Faule: 3 - 5
  • Ależ to było fantastyczne osiem minut w wykonaniu gospodarzy! Po kapitalnym pierwszym kwadransie nieco spuścili z tonu i oddali inicjatywę rywalom, ale końcówka znów należała tylko i wyłącznie do nich. Zasłużone prowadzenie, a my możemy się zastanawiać, czy Liverpool jeszcze stać na odmienienie losów tego pojedynku?

• I teraz sędzia kończy pierwszą połowę meczu

• Świetne podanie Ramsey'a do Sancheza, a Chilijczyk kapitalnym strzałem z dystansu nie dał żadnych szans bramkarzowi! Nokaut!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Alexis Sanchez, 3:0!

• Ramsey faulował teraz Sterlinga w okolicach środka pola

• Oezil dośrodkował przed chwilą z rzutu rożnego, ale Giroud oddał niecelny strzał głową i piłka wyszła na aut bramkowy

• To właśnie faulowany Niemiec podszedł do piłki i zdecydował się na sprytny strzał w stronę, gdzie ustawiony powinien być Mignolet. Belg nie dał jednak rady skutecznie interweniować i Liverpool ma spore kłopoty!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! No i podwoili, Mesut Oezil!

• Sakho faulował na własnej połowie boiska Oezila i gospodarze będą mieli całkiem dobrą okazję do tego, by podwoić swoje prowadzenie

• Akcja na prawym skrzydle. Ramsey podał do Bellerina, ten zszedł do środka, na zamach ograł Moreno i strzałem po długim rogu nie dał szans bramkarzowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Hector Bellerin, 1:0 dla gospodarzy!

• Indywidualna próba Alexisa Sancheza, ale Chilijczyka pod linią końcową zatrzymali Marković i Henderson

• Mamadou Sakho faulował przed chwilą w środkowej strefie boiska Oliviera Giroud

• Marković zaatakował indywidualnie na wysokości pola karnego przeciwnika, jednak kiedy chciał już zagrać prostopadłą piłkę do Coutinho, to został zablokowany przez obrońców

• Sterling świetnie dośrodkował z lewej strony boiska, ale Henderson nie zdołał opanować piłki i ta padła łupem Kanonierów

• Z francuskim stoperem już chyba wszystko jest w porządku, wracamy do gry

• Mamadou Sakho doznał kontuzji próbując odebrać piłkę Ramsey'owi i potrzebuje chyba pomocy lekarskiej

• Było groźnie! Cazorla stracił piłkę w środkowej strefie boiska, Henderson podał do Sterlinga, a ten po ograniu Koscielnego oddał niecelny strzał sprzed szesnastki

• Ramsey zdecydował się na wrzutkę z prawej strony boiska, ale zrobił to bardzo słabo i niedokładnie. Piłkę wybili obrońcy Liverpoolu

• Coutinho! Świetny strzał Brazylijczyka z dystansu, piłka nieznacznie minęła bramkę Ospiny!

• To musiał być gol! Prostopadłe podanie Coutinho do Markovicia, ten próbował wyłożyć piłkę do pustej bramki Sterlingowi, ale zrobił to za mocno i Anglik nie sięgnął futbolówki!

• Sterling otrzymał piłkę na wysokości pola karnego gospodarzy, ale zaplątał się we własnym dryblingu i stracił piłkę

• Sterling dośrodkował z lewej strony boiska, ale zrobił to za mocno i piłka wyszła poza pole karne. Tam przejął ją Leiva, ale jego wrzutkę skasowali już defensorzy gospodarzy

• Aaron Ramsey nieźle dośrodkował z prawej strony boiska, ale Kolo Toure poradził sobie z tym zagrożeniem i wybił piłkę głową

• Długie zagranie z głębi pola w kierunku Sterlinga, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej u młodego Anglia. Jak pokazały powtórki, nie miał racji i gra powinna być kontynuowana

• Mesut Oezil dośrodkował z lewej strony boiska, a Ramsey niedokładnie dogrywał piłkę głową do Cazorli.

• Pierwsza ciekawsza akcja gości, Henderson dośrodkował z prawej strony boiska, a piłka po odbiciu się od obrońcy wyszła na rzut rożny

• Wciąż siedzą na połowie Liverpoolu podopieczni Arsene'a Wengera, wszystko wskazuje na to, że gol dla nich jest kwestią czasu!

• A teraz rzutu karnego domagają się gospodarze. Po dośrodkowaniu Sancheza piłka odbiła się od ręki Hendersona, ale arbiter miał rację nie używając gwizdka

• To powinien być gol! Błąd Kolo Toure, dzięki któremu sam na sam z bramkarzem wyszedł Aaron Ramsey. Walijczyk przegrał jednak ten pojedynek, a nadciągającego z dobitką Cazorlę w ostatniej chwili uprzedził Toure!

• I mieliśmy pierwszy strzał na bramkę. Coquelin podał do Cazorli, a strzał Hiszpana z około 15. metra obronił Mignolet

• Od początku spotkania inicjatywa leży po stronie gospodarzy. To oni dłużej utrzymują się przy piłce, wymieniają wiele podań i robią to głównie na połowie rywala

• Pan Anthony Taylor daje znak i STARTUJEMY!

• Piłkarze obu drużyn już powoli wychodzą na boisko, pierwszy gwizdek już za chwilę!

• W ostatnim meczu mieliśmy problem z utrzymaniem się przy piłce. Graliśmy za mało agresywnie i słabo w odbiorze piłki. Teraz musimy zagrać dużo lepiej technicznie - powiedział z kolei Brandan Rodgers

• Naszym celem jest wygranie tego meczu oraz każdego następnego. Cokolwiek jest matematycznie możliwe, trzeba o to grać do samego końca, ale nie wszystko zależy tylko od nas - powiedział przed tym meczem Arsene Wenger.

• O dobrej passie Liverpoolu świadczy między innymi to, że przed porażką z Czerwonymi Diabłami nie przegrał on 13 kolejnych meczów (dziesięć zwycięstw). Poprzednia porażka przyszła w meczu z... Manchesterem United

• Co ciekawe, obie te drużyny są najlepsze w stawce Premier League, jeśli weźmiemy pod uwagę mecze rozgrywane tylko w roku 2015. Arsenal zdobył 27 punktów, a Liverpool tylko o jeden mniej

• Mecz zapowiada się na bardzo wyrównany, ale faworytem chyba zdają się być gospodarze. Ostatnią porażkę odnieśli siódmego lutego, kiedy 2:1 pokonał ich Tottenham

• W zeszłym sezonie na Emirates górą byli gospodarze, którzy po golach strzelanych przez Ramsey'a i Cazorlę wygrali 2:0. Sezon skończyli jednak niżej niż Liverpool, na czwartym miejscu. The Reds zajęli drugą lokatę

• Dla obu drużyn cel na koniec sezonu jest bardzo podobny. Liverpool po porażce z Manchesterem United dość mocno utrudnił sobie walkę o miejsce w czołowej czwórce, ale jeśli dziś zwycięży, to znów będzie jej bardzo blisko. Kanonierzy z kolei oprócz walki o ucieczkę od piątego miejsca, wciąż liczy na wyprzedzenie drugiego w tabeli Manchesteru City. Przede wszystkim liczy się jednak gra w przyszłej edycji Champions League.

• Jak widać, Wojciech Szczęsny nie załapał się dzisiaj nawet na ławkę rezerwowych. Jak informuje oficjalny profil Arsnealu na Twitterze, polski bramkarz złapał kontuzję żeber.

• Ławka Arsenalu: Macey, Gibbs, Gabriel, Flamini, Rosicky, Walcott, Welbeck

• Ławka Liverpoolu: Jones, Johnson, Lovren, Sturridge, Manquillo, Borini, Brannagan

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu drużyn. Za chwilkę dodamy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zapoznajcie się z zapowiedzią tego spotkania, którą przygotował dla Was Grzegorz Ignatowski

• Witamy! Zapraszamy na relację live z hitowego spotkania angielskiej Premier League. Arsenal podejmie na własnym boisku Liverpool, a początek już za około 50 minut!