2

Manchester City

2

• Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski.

• Cóż to był za mecz! Świetna gra z obu stron, wielkie emocje i piękne bramki! Warto było spędzić te kilkadziesiąt minut z Premier League, a to jeszcze nie koniec na dziś! Już za chwilę mecz lidera z wiceliderem, czyli Chelsea kontra Swansea.

• Nie wykorzystali tego stałego fragmentu goście i sędzia zakończył spotkanie. REMIS!

• David Silva faulowany blisko pola karnego Arsenalu! Będzie groźnie!

• Arteta zmienia Flaminiego

• Szczęsny, CO ZA INTERWENCJA! Silva zagrał kolejną cudną piłkę do Dżeko, a ten przegrał sytuację sam na sam z Polakiem! Po chwili piłkę do bramki trafił Nasri, ale gol nie został uznany, Francuz był na spalonym

• MATKO DROGA, JAK TO NIE WPADŁO! David Silva zagrał cudowną piłkę w kierunku Dżeko, a ten w idealnej sytuacji trafił w słupek!

• Sanchez dośrodkowywał teraz z rzutu wolnego, ale jeden z jego kolegów znalazł się na pozycji spalonej, co zauważył arbiter

• Aż sześć minut doliczył sędzia do drugiej połowy meczu

• Spokojnie, żeby nie powiedzieć mozolnie, budują swoją akcję The Citizens

• Kolarov! Kapitalny strzał i słupek! Ależ szczęście Arsenalu!

• Welbeck schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Chamberlain

• Welbeck! Świetny strzał sprzed pola karnego, piłka nieznacznie minęła bramkę!

• Długa akcja The Citizens, skończona jednak niedokładnym strzałem Silvy. Hiszpana zablokował Flamini

• Ależ nieporozumienie w obronie Arsenalu! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Demichelis oddał strzał głową, a Szczęsny nie dogadał się z Flaminim co do tego, kto ma interweniować (spróbowali obaj) i piłka wpadła do bramki! 2:2!

• GOOOOOOOOOL!! DEEEEEMICHELIS! I ZNOWU MAMY REMIS!!

• Pierwsza dobra interwencja Chambersa, który zatrzymał rywala na prawej stronie boiska. Aut bramkowy dla Arsenalu

• Calum Chambers zmienia Debuchy'ego i wracamy do gry

• Powtórki pokazały, że Francuz źle postawił nogę na murawie i wykręcił chyba staw skokowy. Zaraz pewnie opuści boisko na noszach, które są już przyszykowane

• Jakąś kontuzję złapał teraz Debuchy, który leży na boisku

• Kolarov zmienił Fernandinho

• Kolejne zagranie Wilshere'a w kierunku Sancheza, tym razem były piłkarz Barcelony został uprzedzony

• Zamieszanie w szesnastce gości, Wilshere zgrywa piłkę głową, a Sanchez cudownym strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! ALEXIS SANCHEZ!! ARSENAL JUŻ PROWADZI!

• Dwa identyczne, po sobie strzały sprzed pola karnego oddali kolejno Aguero i Navas i dwukrotnie spokojnie piłkę łapał Szczęsny

• Ładna akcja Arsenalu, Ramsey zagrywa do Wislehere, a ten w sytuacji sam na sam, podcinką pokonuje Harta! 1:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! WILSHEEEEEERE, MAMY REMIS!!

• Kun Aguero zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka przeleciała nad bramką

• Wrzutka Navasa z prawej strony boiska, wybijają piłkę Kanonierzy.

• Wilshere był przed chwilą faulowany w środkowej strefie boiska

• Clichy dośrodkował teraz z lewej strony boiska, ale Koscielny mądrze zgrał piłkę głową do Szczęsnego

• Długo, bardzo długo wymieniają podania The Citizens

• A teraz Sanchez zaatakował prawą stroną boiska, ale został szybko zatrzymany. Sporo chaosu mamy teraz na boisku.

• Żółta kartka dla Fernandinho

• Kun Aguero zaatakował teraz środkiem, indywidualnie, ale świetnie powstrzymał go Koscielny

• Koronkowa akcja Arsenalu w polu karnym rywalem, kończy się jednak niedokładnym dograniem Sancheza do Welbecka. Ostro do roboty wzięli się gospodarze!

• Świetna kontra Arsenalu, Sanchez podał do Welbecka, ale tego świetnym wślizgiem zatrzymał Navas

• Ładne rozciągnięcie do prawej od Fernandinho do Aguero, ale ten szybko stracił piłkę

• Goście zaczynają drugą połowę!

• Jeszcze przed wznowieniem gry Franka Lamparda zmienia Samir Nasri

• Piłkarze obu drużyn już wrócili na murawę, za chwilę zaczniemy drugą połowę!

• Gol strzelony przez Aguero:

• Statystyki pierwszej połowy:

• Posiadanie piłki 52% do 48% dla Manchesteru City
    • Strzały 8 (2) do 5 (3) dla Arsenalu
    • Faule 9 do 4 dla Manchesteru City
    • Rzuty rożne 9 do 4 dla Manchesteru City
  • Arsenal oddał więcej strzałów, był groźniejszy na początku meczu, ale to goście byli bardziej konsekwentni i wykorzystali swoją stuprocentową sytuację. Kanonierzy na dobrą sprawę takową mieli jedną, kiedy w słupek trafił Danny Welbeck.

• I właśnie teraz Mark Clattenburg zakończył pierwszą połowę!

• Milner uderzył teraz sprzed pola karnego, ale piłka leciała wprost w Szczęsnego, który spokojnie ją chwycił

• Szczęsny ratuje Arsenal! Kolejna kapitalna akcja gości, Zabaleta zagrał z prawej strony w pole karne, tam piłka trafiła do Silvy, który przegrał pojedynek oko w oko z Polakiem!

• Lampard oddał teraz strzał sprzed pola karnego, ale trafił w nogi Wilshere'a

• Sanchez dośrodkował teraz z rzutu wolnego, ale wybili piłkę obrońcy City

• Fantastyczna kontra gości, Navas zaatakował prawą stroną, świetnie dośrodkował w pole karne, a tam piłka trafiła do Aguero, który pokonał bezradnego bramkarza! 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOL!! KUUUUUUUN AAAAAGUEROOOO! 1:0 DLA CITY!

• Zabaleta faulował teraz Sancheza w środkowej strefie boiska

• Milner, ależ bomba z dystansu! Piłka nieznacznie minęła bramkę Szczęsnego!

• A teraz Navas dośrodkowywał z prawej strony boiska, ale na rzut rożny wybił piłkę Mertesacker

• Welbeck, jak to nie wpadło?! Fatalny błąd w rozegraniu piłki popełnili The Citizens, Welbeck wyszedł sam na sam z Hartem, spróbował strzału podcinką i trafił w słupek!

• Danny Welbeck próbował strzału na bramkę, ale został umiejętnie przyblokowany przez Fernandinho i przestrzelił

• Bardzo dobrą indywidualną akcję przeprowadził Aguero, Argentyńczyk wpadł z piłką w pole karne, ale niedokładnie później ją dogrywał i złapał ją Szczęsny

• Jesus Navas dośrodkowywał z prawej strony boiska, ale zrobił to za mocno i od autu zaczną gospodarze

• Było groźnie! Wislhere sprytnie zagrał w pole karne, a tam w ostatniej chwili Sancheza uprzedził Joe Hart!

• Sanchez! Dobry strzał z około 20 metra, ale złapał piłkę Hart!

• No i mamy pierwszy strzał na bramkę. Ramsey przymierzył sprzed pola karnego, ale nie trafił nawet w bramkę

• Debuchy dośrodkowywał teraz z prawej strony boiska, ale zrobił to niedokładnie, za bardzo przeciągnął tę wrzutkę. Przy piłce już goście.

• Pierwsza szybsza próba ataku ze strony gości. Wilshere podawał prostopadle do Welbecka, ale zrobił to niedokładnie

• Dłużej od początku meczu przy piłce utrzymują się Kanonierzy, ale jak na razie niewiele z tego wynika

• Spokojny początek z obu stron. Ani jedni ani drudzy nie zdecydowali się jeszcze na jakiś szybszy atak

• Pasy zapięte? No to STARTUJEMY! Wielki hit angielskiej Premier League właśnie się zaczął!

• To jak, na kogo Wy dzisiaj stawiacie? Zapraszam do zostawiania typów w komentarzach.

• Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko, za parę minut zaczniemy to spotkanie!

• Arsenal słabo się spisuje w ostatnich meczach ligowych na własnym stadionie. W pięciu ostatnich spotkaniach wygrali tylko raz, tak samo często przegrywając. Trzykrotnie kończyli mecz dopisując sobie jeden punkt do tabeli.

• The Citizens w ubiegłym sezonie w ogóle zdobyli sporo punktów w meczach wyjazdowych (34). Lepsi byli tylko piłkarze Liverpoolu i... Arsenalu (po 35).

• Dobrą wiadomością dla fanów The Citizens na pewno jest obecność Kuna Aguero w pierwszym składzie ich drużyny. Argentyńczyk strzelał gole w ośmiu z dziesięciu ostatnich wyjazdowych meczach ligowych.

• Jeśli weźmiemy bezpośrednie mecze najlepszej czwórki ligi w ubiegłym sezonie (Man City, Liverpool, Chelsea, Arsenal), to The Gunners radzili sobie zdecydowanie najgorzej. Wygrali raz, remisowali dwukrotnie i przegrali trzy razy.

• Co ciekawe, Manchester City przegrał tylko dwukrotnie z Arsenalem spośród dziewięciu ostatnich meczów we wszystkich rozgrywkach. Sami wygrywali cztery razy, trzykrotnie spotkania kończyły remisy

• A oto wychowanek Manchesteru United, Danny Welbeck, który już za chwilę po raz pierwszy wybiegnie na mecz w koszulce Arsenalu.

• Przyjechaliśmy na trudny teren. Znamy ich dobre strony, mają naprawdę świetnych piłkarzy, dużo jakości mają szczególnie w ataku. Ale my o tym wszystkim wiemy i mamy dużo nadziei na sukces - powiedział przed tym meczem Frank Lampard.

• Ławka gospodarzy: Ospina, Gibbs, Arteta, Podolski, Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Chambers

• Ławka gości: Caballero, Sagna, Nasri, Dżeko, Kolarov, Sinclair, Mangala

• Za chwilkę wstawimy również ławki rezerwowych, a tymczasem zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Tytus Daniluk. Można ją znaleźć tutaj.

• Po lewej stronie mamy już gotowe wyjściowe składy. I wszystko jasne! Wielki hit i dwa wielkie debiuty - Franka Lamparda w Manchesterze City oraz Danny'ego Welbecka w Arsenalu!

• W ubiegłym sezonie lepszy bilans w spotkaniach bezpośrednich mieli podopieczni Manuela Pellegriniego. Manchester City najpierw ograł Arsenal u siebie 6:3, a następnie na wyjeździe zremisował 1:1

• W historii meczów u siebie, Arsenal ogrywał Manchester City 52 razy. The Citizens pokonywali tego rywala na jego stadionie 14 razy, a 20 razy mecz kończył się remisem.

• A oto gole ze wspomnianego niżej spotkania

• Na ten mecz tak naprawdę nikogo nie trzeba specjalnie zapraszać. Naprzeciw siebie staną zdobywca Pucharu Anglii i mistrz Anglii, a będzie to oczywiście ich drugi bezpośredni pojedynek w tym sezonie. Poprzednio, w ramach gry o Tarczę Wspólnoty, Arsenal niespodziewanie zwyciężył aż 3:0.

• Witamy! Już tylko nieco mniej niż godzina została do rozpoczęcia wielkiego hitu w angielskiej Premier League. Na Emirates Stadium Arsenal podejmie mistrza kraju, Manchester City, a na relację live z tego wydarzenia zaprasza gorąco Damian Wiśniewski.