1

Manchester United

2

• Na pożegnanie zapraszam na podsumowanie tego spotkania oraz galerię zdjęć. Za wspólną relację LIVE dziękuje Michał Kozera oraz Ekstraklasa.net!

• KONIEC!! United wygrywa mecz, a Arsenal... sami to nazwijcie drodzy czytelnicy! Wielki hit na The Emirates dla gości!!

• Manchester przy piłce, znów Arsenal, Cazorla próbuje strzelać, wybija obrońca, co się dzieje!!

• Fellaini uderza z dystansu, ale na dwa razy łapie piłkę Martinez.

• Żółta dla Giroud za atakowanie Rooneya w trakcie dyskusji.

• A na murawie leży di Maria. Arsenal wściekły, nie przyjmuje do wiadomości marnowania czasu/

• Żółta kartka dla Wilsona za wstrzymywanie wyrzutu z autu.

• Di Maria na skrzydle szanuje piłkę, nie pozwala Arsenalowi wykorzystać ostatnich minut czasu.

• Długa piłka od Artety na lewą stronę do Giroud, ten uderza podbitą piłkę na lewe okno, gdzie nieco spóźniony jest de Gea, po palcach wpuszczający piłkę!

• GIROOOOUDDD!! ALEŻ BRAMKA!!

• Dobrze znów Fellaini w obronie. Z kontrą rusza Wilson, ale w końcu przegrywa pojedynek biegowy.

• Fellaini walczy o piłkę i fauluje rywala na połowie gospodarzy. A Rooney przeszkadza we wznowieniu gry, ma jednak szczęście.

• Aaaaleeeeż puuuudłooo! Di Maria może się zakopać ze wstydu.

• Kolejny rożny dla Arsenalu i rusza di Maria 1:1.

• Sanchez dostaje długa piłkę na lewe skrzydło, podaje do Gibbsa, ale ze zdziwieniem przejmuje ją Fellaini.

• Ox rozpędza się i pada w pole karne, jednak jego silne podanie trafia w piętę Blacketta.

• Arsenal jednak strzelił w doliczonym czasie (po 90. minucie) 5 bramek w tym sezonie. Najwięcej w lidze. Ogromna szansa dla drużyny Wengera.

• Dwa gole, kontuzja Szczęsnego i... na pewno coś jeszcze. Niecodziennie bowiem dolicza się 8 minut.

• Young sam zmieniał zawodnika, a teraz już musi schodzić. Zmienia go Fletcher.

• Arsenal przy piłce, Giroud wpada w pole karne, ale zastawiając się fauluje rywala.

• Proszę państwa, na 3 minuty do końca regulaminowego czasu pozwolę sobie na nieco luzu, już teraz nazywając występ Arsenalu frajerstwem sezonu.

• Zatrzymali się gracze Arsenalu na obrońcach, którzy wyprowadzili kontrę do di Marii. Ten podał na wolne pole do Rooneya, a kapitan Manchesteru sam na sam pewnie pokonał podcinką Martineza!

• ROOOOONEEEEEEEEEY! MANCHESTER UNITED DOBIJA ARSENAL!!

• Cazorla z ostrego kąta, ale ktoś tam wybija piłkę, spore zamieszanie robią zwinni "Kanonierzy", póki co jednak żadnego deszczu z tej chmury!

• Fatalna pasywność Rooneya przy kontrze.

• Rooney fauluje Sancheza na połowie Arsenalu.

• Smalling kładzie Giroud w walce o górną piłkę, sędzia niewzruszony.

• Arteta fauluje di Marię.

• Di Maria bez pomysłu na kontrę, za wolno nadeszli koledzy.

• Świetne przerzucenie nad głową piłki przez Gibbsa, jego strzał jednak zablokowany przez obrońce.

• Arsenal przeszedł do oblężenia bramki United.

• I Giroud głową ponad bramką. Mimo to obiecujące, że jest pierwszy kontakt z piłką.

• Korner dla Arsenalu.

• Limit zmian w Arsenalu wykorzystany! Wenger wprowadza Oliviera Giroud w miejsce Ramseya! Czy to będzie wielki powrót?

• Mamy zmianą w drużynie United! Van Gaal spełnia prośby kibiców obu chyba drużyn - van Persiego zmienia Wilson!

• Smalling świetnie uprzedził wychodzącego sam na sam Welbecka. Interwencja na szóstkę.

• Kiepskie podanie Martineza do Monreala, ten na szczęście przy wybiciu nabił van Persiego i zdobył aut bramkowy.

• Mocne uderzenie ponad bramką.

• McNair fauluje Ramseya metr przed polem karnym. Wielka szansa Arsenalu. Sanchez przy piłce.

• Korner dla Arsenalu, Alexis jednak wrzuca prosto na głowę stojącego na słupku... van Persiego.

• Fellaini głową obok bramki.

• Young wywalczył rożny.

• Uderzenie z 17. metrów Cazorli, de Gea jednak pewnie to łapie.

• Van Persie długo czekał by podać di Marii na czystą pozycję, Argentyńczykowi jednak nie udało się dobrze ustawić. Kolejna szansa na kontrę zmarnowana.

• Kiepska wrzutka Younga kończąca całkiem niezłą akcję skrzydłem.

• Chamberlain popisuje się świetnym dryblingiem na swojej połowie, nie zdołał jednak przejść di Marii.

• Young startował z kontrą, sfaulował go jednak Cazorla. Słuszna kartka.

• Ramsey uderza prosto w Smallinga.

• De Gea! Ależ refleks przy strzale Sancheza z 10 metrów!

• Bardzo szybka wymiana krótkich podań pod polem karnym gości w wykonaniu Arsenalu, nie dali się jednak zgubić gracze United i wybijają kluczowe dośrodkowanie.

• Obiecująca kontra United, na spalonym jednak Rooney. Moment - powtórka zaprzecza! To mogła być wyśmienita okazja dla gości.

• I Arsenal wznawia grę.

• Damian Martinez zmienia Wojtka Szczęsnego.

• Powtórka pokazuje, że Fellaini był na minimalnym, znikomym spalonym. Valencia natomiast uderzył strasznie niecelnie w perspektywie strzału, jednak wykreowałby podanie prosto pod nogi Rooneya. Wcześniej jednak był Gibbs.

• Szczęsny jest opatrywany po swoim zderzeniu z Gibbsem. Zjawiają się panowie z noszami, a do zmiany szykuje się Martinez.

• Young na lewym skrzydle posyła dośrodkowanie na Fellainiego. Wyskakuje do tego Szczęsny, odbijając piłkę i jednocześnie zderzając się z Gibbsem. Dobitki próbuje Valencia, który trafia w lezącego Gibbsa, a piłka wpada do pustej bramki!!

• GOL GOL GOOOOOOOOL!! GIBBS!! SAMOBÓJCZO!!

• Siada Wilshere na murawie i daje wyraźny znak trenerowi. Za niego wchodzi Santi Cazorla.

• Kiepsko wykonany korner Arsenalu.

• Wilshere powoli odchodzi do linii bocznej.

• Ucierpiał Wilshere w starciu z rywalem.

• Rozpoczynamy drugą połowę.

• Van Persie w odważnym powrocie na swoją połowę, dobry wślizg i gwizdek na przerwę, podczas której Arsenal musi "na kolanie" odrobić kilka lekcji. Na pierwszym miejscu - te ze strzelania. Prób było naprawdę wiele, skuteczności natomiast zbyt mało. Wiele w tym zasługi de Gei, mimo to dominacja gospodarzy powinna przynieść lepsze rezultaty.

• Chambers dośrodkowuje za bramkę.

• I dwie doliczone minuty.

• Chambers do Oxa, Blackett jednak był szybszy.

• Ramsey do Welbecka, a ten piętką chciał upokorzyć kolegów z dawnego zespołu, ale uderzył obok bramki. Koledzy ci mogliby powiedzieć "typowy Daniel".

• Chamberlain wygrywa biegowy pojedynek z Youngiem, a podanie Welbecka w pole karne wybija Carrick.

• Smalling próbuje woleja i strasznie kiksuje.

• I po raz trzeci.

• Rożny dla United po raz drugi.

• Korner dla United.

• Blackett po chwili przetrzymywania piłki bez pressingu w końcu musi cofnąć ją do de Gei. Niezliczony już raz w tym meczu.

• Ramsey uderza ponad bramką z dobrej pozycji.

• Di Maria! Argentyńczyk zszedł z prawego skrzydła na lewą nogę, po czym uderzenie na długi słupek.

• Strzały celne: Arsenal 5 - 0 Manchester.

• Sanchez z 25 metrów! Niemal otarła się piłka o buta Fellainiego, pewnie jednak łapie de Gea.

• Dobra interwencja Smallinga w obronie. Blackett znów z błędem.

• Wolny dla United w głębi pola i bardzo długa wrzutka di Marii, pewnie ją łapie Szczęsny.

• Powtórki pokazują, że Wilshere faulował zastawiającego się Fellainiego i na gwizdek zareagował atakiem na Belga. Wyglądało to po prostu śmiesznie, wobec jego uderzenie głową w rywala miało miejsce nie tylko na wysokości ledwie mostka, to jeszcze Fellainiego niezbyt wzruszyło... Wilshere ma szczęście, bo to była oczywista kartka.

• Rozmówka z sędzią, w której udział biorą kapitanowie obu drużyn.

• Tym razem faulowany Fellaini. Wilshere bardzo niezadowolony. W zasadzie obaj panowie po chwili są wściekli. A Mike Dean nie bardzo wie o co chodzi.

• Świetnie ustawiony, faulowany Ashley Young w dwójkowej akcji Arsenalu na skrzydle.

• Wilshere głęboko zakręcił piłką, aż ta pofrunęła na aut bramkowy.

• McNair w obronie oddaje piłkę rywalowi, Sanchez jednak nie wykorzystuje szansy. Jest natomiast rożny.

• Za nisko, piłka wraca do Sancheza, po chwili Arteta w obrońców i Fellaini po małej kopaninie wybija piłkę.

• Blackett nie daje się przejść przez Oxa, mamy korner dla "The Gunners".

• United przy piłce po świetnej interwencji Fellainiego. Kiepska wrzutka Younga a potem słabe podanie Valencii i Arsenal wraca do posiadania.

• Oxlade-Chamberlain dostaje piłkę na granice pola karnego, mija obrońcę i... staje przed de Geą, który wypuścił się z bramki! Próba ominięcia Hiszpana nie przynosi efektu.

• Rozgrzewa się... Giroud!

• Rooney ponad bramką z rzutu wolnego.

• Ramsey fauluje di Marię przed polem karnym. Swoim, bowiem United pograli trochę piłką.

• Arteta świetnie powstrzymuje van Persiego na skrzydle.

• Po piętnastu minutach nie ma wielu nadziei dla United. Po 17 jest ich jeszcze mniej, chociaż kto wie jak poradzi sobie Young. Póki co jednak bramka dla Arsenalu wisi w powietrzu, co więcej nie jedna.

• Shaw schodzi, za niego Young. Dramat w drużynie United.

• Shaw kładzie w polu karnym Wilshere'a, regulaminowo jednak. Efektem tego jest niestety uraz.

• WILSHERE! DE GEA!! Hiszpan popełnia błąd w wybiciu, piłkę przejmują gospodarze i podanie w uliczkę dostaje Wilshere i uderza w niewielkiej odległości prosto w klatkę piersiową de Gei!

• Wilshere uderzył sprzed pola karnego, pewnie jednak piłkę chwycił de Gea. Powtórzył to chwilę wcześniej Welbeck, z tym samym rezultatem.

• Świetna piłka za obrońców do Ramseya, ten jednak nie zdążył do piłki.

• Fellaini osaczony w środku pola przez 3 rywali, wolny dla United.

• Arsenal mocno dominuje.

• Shaw na boisku.

• Chaberlain do Welbecka, ten jednak głową ponad bramką.

• I Young się rozgrzewa.

• Leży Shaw, opatrywany jest przez fizjoterapeutów. Na ławce żadnego obrońcy. przy obecnej taktyce jego miejsce zająć by musiał Young.

• Ramsey zwodem kładzie Blacketta na prawym skrzydle, udaje się jednak piłkę wybić Luke'owi Shaw. Boczny obrońca upada na ugiętą stopę i mocno cierpi.

• Rzut rożny gospodarzy i kiepska główka Mertesackera.

• Welbeck w ostatniej chwili w polu karnym zablokowany przez McNaira. Groźnie było!

• Valencia przyciśnięty przez Sancheza we własnym polu karnym, de Gea wybija piłkę.

• Spalony van Persiego, sędzia nieco spóźniony, kibice dość niezadowoleni z owego opóźnienia.

• Trójka środkowym obrońców dość nerwowo, chwilę wcześniej pojedynek z obrońcami Arsenalu przegrał di Maria.

• United na dzień dobry ma problemy z rozegraniem piłki.

• Koniec gadania! Zaczynamy, Robin van Persie na złość gospodarzom startuje mecz!

• Wnoszę poprawki do moich taktycznych komentarzy - Sanchez z lewej strony, Ox z prawej. W Manchesterze korekta w ofensywie - na środku RvP, po prawej Rooney, po lewej di Maria. Wszystko jeśli wierzyć temu co przedstawiają operatorzy transmisji ligi angielskiej.

• Czerwone trykoty "Kanonierów" i niebieskie "Diabłów" są już na murawie, na której rozegra się pojedynek o wielką stawkę, ale i tak może mieć ważne, liczbowe znaczenie. Jeżeli Arsenal wygra, będzie to ich drugie od 15 występów zwycięstwo z drużyną z Old Trafford.

• Piłkarze są już w tunelu, bardzo towarzyski jest David de Gea, z którym rozmowę podjął Wojtek Szczęsny, a dołączyli Arteta oraz Monreal.

• Alexis ma już na koncie łącznie 12 bramek dla Arsenalu. W lidze trafił już 8 razy i zdecydowanie przewyższa tym wynikiem kolegów z drużyny, spośród których najwięcej - 2 gole - ma Danny Welbeck.

• Prawdziwe wyzwanie będzie dziś mieć Luke Shaw - Alexis Sanchez jest w gazie i stanowi prawdziwe zagrożenie dla rywali. Jego wpływ na grę można odczuć co ok. 25 minut, tak często bowiem jest on autorem asysty, kluczowego podania czy bramki dla Arsenalu. Jest moc!

• Chcecie jeszcze trochę taktycznego zawrotu głowy? FourFourTwo podaje, że Manchester United zagra 3-4-1-2. To oznacza Rooneya na pozycji ŚPO i di Marię w ataku. Taką rewelację powinniśmy jednak traktować jako zwykłą pomyłkę.

• Obecność Fellainiego na boisku nie jest bez przyczyny. Belg nie tylko jest w niezłej formie, ale również jego atutem jest wzrost. Tymczasem Arsenal stracił w tym sezonie aż 6 bramek po uderzeniach głową, w czym gorsze od nich jest wyłącznie Burnley (8)!

• Pisałem już, że możemy zobaczyć formację 3-5-2. Niewykluczone jednak, że van Gaal postawi na takie ustawienie:

arsmun skład

Czy uważacie, że jest ono lepsze od diamentu? Weźcie pod uwagę zawodników, jakimi Holender dysponuje - zwłaszcza w obronie.

arsmun skład 2

• Dziś na ławce zasiadł Juan Mata, którego na pozycji ŚPO "zastępuje" Angel di Maria. Hiszpan tymczasem ma się czym pochwalić - w ostatnich 5 spotkaniach przeciw Arsenalowi trafiał 4 razy, dokładając do tego dwie asysty!

• Jeśli Arsenal jako pierwszy zdobędzie gola - może mieć problem. "Kanonierzy" w tym sezonie niezwykle często tracą punkty będąc na wygranej pozycji. Stracili tak już 9 punktów, tyle co w całym zeszłym sezonie. A co więcej - za nimi niedawna wpadka z Anderlechtem w Lidze Mistrzów.

• Co najważniejsze - na ławce nie ma Theo Walcotta, wraca natomiast Olivier Giroud! Francuz pełnić będzie rolę rezerwowego po bardzo długiej przerwie i nie jest wykluczone, że pojawi się dziś na boisku!

• W drużynie Arsenalu bez wielkich zaskoczeń. Szczególnie groźny może być Alexis Sanchez, ale i Calum Chambers ma ostatnio zwyżkę formy.

• Środek pola to będący w formie ostatnio Carrick oraz Fellaini. Przed nimi ustawi się di Maria, który ostatnio nie błyszczał. Jak jednak analizy mówiły - wiele winna temu mogła być rola bocznego pomocnika, podczas gdy Argentyńczyk brylował gdy ustawiany był na środku. Czy to jest klucz do sukcesu?

• Dokładnie w tej kolejności, jaką widzicie na naszej stronie, swój skład przedstawił Twitter Manchesteru. Wynika z tego, że linię obrońców stanowić będą Smalling, McNair oraz Blackett. Podwójne role na bokach pełnić będą Shaw i Valencia.

• Mała niespodzianka w drużynie Manchesteru - chociaż ćwierkały o tym internetowe ptaszki mało kto wierzył w to, że Louis van Gaal w tak ważnym meczu postawi na nieudaną taktykę 3-5-2!

• Halo halo, godzina 17:40, witamy w relacji na żywo ze spotkania Arsenalu oraz Manchesteru United czyli sobotniego hitu 12. kolejki Premier League!