• Posiadanie piłki: Arsenal 54% - Stoke 46%
    • Strzały: 14 (6) - 7 (2)
    • Rzuty rożne: 9 - 1
    • Faule: 11 - 11
  • Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo Arsenalu, który dominował w całym meczu i nie dał szans Stoke. Zawodnikiem meczu Alexis Sanchez, który do asysty dorzucił dwa gole

• Koniec! Arsenal pewnie ogrywa Stoke!

• Dwie minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

• Ładną akcję przeprowadzili teraz goście, po dośrodkowaniu z lewej strony boiska na bramkę uderzył Ireland, ale świetnie obronił to Ospina!

• Bardzo senną mamy tę końcówkę spotkania, na boisku dzieje się bardzo niewiele. Przy piłce dłużej są Kanonierzy

• Mesut Oezil! Mógł Niemiec wyśmienicie wprowadzić się do gry po kontuzji, jednak przestrzelił w dobrej sytuacji!

• Spadło nam wyraźnie tempo tego spotkania. Arsenal ma swój wynik i nie musi już tak szybko atakować, Stoke z kolei nie potrafi tego zrobić

• Na spalonym po podaniu Cazorli był teraz Oezil

• Francis Coquelin był teraz faulowany na własnej połowie przez Petera Croucha

• To powinna być bramka! Sanchez dobrym podaniem wyprowadził Walcotta w sytuacje sam na sam, a Anglik nie dał rady trafić w światło bramki!

• The Walcott wchodzi na boisko i zmienia Chamberlaina

• Santi Cazorla! Ładna akcja indywidualna, zakończona nieznacznie niecelnym strzałem!

• Długo przy piłce utrzymują się teraz goście, jednak wciąż nie potrafią oni znaleźć drogi pod bramkę przeciwnika

• Arnautović! Niezły strzał Austriaka z rzutu wolnego, piłka minimalnie minęła bramkę!

• Sanchez dośrodkował z lewej strony boiska, a z pola karnego piłkę wybił Muniesa

• Spokojnie, długo wymieniają teraz podania gospodarze. Robią to jednak głównie w środkowej strefie boiska

• Alexis Sanchez dośrodkował z lewej strony boiska, a Asmir Begović ostatecznie złapał piłkę

• Żółtą kartką za faul na Grioud ukarany Philipp Wollscheid

• Sanchez sprytnie uderzył z tego rzutu wolnego, a piłka po rykoszecie nieco zmyliła Begovicia i ten nie był w stanie skutecznie interweniować!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Alexis Sanchez, 3:0 dla Arsenalu!

• Sidwell faulował tuż przed własnym polem karnym Chamberlaina

• Bellerin dośrodkował z prawej strony boiska, ale spokojnie wybili piłkę z własnego pola karnego

• A Muniesa zmienia Pietersa

• I od razu mamy dwie zmiany u gości. Sidwell wchodzi za N'Zonziego

• Arbiter daje znak i zaczynamy drugą połowę

• Gol strzelony przez Sancheza:

• Arsenal miał zdecydowaną przewagę w pierwszej połowie, był lepszy pod każdym względem i stworzył sobie sporą liczbę sytuacji bramkowych. Tylko dzięki wyśmienitej dyspozycji Asmira Begovicia goście nie przegrywają wyżej

• I teraz arbiter zakończył pierwszą połowę

• Oxlade-Chamberlain! Świetny strzał sprzed pola karnego, piłka minimalnie mija bramkę Begovicia!

• Bellerin dośrodkował z prawej strony boiska, ale został zablokowany. Rzut rożny dla Arsenalu

• Crouch! Po dośrodkowaniu z lewej strony napastnik Stoke oddał niezły strzał głową i piłka nieznacznie minęła bramkę!

• Crouch popędził z piłką w stronę pola karnego, ale jego strzał sprzed szesnastki był już niecelny

• Pięć minut doliczył sędzia do pierwszej połowy meczu. Ma to oczywiście związek z kontuzjami piłkarzy Arsenalu

• Giroud upadł w polu karnym gości po starciu z Shawcrossem, ale arbiter pokazał, że nie ma mowy o rzucie karnym

• Groźnie pod bramką gospodarzy! Cameron dośrodkował w pole karne, a tam mimo małego zamieszania, Kanonierzy ostatecznie wybili piłkę!

• Obrońca Arsenau zmienia jeszcze tylko koszulkę i za chwilę znów zobaczymy go na boisku. Tymczasem wracamy do gry

• Obrońca Arsenalu ma rozcięty łuk brwiowy i jest opatrywany przez lekarzy na boisku

• Nacho Monreal doznał kontuzji w starciu z Crouchem i potrzebuje pomocy lekarzy

• Świetną akcję przeprowadził Chilijczyk, zszedł z piłką z lewej strony do pola karnego, minął paru rywali i mocnym strzałem w krótki róg pokonał Asmira Begovicia!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Alexis Sanchez podwaja prowadzenie swojej drużyny!

• Teraz z prawej strony boiska dośrodkował Whelan, a piłkę z własnego pola karnego wybili gospodarze

• Monreal dośrodkował z lewej strony boiska, ale piłka minęła wszystkich w polu karnym i przejęli ją goście

• Arnautović faulował na własnej połowie boiska Rosicky'ego

• Bellerin dośrodkował teraz z prawej strony boiska, a choć Begović minął się z piłką, to obrońcy Stoke wybili piłę z własnej szesnastki.

• Chamberlain dośrodkował z prawej strony boiska, a The Potters wybili piłkę na rzut rozny

• To powinna być bramka! Bojan wyłożył piłkę na piętnasty metr Whelanowi, a ten, będąc kompletnie niepilnowanym, fatalnie przestrzelił!

• Monreal faulował na własnej połowie, tuż przy polu karnym faulował Bojana. Dobra okazja dla Stoke

• Pieters dośrodkował z lewej strony boiska, ale spokojnie piłkę złapał Ospina

• Shawcross dośrodkował z lewej strony boiska, ale dobrze z tym zagrożeniem poradzili sobie obrońcy Arsenalu

• Giroud faulował na własnej połowie boiska Krkicia

• Cazorla próbował zaatakować indywidualnie, ale szybko i bardzo dobrze piłkę odebrał mu Walters

• Olivier Gioud! Ależ naciska Arsenal, tym razem Francuz nieznacznie przestrzelił z okolic szesnastego metra!

• Begović! Kapitalna interwencja Bośniaka po strzale Giroud sprzed pola karnego!

• Cazorla wpadł teraz z piłką z prawej strony w pole karne, ale kiedy próbował ją podać do kolegi, to zrobił to niedokładnie

• A teraz z lewej strony dośrodkował Monreal, a obrońcy Stoke wybili piłkę na rzut rożny

• Ręką na połowie goście zagrywał teraz Alexis Sanchez

• Gol strzelony przez Koscielnego:

• Mathieu Debuchy jest na noszach przenoszony do szatni

• Chamberlain! Świetny strzał Anglika sprzed pola karnego, piłka minimalnie mija bramkę gości!

• Arnautović dośrodkował z rzutu wolnego, a z własnej szesnastki wybili piłkę Kanonierzy

• Debuchy już nie wróci dzisiaj na boisko, w jego miejsce wchodzi Bellerin

• Francuz jest teraz opatrywany poza linią końcową, wracamy do gry

• Tymczasem po starciu z Arnautoviciem ucierpiał Debuchy i potrzebna jest pomoc lekarzy

• Walters dośrodkował z prawej strony boiska, ale zrobił to bardzo niedokładnie i piłka wyszła na aut bramkowy

• Nieco dłużej przy piłce utrzymują się teraz przy piłce gospodarze, którzy mogą sobie teraz spokojnie wymieniać podania

• Sanchez najpierw dośrodkował z rzutu rożnego, ale goście wybili piłkę. Ta spadła pod nogi Chilijczyka, on znów dośrodkował, a głową do bramki trafił Koscielny!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Teraz już Begović nie dał rady, Koscielny i 1:0 dla Arsenalu!

• Thomas Rosicky! Czech przeprowadził świetną indywidualną akcję, wpadł z piłką w pole karne, ale z jego strzałem świetnie poradził sobie Asmir Begović!

• Lewą stroną zaatakowali The Potters, ale cała akcja skończyła się niedokładnym podaniem Bojana do Pietersa. Od bramki zacznie Ospina

• Cazorla dośrodkował z prawej strony boiska, jednak zrobił to niedokładnie i piłka wyszła na aut bramkowy

• I już zrobiło się groźnie pod bramką gości! Alexis Sanchez zdecydował się na strzał z okolic szesnastego metra, a świetną paradą piłkę odbił Begović!

• Arbiter daje znak, jako pierwsi przy piłce są gospodarze

• Piłkarze obu drużyn już są gotowi do wejścia na murawę, za chwilkę usłyszymy pierwszy gwizdek

• Stoke spisuje się ostatnimi czasy bardzo dobrze, co pokazuje jedna statystyka. Drużyna Marka Hughesa zdobyli w ostatnich meczach jedenaście z 18 możliwych punktów.

• Zadanie stoi przed The Potters jednak bardzo trudne, nie tylko ze względu na kadrową klasę przeciwnika. Arsenal przegrał przed własną publicznością tylko jedno z 27 meczów. 18 z nich wygrał, osiem zremisował. Ostatnia porażka miała miejsce na otwarcie sezonu 2013/2014, kiedy 3:1 na Emirates wygrała Aston Villa

• Stoke ma szansę na trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu nad Arsenalem, ostatni raz dokonało tego w 1951 roku. Zobaczymy, czy dziś, po wielu latach, zdoła to powtórzyć

• Kiedy jedni i drudzy mierzyli się ze sobą poprzednim razem, górą było Stoke, które zwyciężyło 3:2. Oto gole z tamtego pojedynku:

• W barwach Stoke City zadebiutuje dziś Philipp Wollscheid, niemiecki 25-letni obrońca. Został on sprowadzony do zespołu Marka Hughesa na zasadzie wypożyczenia z opcją pierwokupu z Beyeru Leverkusen. Ma za sobą dwa mecze reprezentacyjne

• A więc jednak - Arsene Wenger miał chyba dość błędów popełnianych przez Wojciecha Szczęsnego i całego zamieszania wokół jego osoby i postanowił, że dziś Polak zacznie mecz na ławce rezerwowych. Do bramki wskakuje David Ospina, dla którego to będzie debiut w barwach "Kanonierów" w meczu ligowym. Wcześniej rozegrał po jednym spotkaniu Ligi Mistrzów, Pucharu Ligi oraz Pucharu Anglii

• Ławka Arsenalu: Szczęsny, Bellerin, Flamini, Ramsey, Ozil, Campbell, Walcott

• Ławka rezerwowych Stoke: Butland, Muniesa, Ireland, Wilson, Moses, Adam, Sidwell

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe składy obu zespołów. Za chwilkę dołączę do nich ławki rezerwowych, a tymczasem zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania