3

West Ham United

1

• To tyle z mojej strony, życzę dobrej nocy, Michał Kozera.

• Dwie bramki Podolskiego i gol Giroud zapewniły Kanonierom bardzo ważną wygraną nad trudnym rywalem. Morale klubu znacznie urosły przed kilkoma finalnymi spotkaniami sezonu.

• Koniec spotkania na Emirates Stadium! 3 punkty dla Arsenalu po 3 bramkach przeciwko jednej West Hamu!

• Aż 4 minuty dolicza sędzia Kevin Friend.

• Arsene Wenger odpowiada zmianą, wchodzi Carl Jenkinson za Santiego Cazorlę.

• Zmiana w ofensywie West Hamu - wchodzi Carlton Cole zmieniając wieżę Młotów - Andy Carrola.

• A tymczasem wrzutkę Demela pewnie łapię Szczęsny.

• Arsenal prezentuje się dziś zdecydowanie lepiej niż w ostatnich spotkaniach - Kanonierzy póki co idą po niezagrożone zwycięstwo nad Młotami.

• Giroud dośrodkował piłkę na szesnasty metr, gdzie czekał Ramsey. Walijczyk głową odegrał do przodu, gdzie czekał Podolski - jego potężny strzał pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi.

• ... Sam Allardyce rzuca nowe siły przeciwko lokalnemu rywalowi.

• Mamy podwójną zmianę...

• PODOLSKI I MAMY 3:1!

• Ramsey próbuje strzału sprzed szesnastki, jednak piłka leci w stronę innego z londyńskich stadionów.

• Arsene Wenger dokonuje zmiany w pomocy - schodzi Rosicky, wchodzi Ramsey. Zobaczymy czy Walijczyk powróci do formy sprzed kontuzji.

• Arsenal żąda rzutu rożnego, jednak sędzia słusznie wskazuje na aut bramkowy, bowiem Sagna po zablokowanej próbie dośrodkowania ostatni dotknął piłki.

• Ależ się zbierał Cazorla! Zbiegł z lewego skrzydła przed pole karne i potężnie huknął na lewy słupek! Szkoda, że piłka odchodziła od bramki, bo zamiast autu bramkowego moglibyśmy mieć piękne trafienie!

• Tym razem kartkę otrzymuje Kallstrom, który do spółki z Artetą wykosił rywala w środku pola.

• Ależ torpeda Podolskiego! Adrian jednak świetnie ustawiony i wybija uderzenie z rzutu wolnego poza pole karne.

• Armero faulował Giroud, jednak Diame za ostro walczył o swoje u sędziego i z miejsca dostał żółtą kartkę "na spokojność".

• Gra się trochę ożywiła, a przede wszystkim zrobił to Arsenal. Zapowiada się na o wiele bardziej ciekawy mecz.

• Świetną, długą piłkę otrzymał Francuz od Thomasa Vermaelena, napastnik poradził sobie z pressingiem obrońcy, przyjął piłkę i między nogami bramkarza umieścił piłkę w bramce!

• GIROUD!! 2:1!

• Dwie wrzutki wyjaśnione przez obrońców, ostatecznie piłka kończy na rożnym z drugiej strony boiska.

• Bardzo dobra interwencja Tomkinsa, który wybija płaską wrzutkę na rzut rożny.

• Dobra wrzutka Nocerino w pole karne, szkoda że Carroll nie trafił w tempo i minął się z piłką.

• Próbował po rajdzie Downing, teraz uderzał też Diame - oba strzały West Hamu minęły się z bramką. Znów jednak West Ham próbuje zacząć lepiej od rywala.

• Pierwszy gwizdek z gry - spalony Arsenalu.

• Mamy gwizdek na druga połowę, wracamy na boisko!

• Sędzia gwiżdże na przerwę - piłkarze schodzą do szatni z remisem i od przerwy mecz zacznie się od nowa.

• Arsenal nabrał wiatru w skrzydła - kolejna próba ataku znów oparta na drobnych błędach defensywy. Tym razem jednak nie udało się poważnie zagrozić rywalowi.

• Błąd obrońcy West Hamu, który próbując wybić piłkę ze swojego narożnika wycelował ją wprost pod nogi Santi Cazorli. Hiszpan natychmiast podał sprzed pola karnego do Podolskiego, który bez zastanowienia uderzył z jedenastego metra w dalszy słupek. Płaska piłka nie dała szans Adrianowi! Mamy 1:1!

• WYRÓWNANIE! ŁUKASZ PODOLSKI!

• Kallstrom próbuje mocnego strzału na bramkę, jednak bramkarz pewnie wybija piłkę na rożny.

• Z fantastyczną akcją popisał się Nocerino zbiegając do linii końcowej z prawego skrzydła. Jego strzał został wybity przez Szczęsnego, jednak z dobitką idealnie poradził sobie nadbiegający Jarvis.

• MAMY BRAMKĘ! MATT JARVIS!

• Żółta kartka dla Nocerino - Włoch dość mocno zaangażował się w próbę odebrania piłki Giroud - złapał go i w ostateczności przewrócił.

• To mogła być świetna dwójkowa akcja między Giroud a Cazorlą, jednak skutecznie wtrąciła się obrona West Hamu.

• Giroud sprawiał wrażenie, jakby chciał rozwiązać to zupełnie lepiej - piłka którą posłał miała iść w lewe okno, a tymczasem kiepsko to, co zobaczyliśmy, nazwać przelobowaniem bramkarza.

• Ależ katastrofalnie wykończył akcję Giroud! Francuz dostał piłkę idealnie między obrońców i będąc sam na sam z bramkarzem fatalnie podciął futbolówkę, nie sprawiając wielkiego kłopotu golkiperowi.

• Tym razem Arsenal w ofensywie.

• Kilka minut z grą w środku pola. Ciężko póki co doczekać się emocji w londyńskich derbach.

• West Ham znów atakuje, jednak seria dośrodkowań nie kreuje żadnego zagrożenia dla Wojtka Szczęsnego, ostatecznie polski bramkarz może spokojnie wznowić grę z "piątki".

• I tym razem sam Carroll faulowany.

• Andy Carroll otrzymuje pogadankę od sędziego za zbyt ostre traktowanie obrońców gospodarzy.

• Wrzutka ląduje za polem karnym, jednak "poprawka" płaską piłką mogła skończyć się groźną akcją - gdyby tylko Diame nie uderzał zdecydowanie ponad bramką.

• Jarvis swoim rajdem lewą stroną mocno zaangażował obrońców, jednak dośrodkowanie wyjaśniła obrona. Rzut rożny.

• Strzału próbował Carroll - naturalnie z główki - jednak piłka minęła się z bramką.

• Matt Jarvis faulowany przez Sagnę w polu karnym chwilę po tym, jak zawodnik Młotów podał piłkę - pewnie dlatego sędzia nie zdecydował się zagwizdać.

• Rosicky próbował odebrać piłkę pod polem karnym rywala i nieco się zapędził - żółta kartka.

• To mogło być groźne - silne dośrodkowanie z lewej stronie było bliskie wykończenia przez jednego z napastników.

• Tym razem wolny Arsenalu - daleka wrzutka, próba strzału i na koniec spalony Kallstroma.

• Długa wrzutka na Carrolla, jednak zabrakło kogoś, kto wykończyłby jego podanie głową.

• Rzuty wolne dla West Hamu - drużyna Młotów po raz kolejny zbliża się do pola karnego Szczęsnego.

• West Ham wciąż w ofensywie. Próba ataku dośrodkowaniem, jednak strzał i tym razem zablokowany przez obronę.

• Próba ataku West Hamu, jednak obrońcy gospodarzy byli na miejscach.

• I już mamy pierwszego kornera dla Arsenalu.

• Równo 20:45 na zegarze i sędzia Kevin Friend gwiżdże na The Emirates po raz pierwszy!

• Na Emirates Stadium minuta ciszy dla uczczenia przypadającej na dziś 25. rocznicy tragedii na Hillsborough.

• Zawodnicy są już w tunelu i ruszają na murawę.

• Przed spotkaniem przegląd obu drużyn przedstawił dla Was Filip Błajet - sprawdźcie przedmeczową zapowiedź.

• Jakie są Wasze przewidywania przed spotkaniem? Czy Młoty okażą się lepsze od Kanonierów? Mimo różnic w tabeli, nikogo nie powinna zdziwić porażka drużyny Arsene Wengera, która prezentuje ostatnio słabą dyspozycję.

• West Ham: McCartney, Vaz Te, Taylor, Jaaskelainen, C.Cole, J.Cole, Johnson

• I rezerwy: Arsenal - Fabianski, Bellerin, Jenkinson, Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Sanogo, Akpom.

• Dla West Hamu zagrają: Adrian, Reid, Tomkins, Jarvis, Armero, Carroll, Noble, Demel, Diame, Downing, Nocerino.

• W drużynie Arsenalu: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen, Arteta, Rosicky, Kallstrom, Cazorla, Podolski, Giroud.

• Jak zawsze - na pierwszy ogień idą składy obu zespołów.

• Niespełna 45 minut pozostało do rozpoczęcia spotkania Arsenalu Londyn z West Ham United! Zapraszam serdecznie na relację na żywo z jedynego dzisiejszego meczu Premier League. Witam serdecznie - Michał Kozera.