Arsenal Londyn

3

3 1 połowa

• Koniec spotkania. Szczęsny z czwartym w tym sezonie czystym kontem i super interwencją. Arsenal z drugim kompletem punktów.

• Jeszcze jedna akcja ofensywna gości. Guzan pewnie łapie jednak centrowaną po ziemi piłkę.

• Cud już się tu nie zdarzy. Arsenal, po trzech ligowych remisach z rzędu, wygra drugie w tym sezonie spotkanie. W Swansea gola puścił Łukasz Fabiański - grające w dziesiątkę "Łabędzie" przegrywają z Southampton 0:1.

• Zaostrzyła nam się gra w końcówce spotkania. Brzydki faul Wilshere'a.

• Clark ostro sfaulował Podolskiego. Żółta kartka.

• Wilshere wchodzi za Ramseya.

• I od razu druga i trzecia zmiana Arsene'a Wengera, dużo tego. Oxlade-Chamberlain opuszcza boisko - za niego Tomas Rosicky.

• Podolski za Welbecka.

• Zmiany w obu zespołach. N'Zogbia za Richardsona.

• Gospodarze nie potrafią coś dziś wygrać w lidze angielskiej. QPR na remis ze Stoke (koniec meczu), Arsenal wygrywa w Birmingham z Aston Villą, Hull prowadzi w Newcastle, a Swansea z Fabiańskim w składzie remisuje z Southampton.

• Dośrodkowanie w pole karne Arsenalu. Szczęsny pewnie łapie piłkę. Arsenal jest bardzo blisko wydłużenia serii meczów bez porażki w lidze do 10.

• Faul Artety na Grealishu. Będzie rzut wolny dla gospodarzy.

• Arsenal kontroluje sytuację na boisku, nie forsuje tempa.

• Trudna sytuacja gospodarzy. Pół godziny do końca gry. Piłkarze Paula Lamberta nie potrafią przedrzeć się przez obronę Arsenalu i zagrozić bramce Szczęsnego.

• Groźnie pod bramką Szczęsnego. Potężne uderzenie Clarke'a po rzucie rożnym zablokowane jednak przez ofiarnie interweniującego Oxlade-Chamberlaina.

• Super drybling Agbonlahora kończy się na czwartym zawodniku. Faul Ramseya. Żółta kartka.

• Przed chwilą Welbeck uderzył z lewej strony pola karnego prawą nogą na bramkę Guzana. Piłka trafiła prosto w ręce golkipera Aston Villi.

Na zdjęciu radość Welbecka po golu na 2:0.Welbeck

• Druga połowa nie zwiastuje nam póki co wielkiego widowiska. Tym bardziej, że Arsenal grał w tygodniu w Lidze Mistrzów, ma napięty terminarz i musi oszczędzać siły. Aston Villa nie potrafi znaleźć recepty na dobrze spisującą się defensywę z Kościelnym i Mertesackerem na środku. Ale to jest liga angielska - wszystko może się zdarzyć.

• Jedna zmiana u gospodarzy. Grealish za Weimanna.

• Wracamy do gry w drugiej połowie.

• Mike Jones kończy pierwszą połowę.

• Groźny strzał Ramseya z prawej nogi sprzed pola karnego, pół metra obok bramki.

• 2 minuty doliczone.

• Arsenal oddał inicjatywę gospodarzom i, co nie jest zaskakujące, nastawił się na kontry.

• Oezil! Była szansa na 4:0, ale z strzelając z woleja z lewej strony pola karnego Niemiec nie trafił w bramkę.

• 3-minutowa tragedia Aston Villi! Sprzed pola karnego mocno lewą nogą po ziemi uderzył Ramsey, a Aly Cissokho niefortunnie przeciął lot piłki i trafił do bramki przy słupku bramki Guzana. To jest nokaut gospodarzy.

• Co się dzieje na Villa Park! Samobój Cissokho i jest 3:0 dla Arsenalu!

• Oezil odwdzięczył się Welbeckowi świetnie centrując z lewej strony boiska przed bramkę Guzana. Golkiper gospodarzy nie miał nic do powiedzenia przy uderzeniu pod poprzeczkę byłego gracza MU.

• Welbeck! 2:0!

• Świetne podanie Welbecka do wybiegającego spomiędzy obrońców gospodarzy Oezila, a reprezentant Niemiec nie marnuje okazji w sytuacji sam na sam!

• Mesut Oezil! Arsenal prowadzi 1:0!

• Welbeck & Ox na treningu.Danny Welbeck

• Gospodarze nie ustają w atakach. Golem dla ekipy Lamberta pachnie coraz bardziej. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Na razie gości ratuje Szczęsny.

• Szczęsny! To może być interwencja kolejki! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową z bliska uderzył Ciaran Clarke, a Wojciech Szczęsny rozkładając ręce i rzucając się nieco instynktownie odbił futbolówkę. Super parada!

• Callum Chambers faulował uciekającego mu lewą stroną Agbonlaha i obejrzał żółtą kartkę.

• Kolejna próba Arsenalu! Tym razem sprzed pola karnego prawą nogą uderzył Aaron Ramsey. Około metra zabrakło Walijczykowi by trafić w światło bramki.

• Strzelał akrobatycznie Welbeck po rzucie rożnym wykonywanym przez Ozila, ale obrońcy Aston Villi zablokowali uderzenie byłego gracza Manchesteru United.

• Aston Villa przez dłuższy czas przebywa na połowie Arsenalu, ma ewidentną przewagę, ale poza strzałem z 4. minuty piłkarze Paula Lamberta jeszcze Szczęsnemu nie zagrozili.

• W ośmiu spotkaniach obecnego sezonu Wojciech Szczęsny trzykrotnie zachował czyste konto.Szczęsny

• Tabela

• We wtorek Arsenal przegrał w meczu Ligi Mistrzów z Borussią w Dortmundzie 0:2. Dziś znów grają na wyjeździe. Nie łatwo będzie o korzystny wynik na Villa Park.

• Jeszcze ławki rezerwowych obu drużyn

• Aston Villa: N'Zogbia, Lowton, Bacuna, Okore, Given, Lowton, Grealish, Cole
    • Arsenal: Sanchez, Diaby, Coquelin, Ospina, Rosicky, Wilshere, Podolski
  • Strzelał Fabian Delph.

• Szczęsny broni! Świetna interwencja polskiego bramkarza po trudnym strzale z dystansu!

• Zaczynamy!

• W bramce "Kanonierów" oczywiście Wojciech Szczęsny.

• Witamy na Villa Park. Już za chwilę rozpocznie się mecz 5. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy wiceliderem tabeli Aston Villą, a siódmym Arsenalem.