0

Manchester City

2

• Za relację LIVE! dziękuje wszystkim Filip Błajet! Do przeczytania!

• Z kolei Paul Lambert, mimo niekorzystnego wyniku, może cieszyć się z powrotu na boisko Christiana Benteke. Belg powinien wnieść sporo jakości do gry The Villans.

• Manuel Pellegrini ma jednak sporo materiału do przemyśleń, jako że nie był to wybitny mecz jego zespołu.

• Koniec meczu! Manchester City wyjeżdża z Villa Park z zapasem trzech punktów.

• Strzelał Zabaleta, ale po raz kolejny zablokowali obrońcy.

• Goście rozgrywają piłkę na swojej połowie, gospodarze nie starają się im w tym zbytnio przeszkadzać.

• 4 minuty doliczonego czasu gry.

• Milner podał do Augero, ten dziubnął sobie piłkę i mocno uderzył z okolic linii pola karnego. Guzan wyciągnął się jak struna, ale nie dał rady sięgnąć piłki.

• 0-2!!!!

• City długo rozgrywają piłkę. Wygląda na to, że Aston Villa nie ma zbyt wielu nadziei na odwrócenie losów spotkania.

• Silvę zmienia Navas. Świetny występ Hiszpana.

• Indywidualna akcja Yaya Toure i uderzenie szpicą zza pola karnego. Futbolówka wylądowała tuż przy słupku, Guzan nie miał żadnych szans!

• GOOOOOOOOOL!

• Milner do Silva, Hiszpan odegrał do ustawionego na jedenastym metrze Lamparda, lecz uderzenie Anglika pewnie wybronił bramkarz The Villans. Piłka jak zaczarowana ciągle wpada w jego ręce.

• Centra Zabalety ląduje wprost w rękach Guzana.

• Lampard próbował z dystansu, uderzenie zablokował Senderos. Mnóstwo tego typu interwencji dzisiaj w wykonaniu obrońców Aston Villi.

• Benteke zaznacza swoją obecność na boisku wygranymi pojedynkami główkowymi.

• Toure próbował długim podaniem znaleźć hiszpańskiego pomocnika, ale to Guzan miał bliżej do piłki.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Kolarova, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Mangala. Uderzenie Francuza pewnie wyłapał amerykański bramkarz.

• Znowu magicznym dotknięciem popisał się Silva. Po jego podaniu w tłoku odnalazł się Argentyński napastnik, ale uderzył w środek bramki i ze zbyt małą siłą.

• Z kolei za Richardsona wchodzi Grealish. Zmienił obu skrzydłowych Pellegrini.

• Bacuna melduje się na boisku w miejsce N'Zogbii.

• Zostało dwadzieścia minut do zakończenia spotkania. Czy zobaczymy bramki?

• Kolejna okazja gości. Silva na jeden kontakt rozegrał z Milnerem, ten oddał mu piłkę w pole karne, ale Hiszpan minimalnie się pomylił.

• Silva sam między czterema rywalami, ale jego płaskie uderzenie wylądowało wprost w rękach Guzana.

• Miękkim podaniem Toure szukał Milnera, ale nie dał się zaskoczyć Baker.

• City dalej znacznie przeważa w posiadaniu piłi, ale Aston Villa coraz groźniej się odgryza.

• Fernando za Dzeko. Lampard przejdzie wyżej, a Brazylijczyk zajmie miejsce defensywnego pomocnika.

• Uderzał sam poszkodowany, ale przeniósł piłkę minimalnie ponad poprzeczką.

• Silva faulowany około 18 metrów od bramki.

• BENTEKE!!! Belg w miejsce Weimanna.

• Świetna centra Cleverleya, ale piłka otarła się o głowę Weimanna!

• Benteke gotowy do wejścia na murawę! Będzie wielki powrót Belga?

• Pierwszy od dawna atak pozycyjny Aston Villi, ale na pozycji spalonej Alan Hutton.

• Spalony Edina Dzeko.

• Lampard wchodzi w miejsce Fernandinho.

• Poturbowany Fernandinho. Do wejścia szykuje się Lampard.

• N'Zogbia przedryblował trzech rywali i próbował podaniem znaleźć Richardsona, ale na drodze podania stanął Zabaleta.

• Aston Villa - Manchester City

• Mocna centra Kolarova minęła wszystkich piłkarzy i Guzana. Amerykański golkiper zacznie od bramki.

• Kontratak Aston Villi. Śmiało atakował Delph i uderzył w kierunku bramki, ale futbolówkę posłał daleko obok bramki. Od piątki Hart.

• Kolejna okazja, tym razem z drugiej strony. Sivla uderzał z ośmiu metrów, ale kąśliwe uderzenie wybronił Guzan.

• Kontra z drugiej strony, a tam pojedynek z Hartem przegrywa Richardson!

• Milner prostopadle do Aguero, a ten trafił w słupek! Było blisko!

• Druga połowa rozpoczęta, na razie oba zespoły bez zmian!

• Może w drugiej połowie na murawie pojawi się Benteke i odmieni losy spotkania?

• Jeśli Aston Villa nie zmieni swojej gry, to wydaje się, że gol dla The Citzens jest tylko kwestią czasu. Jednak czy nie tak samo było w przypadku starcia The Villans z Liverpoolem?

• Koniec pierwszej części gry. Na razie bez bramek na Villa Park, mimo zdecydowanej przewagi gości.

• Jeszcze jeden strzał wybity z linii bramkowej! Po centrze Silvy i główce Dzeko wybija Cissokho.

• Kolejny strzał minimalnie obok słupka! Tym razem próba Kolarova, ale po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.

• Tym razem próba Milnera, lecz piłka wylądowała tylko w bocznej siatce. Odgrywał na szesnasty metr Dzeko.

• Baker świetnie zgarnął piłkę spod nosa Aguero i wybił ją w głąb pola.

• Manchester City zdecydowanie przeważa w posiadaniu piłki, ale nie ma wymiernych korzyści z długiego rozgrywania akcji.

• Dzeko opanował piłkę na 8 metrze pol karnego, ale zbyt długo zbierał się do strzału i skończyło się tylko rzutem rożnym.

• Brak koncentracji Kompany'ego i piłkę przejął Weimann. Austriak odważnie ruszył na bramkę, ale strzelił bardzo słabo.

• Huknął z dużą siłą Kolarov ponad murem, ale zabrakło pół metra do prowadzenia City. Było blisko!

• Baker agresywnie w pressingu, sfaulował Silvę około 35 metrów od bramki.

• Aston Villa - Manchester CityAston Villa - Manchester City

• Zabaleta płaskim podaniem znalazł Dzeko, Bośniak uderzył bez zastanowienia, ale zdecydowanie za wysoko.

• Dośrodkowanie Milnera na głowie Bakera. Tylko korner dla gości.

• Kapitalna prostopadłą piłka w kierunku Weimanna, desperackim wślizgiem sytuację uratował Kompany!

• Piłka zeszła Huttonowi z nogi i zamiast dośrodkowania zrobił się strzał. Minimalnie nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Harta.

• Jak do tej pory nie mieliśmy jeszcze celnego strzału na Villa Park.

• Kolejna okazja argentyńskiego napastnika. Mocne dośrodkowanie Kolarova wylądowało na głowie Aguero, lecz futbolówka minimalnie minęła lewy słupek bramki The Villans!

• Dzeko zagrywał na piąty metr, jednak Aguero nie dał rady zamknąć akcji.

• Centra Silvy znacznie za głęboka, ląduje na głowie Senderosa.

• Kolarov faulowany na wysokości pola karnego przez Cleverleya.

• N'Zogbia balansem ciała urwał się Fernandinho, przebiegł kilkadziesiąt metrów i kropnął z dystansu. Do szczęścia zabrakło około dwóch metrów.

• Żółty kartonik dla Kolarova za nieprzepisowe powstrzymywanie Huttona.

• Z drugiej strony znakomite podanie Silvy, lecz Aguero ponownie uprzedzony przez Guzana.

• Znakomita piłka N'Zogbi w centrum pola karnego, gdzie do piłki doszedł Weimann, ale źle przyjął futbolówkę Austriak.

• Bezpardonowym wślizgiem Baker powstrzymał szarżującego Dzeko.

• Gra na połowie gości. Dalej bez żadnych ciekawszych sytuacji bramkowych.

• Odważni w drybling wszedł Fabian Delph, minął dwóch piłkarzy, ale od Kompany'ego odbił się jak skała.

• Nieporozumienie Yaya Toure z argentyńskim napastnikiem i od bramki zaczyna Guzan.

• Kolejna kombinacyjna akcja The Citizens. Tym razem centra Kolarova, ale za dużo siły włożył w nią Serb.

• Miał szansę na strzał Cleverley, ale Anglik tak długo składał się do kopnięcia w kierunku bramki, aż uprzedził go David Silva.

• Długa piłka Silvy do Aguero, ale Senderos znowu w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie.

• Toure sprytnym prostopadłym podaniem szukał Zabalety, ale Guzan był na posterunku.

• Indywidualną akcję Aguero powstrzymał Westwood, piłka spadła pod nogi ustawionego na 16 metrze Kolarova, a ten huknął bez zastanowienia. SŁUPEK!

• Na razie mecz toczony w bardzo spokojnym tempie, Aston Villa nie atakuje zbyt wysoko piłkarzy gości.

• Centra z prawej strony pola karnego w wykonaniu Milnera trafia wprost w Aly'ego Cissokho.

• Yaya Toure zgarnął piłkę na 16 metrze i huknął, lecz świetnie ciałem zablokował ten strzał jeden z defensorów Aston Villi.

• Na razie to Aston Villa częściej przy piłce co jest z pewnością sporą niespodzianką.

• Dobra ofensywna akcja Cissokho lewą stroną, ale Milner świetnie asekurował kolegów z obrony.

• Silva prostopadle w kierunku Aguero, ale Senderos świetnie przeczytał to zagranie.

• Pierwszy gwizdek Chrisa Foya, zaczęli!

• Zmiana z ostatniej chwili! Agbonlahor doznał urazu na rozgrzewce, w pierwszym składzie wystąpi Weimann.

• 5 minut do rozpoczęcia meczu na The Villans!

• Wydarzeniem meczu może być jednak powrót Christiana Benteke, który zasiadł dziś na ławce i prawdopodobnie zaliczy kilkunastominutowy występ w drugiej połowie.

• W świetnej formie jest Edin Dzeko, który w meczu z Tygrysami wyróżnił się dubletem, a dwie asysty przy jego golach zaliczył David Silva.

• Z kolei Manchester City w meczach ligowych osiąga w ostatnim czasie niezłe rezultaty i to mistrzowie Anglii będą dziś faworytem. W poprzedniej kolejce The Citizens ograli Hull 4-2.

• Aston Villa po świetnym początku sezonu ostatnio znacząco obniżyła loty i dziś postara się przerwać passę dwóch przegranych z rzędu.

• Pół godziny do rozpoczęcia meczu Aston Villi z Manchesterem City, a na relację LIVE! z tego spotkania zaprasza Filip Błajet!