0

Newcastle United

0

• Za wspólne ponad dwie godziny dziękuje Państwu Adam Wielgosiński, dobrej soboty.

• Koniec naprawdę dobrego spotkania na Villa Park. Choć gole nie padały, obie ekipy miały dużo okazji do ich zdobycia. Kibice na stadionie Aston Villi wybrali Aly'ego Cissokho jako najlepszego piłkarza mecz i możemy się do tej opinii przychyli.

• Newcastle, które gra w osłabieniu, już tylko broni bezbramkowego remisu.

• Za Garcię Ayozę, który wszedł na boisko w 77. minucie, wchodzi Steven Taylor.

• Kolejny taktyczny faul Williamsona, który całym impetem powalił Delpha.

• Długie podanie Collociniego do De Jonga, lecz ten nie strzela gola w dogodnej okazji.

• Mike Williamson ukarany żółtą kartkę za faul taktyczny na Agbonlahorze.

• W swoim debiucie żółtą kartkę dostał Carlosa Sanchez, który taktycznie faulował Sissoko.

• W górne piętro trybun piłkę posłał Garcia Perez Ayoze.

• Za bardzo dobrego w tym meczu Aly'ego Cissokho, któremu kontuzja uniemożliwiła dalszą grę, wchodzi stoper, Nathan Baker.

• Aston Villa gra w osłabieniu. Próbuje wykorzystać to Newcastle, atakując bramkę Guzana.

• Aly Cissokho leżał na murawie po uderzeniu w kostkę, lecz po interwencji klbuowego lekarza o własnych siłach zszedł z murawy.

• Groźny strzał Delpha, lecz arbiter odgwizdał spalonego.

• Za Emmanuela Riviere'a wchodzi Garcia Ayoze.

• Kierana Richardsona zmienia Darren Bent.

• Aston Villa atakuje sporymi siłami.

• Andreas Weimann ukarany żółtym kartonikiem za niesportowe zachowanie.

• Na Villa Park mamy wymianę ciosów. Akcja za akcję, kontra za kontrę. Szybkie tempo drugiej połowy.

• Philippe Senderos fauluje Riviere'a, który wychodził na wolną pozycję. Dobra decyzja arbitra.

• Wrzutkę Andreasa Weimanna blokuje Dary Janmaat. Korner dla Aston Villi.

• Centrę Remy'ego Cabelli wyłapuje Guzan.

• Swój debiut w Premier League notuje Carlos Sancheza. Były piłkarz Elche zmienia N'Zogbię.

• Po wrzutce Colbacka w piłkę nie trafił Williamson.

• Faul Agbonlahora na Williamsonie.

• Janmaat był bliski pokonania Guzana. Holender "nawinął" Cissokho, schodząc na lewą nogę, następnie huknął jak z armaty, ale piłka centymetry obok bramki.

• Jack Colback wrzuca piłkę w pole karne, lecz piłkarze Aston Villi wygrali pojedynek główkowy.

• Spokojnie piłkę rozgrywa duet stoperów Aston Villi.

• Świetny strzał głową Janmaata. Górą Guzan, który nie dał się przelobować.

• Atakiem od tyłu na nogi Remy'ego Cabelli Charles N'Zogbia otrzymał żółtą kartkę.

• Andreas Weimann zepsuł dobrze zapowiadającą się kontrę, niecelnie podając do Huttona.

• Na spalonym Kieran Richardson.

• Obie ekipy rozpoczęły drugą część spotkania w niezmienionych składach.

• Arbiter Mike Dean gwiżdże po raz pierwszy w drugiej połowie. Zaczynamy.

• Koniec dobrej pierwszej połowy. Spotkanie ogląda się przyjemnie, sporo akcji ofensywnych, wszyscy na wysokim poziomie, być może poza Cabellą, który zmarnował dwie dogodne sytuacje na prowadzenie.

• Niecelna wrzutka Huttona, od bramki Krul.

• Dummet wybija piłkę sprzed nóg N'Zogbi na aut.

• Dośrodkowanie Huttona, Agbonlahor walczył w powietrzu z Collocinim, ale wcześniej na spalonym był Andreas eimann.

• Niecelne podanie wszerz boiska Cabelli, który obecnie gra bliżej środka pola.

• Kolejny rajd Cissokho, który wywalczył rzut rożny, gdyż wślizgiem piłkę wybijał Janmaat.

• Dobre prostopadłe podanie do Riviera, który wygrał pojedynek z Senderosem, lecz nie był w stanie pokonać Guzana.

• Mocny strzał Delpha minął okienko bramki Tima Krula.

• Kolejna szarża Aly'ego Cissokho. Bardzo dobry mecz tego piłkarza, który angażuje się w każdą akcję ofensywną Villi.

• Ogromny kocioł w polu karnym Tima Krula. Dwa strzały z bliskiej odległości i dwa w obrońców Newcastle.

• Niemal stuprocentowa okazja dla Cabelli, lecz ten z sześciu metrów nie trafia nawet w światło bramki.

• Wrzutka Delpha, pojedynek główkowy wygrywa Collocini.

• Janmaat centrował, o piłkę walczył Riviere i przy tej walce faulował. Rzut wolny dla Aston Villi w okolicach jej pola karnego.

• Jack Colback strzela z rzutu wolnego w drugie piętro trybun.

• Tym razem mamy okres przewagi Aston Villi. Gospodarze długo utrzymują się przy piłce a poprzednie akcje kończyły się wrzutkami Cissokho.

• Groźny strzał z około 30. metrów z rzutu wolnego N'Zogbi, byłego gracza Newcastle.

• Wrzutka Cissokho, piłkę z własnego pola karnego wybija Dunmmett.

• Jak na razie piłkarze Newcastle stosują się wytycznych trenera i pozostają w posiadaniu piłki przez długi czas.

• Na boisku leży Ron Vlaar. Strzelający Gouffran, po uderzeniu piłki, trafił stopera Aston Villi w nogę. Całe szczęście Vlaar podnosi się z boiska po interwencji klubowego medyka.

• Newcastle utrzymuje się przy piłce, obrońcy między sobą podają futbolówkę.

• Wrzutka Aly'ego Cissokho z prawej flanki, akcję zamykał Charles N'Zogbia, lecz jego strzał głową był lekko ponad bramką.

• Długa wrzutka z okolic 50. metra, w polu karnym główkował Mike Williamsonm lecz piłka minęła prawy słupek bramki Guzana.

• Anita niecelnie crossuje. Guzan ma piłkę.

• Dunmmett centruje, piłka przecięta przez obrońcę Aston Villi, rzut rożny dla Newcaste.

• Wrzutka Remy Cabella niecelna, podopieczni Alana Pardew rozpoczną z autu.

• Zespół Newcastle formuje pierwszy swój atak. Piłka wędruje między obrońcami "Srok".

• Od bramki zaczyna Guzan.

• Obie ekipy gotowe do gry. Sissoko i Riviere są na środku boiska i rozpoczynamy.

• Piłkarze obu ekip wychodzą na murawę.

• Obie ekipy nazywane są "śpiącymi gigantami" i często Aston Villa i Newcastle wymieniane są w gronie kandydatów niespodzianki sezonu.

• Z kolei Newcastle United pierwsze ligowe spotkanie przegrało z Manchesterem City 0-2.

• Gospodarze dzisiejszego meczu wygrali w pierwszej kolejce swój wyjazdowy mecz ze Stoke City po golu Weimanna.

• Na ławce rezerwowych Srok zobaczymy: Elliota, Haidara, S.Taylora, Abeida, Obertana, de Jonga i Pereza.

• Na ławce rezerwowych Aston Villi zasiądą dziś: Given, Baker, Bacuna, Cole, Bent, Sanchez, Grealish.

• Znamy składy obu zespołów, które widoczne są po lewej stronie.

• Dzień dobry, wita Państwa Adam Wielgosiński. Sobotnie popołudnie zaczynamy jak zwykle meczem Premier League. Już za dwadzieścia pięć minut na Villa Park Aston Villa podejmie Newcastle United.