• Posiadanie piłki: Aston Villa 58% - Wesr Brom 42%
    • Strzały: 16 (8) - 3 (1)
    • Rzuty rożne: 0 - 3
    • Faule: 15 - 13
  • Niesamowita końcówka! Foster w jednej akcji kilkukrotnie wypuszczał piłkę z rąk i w końcu skończyło się to faulem - w trzeciej minucie doliczonego czasu gry! Lepszego momentu na przełamanie The Villans nie mogli sobie wymarzyć.

• KONIEC! Pierwszy od siódmego grudnia triumf Aston Villi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Coś niebywałego, Aston Villa już na pewno wygra ten mecz! Pewny strzał Benteke!

• Rzut karny dla West Bromu! Foster najpierw wypuszcza piłkę z rąk, a potem fauluje Lowtona!

• Bacuna oddał strzał z rzutu wolnego, ale nie trafił w bramkę. Tymczasem z boiska schodzi Morrison, a w jego miejsce melduje się Baird

• Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy meczu

• Brunt dośrodkował z rzutu rożnego, ale wszyscy w polu karnym, łącznie z Guzanem, minęli się z piłką i ta wyszła na aut bramkowy

• I żółta też dla Huttona, choć on powinien się cieszyć, że za kopnięcie Berahino nie wyleciał z boiska

• Mieliśmy małe spięcie pomiędzy dwoma piłkarzami obu drużyn. Żółta kartka dla Berahino

• Żółtą kartką ukarany został Craig Gardner

• Żadna ze stron nie potrafi jak na razie zadać decydującego ciosu, gra toczy się w środkowej strefie boiska. Czy ktoś zdoła strzelić gola na wagę trzech punktów?

• Trzecia już zmiana w zespole The Villans. Schodzi z boiska strzelec gola, Agbonlahor, a w jego miejsce melduje się Weimann

• I dostał za to żółtą kartkę

• Ciaran Clark faulował wychodzącego z kontrą Ideye w środkowej strefie boiska

• Westwood dośrodkował ze stojącej piłki, ale zrobił to niedokładnie i goście wybili piłkę z własnej szesnastki. Po chwili Lowton wrzucił piłkę z lewej strony i efekt był identyczny

• Berahino faulował na własnej połowie boiska Huttona, dobra okazja do dośrodkowania dla gospodarzy

• Druga zmiana w ekipie gospodarzy, Leandro Bacuna wchodzi za Toma Cleverley'a

• Niezłe zagranie z głębi pola w kierunku Craiga Gardnera, ale ten się zawahał i nie dobiegł do piłki

• Grealish zdecydował się na kolejny strzał ,tym razem po podaniu Delpha, ale znów poradził sobie z tym Foster

• Grealish oddał strzał na bramkę po dośrodkowaniu Huttona, ale zrobił to za słabo, aby pokonać Fostera. Ten jednak znów miał problemy ze złapaniem piłki i musiał zrobić to na dwa razy

• Było blisko gola! Berahino zagrał świetną, wyprowadzającą na czystą pozycję piłkę do Morrisona, a ten zamiast samemu kończyć akcję, to podawał do Ideye, a jego wślizgiem powstrzymał jeden z obrońców!

• Hutton dośrodkował przed chwilą w pole karne, a tam składający się do strzału Delph został zablokowany

• Brunt dośrodkował z rzutu rożnego, Lescott zgrał piłkę do Berahino, a ten strzałem głową wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Saido Berahino doprowadza do remisu!

• Fabian Delhp faulował Claudio Yacoba na połowie gości

• Westwood dośrodkował z tego rzutu wolnego, jednak zrobił to mało dokładnie i piłka minęła pole karne gości

• Lescott faulował Benteke na własnej połowie boiska

• Grealish już wchodzi na boisko i zmienia N'Zogbię

• Hutton oddał strzał sprzed pola karnego, ale piłka poleciała bardzo daleko od bramki gości

• Tymczasem do wejścia na boisko szykuje się Grealish

• Groźnie pod bramką Aston Villi! Brunt dobrze dośrodkował z rzutu wolnego, a Dawson oddał minimalnie niecelny strzał głową!

• Westwood zdecydował się na strzał z tego rzutu wolnego, ale piłka poleciała daleko od bramki Fostera

• A teraz Lescott faulował przed własną szesnastką Agbonlahora i dostał za to żółtą kartkę

• Długa piłka w kierunku Ideye, ale niedokładna i ten nie zdołał do niej dobiec

• N'Zogbia próbował się teraz przedrzeć prawą stroną boiska, ale stracił piłkę na wysokości pola karnego gości

• N'Zogbia starał się dośrodkować z lewej strony boiska, jednak zrobił to bardzo niedokładnie i grę od bramki wznowią goście

• Arbiter daje znak i drugą połowę zaczynają gospodarze!

• Statystyki pierwszej połowy:

• Posiadanie piłki: Aston Villa 55% - West Brom 45%
    • Strzały: 7 (4) - 1 (0)
    • Rzuty rożne: 0 - 1
    • Faule: 6 - 6
  • Jak dotąd, dość niespodziewanie, zdecydowanie lepiej wyglądają The Villans. Prowadzą, stworzyli sobie więcej okazji podbramkowych, a gdyby nie błąd arbitra, to mieliby jeszcze szansę z rzutu karnego i graliby z przewagą jednego zawodnika. Zobaczymy, czy w przerwie Tony Pulis będzie potrafił dotrzeć do swoich piłkarzy

• I teraz arbiter kończy pierwszą połowę

• Fabian Delph! Kapitalny strzał sprzed pola karnego, piłka odbija się od słupka!

• Indywidualnie, środkiem pola próbował zaatakować Saido Berahino, jednak szybko zgubił przy tym piłkę na rzecz rywala

• Powtórki pokazały, że w tej sytuacji Ben Foster wyraźnie faulował rywala. Gospodarze powinni mieć rzut karny!

• I znowu blisko trafienia Agbonlahor! Znów wyszedł sam na sam, znów oddał dobry strzał, a piłkę zmierzającą do bramki z linii wybił Joleon Lescott!

• Alan Hutton oddał strzał sprzed pola karnego, jednak wyraźnie się pomylił i grę od bramki wznowią goście

• Małe nieporozumienie między dwoma byłymi piłkarzami Manchesteru United, Tomem Cleverley'em oraz Darrenem Fletcherem, skończone autem dla gospodarzy

• Długi wykop spod własnej bramki Brada Guzana, Christian Benteke strącił piłkę głową, a Agbonlahor okazał się szybszy od Lescotta i wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Gabriel Agbonlahor, 1:0 dla gospodarzy!

• N'Zogbia próbował zaskoczyć bramkarza sprytnym strzałem z rzutu wolnego, ale tym razem Foster bardzo spokojnie złapał piłkę

• Tom Cleverley oddał potężny strzał z dystansu, ale był on tyle mocny, co i niecelny. Od bramki Foster

• Ładna wymiana piłki na wysokości pola karnego gości w wykonaniu Benteke i N'Zogbii, ale ten drugi faulował jednego z rywali

• Hutton znowu dośrodkował z prawej strony boiska, ale tym razem piłka minęła wszystkich w polu karnym i wyszła poza jego obręb

• Gorąco pod bramką gości! Agbonlahor oddał mocny strzał w środek bramki, a choć Foster wypuścił piłkę z rąk, to zdołał ją złapać na linii pola karnego! System goal-line wykazał, że gola nie było.

• Długie zagranie z głębi pola w kierunku Benteke, ale tego uprzedził McAuley, który dokładnie podał do bramkarza

• Gabriel Agbonlahor zaatakował prawą stroną boiska, ale tam faulował Yacoba. Piłkę mają goście

• Hutton dośrodkował z prawej strony boiska, a obrońcy West Bromu wespół z bramkarzem poradzili sobie we własnej szesnastce

• Brunt dośrodkował z lewej strony boiska, ale zrobił to niedokładnie i piłka wyszła na aut bramkowy

• Delph zagrał niezłą piłkę w kierunku Benteke w pole karne, ale belgijski napastnik był na spalonym

• Teraz troszkę dłużej przy piłce utrzymują się gospodarze, jednak jak na razie niewiele z tego wynika. Rozgrywają piłkę daleko od bramki rywala

• Kolejna próba West Bromu, ale znów po dośrodkowaniu z prawej strony boiska dobrze we własnej szesnastce dobrze poradzili sobie gospodarze.

• Dość spokojny początek meczu, teraz dopiero mieliśmy pierwszą próbę ataku. Ideye i Berahino wymienili podania na wysokości pola karnego gospodarzy, ale ich akcję skutecznym wejściem powstrzymał Okore

• Arbiter daje znak i zaczynamy!

• Lepszego momentu na przełamanie, niż mecz derbowy chyba nie ma. Tylko czy gospodarze dadzą radę to zrobić? Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko!

• Aston Villa jest bez formy, a West Brom przegrał tylko jeden z ostatnich ośmiu meczów w lidze. Trzy wygrał, cztery zremisował

• Na poziomie Premier League obie te ekipy mierzyły się ze sobą 17 razy i za każdym razem ich spotkania kończyły się remisami, lub jednobramkowym triumfem którejś ze stron.

• Faworytem i to wyraźnym tego pojedynku są goście. Mają oni co prawda gorszy bilans spotkań bezpośrednich z The Villans, ale w ostatnim czasie są w zdecydowanie lepszej formie. Aston Villa przegrała już siedem z rzędu meczów, ostatnie zwycięstwo odniosła jeszcze w roku 2014. W tabeli ligowej jest przedostatnia

• Ławka gospodarzy: Given, Bacuna, Sinclair, Sanchez, Gil, Grealish, Weimann

• Ławka gości: Myhill, Wisdom, Pocognoli, Olsson, Baird, Mulumbu, Sessegnon

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe składy obu zespołów. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, a tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego widowiska