Boruc zapatrzył się w Nowaka i popełnił fatalny błąd [WIDEO]

Konrad Kryczka
Artur Boruc popełnił fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki
Artur Boruc popełnił fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki SZYMON STARNAWSKI / POLSKA PRESS
Sobota nie była najszczęśliwszym dniem dla polskich bramkarzy. Najpierw kosztowny błąd w Ekstraklasie popełnił Sebastian Nowak, a później na angielskich boiskach jego wyczyn powtórzył Artur Boruc.

Nie był to, oczywiście, pierwszy babol "Borubara" w karierze. Reprezentant Polski zazwyczaj popisuje się kapitalnymi interwencjami, ale od czasu do czasu przytrafi mu się błąd, w jaki trudno byłoby uwierzyć, gdyby nie obejrzało się danej sytuacji. Tak było też dzisiaj. Bournemouth Polaka prowadziło u siebie 1:0 z Watfordem i wydawało się, że przynajmniej do przerwy wynik nie ulegnie zmianie. Nic bardziej mylnego. W 45. minucie Boruc otrzymał podanie od jednego z obrońców i po chwili chciał mu oddać piłkę. Polski bramkarz zagrał jednak katastrofalnie, podając futbolówkę wprost pod nogi Odiona Ighalo. Nigeryjczyk skwapliwie skorzystał z tego prezentu, "nawijając" jeszcze bramkarza przed wpakowaniem piłki do siatki.

Obecnie Bournemouth zajmuje dopiero 15. miejsce w lidze z dorobkiem ośmiu punktów. Zespół Boruca mógł dzisiaj wygrać nawet pomimo jego błędu, ale strzelec pierwszej bramki, Glenn Murray nie wykorzystał rzutu karnego. Swoją drogą, dzisiejszy dzień jest bardzo pechowy dla polskich bramkarzy. Podobny błąd do Boruca popełnił mniej więcej godzinę wcześniej golkiper Termaliki, Sebastian Nowak. Zawodnik "Słoników" brał udział w rozgrywaniu piłki z obrońcami, ale w pewnym momencie za mocno ją sobie wypuścił, co wykorzystał Tomasz Nowak. Pomocnik Górnik Łęczna przejął futbolówkę i oddał ją Jakubowi Świerczokowi, który trafił do właściwie pustej bramki.