2

Arsenal Londyn

0

• Ja już dziękuję za uwagę. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Do widzenia.

• Chelsea pozostaje na prowadzeniu w Premier League. Łatwo wygrywa dziś z Arsenalem i pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w lidze.

• Koniec meczu.

• Willian dobrze na prawą stronę do Ivanovicia. Ten z pierwszej piłki po ziemi do Costy. Hiszpan musiał tylko dołożyć nogę, ale z 5. metrów przeniósł piłkę na spalonym. Okazało się jednak, że piłkarz Chelsea był na spalonym.

• Sędzia przedłuża mecz o 4 minuty.

• Ostry wślizg Welbecka przy linii bocznej. Poszkodowany Fabregas, a piłkarz Arsenalu dostał kartkę.

• Dobra akcja Arsenalu. Z bliska prosto w Cecha uderza Podolski.

• Ostatnia zmiana w Chelsea, Żegnany owacją na stojąco Oscar, którego zastępuje Willian.

• Teraz żółta kartka dla Oscara.

• W międzyczasie druga zmiana w Arsenalu. Podolski za Sancheza.

• Ostanią zmianę przeprowadza Arsene Wenger. Za Wilshere'a wchodzi Rosicky.

• Długą piłkę za linię obrony posłał Fabregas. Pewnie przyjął futbolówkę Costa i przelobował wychodzącego Szczęsnego.

• GOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! 2:0 DLA CHELSEA

• Costa z lewej strony pola karnego zagrał do Hazarda. Ten dobrze nabiegał, ale uderzył nad bramką.

• Chambers uderza z narożnika pola karnego, ale wysoko nad bramką.

• A w Chelsea John Obi Mikel pojawił się w miejsce Andre Schuerrle.

• Zmiany w szeregach obu zespołów. Najpierw w Arsenalu Oxlade-Chamberlain zastępuje Cazorlę.

• Cazorla zamarkował strzał lewą i uderzył prawą nogą sprzed szesnastki, ale to uderzenie zablokowane.

• Flamini uderzał z dystansu, ale zablokował Oscar.

• Strzela Wilshere sprzed szesnastki. Piłka odbiła się od ręki Fabregasa, ale zamiast karnego jest rzut rożny.

• Oscar do Schuerrle. Ten stał na linii pola karnego, ale nie trafił w piłkę.

• Z kontrą wychodziła Chelsea. Podanie Schuerrle z lewej strony w szesnastkę wybite przez Mertesackera.

• Za głębokie dośrodkowanie Fabregasa z rożnego i łapie piłkę Szczęsny.

• Hazard po rajdzie dośrodkował z lewej strony spod linii końcowej. Wyszedł z tego groźny strzał, który na słupek sparował Szczęsny.

• Szczęsny wybijał piłkę przed szesnastką. Piłka odbiła się od Costy, ale na szczęście polskiego bramkarza spadła pod nogi jednego z obrońców Arsenalu.

• Ivanović łapie za koszulkę Cazorlę na połowie Arsenalu. Serb nie pozwolił Hiszpanowi wyprowadzić akcji i otrzymał żółtą kartkę.

• Chelsea - Arsenal

• Fauluje Gibbs ok. 25 metrów od własnej bramki. Dośrodkowanie Fabregasa z wolnego wybite, potem wrzucał jeszcze Azpilicueta, ale z podobnym skutkiem

• Cazorla uderzał sprzed szesnastki po ziemi, ale obok bramki.

• Flamini uderzył łokciem Costę, ale nie dostał kartki.

• W przerwie żaden z trenerów nie dokonał zmian.

• Rozpoczynamy grę w drugiej połowie.

• Przez pierwszy kwadrans mecz się rozkręcał, ale potem dużo się działo na boisku. Chelsea do przerwy prowadzi. Ciąg dalszy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy.

• Fauluje Oscar. Z wolnego dośrodkował Cazorla i głową wybija piłkę jeden z obrońców Chelsea.

• Akcja Arsenalu. Ładnie podawali sobie "Kanonierzy", ale zbyt duży tłok w polu karnym i stracili piłkę.

• 4 minuty dłużej potrwa pierwsza połowa.

• Mocne wstrzelenie piłki Fabregasa z wolnego wybite przez obrońców.

• Chambers fauluje Shuerrle z lewej strony, na wysokości pola karnego.

• Arsenal próbował kontry. Dośrodkowanie Oezila z prawej strony wybite przez obrońców. Walczył jeszcze o piłkę w powietrzu Cazorla, ale nie przejął futbolówki.

• Obaj zawodnicy wrócili już do gry.

• Starcie w powietrzu Koscielnego z Oscarem. Zderzyli się oni głowami i leżą na murawie.

• Wolny dla gości po faulu Hazarda na Cazorli. Dośrodkował Oezil, ale nie opanował piłki Sanchez i futbolówka opuszcza boisko.

• Arsenal próbuje. Podawał Wilshere górą w pole karne, ale nikt z kolegów nie odczytał jego zamiarów.

• Dobre podanie do Cazorli na lewą stronę. Ten po ziemi w pole karne do wbiegającego po ziemi Wilshere'a. Anglik jednak źle przyjmuje piłkę i łapie ją wychodzący Cech.

• Sam poszkodowany podszedł do jedenastki i pewnym strzałem po ziemi, w prawy róg pokonał Wojciecha Szczęsnego. Polak rzucił się w drugą stronę.

• GOOOOOOOL!!!!!!!! CHELSEA PROWADZI

• Indywidualna akcja Hazarda. Belg wpadł w pole karne i sfaulował go Koscielny, który otrzymał jeszcze żółtą kartkę.

• Tymczasem wracamy do gry. Z wolnego, na długi słupek dośrodkował Fabregas, ale Ivanović uderza niecelnie głową.

• Uraz Courtoisa sprzed kilkunastu minut okazuje się jednak poważniejszy i zastępuje go Petr Cech.

• Żółta kartka dla Chambersa, za faul na Hazardzie po lewej stronie boiska.

• Spięcie teraz pomiędzy szkoleniowcami obu drużyn, które szybko zakończył arbiter.

• Faulowany Alexis przy linii bocznej. Sprawcą tego przewinienia Gary Cahill, który został ukarany żółtą kartką.

• Dośrodkował z lewej strony Azpilicueta do Costy, ale wybił piłkę głową Gibbs.

• Dośrodkowanie Schuerrle z rożnego wybijają obrońcy.

• Dośrodkowanie Fabregasa z wolnego. Matić głową zgrywał do Ivanovicia, ale spalony.

• Wszedł w drybling Hazard i fauluje go Gibbs ok. 30. metrów od bramki Szczęsnego.

• Dobra długa piłka do Sancheza za linię obrony. Dobrze wyszedł Courtois i złapał piłkę, jednak przy interwencji zderzył się z piłkarzem Arsenalu i leży na murawie. Hiszpan doszedł do siebie po interwencji lekarzy.

• Dośrodkowanie Chambersa łapie w wyskoku Courtois.

• Schuerrle prostopadle do Costy, ale nie zrozumieli się piłkarze Chelsea i piłka opuszcza boisko.

• Chelsea długo buduje swoje akcje, nawet jeśli traci piłkę to szybko ją odzyskuje dzięki dobremu pressingowi.

• Teraz Sanchez z daleka, po ziemi, ale niecelnie.

• Chelsea ustawiła bardzo wysoki pressing i Arsenal nie potrafi wyjść z własnej połowy.

• Pierwszy gwizdek i zaczęli gospodarze.

• Zawodnicy obu drużyn już gotowi i zaraz spotkanie się rozpocznie.

• Co prawda Arsenal również nie przegrał jeszcze ligowego spotkania, ale zanotował aż 4 remisy, przy tylko 1 "The Blues".

• Chelsea świetnie rozpoczęła sezon. Nie przegrała żadnego z 6. spotkań i prowadzi w tabeli z 16. punktami na koncie. Arsenal traci do swojego dzisiejszego rywala 6 oczek i zajmuje 10. miejsce.

• Spotkanie opóźni się o 15 minut.

• Dziś Arsenalowi też będzie bardzo trudno wygrać. Przyjeżdza bowiem do Chelsea bez aż 7 kontuzjowanych zawodników. W tym gronie znajdują się m.in. Olivier Giroud, Mikel Arteta, Theo Walcott czy Aaron Ramsey.

• W poprzednim sezonie na Stamford Bridge gospodarze zwyciężyli aż 6:0.

• Rezerwowi Arsenalu: Martinez, Monreal, Oxlade-Chamberlain, Rosicky, Coquelin, Podolski, Campbell

• Rezerwowi Chelsea: Cech, Filipe Luis, Zouma, Obi Mikel, Salah, Remy, Willian

• Dzień dobry. Rozpoczynamy relację z derbów Londynu pomiędzy Chelsea i Arsenalem, w ramach 7. kolejki Premier League. Michał Przybycień. Zapraszam.