Crystal Palace

0

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• To wszystko ode mnie. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Jose Mourinho: - Wróciłem, to jest najtrudniejsza liga na świecie do wygrania, ale udało się nam.

• A tutaj krótki zapis tego, co działo się po końcowym gwizdku arbitra:

• Ubiegłoroczny Mistrz pogratulował nowej najlepszej drużynie w Anglii:

• Didier Drogba w wywiadzie podziękował kibicom za ich ogromny wkład w ten sukces. Iworyjczyk wykrzyczał do mikrofonu: "The fans are amazing, they are the best!".

• Chelsea nie odbierze jednak dziś pucharu za Mistrzostwo Anglii - to nastąpi dopiero po ostatnim meczu z Sunderlandem na Stamford Bridge.

• Dzisiejszy rywal Chelsea pogratulował The Blues triumfu w rozgrywkach:

• 5 lat czekali piłkarze Chelsea na ponowny triumf na krajowym podwórku. Jose Mourinho ponownie zdobywa tytuł mistrzowski z Chelsea.

• John Terry pokazał prawdziwą klasę - mimo radości, w pomeczowym wywiadzie znalazł miejsce na kondolencje dla Rio Ferdinanda i jego bliskich. Przypomnijmy - wczoraj walkę z rakiem przegrała żona zawodnika QPR.

• Sam mecz raczej nie porwał. Nie było wielu stuprocentowych okazji do bramek, Crystal Palace postawiło twarde warunki podopiecznym Jose Mourinho. Decydującym momentem okazał się być gol Edena Hazarda z 45. minuty. Rzut karny Belga został wprawdzie obroniony, ale po dobitce piłka zatrzepotała w siatce. Jak się później okazało, był to gol na wagę Mistrzostwa Anglii 2014/15!

• Na Stamford Bridge rozpoczęła się prawdziwa feta! Piłkarze i kibice szaleją, ale mają ku temu powody! Chelsea jak najbardziej zasłużenie zdobywa Mistrzostwo Anglii!

• KONIEC!! CHELSEA MISTRZEM ANGLII SEZONU 2014/2015!!

• Filipe Luis zmienia jeszcze Edena Hazarda.

• Jeszcze chwila przerwy, jakiś uraz Johna Terry'ego.

• 2 minuty dzielą Chelsea od Mistrzostwa Anglii!

• SZANSA! Bolasie główkuje, ale Courtois łapie piłkę!

• Wrzutka Zahy, Terry wybija na kolejny już rzut rożny!

• Kolejny korner, jest gorąco! Crystal Palace napiera!

• Wrzutka Warda, Matić wybija na korner. Goście jeszcze walczą!

• Chelsea - Crystal Palace

• Hazard w polu karnym, próbował ograć obrońców Crystal Palace, jednak ostatecznie zdecydował się na strzał, który został zablokowany.

• Zmiana w drużynie Chelsea, Kurt Zouma zastępuje na placu gry Williana.

• Uderzenie Bolasie wylądowało...na aucie.

• WILLIAN! Blisko, blisko, ale jednak obok! Brazylijczyk świetnie zbiegł do środka po podaniu Hazarda, oddał strzał na dłuższy słupek, ale minimalnie niecelnie!

• DROGBA!! Willian niemal skopiował akcję bramkową Drogby z meczu z Leicester, zagrywając spod linii końcowej na 12. metr do wbiegającego Iworyjczyka, ale ten skiksował i piłka minęła bramkę!

• BLISKO GOLA!! W rolach głównych Cahill i Ivanović - najpierw strzał Anglika został zablokowany, a po chwili uderzenie serbskiego defensora przeleciało obok bramki!

• McArthur fauluje pędzącego Williana, będzie okazja dla The Blues na "zabicie" meczu.

• BYŁA SZANSA! Zaha miał pozycję do strzału, będąc na linii pola karnego, ale odegrał do wchodzącego Sanogo, który jednak nie sięgnął piłki!

• Wrzutka Ledley'a w pole karne Chelsea, ale Terry "ściąga" piłkę z głowy Sanogo!

• Wrzutka Joela Warda w pole karne, ale Anglik zdecydowanie przesadził z siłą dośrodkowania.

• Tymczasem okazuje się, że powodem nieobecności Ramiresa nie jest błahostka -Brazylijczyk prosto z rozgrzewki trafił do szpitala.

• Ostatnia zmiana w ekipie gości, Jason Puncheon opuszcza plac gry, a w jego miejce Yaya Sanogo.

• PUNCHEON!! Znakomite uderzenie zawodnika Orłów z blisko 25 metrów, a piłka o centymetry minęła słupek bramki Courtois!

• Była okazja! Drogba znalazł się w polu karnym razem z Willianem, ale piłkarze Chelsea przekombinowali i nie było strzału!

• Mała ciekawostka:

• Na Stamford Bridge kibice rozpoczęli już fetę. Nie za wcześnie?

• ...a w drugiej roszadzie Jordon Mutch zostaje zmieniony przez Glenna Murray'a.

• I zapowiadana zmiana - Martin Kelly zmienia Adriana Mariappę...

• MIKEL! Ciekawa akcja Chelsea, Nigeryjczyk zagrał do Drogby, który świetnie oparł się na Delaney'u, odegrał do Mikela, który oddał strzał, jednak zbyt słaby by zaskoczyć Speroniego!

• Będzie zmiana w drużynie Crystal Palace, Martin Kelly już gotowy do wejścia na plac gry.

• Aj, ładne uderzenie Ivanovicia z 30 metrów, ale piłka przeleciała dobre 2 metry obok słupka. Ale Serb otrzymał brawa za próbę.

• Fabregas nie zrozumiał się z Drogbą, w efekcie czego podanie do nikogo.

• Wrzutka Ivanovicia, ale dobre zachowanie Delaney'a i zagrożenie wyeliminowane. Chelsea nadal jednak w posiadaniu piłki.

• Hazard powalony na murawę, ale bez gwizdka sędziego.

• Chelsea długo utrzymuje się przy piłce, nawet w obliczu złego podania Fabregasa.

• Od razu zmiana, za Juana Cuadrado wchodzi John Obi Mikel. Słabiutki mecz Kolumbijczyka.

• Zaczynamy drugie 45 minut! Od środka ruszyli goście!

• Garść statystyk z pierwszej połowy:

• Posiadanie piłki: 58% - 42%
    • Strzały: 9 - 3
    • Strzały celne: 6 - 0
    • Spalone: 0 - 2
    • Żółte kartki: 2 - 2
  • Bardzo trudne warunki stawiają dziś piłkarzom Chelsea podopieczni Alana Pardew. To nie jest z pewnością spacerek The Blues. Orły grają bardzo odważnie i należą się im za to brawa. W szczególności Wilfried Zaha zasługuje na wyróżnienie, ponieważ często nęka defensywę gospodarzy. Piłkarze Chelsea mają jakby spętane nogi, co potwierdził rzut karny, który wykonał Eden Hazard - rzut karny wykonany bardzo słabo. Belg zachował jednak przytomność umysłu i dobił swój strzał, dając swej drużynie jakże cenne prowadzenie.

• Kevin Friend gwiżdże po raz ostatni w tej połowie, Chelsea 45 minut od Mistrzostwa!

• Hazard po golu

• Bramka Edena Hazarda:

• Żółta kartka dla Mariappy za faul na szarżującym Hazardzie.

• Fatalnie wykonany rzut karny przez Edena Hazarda, który w swoim stylu uderzył w środek bramki, ale uderzenie to wybronił Speroni. Tyle, że ta wróciła na głowę Belga, który sprytnie dobił swój strzał i dał prowadzenie Chelsea!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL HAZARD, ALE PO DOBITCE!!

• Eden Hazard wparował w pole karne, a McArthur powalił go na murawę i sędzia bez cienia wątpliwości wskazał na wapno!

• RZUT KARNY DLA CHELSEA!

• Teraz niemal identyczna akcja, tyle, że dośrodkowanie Warda wyłapał Courtois.

• Wrzutka Azpilicuety ląduje w rękawicach Juliana Speroniego.

• Fabregas nie zrozumiał się z kolegami i podał do...Speroniego.

• Delaney wybija piłkę na aut pod presją Cuadrado. Ivanović będzie wrzucał piłkę na wysokości pola karnego.

• Żółta kartka dla Johna Terry'ego, który zatrzymał kontrę gości.

• Była szansa dla Chelsea, dobra wymiana podań między Willianem, Drogbą i Fabregasem, ten ostatni chciał oddać strzał, ale nie trafił w piłkę. Do futbolówki dopadł jeszcze Azpilicueta, ale był to sytuacyjny strzał i bardzo niecelny.

• Hazard sprytnie zagrywał do Cuadrado, ale Kolumbijczyk nie zrozumiał się z Belgiem i dostał podanie za plecy.

• Bardzo aktywny Zaha fauluje Cuadrado, który mądrze zastawił piłkę.

• Tymczasem takie koszulki można kupić dziś pod Stamford Bridge.

• CÓŻ ZA SZANSA DLA ORŁÓW!! Terry najpierw źle wybił piłkę wprost pod nogi Puncheona, który znalazł się na 11. metrze, ale kapitan The Blues fantastycznie naprawił swój błąd i ofiarnym wślizgiem zablokował strzał zawodnika Crystal Palace!

• "Żółtko" dla Ivanovicia, który powalił na murawę Wilfrieda Zahę.

• DROGBAAAA DOBRY STRZAŁ ALE BRONI SPERONI! Iworyjczyk potężnie huknął z rzutu wolnego, piłka nabrała jeszcze nieprzyjemnej rotacji, przez co golkiper gości miał spore problemy z utrzymaniem piłki!

• Puncheon fauluje Fabregasa tuż przed linią pola karnego, będzie dobra okazja dla gospodarzy.

• MATIC!! To była wyśmienita szansa dla Chelsea! Speroni fatalnie wypiąstkował piłkę po wrzutce Fabregasa, dopadł do niej Matić, ale zbyt długo zwlekał z decyzją czy podać, czy strzelać, finalnie oddał strzał, ale ten wybronił golkiper Orłów!

• Matić wyprowadził kontrę Chelsea, zagrał do Cuadrado, którego z kolei powalił Dann, a sędzia ukarał go kartką.

• CFC- Crystal

• Kolejna ofensywna akcja Orłów, tym razem z piłką pędził Ward, ale Cuadrado na spółkę z Ivanoviciem przerwali ten rajd.

• Uderzenie Cuadrado z blisko 30 metrów, ale piłka wędruje około metr nad bramką Speroniego.

• Rzut wolny dla Chelsea i bardzo ciekawe rozegranie tego stałego fragmentu gry. Najpierw Ivanović wziął spory rozbieg, przebiegł nad piłką i popędził w pole karne, a Fabregas momentalnie zagrał na jego głowę. Problem w tym, że Serb chciał zgrać piłkę do jednego z partnerów, ale zrobił to źle.

• Ładna akcja Hazarda, który otrzymał piłkę od Cuadrado, wbiegł on w pole karne, zagrał wzdłuż bramki, ale dobra interwencja Delaney'a.

• Przez chwilę zrobiło się gorąco w polu karnym Chelsea, głównie za sprawą bardzo aktywnego Wilfrieda Zahy, ale finalnie bez większego zagrożenia dla bramki Thibaut Courtois.

• Drogba chciał prostopadle zagrać do wychodzącego Hazarda, ale trafił w nogi Juana Cuadrado.

• Dobry drybling Zahy w szesnastce Chelsea, ale Cahill wybija na korner.

• Spokojny początek spotkania, Chelsea konstruuje swoje akcje, ale jak na razie bez zarzutu spisuje się defensywa Orłów.

• Szarża Zahy na lewej flance, ale były gracz Manchesteru United dobrze zatrzymany przez Ivanovicia.

• Dobra wrzutka Fabregasa do Drogby, ale minimalnie za wysoka i piłkę łapie Hennessey.

• Pierwszy gwizdek Kevina Frienda i zaczynają The Blues!

• A jednak gospodarze od środka.

• Chelsea na niebiesko, Crystal Palace na żółto. Piłkarze już gotowi, zaczną goście.

• Ławka rezerwowych Crystal Palace: Hennessey - Hangeland, Kelly, Lee, Jedinak, Sanogo, Murray

• Ławka rezerwowych Chelsea: Cech - Filipe Luis, Zouma, Ake, Mikel, Loftus-Cheek, Remy

• Będzie zmiana w wyjściowym ustawieniu Chelsea. Ramires nabawił się kontuzji i zostaje zastąpiony przez Juana Cuadrado. Na ławkę wędruje natomiast Nathan Ake.

• W obecnym sezonie piłkarze Chelsea i Crystal Palace zmierzyli się już ze sobą, tyle, że na The Hawthorns. The Blues ograli rywala 2:1, a piękne bramki strzelili Oscar oraz Cesc Fabregas. Dla Orłów trafił Campbell.

• Ciekawostką jest, że w obecnym sezonie piłkarze Crystal Palace byli faulowani dokładnie tyle samo razy, co piłkarze Chelsea, czyli 403 razy. Warto również wspomnieć, że w przypadku Chelsea, aż 1/4 to faule na Edenie Hazardzie.

• Wracając jeszcze do jedynego zwycięskiego meczu Crystal Palace z Chelsea na Stamford Bridge - ciekawostką jest, że w składzie The Blues, który rozegrał tamto spotkanie, było aż 9 wychowanków Chelsea.

• W ubiegłym sezonie na Stamford Bridge The Blues pokonali rywala 2:1. Bramki zdobyli Fernando Torres i Ramires, natomiast dla Orłów trafił Marouane Chamakh.

• Ostatni raz Orły wywalczyły punkt na Stamford Bridge 20 lat temu. Wówczas padł bezbramkowy remis. Od tamtej pory drużyny te zagrały w zachodnim Londynie trzykrotnie. Chelsea zdobyła w tych spotkaniach 12 bramek, tracąc 4.

• Statystyka bramek na Stamford Bridge: 31 - 16 dla Chelsea, co daje 1,82 bramki na mecz (Chelsea) oraz 0,94 bramki na mecz (Crystal Palace).

• Do tej pory Chelsea podejmowała Crystal Palace na Stamford Bridge 17 razy. 8 z tych spotkań zakończyło się zwycięstwem The Blues, ośmiokrotnie padał remis, a tylko raz triumfowali przyjezdni - miało to miejsce 17 marca 1982 roku, kiedy to Orły po bramkach Kevina Mabbutta oraz Jerry'ego Murphy'ego (który w przyszłości grał dla Chelsea) pokonały The Blues 2:1. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Alan Mayes.

• Piłkarze Chelsea już na stadionie:

• Alan Pardew zapowiada przed meczem, że Orły muszą powetować sobie ostatnie niepowodzenia właśnie w meczu z Chelsea. - Ostatnie dwie porażki zepchnęły nas nieco do tyłu i dlatego musimy się odkuć. Musimy się odkuć dla siebie i dla Premier League, ponieważ możemy przedłużyć walkę o tytuł. Ciężko pracowaliśmy w tym tygodniu by się poprawić. - zakończył menedżer Crystal Palace.

• Goście przegrali ostatnie 2 mecze (oba u siebie po 0:2), co powoduje, że mimo dość sporej przewagi punktowej nad strefą spadkową, będą musieli się mocno natrudzić, by nie walczyć o utrzymanie do ostatniego momentu.

• Orły są już bliskie utrzymania, ale muszą punktować, by bezpieczne miejsce nie uciekło z rąk piłkarzy Alana Pardew. Tym bardziej, że w następnych rundach Crystal Palace zmierzy się z Manchesterem United i Liverpoolem. Na sam koniec piłkarze z Londynu podejmą na The Hawthorns walijskie Swansea.

• Czy Chelsea zapewni sobie już dziś tytuł Mistrza Anglii? A może Crystal Palace zagra na nosie podopiecznym Jose Mourinho i urwie dziś punkty The Blues? Zapraszam do typowania w komentarzach!

• Stamford Bridge gotowe na mecz!

• Swe ostatnie mistrzostwo, The Blues przypieczętowali bardzo efektownie, wygrywając z Wigan aż 8:0. Poniżej przypomnienie tego meczu i dekoracji:

• Po raz ostatni Chelsea wygrała ligę 5 lat temu, jeszcze pod wodzą Carlo Ancelottiego. Dla Włocha był to pierwszy sezon za sterami The Blues, który zakończony został dubletem - podopieczni Ancelottiego do mistrzostwa dołożyli jeszcze Puchar Anglii. W tym sezonie może być podobnie z tym, że zamiast FA Cup, piłkarze Mourinho zdobyli Capital One Cup.

• Dzisiejszy mecz jest szczególny. Na Stamford Bridge zostaną rozegrane derby Londynu, ale nie to daje głównego "smaczku" temu spotkaniu. Podopieczni Jose Mourinho mogą bowiem już dziś zapewnić sobie 5. w historii klubu Mistrzostwo Anglii, a trzecie pod wodzą portugalskiego szkoleniowca. Warunkiem koniecznym jest tutaj zwycięstwo nad Orłami.

• Dzień dobry! Witam serdecznie na relacji live z meczu 35. kolejki Barclays Premier League pomiędzy Chelsea a Crystal Palace! Pierwszy gwizdek arbitra o 14:30.