• Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na naszym portalu, już w piątek rozgrywki wznawia Ekstraklasa!

• Howard wypiąstkował poza pole karne, do piłki dopadł Willian i bez zastanowiena uderzył z woleja! Piłka po drodze odbił się jeszcze od Naismitha, przeszła między nogami Gibsona i minęła bezradnego Howarda!

• I Fabregas

• A także McCarthy

• Spore zamieszanie na boisku, doszło do przepychanek, żółtą kartką został ukarany m.in. Ramires

• Druga żółta kartka dla Barry'ego! Everton będzie kończył w 10!

• Matić uderza z 18 metrów, piłka odbija się od Barry'ego i trafia w Ivanovicia, a następnie do siatki! Gol jednak nieuznany, Serb na wyraźnym spalonym.

• ...a Cesc Fabregas Juana Cuadrado

• Podwójna zmiana w The Blues. Dider Drogba wchodzi za Loica Remy'ego...

• Lukaku z 4 metrów strzela prosto w Cecha! Oviedo mocno wstrzelił piłkę w pole karne, ta trafiła do Belga, który z najbliższej odległości nie dał rady zdobyć bramki. Powinno być 1:0!

• Znowu w roli głównej Howard! Willian ładnie uderzył wewnętrznym podbiciem zza obrońcy tuż przy słupku, bramkarz Evertonu wyciągnął się jak struna i sparował piłkę do boku!

• W pole karne zapędził się Ivanović, jednak Lennon pobiegł za nim i wygarnął mu piłkę bez faulu

• Howard pewnie wyłapuje kolejne dośrodkowanie, tym razem w wykonaniu Cuadrado

• Matić nad murem! Kapitalna parada Howarda

• Lennon fauluje Ramiresa i jest okazja z wolnego z około 20 metrów

• Hazard tym razem szarżował prawą stroną, uciekł Oviedo i strzelił z ostrego kąta. Howard jednak był czujny i wypiąstkował to uderzenie

• Hazard mocno wzdłuż bramki, Barry musiał bardzo uważać aby nie strzelić samobója i udało mu się wybić na róg. Cuadrado nieźle wrzucił, ale znów poradzili sobie z nim obrońcy The Toffees

• Hazard zapracował na kolejną żółtą kartkę dla rywala. Tym razem faulował Seamus Coleman

• Lukaku od razu po przyjęciu zrobił sobie trochę miejsca i uderzył z dystansu. Strzał został wyblokowany przez Terry'ego, co znacznie ułatwiło interwencję Cechowi

• Gracze już wracają na murawę, Lukaku uciął sobie krótką pogawędkę ze swoim byłym kolegą, Johnem Terrym

• Czy Chelsea poprawi skuteczność w drugiej połowie, czy też Everton odgryzie i skutecznie skontruje? Zachęcamy do komentowania, jak i głosowania na gracza meczu!

• Ciekawsze wyniki do przerwy:

• Manchester United 2-1 Burnley
    • Stoke 1-1 Manchester City
    • Southampton 0-0 Wst Ham
  • Chelsea zdecydowanie przeważało w pierwszej połowie, wyróżniał się szczególnie wszędobylski Eden Hazard. Evertonowi udało się przetrwać napór rywala w pierwszym kwadransie, a to głównie za sprawą świetnie broniącego Tima Howarda. Potem grali już lepiej w obronie, jednak w rozegraniu piłki mieli spore problemy.

• Minęła doliczona minuta i sędzia John Moss zaprosił już zawodników na przerwę!

• Kolejna akcja oskrzydlająca ekipy The Blues, ale obrońcy Evertonu byli na to przygotowani, dobrze się ustawili i wybili.

• Hazard zmienił stronę, dośrodkował, ale znów dobrze blokuje Oviedo. Willian tym razem już dużo lepiej wrzucił, głową uderzał Terry. Strzał zdecydowanie za wysoki

• Ivanovic fatalnie spudłował z woleja z 6 metrów, ale na jego szczęście to wszystko już po gwizdku. Na spalonym był Nemanja Matić

• Cuadrado urwał się Barry'emu, który nie myśląc wiele rzucił się za nim i zablokował mu drogę. Za to zachowanie został ukarany żółtą kartką.

• Terry wygrał główkę po dośrodkowaniu Lennona i The Blues od razu ruszyli z kontrą. Willian uruchomił Remy'ego, który groźnie strzelił, ale ponownie dobrze broni Tim Howard.

• Kolejne dobre dośrodkowania Azpililuety. Piłka znów minęła Stonesa i Hazardowi zabrakło centymetrów aby ją sięgnąć. Ostatecznie pewnie złapał Howard

• 2 z rzędu zdecydowanie za niskie dośrodkowania Cuadrado z rzutów rożnych

• Hazard położył Stonesa i dograł do Remy'ego. W polu karnym zrobiło się jednak dużo graczy Evertonu i udało im się skutecznie zablokować strzał Francuza

• Azpilicueta zobaczył żółtą kartkę za pocięcie od tyłu Lennona. Sędzia jest dziś bardzo surowy

• Cóż za parada Howarda! Remy główkował z 8 metrów po dośrodkowaniu Azpilicuety, ale Amerykanin popisał się kapitalnym refleksem.

• Akcja już przenosi się na drugą stronę. Tym razem Cuadrado po podaniu Remy'ego strzelił z ostrego kąta, jednak nieznacznie się pomylił

• Po rzucie rożnym piłka trafiła do Barry'ego, który spróbował szczęścia z dystansu, jednak wyraźnie się pomylił

• Świetna kontra Evertonu! Barkley zagrał do Lukaku, który uciekł Zoumie i strzelił prawą nogą. Świetna parada Cecha ratuje Chelsea!

• Willian uciekł Lennonowi i przymierzył z 16 metrów. Jego strzał przeszedł tuż nad bramką Howarda, który nie miałby nic do powiedzenia!

• Muhamed Besić bezpardonowo przewrócił Hazarda, za co już otrzymał żółtą kartkę

• Ivanovic zgrał piłkę głową do Cuadrado, jego strzał zablokowany. Piłkę po odbiciu od Jagielki trafiła do Naismitha, który celowo podbił ją ramieniem. To powinna być jedenastka!

• Pierwszy strzał Chelsea! Matić minął dwóch rywali w środku pola i miał sporo miejsca, więc huknął z 25 metrów, jednak wyraźnie nad bramką

• Pierwszy gwizdek arbitra i ruszyli!

• Obie drużyny już ustawione na murawie, wszystko gotowe, rozbrzmiewa hymn Chelsea, za chwilę zaczynamy!

• Sędzia dzisiejszego meczu jest pan Jonathan Moss

• Do meczu jeszcze kwadrans, w tym czasie zapraszamy do przeczytania naszej zapowiedzi tego meczu

• Phil Jagielka:

Nie robimy już głupich błędów, jesteśmy znowu w formie i nasza gra wygląda bardzo solidnie. Oczywiście fajnie byłoby strzelać więcej bramek, ale jako obrońca, cieszę się z czystych kont w ostatnich meczach
  • Tak był na Goodison Park:

• I ławka Evertonu: Robles, Gibson, Kone, Mirallas, McCarthy, Garbutt, Alcaraz

• Czas przedstawić rezerwowych w obu drużynach. Chelsea: Courtois, Cahill. Ake, Filipe Luis, Fabregas, Loftus-Cheek, Drogba

• W składzie The Toffees nie ma większych zaskoczeń, do bramki po kontuzji wraca Tim Howard. Podobnie jak w Chelsea, pierwszy raz od początku wystąpi ich nowy skrzydłowy, Aaron Lennon. Będziemy mieli okazję przekonać się, kto zrobił lepszy interes.

• Jest kilka niespodzianek w składzie Chelsea, od pierwszej minuty szansę dostaną dziś Cech, Zouma i Cuadrado, dla którego będzie to debiut przed londyńską publicznością. Fabregas najwidoczniej nie jest jeszcze w pełni sił i zacznie na ławce.

• Już za około godzinę rozpocznie się najciekawsze spotkanie 25. kolejki Premiership Chelsea - Everton. Czy The Blues umocnią się na pozycji lidera? Zapraszamy na relację live!