Liverpool FC

1

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Michał Bezuch!

• Statystyki meczowe: Posiadanie piłki: 48-52, sytuacje bramkowe: 8-15, strzały celne: 3-4, żółte kartki: 4-3

• Chelsea oczywiście ma już zapewnione mistrzostwo Anglii, natomiast Liverpool raczej nie ma szans na grę w Lidze Mistrzów. "The Reds" mogą być za to pewni gry w Lidze Europy i prawdopodobnie zajmą piąte miejsce na koniec sezonu.

• W drugiej połowie Liverpool miał zdecydowana przewagę, ale nie zdołał zmienić wyniku z pierwszej połowy.

• Koniec meczu! Chelsea remisuje z Liverpoolem 1:1!

• Sterling przerzuca piłkę z lewej strony przez całe pole karne. Tam był już Emre Can, ale piłka ląduje w bocznej siatce.

• Ryzykownie Glen Johnson, który przepuścił piłkę i czekał, aż Mignolet wyjdzie przed pole karne i ją wybije. Za plecami Anglika czekał Hazard, a jego rodak Mignolet zdążył o centrymetry przed skrzydłowym "Niebieskich".

• Niezłe wejście w pole karne Jordona Ibe'a, ale John Terry rzadko daje się ogrywać 19-latkom. Kapitan Chelsea powstrzymuje akcję.

• Walka w środku pola. Obie drużyny łatwo tracą piłkę na rzecz przeciwnika w tej strefie.

• Jeszcze cztery minuty dzielą nas od końcowego gwizdka.

• Z prawej strony drybluje Ibe, po dużym zamieszaniu piłka ląduje przed polem karnym u Hendersona. Nowy kapitan The Reds uderza jednak obok lewego słupka.

• Coutinho próbuje odegrać piętą na lewą stronę, piłka odbija się jednak z powrotem do środka od Ivanovicia, Coutinho strzela z 16 metrów i rykoszetem po Cahillu piłka ląduje szczęśliwie w rękach Courtois. Mogło być groźnie!

• Po niezłym prostopadłym podaniu Glen Johnson wygrywa pojedynek bark w bark z Cuadrado, ale piłka uciekła za linię końcową.

• Sinclair próbował wywalczyć piłkę w polu karnym, ale ta odskoczyła zbyt daleko i Courtois szybko wybiegł z bramki i zażegnał niezbezpieczeństwo.

• Chelsea łatwo traci piłkę na połowie Liverpoolu. "The Blues" od dłuższego czasu nie potrafią sforsować szyków obronnych gości.

• Zmiana w Chelsea: Cuadrado za Remy'ego. Limit roszad wykorzystany przez obu szkoleniowców.

• Henderson wrzuca z rzutu wolnego zdecydowanie zbyt mocno. Z odległości 30 metrów podanie powinno być zdecydowanie bardziej precyzyjne.

• Ibe faulowany przez Filipe Luisa. Młody Anglik rozpędzał się na prawym skrzydle i mógł stworzyć groźną kontrę.

• Sterling spod linii końcowej po lewej stronie wrzucił piłkę, ta odbiła się od Cahilla i powędrowała w kierunku słupka, ale tam czuwał już Courtois, który wybił ją na rzut rożny.

• Ibe nie zdążył oddać strzału - obrońcy Chelsea z łatwością odbierają piłkę. Właściwie brak klarownych okazji bramkowych od strzału Coutinho w 50 minucie.

• Lucas zmienia Gerrarda, a kibice Chelsea biją kapitanowi gości brawa. Ładny sportowy obrazek na Stamford Bridge.

• Skrtel wraca już na murawę. Hazard próbował przeprowadzić samotną akcję, ale jego drybling nieskuteczny.

• Słowak leży na murawie, potrzebny jest lekarz. Skrtel czeka poza boiskiem na wejście, lecz rzut rożny dla Chelsea nie stworzył żadnego zagrożenia.

• Fabregas miał dużo szczęścia, po zablokowaniu jego strzału dopadł ponownie do piłki, ale Martin Skrtel ponownie niezawodny, wślizgiem blokuje uderzenie Hiszpana. Korner dla gospodarzy.

• Do końca spotkania 15 minut. Jeśli ten wynik się utrzyma, Liverpool w praktyce straci szansę na grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

• Henderson brzydko fauluje Hazarda. Bez kartki.

• Fabregas z zaskakującą łatwością (i już bez maski na twarzy) przedziera się w pole karne, ale strzał Hiszpana mierny, bez problemu chwyta piłkę Mignolet.

• Posiadanie piłki w drugiej połowie: 45-55 na korzyść Liverpoolu.

• Hazard w polu karnym nie jest w stanie przedryblować obrońców zespołu Rodgersa, nie ma też komu podać. Strata piłki przez Belga.

• Kolejny młokos na boisku w drużynie gości. Lallanę zmienia 19-letni Jordon Ibe, który miał okazję pokazać się już w kilku meczach w tym sezonie.

• Coutinho drybluje na dwudziestym metrze, ale Terry pewnym wślizgiem wyłuskał piłkę Brazyliczykowi.

• Fabregas na lewej stronie nie potrafi przedrzeć się przez zasieki obronne The Reds. Znowu skuteczny Emre Can.

• Courtois szybszy od Glena Johnsona po długiej piłce od Stevena Gerrarda. Chorągiewka sędziego bocznego tak czy owak w górze.

• Mamy debiut w drużynie Liverpoolu. Na szpicy Lamberta zastąpi młodziutki 18-letni Jerome Sinclair.

• Willian wrzuca piłkę płasko z prawej strony, ale żaden z jego kolegów nie zjawił się w polu karnym. Skrtel bezpiecznie ekspediuje na aut.

• Sterling rozpędza się w swoim stylu, mając na plecach trzech obrońców i z szesnastego metra oddaje strzał, jednak bardzo lekki. Kaszka z mleczkiem dla Courtois.

• Na spalonym Sterling.

• Sędzia nie zauważył faulu na Hazardzie - Liverpool od autu.

• Obi Mikel czystym wślizgiem powstrzymuje akcję Cana.

• Skrtel został w polu karnym po rzucie rożnym i otrzymał piłkę na strzał, jednak posłał piłkę bardzo wysoko w trybuny.

• Nemanjta Matić zmienia Loftusa-Cheek. Jose Mourinho chyba nie może już patrzeć na dziurawą drugą linię "Niebieskich".

• Sterling z piłką blisko przy nodze przedziera się przez linię pomocy, podaje na piętnasty metr do Lallany, a jego groźny strzał zablokowany. Anglik mógł podawać do lepiej ustawionych kolegów.

• Zbyt mocna wrzutka Hendersona, na drugiej stronie był jeszcze Lovren, lecz jego podanie przejęte przez defensywę Chelsea - niebezpieczeństwo szybko zażegnane.

• Bardzo dynamiczna gra w drugiej połowie, akcja przenosi się z bramki pod bramkę. Obi Mikel powstrzymuje kontrującego Sterlinga i ogląda żółty kartonik.

• Willian niepilnowany po prawej stronie strzela ponownie z ostrego kąta, tym razem strzał został zablokowany przez jednego z obrońców LFC.

• Lallana rozgrywa piłkę ze Sterlingiem, lecz Courtois wyłapuje lekkie dośrodkowanie. Dużo pracy mają obaj belgijscy bramkarze.

• Willian zmylił Johnson i uderzył bardzo mocno z ostrego kąta, a Mignolet sparował piłkę za linię końcową. Sędzia nie zauważył tego dotknięcia i Belg wybija z piątki.

• Gerrard piękny cross do Johnsona na prawą stronę, ten ściął do środka i wrzucił piłkę w pole karne, ale prosto w ręce golkipera.

• Remy niecelnie podaje do Filipe Luisa i Chelsea traci piłkę. Remy próbuje naprawić błąd i fauluje Sterlinga.

• Hazard dochodzi do podania w prawej części pola karnego, lecz Belg nie opanował prostej piłki.

• W drugiej połowie póki co Liverpool przy piłce aż przez 74% czasu.

• Liverpool wciąż przy piłce, Emre Can wrzuca z prawej strony zdecydowanie zbyt mocno.

• Liverpool z dziecinną łatwością przedziera się przez drugą linię Chelsea. Tym razem dośrodkowanie Lallany za mocne.

• Sterling wbiega w pole karne, wydawało się, że akcja straciła impet, ale Anglik z lewej strony podał do niepilnowanego Coutinho, a Brazyliczyk uderzył tuż obok lewego słupka z dziesięciu metrów! To była świetna okazja dla The Reds!

• Bardzo przyjemna dla oka kombinacyjna akcja Liverpoolu. Lallana z Hendersonem wymienili kilkukrotnie piłkę, ale strzał Lallany bardzo niecelny, płaski i słaby.

• Żaden z trenerów nie zdecydował się jeszcze na zmiany.

• Pan Andre Marriner rozpoczyna drugą odsłonę. Liverpoolu przy piłce.

• Wracamy na drugą połowę! Piłkarze wychodzą już na murawę. Kto przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę?

• Kilka statystyk: posiadanie piłki 57-43 dla Chelsea, okazje bramkowe 3-6 dla Liverpoolu, strzały celne 1-2 dla Liverpoolu.

• Jeśli Liverpool chce powalczyć o Ligę Mistrzów, powinien zdobyć 3 punkty. Czy Brendan Rodgers zagra va banque w drugiej odsłonie?

• Nie było nam dane obejrzeć zbyt wielu sytuacji podbramkowych, a o wyniku zdecydowały do tej pory stałe fragmenty gry. Terry po rzucie rożnym, a Gerrard po rzucie wolnym.

• Koniec pierwszej połowy. Do szatni piłkarze schodzą przy rezultacie 1:1.

• Bardzo niecelnie Willian na lewe skrzydło do Filipe Luisa.

• Dwie minuty pokazuje sędzia techniczny na tablicy świetlnej.

• Wrzutka z rzutu wolnego Hendersona ląduje wprost na głowie niepilnowanego Gerrarda na długim słupku. Kapitan The Reds z trzech metrów pakuje piłkę do siatki!

• GOOOOOL! Gerrard! 1:1!

• Lallana ambitnie wywalczył piłkę na lewym skrzydle, piłka odbiła się od Ivanovicia i Anglika kilkukrotnie, a w ferworze walki Serb sfaulował Anglika. Zółta kartka.

• Hazard w polu karnym, płasko podaje z lewej strony w kierunku Remy'ego, ale Can był szybszy. Rzut rożny dla ekipy Mourinho, a wrzutkę Fabregasa łapie Mignolet.

• Liverpool próbuje wedrzeć się w pole karne długimi, prostopadłymi podaniami, lecz bezskutecznie. Próby są albo zbyt mocne albo podania lądują na nogach zawodników Chelsea.

• Lallana w narożniku przegrywa siłową walkę z Ivanoviciem. Serb wywalczył piłkę od bramki dla Chelsea.

• Hazard po dużym zamieszaniu w polu karnym fauluje Coutinho, uniemożliwiając wyprowadzenie kontry przez gości.

• Rzut wolny dla Chelsea po faulu Cana na lewym skrzydle.

• Lustrzane odbicie poprzedniej sytuacji - Coutinho blokuje Ivanović, lecz tym razem Brazylijczyk zdołał wejść w pole karne.

• Remy rozpędza się i uderza z 18 metrów, blokuje go jednak Skrtel.

• Chelsea stosuje konsekwentny pressing i Liverpool musi wybijać piłkę na oślep. Obrońcy The Reds wyraźnie gubią się.

• Skrtel ryzykownie odgrywa piłkę i pod pressingiem uderza wprost w Hazarda, Belg nie był w stanie jednak dojść do piłki.

• Kontuzjowanego Francuza zmienia podstawowy stoper "The Blues" - Gary Cahill.

• Kurt Zouma doznał urazu i opuszcza boisko o własnych siłach. Być może potrzebna będzie zmiana.

• Henderson miał bardzo dużo w środku pola, zobaczył wybiegającego Lamberta i podał w jego kierunku w pole karne, lecz nieco za mocno. Cortouis łapie piłkę bez kłopotów.

• Bardzo niepewne piąstkowanie Belga po rzucie rożnym, być może Mignolet został oślepiony przez słońce. Piłka wraca na szczęście dla The Reds za bramkę. Kolejny róg dla Chelsea.

• Hazard rozpędza się, podaje na dobieg do Fabregasa na lewą stronę, ale zamaskowanego Hiszpana dopada Emre Can i wybija piłkę na korner.

• Loftus Cheek skutecznie blokuje w narożniku boiska Lallanę. Piłka dla Chelsea.

• Sfrustrowany Rickie Lambert fauluje Thibaut Cortouis w sytuacji, gdy nie miał już szans dojść do piłki. Bezmyślne zachowanie Anglika.

• W fantastycznej sytuacji znalazł się Fabregas, który strzelał z ostrego kąta - skutecznie interweniuje bramkarz The Reds.

• Inteligentne podanie "z fałsza" Williana na prawą stronę w kierunku Ivanovicia, lecz obrona uprzedziła Serba.

• Fabregas wrzuca z rzutu wolnego, Mignolet piąstkuje za pole karne.

• Skrtel łapie Remy'ego dwa metry za polem karnym, po lewej stronie boiska. Francuz wychodził na dogodną pozycję do wrzutki.

• Hazard próbuje przejść Cana w polu karnym, lecz Niemiec nie dał się przedryblować. Wznowienie z piątego metra.

• Kapitalne podanie na wybieg Gerrarda do Lamberta, lecz były gracz Southampton na niewielkim spalonym. Lambert i tak trafił prosto w Courtouis jeszcze przed gwizdkiem, więc bramka by nie padła.

• Filipe Luis wrzuca z lewej strony, ale ponownie Skrtel na posterunku - Słowak wybija piłkę głową.

• Mignolet pewnie przechwytuje wrzutkę Fabregasa.

• Lallana brutalnym wślizgiem fauluje Ivanovicia, który wychodził na dogodną pozycję na prawym skrzydle.

• Niebezpiecznie rozgrywa piłkę obrona Liverpoolu z Mignoletem, bliski przejęcia piłki Willian. Gdy był szybszy, mógłby wbić futbolówkę do pustej bramki.

• Emre Can skutecznie odzyskuje piłkę jeszcze na połowie Chelsea, Sterling mnie z piłka i przewraca się, ale pan Marriner ani myśli dyktować faulu.

• Sterling rozgrywa ładną klepkę z Lallaną, lecz ten drugi wypchnięty poza pole karne. Chelsea tłumi akcję The Reds w zarodku.

• Sterling ma zbyt dużo miejsca na 25 metrze, ale strzał bardzo słaby, w dodatku nieprezycyjny.

• Gospodarze bezpiecznie ekspediują piłkę za pole karne.

• Rzut wolny dla Liverpoolu z 30 metrów wykona Gerrard.

• Countinho dryblingiem wyrobił sobie pozycję do strzału, ale nogami broni Courtois.

• Glen Jonhnson mknie jak TGV lewym skrzydłem do stacji "pole karne", ale piłka ląduje na bocznicy - w bocznej siatce.

• Długa piłka Fabregasa do Remy'ego z pominięciem linii pomocy sprawiła kłopoty obrońcom, ale na posterunku był Simon Mignolet, który wybił piłkę spod nóg Francuza.

• Ładnie przejął piłkę w środku pola Lallana, ale zbyt daleko wypuścił sobie futbolówkę, która ląduje w rękach Courtois.

• Hazard dopadł do piłki przed Skrtelem na lewej stronie, oddał piłkę Fabregasowi na pole karne, a Hiszpan strzelił, lecz bez problemu został zablokowany.

• Tym razem Chelsea zakłada zamek i próbuje się przedostać pod bramkę Mignoleta.

• Liverpool powoli rozgrywa piłkę na własnej połowie.

• Drugi rzut rożny dla gości bez rezultatu.

• Korner dla Liverpoolu. Dośrodkowania Gerrarda nikt nie przeciął, a strzał Coutinho zablokowany.

• Fabregas wrzuca piłkę z korneru wprost na głowę nieupilnowanego Terry'ego. Mignolet bez szans!

• GOOOOOOOOOOOOL! 1:0! John Terry!

• Wrzutka Williana z prawej strony, Skrtel interweniuje głową i wybija na rzut rożny.

• Loftus Cheek wycina równo z trawą Coutinho. Ostre ataki na kreatywnych piłkarzy Liverpoolu. Tym razem bez kartki.

• Sterling opuścił murawę o własnych siłach i zameldował się z powrotem na boisku.

• Szybka żółta kartka dla Fabregasa po brzydkim wślizgu na Sterlingu.

• Zaczynamy! Chelsea na niebiesko, Liverpool na czerwono.

• Kibice odśpiewują hymn Chelsea, a za chwilę rozbrzmi pierwszy gwizdek Andre Marrinera.

• "The Blues" w tym sezonie nie przegrali jeszcze na Stamford Bridge w meczu ligowym.

• Piłkarze Liverpoolu tworzą na murawie szpaler dla mistrzów Anglii!

• Forma w ostatnich 5 spotkaniach: "The Blues" zdobyli 13 punktów, remisując tylko z Arsenalem. Z kolei podopieczni Rodgersa ugrali tylko 7 oczek, przegrywając sensacyjnie z Hull 0:1 i aż 1:4 z Arsenalem.

• W zespole Chelsea najwięcej bramek (19) zdobył kontuzjowany dziś Diego Costa. Liverpool ma wyraźny problem z klasycznymi snajperami, gdyż najwięcej bramek (tylko po 7) zdobyli Gerrard i Sterlin.

• W Londynie pogoda mało angielska - 19 stopni i słońce z lekkimi zachmurzeniami.

• Rozjemcą dzisiejszego meczu będzie pan Andre Marriner.

• Dzisiejsza potyczka będzie już 164. w historii obu klubów. Do tej pory częściej wygrywał Liverpool (70 razy). Chelsea wygrała 57 spotkań, a 36 razy padł remis.

• Czy dziś doświadczony kapitan "The Reds" poprowadzi swój zespół do wygranej w Londynie? W tym sezonie Brendan Rodgers równie często stawiał na Joe Allena, który dziś zasiądzie na ławce.

• Ponad rok temu Liverpool właśnie w meczu z Chelsea stracił szansę na zdobycie mistrzostwo Anglii. W pamiętnym spotkaniu na Anfield padł wynik 2:0, a pierwsza bramka padła po fatalnym błędzie Stevena Gerrarda, który poślizgnął się.

• Chelsea nie przegrała z Liverpoolem już od maja 2012 roku, czyli od trzech lat.

• Liverpool już trzykrotnie potykał się z Chelsea w tym sezonie. W meczu ligowym na Anfield padł wynik 2:1 dla Chelsea. Z kolei w półfinale Pucharu Ligi padł remis 1:1, a w drugim meczu Chelsea wygrała 1:0.

• Oczywiście zespół Chelsea ma już zapewnione mistrzostwo Anglii. Liverpool zajmuje piąte miejsce w tabeli i musi wygrać, jeżeli marzy o odrobieniu 7 punktów straty do Manchesteru United. Porażka będzie oznaczała dla The Reds grę w Lidze Europy w przyszłym sezonie.

• Ławki obu ekip. Chelsea: Beeney (GK), Ake, Azpilicueta, Cahill, Cuadrado, Matić, Drogba. Liverpool: Ward (GK), Allen, Ibe, Lucas, Moreno, Sinclair, Toure

• "The Reds" zagrają ustawieniem 1-4-3-3, a zatem Brendan Rodgers zrezygnował z ustawienia trójką obrońców. Pod nieobecność kontuzjowanego Sturridge'a na szpicy wystąpi Rickie Lambert, a Sakho zastąpi Dejan Lovren. Mario Balotelli najwyraźniej nie jest jeszcze w pełni sił, gdyż brakuje go nawet na ławce rezerwowych.

• Znamy już składy obu zespołów. Jose Mourinho zdecydował się tradycyjnie na ustawienie 1-4-2-3-1, lecz na murawie pojawi się kilku zawodników rezerwowych: Filipe Luis, Loftus-Cheek, Kurt Zouma, John Obi Mikel i Loic Remy.

• Na relację ze szlagieru ligi angielskiej pomiędzy Chelsea a Liverpoolem zaprasza Michał Bezuch!