1

Manchester United

0

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Michał Bezuch.

• Znakomita passa pięciu zwycięstw zespołu van Gaala została przerwana, ale Czerwone Diabły utrzymają trzecie miejsce w tabeli. W przyszłym tygodniu United zagrają z Evertonem i potrzebują zwycięstwa, aby utrzymać się na podium. W ostatnich kolejkach czeka ich zacięta walka o miejsce premiowane awansem do Champions League.

• Chelsea rozsiada się wygodnie w fotelu lidera Premier League, a kibice The Blues mogą powoli mrozić szampany. Jedyną drużyną, która może zagrozić podopiecznym Mourinho wydaje się Arsenal. Obie drużyny zmierzą się już w przyszły weekend na The Emirates i będzie to kluczowy mecz dla układu tabeli.

• To było ciekawe spotkanie obfitujące w emocje. Manchester United utrzymywał się przy piłce aż przez 70% czasu, lecz nie potrafił sobie stworzyć klarownych sytuacji bramkowych, poza sytuację Rooneya w pierwszych minutach spotkania i słupkiem Falcao w drugiej połowie. Chelsea zagrała bardzo konsekwentnie w defensywnie i wyprowadzała bardzo groźne kontry.

• Ostatni gwizdek Mike'a Deana! Chelsea wygrywa z Manchesterem United 1:0!

• Duże zamieszanie w polu karnym Cortouis. Ander Herrea potknął się o nogę Gary'ego Cahilla, ale prawdopodobnie szukał kontaktu i sędzia potraktował to jako próbę wymuszenia rzutu karnego. Robi się gorąco pod bramką Belga.

• Strzelec gola Eden Hazard schodzi z boiska i dostaje owację na stojąco, a cenne minuty uciekają drużynie gości. Na murawie pojawia się Willian.

• Cesc Fabregas przy owacjach kibiców schodzi z boiska, zmieniony przez Obi Mikela.

• Di Maria próbuje dryblingu, ale Ivanović łatwo odbiera mu piłkę. Serb przy wyprowadzeniu piłki faulowany jeszcze przez Blacketta.

• Cztery minuty dolicza arbiter techniczny.

• Chris Smalling na środku boiska kopnął kolanem w głowę Edena Hazarda, lecz dość przypadkowo, więc Mike Dean nie wyciąga żółtej kartki.

• Di Maria z 30 metrów bardzo mocno, ale z blokiem zdążył John Terry i piłka wraca na połowę United. Obrona Chelsea jest niezwykle szczelna i trudna do sforsowania.

• Rzut wolny dla Chelsea na prawej flance, lecz wrzutka Fabregasa nieco zbyt mocna. Chelsea próbowała jeszcze zbudować akcję po przejęciu piłki, ale bez skutku.

• Di Maria posyła długą piłkę w kierunku wbiegającego Falcao, ale Kolumbijczyk na minimalnym spalonym. Kolumbijczyk zdążył opanować piłkę, ale i tak nie był w stanie uderzyć na bramkę Chelsea.

• Di Maria na głowę Rooneya, który nieupilnowany posyła piłkę dobre kilka metrów od bramki. Angielski snajper mógł dużo lepiej zachować się w tej sytuacji.

• Di Maria próbuje centrować, ale trafia wprost w plecy Ivanovicia i kolejny rzut rożny dla gości.

• Dobry mecz Luke'a Shawa kosztował Anglika dużo sił. Zmienia go Tyler Blackett, a United prawdopodobnie zagra trójką w obronie przez ostatnie 10 minut.

• Fellaini przyjmuje piłkę na lewym skrzydle, ale był już na spalonym.

• Pierwsza próba Di Marii, który otrzymał piłkę od Shawa i dryblingiem próbował przedrzeć się pod samą bramkę Courtouis, ale nie był w stanie poradzić sobie z trójką obrońców jednocześnie.

• Radamel Falcao ucieka obrońcom, unikając spalonego i z ostrego kąta, z lewej strony, uderza w zewnętrzną część słupka! Nie ma wyrównania, Chelsea zacznie z piątego metra.

• Dobra długa piłka do Hazarda, ale Belg mając trzech obrońców na plecach nie był w stanie ani przedryblować obrońców, ani celnie zagrać do Drogby. Chelsea coraz częściej dochodzi do sytuacji podbramkowych.

• Hazard próbuje po kontrze uderzać z szesnastego metra, ale zbyt lekko, by pokonać De Geę.

• ...a Matę zmienia Januzaj.

• Podwójna zmiana w drużynie gości. Za Younga Di Maria...

• Uderzenie Rooneya ani silne, ani precyzyjne. Courtouis pewnie łapie piłkę.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Oscara, który zarobił już żółtą kartkę, zmienia Ramires.

• Falcao oddaje niezły strzał z dwudziestu metrów. Piłka nabrała dużej rotacji i minęła prawy słupek bramki Chelsea.

• Luke Shaw do Fellainiego, Belg przyjmuje na klatkę piersiową i odgrywa na 10 metr do Rooneya, a piłka po rykoszecie odbija się za linię końcową. Rożny dla United ponownie bez najmniejszego zagrożenia.

• Oscar fauluje Herrerę w środku pola, na własnej połowie.

• Paddy McNair próbuje strzału z dystansu i uderzenie z 25 metrów z kłopotami odbija Courtouis. Później Luke Shaw na lewym skrzydle wrzuca piłkę w kierunku Maty, który nie był w stanie skierować piłki do siatki.

• Shaw dośrodkowuje w pole karne, ale obrona Chelsea wybija piłkę głową przed pole karne. Czerwone Diabły biją głową w mur.

• Mata podaje krótko do Shawa, ale ten zbyt lekko i niecelnie. Piłkę wybijają defensorzy Mourinho.

• Sprytna długa piłka na lewą flankę do Luke'a Shawa i Ivanović spóźniony fauluje Anglika. Rzut wolny dla gości tuż za linią pola karnego, na lewym skrzydle.

• United rozgrywa piłkę, ale bez efektu w postaci sytuacji bramkowych, z kolei Chelsea sprytnie kontruje i była bliska podwyższenia wyniku.

• Znakomita kontral Chelsea, Drogba przy asyście Smallinga oddaje strzał, próbując lobować De Geą, piłka mija jednak lewy słupek, Hazard próbuje jeszcze dobijać z bliska, ale kąt był zbyt ostry, by zmieścić piłkę w siatce.

• Faul Drogby na McNairze. I żółta kartka dla 37-letniego snajpera.

• Hazard przebiega z piłką pół boiska, podaje prostopadle do Fabregasa, Hiszpan ładnym dryblingiem przedziera się w pole karne, ale obrona United skutecznie wybija na rzut rożny.

• Niewiele dzieje się na początku drugiej połowy. Oba zespoły zabezpieczają przede wszystkim swoje szeregi obronne.

• Luke Shaw lewą flankę powstrzymywany przez Oscara. Od autu United.

• Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się jeszcze na przeprowadzenie korekt w składzie.

• Rozpoczynamy drugą połowę! Czekamy na równie wielkie emocje na Stamford Bridge po przerwie.

• A tak będzie wyglądać tabela, jeśli obecny wynik utrzyma się do końca spotkania.

• Również w spotkaniu na Old Trafford Chelsea objęła prowadzenie, ale w doliczonym czasie gry wyrównał van Persie. Czy scenariusz ten dziś się powtórzy?

• A poniżej bramka Edena Hazarda:

• Już za kilkanaście minut przekonamy się, czy szkoleniowcy zdecydują się na przeprowadzenie zmian w składach i w taktyce. Wydaje się, że Jose Mourinho będzie próbował zaryglować własne pole karne i liczyć na zabójcze kontry. Z kolei dla United problemem jest mało efektywny Falcao - być może dobrym wyjściem okazałoby się przesunięcie Rooneya do linii ataku.

• Koniec pierwszej odsłony! Chelsea prowadzi 1:0 pomimo tego, że to głównie goście prowadzili grę, posiadając piłkę aż przez 70% czasu. Oprócz bramki Hazarda, na żadną z bramek nie padł ani jeden cel strzał.

• Piękna kombinacyjna akcja United, ale Courtouis z zimną krwią wychodzi z bramki i uprzedza Falcao, łapiąc górną piłkę.

• Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry.

• United przez dłuższy czas rozgrywa piłkę w środku pola, ale nie potrafi przedrzeć się przez solidnie ustawioną drugą linię gospodarzy.

• Herrera strzela z dystansu, ale Terry był blisko Hiszpana i bez trudu zablokował ten strzał. Korner wyłapany przez Courtouis.

• Oscar doskonale zgrywa pięta piłkę do Hazarda, ten rozpędza się lewą stronę, wpada na pełnej prędkości w pole karne i z łatwością pokonuje Hiszpana De Geę!

• GOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla The Blues! Eden Hazard!

• Ładna kontra Chelsea, David De Gea wychodzi na linię szesnastki, uprzedza Hazarda i ręką odbija piłkę poza pole karne. Trudno powiedzieć, czy Hiszpan dotknął futbolówki jeszcze w polu karnym i czy gościom należał się rzut wolny, a bramkarzowi czerwona kartka. Mike Dean nie zdecydował się na przerwanie gry. Jose Mourinho ma odmienne zdanie.

• Twitter zaczyna kpić z zasieków stawianych przez gospodarzy pod wodzą Mourinho:

• Drogba brutalnie obchodzi się z Herrerą na połowie gości, ale Mike Dean nie sięga po kartkę. Iworyjczyk otrzymuje tylko słownie upomnienie.

• Chelsea powoli wybudza się ze snu. Hazard wypuszcza w uliczkę Azpilicuetę, Hiszpan centruje w pole karne, ale De Gea pewnie wyłapuje piłkę przed piątym metrem.

• Drogba bardzo mocno, lecz wprost w mur!

• David De Gea piąstkuje piłkę poza pole karne po niezłej wrzutce niebieskich. Chelsea utrzymała się przy piłce, ale Falcao popchnął Hazard i Mike Dean odgwizdał rzut wolny w okolicy 25 metra przed bramką De Gei. Będzie groźnie!

• Chelsea próbuje się odgryźć i wywalczyła rzut rożny po akcji Hazarda na lewej stronie.

• Luke Shaw po raz kolejny nęka obronę gospodarzy lewą stroną, ale dośrodkowanie o centymetry mija bujną czuprynę Fellainiego

• Chaotyczny moment gry, najpierw niedokładnie z lewego skrzydła podaje Mata w kierunku Rooneya, później Chelsea próbuje wyprowadzić kontrę, ale bez konkretnego pomysłu - The Blues równie szybko tracą futbolówkę.

• Ashley Young drybluje na lewym skrzydle, ale Ivanović nie patyczkuje się z Anglikiem i wybija piłkę na rzut rożny. Po wrzutce z korneru faul na Serbie i od bramki znowu Courtouis.

• Hazard przejmuje bezpańską piłkę na lewym skrzydle, odgrywa przed pole karne do Fabregasa, który błyskawicznie odgrywa do Belga. Hazard nie opanował jednak piłki.

• Pierwsze 20 minut to zdecydowana przewaga United, jednak oprócz znakomitej sytuacji Rooneya Czerwone Diabły nie stworzyły większego zagrożenia pod bramką The Blues.

• Fellaini dośrodkowuje z lewej strony pola karnego, jednak zdecydowanie za mocno. Piłka przefrunęła nad bramką Courtouis i Belg rozpocznie od bramki.

• Ładna kombinacyjna gra United. Ciężar gry przeniesiony z prawej na lewą stronę, Young wykłada piłkę do Luke'a Shawa na lewym skrzydle, ale dynamiczne wejście młodego Anglika zablokowane.

• Gospodarze próbują kontrować. Drogba podaje w kierunku Hazarda, ale obrona gości była dobrze ustawiona.

• Nieudany rzut rożny w wykonaniu United, ale piłka wciąż w posiadaniu gości.

• Stoper Czerwonych Diabłów Paddy McNair rozchocony przedryblował kilku graczy Chelsea i ruszył w stronę bramki Courtouisa, oddając mocny strzał na bramkę. Piłkę musnęła jeszcze obrońców i United od narożnika boiska.

• Chelsea zagęściła szyki obronne, dlatego United próbuje strzałów z dystansu. Herrera bardzo niecelnie z trzydziestego metra.

• Obie drużyny przez pierwsze 10 minut próbują wzajemnie się wybadać i nie nadużywają ryzykownych zagrań.

• Kapitalne prostopadła piłka Hazarda do Fabregasa, który dobiegł do linii końcowej i dał sobie wyłuskać piłkę przez Herrerę. Rzut rożny dla Chelsea nie sprawił żadnego zagrożenia.

• Aktywny w pierwszych minutach Luke Shaw płasko wrzuca piłkę w pole karne po zgraniu od Younga, ale bez efektu - Chelsea wybija piłkę daleko przed siebie.

• Akcja Manchesteru lewą stroną Young podaje piłkę do Shawa, który pognał lewą flanką i wycofał piłkę do Rooneya! Ten niepilnowany posyła piłkę tuż obok lewego słupka! Znakomita akcja gości!

• Wayne Rooney w pierwszych minutach operuje w środku pola, a w napadzie Czerwonych Diabłów osamotniony Falcao.

• Didier Drogba wpada w pole karne, oddaje piłkę Oscarowi, który jednak traci piłkę. Akcja wraca na środek pola.

• Gospodarze na niebiesko, goście w czerwonych koszulkach i białych spodenkach.

• Rozpoczynamy! Hymn Chelsea na trybunach, a na boisku pierwszy gwizdek Mike'a Deana.

• Obie drużyny naszpikowane gwiazdami, nie tylko w pierwszej jedenastce, ale również gdy przyjrzymy się ławkom rezerwowych: Cech, Willian, Cuadrado w Chelsea, Valdes, Di Maria, van Pesie w drużynie gości.

• Sędzią dzisiejszego spotkania 46-letni Mike Dean.

• Opaski kapitańskie założyli tradycyjnie reprezentanci Anglii John Terry i Wayne Rooney.

• W Londynie słoneczna pogoda, a temperatura wynosi około 13 stopni Celsjusza. Jak na angielskie warunki, jest to niemal idealna pogoda do gry w piłkę nożną - czekamy zatem na emocjonujący spektakl na Stamford Bridge.

• Mecz Chelsea z Manchesterem United jest nie tylko ważnym pojedynkiem w kontekście układu tabeli. Jest to również starcie dwóch wybitnych trenerów - Holendra Louisa van Gaala i Portugalczyka Jose Mourinho. Obaj dżentelmeni świetnie się znają - w latach 1997-2000 van Gaal był trenerem Barcelony, a Mourinho w tym samym czasie pracował jako asystent.

• W pierwszym pojedynku obu drużyn w tym sezonie, który miał miejsce w listopadzie na Old Trafford, padł remis 1:1, ale zdaniem ekspertów to Chelsea była dominującą stroną w tym spotkaniu. Bramki zdobywali Drogba i Van Persie.

• Louis van Gaal nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Blinda, Rojo, Jonesa i Carricka, co jest dużym osłabieniem szczególnie pod kątem gry defensywnej United. Niespodzianką jest gra od pierwszej minuty Falcao. Na murawę wybiegną: De Gea - Valencia, Smalling, McNair, Shaw - Young, Fellaini, Herrera, Mata - Rooney, Falcao.

• Znamy składy obu drużyn. Jose Mourinho postawił na sprawdzone ustawienie 1-4-2-3-1: Courtouis - Azpilicueta, Terry, Cahill, Ivanović - Matić, Zouma - Hazard, Fabregas, Oscar - Drogba. Ze względu na kontuzję nie może wystąpić Diego Costa, niespodzianką może być występ Zoumy w pierwszej jedenastce.

• Rozpędzone Czerwone Diabły wygrały z kolei wszystkie z ostatnich 5 ligowych spotkań, pozostawiając bez punktów m. in. Manchester City, Liverpool i Tottenham. Aktualnie drużyna van Gaala jest o jedno oczko za plecami Arsenalu i plasuje się na trzecim miejscu w tabeli.

• Gospodarze są liderem angielskiej ekstraklasy i zwycięstwo byłoby ogromnym krokiem w kierunku zdobycia mistrzostwa Anglii. Chelsea uzbierała do tej pory 73 oczka, co daje aż 7 punktów przewagi nad drugim w tabeli Arsenalem, mając o jeden mecz więcej do rozegrania.

• Na relację ze spotkania 33 kolejki Premier League pomiędzy londyńską Chelsea a Manchesterem United zaprasza Michał Bezuch.