1

Southampton FC

1

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• Chelsea nie wykorzystała okazji do powiększenia przewagi nad Manchesterem City do 8 punktów, ale i tak ich przewaga zwiększa się do 6 "oczek", a The Blues mają jeszcze jeden mecz zaległy. Zobaczyliśmy naprawdę świetny i bardzo intensywny mecz. Prowadzenie gospodarzom dał Costa, wyrównał 8 minut później Tadić, który trafił z 11. metrów. W pierwszej połowie lepiej zagrali goście, po przerwie natomiast to The Blues zdominowali mecz. Bramek w drugiej odsłonie jednak nie zobaczyliśmy i mecz zakończył się podziałem punktów!

• I koniec meczu! Podział punktów na Stamford Bridge!

• To była chyba ostatnia szansa dla Chelsea, ale Cuadrado stracił piłkę w bardzo prosty sposób.

• Clyne świetnie wyszedł na wyprzedzenie, zabierając piłkę Coście. Coraz mniej czasu dla gospodarzy!

• ZACZAROWANA BRAMKA FORSTERA!!! Najpierw Remy uderzył z 10. metrów wprost w Forstera, chwilę później trafił w niego Terry i od razu ponownie kapitan The Blues uderzył, tym razem jednak przestrzelił!

• AZPILICUETA!! Świetny strzał Hiszpana, ale broni Forster!

• Cuadrado fatalnie zagubił się w ataku i stracił piłkę.

• Sędzia uznał, że Ramires w walce bark w bark sfaulował Djuricicia. Rzut wolny dla Świetych i okazja do wrzutki.

• Była szansa dla gości, ale Ward-Prowse za długo zwlekał z oddaniem strzału!

• CUADRADO! Miał świetną okazję do gola, ale Kolumbijczyk uderzył fatalnie.

• Główkuje Pelle, ale w złą stronę i następny rzut rożny.

• Alderweireld wybija futbolówkę za linię, kolejny korner dla gospodarzy

• Juan Cuadrado wchodzi za Williana, który mocno ucierpiał w starciu z Djuriciciem.

• Graziano Pelle zastępuje Shane'a Longa. Będzie też zmiana w Chelsea.

• Żółta kartka dla Djuricicia za faul na Willianie. Brazylijczyk mocno utyka.

• Druga zmiana w Chelsea, Jose Mourinho wzmacnia siłę ataku. Loic Remy zmienia Oscara.

• COSTA! Miał piłkę meczową na nodze, ale Alderweireld świetnym wślizgiem przyblokował jego strzał!

• Dwójkowa akcja Hazarda z Oscarem, ale ten pierwszy faulowany.

• Hazard chciał wyłożyć piłkę Fabregasowi, ale znakomicie przeczytał jego zamiary Schneiderlin i przejął piłkę.

• OSCAR!! Kapitalna okazja dla Brazylijczyka! Hazard genialnie zagrał do nieupilnowanego Oscara, a ten w wybornej sytuacji trafił w Forstera!

• Sam poszkodowany egzekwował stały fragment, ale piłka po murze przelatuje nad bramką.

• Oscar sfaulowany tuż przy narożniku pola karnego, będzie okazja do strzału dla Chelsea.

• JAK TO NIE WPADŁO?! Najpierw wrzutka na głowę Oscara, ale obronił Forster, chwilę później z bliska uderzał Hazard, ale golkiper gości kapitalnie broni!

• A za bardzo aktywnego Dusana Tadicia na plac gry wchodzi Filip Djuricić.

• Podwójna zmiana w drużynie gości, za Stevena Davisa wchodzi James Ward-Prowse...

• Okres przewagi podopiecznych Ronalda Koemana. Kolejna akcja, ale wrzutka Bertranda fatalna.

• Wrzutka Davisa ale pewnie chwyta piłkę Courtois.

• Cahill fauluje Mane tuż przy linii pola karnego, żółta kartka dla Anglika i dobra okazja dla Świętych.

• Chelsea przejęła inicjatywę, ale goście tylko czyhają na przejęcie piłki i wyprowadzenie kontry.

• Ukarany także Wanyama, który w poprzedniej akcji faulował Hazarda.

• Ivanović fauluje Mane i dostaje za to kartkę.

• Cóż to była za szansa dla Southamptonu! Tadić kapitalnie wymanewrował kilku obrońców, wyłożył piłkę jak na tacy Longowi, ale jego strzał zablokowany!

• Wracając jeszcze do poprzedniej sytuacji, w której Costa reklamował rzut karny, to powtórka potwierdziła, że sędzia miał w tym wypadku rację.

• SŁUPEK! Wrzutka w pole karne, wybili piłkę obrońcy Świętych, futbolówkę potężnie uderzył Willian, trącił ją jeszcze Costa, a piłka zatrzymała się na słupku!

• Dynamiczna akcja Costy, piłkę wybija Fonte, z którym ma sobie coś Hiszpan do wyjaśnienia.

• Nieporozumienie między Forserem i Fonte, piłkę przejął Costa, ale nie ma gola! Hiszpan bezradnie rozkłada ręce twierdząc, że był faulowany, sędzia jednak pozostaje niewzruszony!

• Zmiana w Chelsea, za Nemanję Maticia na boisko wchodzi Ramires.

• Fabregas po raz kolejny mając okazję do strzału decyduje się na podanie, które nawet nie dochodzi do adresata.

• Fabregas miał świetną okazję do strzału po otrzymaniu podania od Oscara, ale za długo zwlekał i któryś z obrońców zabrał mu piłkę!

• ALDERWEIRELD! Kapitalne, potężne uderzenie Belga! Ale jego kolega z reprezentacji na posterunku!

• Pierwsza akcja gości i od razu faul Maticia, który ma już żółtą kartkę na koncie. Mike Dean jednak nie zdecydował się na pokazanie drugiej kartki, ale Matić będzie musiał uważać.

• Zaczynamy drugą odsłonę spotkania! Od środka Święci. Kto przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę?

• Pierwsze minuty należały do Chelsea, co podopieczni Jose Mourinho udokumentowali bramką Diego Costy. 8 minut później mieliśmy dość kontrowersyjną sytuację, w której sędzia uznał, że Nemanja Matić faulował Mane we własnym polu karnym. Rzut karny na bramkę zamienił Dusan Tadić i od tego momentu zaczęła się przewaga Świętych, którzy zepchnęli Chelsea do defensywy, mając kilka dobrych okazji do zdobycia gola. W 23. minucie arbiter powinien podyktował jedenastkę dla gospodarzy, gdyż faulowany był Ivanović. Do końca połowy podopieczni Jose Mourinho nie zagrozili bramce Frasera Forstera i na przerwę zeszli z remisem 1:1. Miejmy nadzieję, że druga połowa będzie równie intensywna i interesująca co okres do 30. minuty meczu!

• Gwizdek Mike'a Deana i koniec pierwszej połowy! Wracamy za kwadrans!

• Wrzutka Fabregasa do Costy, główkuje były gracz Atletico, ale nad bramką.

• Bertrand fauluje Hazarda, Belg mocno utyka.

• Schneiderlin! Ciekawe rozegranie rzutu rożnego, wrzutka na 12. metr gdzie z woleja uderzał zawodnik Southampton, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• Matić wybija piłkę spod nóg Mane i Święci mają kolejny rzut rożny.

• Celne strzały: 1-4 na korzyść gości.

• Za mocna wrzutka Azpilicuety w kierunku Costy, od bramki wznowi grę golkiper Soton.

• Wanyama fauluje Azpilicuetę, ale kartki nie ma.

• Fatalne podanie Fabregasa do Ivanovicia, Chelsea bez pomysłu na zaatakowanie Świętych.

• Uderzenie Mane, ale broni Thibaut Courtois! Long świetnie uwolnił się spod opieki obrońców, zagrał na środek do swego partnera, który chciał uderzyć technicznie, ale wyłapał piłkę golkiper Chelsea.

• Genialny zwód Hazarda, ale podanie Belga bardzo złe.

• ALEŻ KOCIOŁ W POLU KARNYM CHELSEA! Wrzutka Bertranda do Longa, tam rzucał się Courtois, ale przeszkodził mu Cahill i niewiele brakło, a piłkarze Chelsea wbiliby sobie "swojaka"!

• TADIĆ! Kolejna świetna szansa dla gości! Dobra piłka Longa do Serba, ten popędził lewą stroną i uderzył bardzo mocno, ale górą Courtois!

• Żółta kartka dla Mane za faul na Ivanoviciu.

• Aj było blisko! Long zagrał na lewo do niepilnowanego Tadicia, ten chciał odegrać do wchodzącego partnera, ale dobra interwencja Cahilla!

• Terry fauluje Longa w walce o górną piłkę, upomnienie od sędziego dla kapitana Chelsea.

• Southampton świetnie gra pressingiem, chwilowo spychając Chelsea na ich własną połowę. Coraz ciekawszy ten mecz!

• Powtórka pokazuje, że należał się rzut karny dla Chelsea! Bertrand "skrobnął marchewki" Ivanoviciowi, ale umknęło to arbitrowi!

• Ivanović pada w polu karnym, sędzia nie reaguje, co wyraźnie rozwścieczyło Serba.

• Mane świetnie zwiódł Oscara, zagrał do wychodzącego Longa, którego na ziemię powalił Courtois! Faulu jednak nie ma, bo Shane Long był na spalonym.

• Sytuacja kontrowersyjna. Mane został powalony w polu karnym Chelsea, ale powtórka pokazała, że Matić trafił w piłkę. Courtois niemal obronił nogami strzał Tadicia z rzutu karnego, ale finalnie piłka zatrzepotała w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL, TADIĆ WYRÓWNUJE!!

• Żółta kartka dla Maticia!

• RZUT KARNY DLA SOUTHAMPTON!

• Chelsea kontroluje to spotkanie, podopieczni Jose Mourinho grają bardzo pewnie.

• Ohoho, świetny zwód Courotis! Willian zbyt mocno zagrał do swego golkipera, mocno atakował go Long, ale Belg sprytnie "kiwnął" Irlandczyka, za co został nagrodzony brawami.

• COURTOIS! Kapitalnie broni belgijski golkiper! Tadić wycofał piłkę na 11. metr do Mane, ale jego strzał świetnie wybronił Thibaut Courtois! Chwilę później Tadić próbował technicznie wkręcić piłkę w okienko, ale zrobił to niedokładnie.

• Hiszpan przełamał zatem swa ligową niemoc, która trwała od stycznia.

• Costa do Hazarda, Hazard do Ivanovicia, a Serb idealnie wrzucił na głowę Costy, który bez problemów pokonał Forstera!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL DIEGO COSTA!!

• Wrzutka Tadicia, ale piłka przeszła obok wszystkich zawodników i została finalnie wybita.

• Ryan Bertrand wywalczył rzut rożny dla Świętych.

• Cahill świetnie wyłuskał piłkę spod nóg Longa. Irlandczyk wychodził już niemal na czystą pozycję, ale defensor Chelsea zachował się bardzo dobrze.

• SZANSA DLA CHELSEA, ALE NIE MA GOLA! Świetne rozegranie Williana z Hazardem, wrzutka tego pierwszego kończy się wybiciem na korner! Ale było blisko!

• Pierwszy strzał Chelsea, z lewego narożnika pola karnego uderzał Azpilicueta, ale zrobił to bardzo źle.

• Co ciekawe, Chelsea to drużyna która straciła w lidze najmniej bramek u siebie, a Southampton najmniej...na wyjeździe.

• Pierwsza akcja Chelsea, z piłką ruszył Costa, ale Fonte wyekspediował futbolówkę w aut.

• Zaczynamy! Od środka ruszyli piłkarze Chelsea!

• "Blue is the colour" odegrany na Stamford Bridge

• Piłkarze już na murawie, za chwilę zaczynamy mecz!

• Rezerwowi Southampton: K. Davis - Targett, Gardos, Yoshida, Djuricic, Ward-Prowse, Pelle

• Rezerwowi Chelsea: Cech - Zouma, Filipe Luis, Ramires, Cuadrado, Remy, Drogba

• W poprzednim sezonie The Blues pokonali Southampton na Stamford Bridge 3:1. Bramki zdobyli wówczas Gary Cahill, John Terry, Demba Ba oraz Jay Rodriguez (dla Świętych). W bramce gości stanął wówczas Artur Boruc, który musiał opuścić plac gry po bramce Gary'ego Cahilla, gdyż podczas interwencji doznał on kontuzji.

• Dzisiejszy mecz będzie szansą dla Chelsea na poprawienie sobie nastrojów po środowej potyczce z PSG w Lidze Mistrzów (2:2, PSG awansowało przez bramki wyjazdowe). W przypadku zwycięstwa nad Southampton, przewaga nad drugim Manchesterem City wzrośnie do 8 punktów.

• W ostatniej kolejce Chelsea pokonała na wyjeździe West Ham United 1:0 a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Eden Hazard. Ostatni mecz na Stamford Bridge zakończył się jednak sporą niespodzianką, bowiem The Blues zaledwie zremisowali z Burnley 1:1.

• Święci po znakomitym okresie w Premier League ostatnio nieco obniżyli loty. Drużyna, która była chyba największym zaskoczeniem obecnego sezonu plasowała się w pierwszej trójce. Ostatnie 7 spotkań przyniosło jednak aż 4 porażki, remis i dwa zwycięstwa co spowodowało, że drużyna Ronalda Koemana spadła na 7. lokatę.

• W meczu na St. Mary's Stadium padł remis 1:1. Bramki strzelali wówczas Mane oraz Eden Hazard. Co ciekawe, to po tym meczu Jose Mourinho stwierdził, że prowadzona jest "kampania przeciwko Chelsea".

• Chelsea jest liderem Premier League z 63 punktami na koncie. Święci zajmują obecnie 7. miejsce mając zgromadzone 49 "oczek".

• The Blues po odpadnięciu z Ligi Mistrzów mogą się skupić już wyłącznie na lidze. A ich główny kandydat do Mistrzostwa - Manchester City, stworzył podopiecznym Jose Mourinho znakomitą okazję do przybliżenia się do piątego w historii klubu tytułu Mistrza Anglii. Obywatele przegrali bowiem z Burnley 0:1, przez co nadal tracą oni do Chelsea 5 punktów, ale mają rozegrane aż 2 mecze więcej. Dla piłkarzy z zachodniego Londynu otwiera się zatem szansa na powiększenie przewagi.

• Dzień dobry, witam i zapraszam na relację LIVE z meczu angielskiej Premier League, w którym to Chelsea podejmie na Stamford Bridge Southampton! Zaczynamy za pół godziny!