• KONIEC! Są trzy punkty dla Sunderlandu! Chelsea gubi dystans do Liverpoolu!

• Ofensywa Sunderlandu już nie atakuje - maksymalnie wstrzymują piłkę.

• Ostatnie dziesięć sekund!

• Fantastyczna kontra Sunderlandu - 3 napastników na jednego obrońcę, niestety Altidore zamiast strzelać wolał przytrzymać piłkę.

• Borini z uderzeniem sprzed pola karnego, nad poprzeczką.

• Schodził Fabio Borini, jednak niespodziewana zmiana decyzji - zejdzie jednak kuśtykający Larsson, za którego wejdzie Celustka.

• Torres ciężko pracuje na własnej połowie, gdzie wrócił się by od tyłu zaatakować rywala.

• Gus Poyet może jeszcze dokonać jednej zmiany, czym zabierze trochę czasu z 5 pozostałych minut.

• 5 doliczonych minut na Stamford Bridge.

• Willian na spółkę z kolegą próbują odsunąć rywala przy wykonaniu rzutu wolnego w połowie boiska. Emocje są ogromne.

• Blisko był Torres sięgnięcia głową wrzutki na 5 metr. Obrońca tym razem górą.

• Torres domagał się karnego i mamy gwizdek! Ale wyłącznie przez spalony Hiszpana...

• Schuerlle tuż po wznowieniu uderza potężnie z lewego skrzydła pod poprzeczkę, jednak doskonale interweniuje Mannone. Rożny na nic się nie zdał.

• Bójka za linią boczną była blisko - Mike Dean atakowany słownie przez jednego z asystentów Mourinho. Portugalski menedżer robi co może by odciągnąć swojego człowieka i nie dopuścić do kolejnych problemów.

• BORINI! 1:2!!

• Poślizgnął się Azpilicueta po swojej stronie boiska, dzięki czemu rywal zabrał piłke. Obrońca starał się jak mógł odebrać, jednak wślizg okazał się kiepskim rozwiązaniem.

• Karny dla Sunderlandu! Altidore faulowany w polu karnym!

• Kolejny już rożny dla Chelsea. 9-4 na korzyść gospodarzy w narożnych stałych fragmentach.

• Przewrotką popisuje się Fernando Torres, piłka jednak nie stwarza zagrożenia.

• Ostatnia zmiana w drużynie The Blues - schodzi Eto'o, a do ataku wkracza Torres.

• Wes Brown ostro wszedł w Dembę Ba powalając go na ziemię i zgarniając gratis żółtą kartkę.

• Wyleciał w powietrze Mannone - Włoch wyskoczył do interwencji na linii szesnastego metra głową wybijając piłkę sprzed nosa Demby Ba. Niestety, przy okazji "wywinął kozła" o niego i kolegę z obrony, dość silnie upadając na prawe ramię i "wytrząsając" sobie głowę. Chwila przerwy na interwencję medyków i bramkarz wraca między słupki.

• W środę Giaccherini swoim wejściem dał wiele Sunderlandowi - jego dwa podania do Wickhama zmieniły się na bramki. Niestety ten drugi przybił piątkę koledze schodząc z boiska, jednak wynik jest nadal otwarty.

• Również w Chelsea zmiana - Schuerrle za Salaha.

• Odpocznie również Wickham, wchodzi Altidore.

• Schodzi Johnson, wchodzi Giaccherini.

• Ależ kiks Demby Ba! Świetnie podanie na 10 metr pola karnego Ba zamienił na uderzenie donikąd.

• Mourinho zdejmuje Oscara, który niewiele daje The Blues w tym meczu. Do ofensywy dołącza Demba Ba.

• Lee Catermole ma niesamowite parcie na koszulkę Chelsea. Może jednak powinien poprosić o nią Oscara po meczu, zamiast ciągnąć ją przez dobre kilka sekund.

• Padł Azpilicueta w polu karnym, jednak nogi nie zgrały się z tempem biegu. Nie było w tym udziału defensora.

• Oscar rusza z piłką w stronę pola karnego, jednak zamiast podać decyduje się na strzał z dystansu. Chelsea sprawia wrażenie, jakby chcieli mecz rozegrać indywidualnie.

• Kolejny korner dla Chelsea - w walce o piłkę na murawę pada połowa zawodników w jedenastce. Sędzia bez reakcji.

• Chelsea - Sunderland

• Korner dla Chelsea.

• Szybka kontra Chelsea, podanie na lewą stronę do Eto'o i strzał Kameruńczyka, niestety obok słupka.

• Rzut rożny dla Sunderlandu, jednak Schwarzer pewnie wybija piłkę poza pole karne.

• Rozpoczynamy drugą połowę! Czy Chelsea uda się zdobyć 3 punkty? A może Sunderland wreszcie wygra?

• Koniec pierwszej połowy. Bardzo dobrze, ambitne spotkanie, jednak z wyraźnym udziałem złych decyzji sędziego.

• Doliczone dwie minuty.

• Johnson fatalnie zachował się w polu karnym - mógł strzelać w polu karnym Chelsea, jednak zamiast tego wykonał zwód, tracąc piłkę.

• Powtórki pokazują, że Ramires biegnąc przed Larssonem celowo uderzył go ręką w twarz, tymczasem sędzia nie ma zamiaru karać Brazylijczyka. To powinna być czerwona kartka!

• Marcos Alonso odbił piłkę ręką w polu karnym, jednak sędzia nie ma zamiaru gwizdać na rzut karny.

• Fantastyczna dyspozycja Mannone! Dwie wspaniałe interwencje Włocha po strzałach zawodników Chelsea.

• Salah uderza głową, ale zbyt lekko, by ktokolwiek mógł to wpuścić.

• Ręka Johnsona.

• Blisko była Chelsea! Ivanović uderza głową po rzucie rożnym, Mannone paruje i po chwili wyłapuje piłkę.

• Kolejny faul w ataku - tym razem Oscar faulował O'Shea.

• Mogło być 2:1 dla Chelsea! Matić zgrał głową do Terry'ego, a ten umieścił nogą piłkę w siatce, wcześniej jednak sędzia odgwizdał faul Serba.

• Fatalnie fauluje Johnson Azpiliquetę, a sędzia... nie daje nawet kartki.

• Nie zrozumiał się Oscar z Salahem - Brazylijczyk wypuścił kolegę w momencie, gdy ten zatrzymał się by uniknąć spalonego.

• Oscar z rzutu wolnego, ale Włoch bardzo dobrze odczytuje zamiary pomocnika!

• Wickham narzeka na ból w łydce, jednak zawodnik nie kwapi się do zejścia do linii bocznej.

• Z dystansu próbował Oscar, jednak nie sprawiło to żadnych problemów Mannone.

• Tym razem to Chelsea rzuciła się na gości. Kiepsko jednak wygląda - The Blues mają problem z przebiciem się przez twardo broniący się Sunderland.

• Tym samym kiepski debiut Schwarzera w Premier League.

• Świetnie rozegrał rzut rożny Sunderland - piłka trafiła do Alonso na przedpole, jego uderzenie sparował Schwarzer, na to jednak czekał już Wickham, dobijając piłkę na remis.

• Fantastycznie odnalazł się w polu karnym napastnik Sunderlandu, który zdobył już 3 bramkę w tym tygodniu, w dodatku kolejną przeciw drużynie z czuba stawki!

• 1:1! WICKHAM!

• Alonso próbował ataku lewym skrzydłem, wywalczył jednak tylko korner.

• Sunderland rzucił się do ataku, niestety dla nich ciężko przebić się przez świetną defensywę Chelsea.

• Pecha miał Mannone, który złapał uślizg kiedy trzeba było złapać piłkę. Idealnie natomiast dośrodkowanie odnalazł Samuel Eto'o.

• GOL! Eto'o! 1:0!

• Eto'o próbował kiwać rywali w polu karnym, jest rożny.

• Willian decyduje się na szybki zwód i płaskie uderzenie na prawy słupek, jednak Mannone pewnie rzucił się w to samo miejsce.

• Moment dominacji Chelsea pod polem karnym Sunderlandu. The Blues próbowali znaleźć przestrzeń na kluczowe podanie. Akcję kończy Oscar niepewnym uderzeniem.

• Póki co - oba zespoły bez szaleństw. Nikt nie zdecydował się zaskoczyć rywala i piłkarze powoli "wgrywają się" w mecz.

• Rzut rożny dla Chelsea.

• Rzut monetą wskazał na graczy Sunderlandu i rozpoczynamy spotkanie na Stamford Bridge!

• Zawodnicy są już na murawie, jeszcze 3 minuty pozostały do rozpoczęcia meczu!

• Warto wiedzieć również, że Chelsea wygrała 17 spośród 18 ligowych spotkań przeciw Sunderlandowi.

• - Petr Cech opuści dzisiejszy mecz ze względu na przeziębienie. - poinformowała Chelsea na swoim Twitterze.

• Czy Mark Schwarzer może być dzisiaj postacią decydującą o wyniku Chelsea? The Blues od 6 domowych spotkań zachowują czyste konto, zbliżając się do swojego rekordu 9 spotkań "do zera".

• Bilans ostatnich 5 spotkań Chelsea to 2 porażki i 3 wygrane. Dość mocno kontrastuje to z osiągami gości - Sunderland aż do środowego remisu z Man City ponosił same porażki. Ostatnia ich wygrana miała miejsce... 1 lutego.

• Sędzią głównym tego spotkania będzie Mike Dean. W ostatnich 5 spotkaniach rozdał on 14 żółtych i jedną czerwoną kartkę.

• Spotkanie to ma wyjątkowe znaczenie dla Gusa Poyeta - szkoleniowiec Sunderlandu 4 lata spędził w Chelsea jeszcze jako piłkarz. Nie są to zresztą odległe czasu - w 2001 roku Urugwajczyk zmienił The Blues na Tottenham.

• Ławka: Celustka, Altidore, Ba, Giaccherini, Scocco, Mavrias, Ustari.

• Sunderland: Mannone, Vergini, Alonso, Brown, O'Shea, Cattermole, Colback, Larsson, Johnson, Borini, Wickham.

• Ławka: Hilario, David Luiz, Mikel, Lampard, Torres, Schurrle oraz Ba.

• Chelsea: Schwarzer, Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta; Ramires, Matic; Willian, Oscar, Salah; Eto'o.

• W barwach Chelsea zabraknie Edena Hazarda oraz Petra Cecha. Na boisku od pierwszych minut nie zobaczymy też kilku kluczowych nazwisk - na ławce odpoczywają Luiz czy Lampard.

• Znamy już składy obu ekip.

• Witam na relacji ze spotkania Chelsea Londyn z Sunderlandem! Już za pół godziny na Stamford Bridge rozpocznie się kolejny odcinek walki o mistrzostwo Anglii!