Chelsea Londyn

3

Tottenham Hotspur

0

• Druga połowa to była jedną wielką męką dla gości. Chelsea oddała im pole do gry, przez co mieli wyższe posiadanie piłki, ale doskonale się broniła i nie pozwoliła rywalowi na stworzenie sobie groźnej okazji podbramkowej i sama wpakowała kolejną bramkę. Z mojej strony to wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Koniec! Chelsea wysoko grywa Tottenham!

• Chadli! Dobry strzał sprzed pola karnego, ale jeszcze lepiej broni Courtois!

• Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

• Willian oddał strzał sprzed pola karnego, ale Lloris interweniował bardzo spokojnie

• Z Willianem już chyba wszystko w porządku, wracamy do gry

• Willian zderzył się głową z Davisem i potrzebuje pomocy lekarskiej

• Eriksen dośrodkował z lewej strony boiska, a Courtois spokojnie chwycił piłkę

• Sporo chaosu mamy teraz na boisku, jedni i drudzy szybko tracą futbolówkę

• Azpilicueta próbował z lewej strony wedrzeć się w pole karne, ale tam zatrzymał go... Harry Kane.

• Chiriches świetnie dośrodkował z prawej strony boiska, ale strzał Soldado został zablokowany

• Oscar próbował indywidualnie wedrzeć się w pole karne rywali, ale świetnie powstrzymał go Lloris

• Paulinho zagrywał piłkę w pole karne z prawej stronie, ale Courtois spokojnie ją złapał

• John Obi Mikel zmienia Cesca Fabregasa

• Ładny, szybki atak Chelsea. Willian wyłożył piłkę Oscarowi, jednak ten nie potrafił trafić w bramkę Kogutów

• Tymczasem Roberto Soldado zmienia Lamelę

• Remy otrzymał piłkę z głębi pola, wygrał fizyczny pojedynek z Vertonghenem i kapitalnie, technicznie pokonał swojego rodaka z bramki gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Loic Remy, wejście smoka!

• Posiadanie piłki: Chelsea 45%, Tottenham 55%
    • Strzały: Chelsea 7 (5), Tottenham 6 (1)
    • Rzuty rożne: Chelsea 0, Tottenham 2
    • Faule: Chelsea 3, Tottenham 6
  • Świetnie to spotkanie rozpoczęli goście, którzy raz po raz wchodzili pod bramkę Courtois i stwarzali sobie świetne okazje podbramkowe. Kiedy jednak gola strzelił Eden Hazard, obraz gry zupełnie się zmienił. Chelsea zdominowała rywala i jej prowadzenie jest jak najbardziej zasłużone

• Dużo niedokładności widzimy teraz w akcjach budowanych przez Tottenham. Dwa szybko stracone gole ewidentnie podcięły gościom skrzydła

• Spokojnie, długo przy piłce utrzymują się teraz The Blues.

• Fatalne wybicie piłki spod własnej bramki Llorisa, trafiła ona przed pole karne do Hazarda. Belg podał następnie do Oscara, ten do Drogby, a on trafił z dogodnej pozycji do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOL!! Didier Droba, już jest 2:0!

• Bentaleb oddał strzał z dystansu, ale mocno się pomylił. Od bramki grę wznowią gospodarze

• Ivanović zagrał długą piłkę pod pole karne, Hazard zagrał dwójkową akcję z Drogbą i wyszedł sam na sam z bramkarzem. Następnie oczywiście strzelił gola!

• GOOOOOOOOOOOOOOL!! Zaczynamy strzelanie, Eden Hazard!

• Azpilicueta dośrodkował z lewej strony boiska, a bramkarz gości wypiąstkował piłkę

• Kombinacyjna akcja Chelsea przed polem karnym Tottenhamu, skończona za lekkim strzałem Fabregasa sprzed pola karnego. Spokojna interwencja Llorisa

• Długo podania wymieniali podopieczni Mourinho, ale ich akcja skończyła się pozycją spaloną Didiera Drogby

• Chiriches spróbował dośrodkować z prawej strony boiska, ale został zablokowany i grę od bramki wznowią gospodarze

• Lamela oddał strzał z dystansu, ale został zablokowany

• A teraz Oscar wdarł się z piłką w pole karne, ale tam w ostatniej chwili odebrali mu ją obrońcy. Ależ mecz!

• To powinien być gol! Fatalny błąd Cahilla, który blisko własnego pola karnego stracił piłkę na rzecz Kane'a, ten popędził z nią w kierunku bramki i oddał minimalnie niecelny strzał!

• Fabregas dośrodkował z lewej strony boiska, ale Lloris spokojnie chwycił piłkę

• Kolejna ładna kombinacja gospodarzy, jednak kiedy znaleźli się oni już pod polem karnym rywala, to niecelnym podaniem popisał się Eriksen

• Poprzeczka! Lennon kapitalnie dośrodkował z prawej strony boiska, a piłka po strzale głową Kane'a trafiła w poprzeczkę!

• I Cahill i Vertonghen są już na murawie

• Obaj panowie znaleźli się na razie za linią boczną, wracamy do gry

• Belg zderzył się w tej sytuacji głową z Cahillem i obaj piłkarze potrzebują pomocy lekarzy. Mamy przerwę w grze

• Było blisko gola! Chiriches dośrodkował z prawej strony boiska, a Vertonghen minimalnie przestrzelił głową!

• Lamela dośrodkował z narożnika boiska, a Matić spokojnie wybił piłkę głową

• Lennon dośrodkował z prawej strony boiska, a piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny

• Lewą stroną zaatakował Kane, ale tam powstrzymał go świetnie Cahill. Od autu gospodarze

• I teraz Mike Dean daje znak do rozpoczęcia meczu, od środka zaczynają gospodarze

• Przed pierwszym gwizdkiem jeszcze minuta ciszy poświęcona Johnowi Nealowi, byłemu trenerowi Chelsea, który zmarł 23 listopada tego roku

• Piłkarze obu drużyn już wyszli na boisko, za chwilkę zaczniemy to spotkanie

• Tottenham dość kiepsko zaczął ten mecz, ale w czterech ostatnich meczach tylko raz przegrał, pozostałe trzy spotkania wygrywając. Jeśli dziś uda im się zdobyć trzy punkty, to zbliżą się do czwartej lokaty na odległość dwóch oczek

• Jesteśmy pewni siebie. Wygraliśmy trzy ostatnie mecze z rzędu we wszystkich rozgrywkach, więc ta pewność nie bierze się z niczego. Przyjechaliśmy, aby uzyskać dobry rezultat. Chelsea również będzie starała się to zrobić, ale w jej szeregach zabraknie najlepszego napastnika. Musimy więc odpowiednio się ustawić i zmienić parę rzeczy, a do meczu podchodzimy w świetnych nastrojach - powiedział z kolei przed tym spotkaniem Mauricio Pochettino

• W zespole gospodarzy zabraknie dzisiaj zawieszonego za kartki Diego Costy, ale kibice Chelsea nie muszą specjalnie się martwić. Didier Drogba, który go zastąpi w pierwszym składzie, w ośmiu swoich ostatnich meczach przeciw Kogutom strzelił trzy gole i zaliczył cztery asysty.

• Roberto Soldado, który dziś zacznie mecz na ławce rezerwowych, w poprzednim meczu z Evertonem przerwał serię 627 minut bez gola w spotkaniu ligowym

• Tottenham nigdy nie pokonał Chelsea na Stamford Bridge w meczu Premier League (osiem remisów, 14 porażek). Czy dzisiaj zdoła się przełamać? Zapraszamy do typowania w komentarzach!

• Jestem bardzo zadowolony ze stylu, w jakim gra nasz zespół. Musimy jednak potrafić go utrzymać, jeśli chcemy zdobywać trofea - powiedział z kolei Cesc Fabregas.

• Warto też dodać, że podopieczni Jose Mourinho nie przegrali w tym sezonie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, ani jednego spotkania. 15 razy wygrywali i pięciokrotnie remisowali

• Faworyta tego pojedynku nie jest trudno wskazać. Chelsea jest fantastycznie dysponowana w tym sezonie i zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli ligowej. Tottenham jest dziewiąty i ma aż 13 punktów straty do swojego dzisiejszego rywala

• Jeśli zremisujesz dziesięć meczów, będziesz miał na koncie dziesięć punktów. Jeśli wygrasz pięć spotkań i tyle samo przegrasz, będziesz miał ich piętnaście. Wychodzimy na mecz z myślą o zwycięstwie. I czasem przegrywamy - powiedział przed tym spotkaniem Jose Mourinho

• Ławka gospodarzy: Cech, Zouma, Filipe Luis, Mikel, Schurrle, Salah, Remy

• Ławka rezerwowych Tottenhamu: Vorm, Dier, Kaboul, Naughton, Chadli, Paulinho, Soldado

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe składy obu zespołów. Za chwilkę dorzucimy do nich ławki rezerwowych, a tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego pojedynku.

• Witamy! Już za około godzinę na Stamford Bridge rozpocznie się wielki hit 14. kolejki angielskiej Premier League - Chelsea kontra Tottenham. Zapraszamy na relację live z tego wydarzenia!