Chelsea Londyn

2

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net! Już jutro kolejne emocje związane z angielską Premier League!

• Chelsea wygrywa jak najbardziej zasłużenie, ale trzeba pochwalić gospodarzy za wolę walki do ostatniej minuty. Gdyby Campbell miał lepiej ustawiony celownik od początku meczu, to wynik mógłby wyglądać inaczej. Chelsea zdobyła dwie piękne bramki, które dały zwycięstwo na Selhurst Park. Warto przypomnieć moje słowa sprzed meczu, gdy wspomniałem, że Crystal Palace nie jest łatwym przeciwnikiem dla Chelsea. Mecz ten potwierdził te słowa. 2 czerwone kartki w pierwszej połowie z pewnością zmieniły ten mecz. Gdyby nie głupie zachowanie Delaney'a, wszystko mogłoby się inaczej potoczyć. Nie ma jednak co gdybać. Chelsea zasłużyła na zwycięstwo, zachowała więcej zimnej krwi i to podopieczni Jose Mourinho cieszą się dziś ze zdobycia 3 punktów.

• Nie udało się Orłom doprowadzić do wyrównania! Chelsea pokonuje Crystal Palace 2:1 i nadal jest jedyną niepokonaną drużyną w lidze!

• Ostatnia minuta doliczonego czasu, coraz mniejsze szanse na wyrównanie dla gospodarzy!

• Szaleńczo atakują gospodarze! Ale Chelsea mądrze wybija.

• Zmiana planów i zamiast Solanke, na murawie witamy Didiera Drogbę, który zastępuje Loica Remy'ego.

• Zaha ładnie ograł na prawej stronie Filipe Luisa, zagrał do środka do Campbella, a ten skierował piłkę do siatki! Czy gospodarze zdążą?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL FRAIZER CAMPBELL!! Gospodarze zdążą wyrównać?!

• Próba Remy'ego, który był w narożniku pola karnego, ale jego strzał bardzo słaby. Tymczasem wygląda na to, że Dominic Solanke dostanie kilka chwil na murawie!

• Matić chciał zagrać do wchodzącego Salaha, ale piłka zatrzymała się na nogach Hangelanda.

• I zapowiadana zmiana, Mohamed Salah zastępuje Edena Hazarda.

• 5 minut do końca spotkania, a do wejścia gotowy jest Mohamed Salah.

• Kapitalnie Cahill! Anglik pięknym wślizgiem wybił piłkę spod nóg Bolasiego, który miał już praktycznie tylko Courtois przed sobą!

• Tymczasem ciekawy wynik na St. Mary's. Southampton prowadzi już 7:0 z Sunderlandem.

• Zaha zagrał mocną piłkę do Bolasiego, ale ubiegł go Cahill i wybił na aut.

• Czysty wślizg Fabregasa, ale Guedioura leży na murawie. Nic jednak nie było i przy piłce nadal Chelsea.

• Akcja Crystal Palace, ale podopieczni Neila Warnocka zbyt nonszalancko rozgrywali piłkę przed polem karnym Chelsea, co zaowocowało stratą.

• Oscar! Solowa akcja Brazylijczyka. Zabrał on piłkę w środku pola, popędził w kierunku bramki, jednak żaden z kolegów nie podążał za akcją, co spowodowało, że Oscar oddał strzał, który zaś pewnie złapał Speroni.

• Hazard! Belg dobrze zwiódł na lewej stronie Kelly'ego, ale jego strzał obok słupka!

• A na rozgrzewce zaledwie 17-letni Dominic Solanke. Ciekawe czy dostanie dziś szansę.

• Zaha fauluje wychodzącego Hazarda, ale nie ma kartki.

• Posiadanie piłki: 23% - 77% na korzyść Chelsea.

• Remy nie miał dziś okazji do zdobycia bramki, ale Francuz bardzo dobrze pracuje przed polem karnym.

• ...a za Puncheona na murawie pojawia się Wilfried Zaha.

• Jest wreszcie szansa na zmianę, za McArthura wchodzi Guedioura...

• Neil Warnock cały czas nie może przeprowadzić zmiany, bo akcja trwa.. Gotowy do wejścia jest też Zaha.

• Filipe Luis zagrał mocno do Hazarda i niewiele brakło, aby piłka do Belga dotarła! Szybsi jednak defensorzy Crystal Palace.

• Konieczna będzie zmiana, James McArthur już w klubowej bluzie zmierza do szatni. Adlene Guedioura gotowy do wejścia na boisko.

• McArthur zmaga się z jakimś urazem. Nie wiadomo, czy będzie w stanie grać dalej.

• Kelly uratował teraz swój zespół! Fabregas zagrał świetną piłkę w pole karne do wchodzącego Hazarda, ale Kelly wślizgiem "zdjął" Belgowi piłkę z nogi!

• Courtois ubiegł Campbella, który był bliski przejęcia piłki. Belg jednak wyperswadował ją daleko przed siebie.

• A tutaj cudowna akcja Chelsea i gol Fabregasa. Warto zobaczyć!

• Zmiana w szeregach Crystal Palace, Adrian Mariappa zastępuje Joe Ledley'a.

• Okazja! Ward wrzucił mocną piłkę w pole karne, ale Terry wybija na korner!

• Kibice Chelsea bardzo głośno dopingują swych ulubieńców. Nie ma co się dziwić, The Blues prowadzą 2:0 i są na dobrej drodze do zgarnięcia kolejnych 3 punktów.

• Pierwsze od dłuższego czasu uderzenie na bramkę Courtois, ale Belg spokojnie łapie piłkę po strzale Jedinaka.

• Miażdżąca przewaga Chelsea w 2 połowie! Teraz Fabregas próbował zagrać piętą do Oscara, ale niecelnie.

• Kapitalna akcja Chelsea! Kilka podań na jeden kontakt, dzięki czemu defensywa Orłów stała jak wryta, a Fabregas wpadł w szesnastkę zupełnie niepilnowany i bez problemów pokonał Speroniego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL ALEŻ CUDNA BRAMKA, CUDNA AKCJA!!! FABREGAS!!

• Cahill wycofuje piłkę przed pole karne do wbiegającego Fabregasa, ale strzał Hiszpana fatalny.

• Kiepskie przyjęcie piłki Maticia, kontra Orłów, ale Chelsea ponownie przy piłce.

• Zaczynamy drugą odsłonę meczu! Oby równie ciekawą!

• Zawodnicy wracają na murawę. Sporo gwizdów na trybunach.

• Piękna bramka Oscara:

• Bardzo intensywny i bardzo ciekawy mecz na Selhurst Park! Chelsea prowadzi 1:0 po golu Oscara, ale mieliśmy już 2 czerwone kartki! Gdy "czerwo" obejrzał Azpilicueta, wydawało się, iż otwiera się ogromna szansa dla Orłów na przejęcie inicjatywy. Chwilę później jednak głowę stracił Delaney i w niegroźnej sytuacji sfaulował jednego z graczy Chelsea, a sędzia pokazał mu drugą żółtą kartkę, a w efekcie czerwoną. Mamy sporo akcji, a mecz jest wyrównany. Gospodarze mogli już prowadzić, ale nieskuteczny jest dziś Campbell. Czekamy na drugą połowę!

• Koniec pierwszej, emocjonującej połowy! Chelsea prowadzi z Crystal Palace 1:0 po golu Oscara z 6. minuty. Warto jednak zaznaczyć, iż obie ekipy grają już w 10, bo czerwone kartki dostali Azpilicueta i Delaney.

• Kombinacyjnie rozegrany rzut wolny, piłka trafiła do McArthura, który próbował zagrać w pole karne, ale piłka została zastopowana przez jednego z obrońców. Piłkarze Crystal Palace reklamują zagranie ręką, ale nie ma rzutu karnego!

• Mała ciekawostka. Sędzia Craig Pawson nie pokazał w karierze ANI JEDNEJ czerwonej kartki. Aż do dziś.

• Filipe Luis fauluje Puncheona przed polem karnym, rzut wolny! Będzie jeszcze szansa dla gospodarzy.

• MATIĆ!!! Serb główkuje tuż obok słupka!! Ależ mamy mecz na Selhurst Park!

• Coś niesamowitego! Druga żółta kartka Delaney'a! Czerwona kartka i siły wyrównane!

• ...ale Anglik również ukarany "żółtkiem".

• Żółta kartka dla Fabregasa za bójkę z Campbellem...

• Mourinho szybko reaguje, Willian opuszcza boisko a za niego wchodzi Filipe Luis.

• Ojoj, fatalnie to wyglądało! Jedinak ma szczęście, że Azpilicueta nie złamał mu nogi... Chwilę po faulu miała miejsce mała bójka między Fabregasem i Campbellem...

• CZERWONA KARTKA DLA AZPILICUETY!! Hiszpan ostro sfaulował Jedinaka!

• Puncheon! Dobre uderzenie sprzed szesnastki, ale wybija Courtois!

• Oscar brzydko fauluje Ledley'a, ale tym razem Brazylijczykowi się upiekło i nie ma kartki.

• Okres przewagi Chelsea, The Blues niemal bez przerwy utrzymują się przy piłce. Ataki podopiecznych Jose Mourinho jednak bezowocne.

• Oscar posłał długą piłkę do Remy'ego, ale Francuz nie opanował futbolówki, od bramki Speroni.

• Aut dla Crystal Palace, ale Ivanović jest wściekły to takiej decyzji sędziego, czego nie ukrywa. Jose Mourinho również..

• Matić pokusił się o strzał z daleka, ale cytując klasyka "postraszył gołębie na dachu".

• Delaney fauluje Remy'ego daleko od pola karnego, ale sędzia pokazuje mu żółtą kartkę.

• Ojj, blisko błędu był Delaney.. Mięciutka wrzutka Williana, a obrońca Crystal Palace, który chciał głową odegrać do Speroniego, tylko musnął piłkę, a tam czekał już Remy, ale na jego szczęście golkiper gospodarzy łapie piłkę.

• Hazard wbiegł w pole karne, po chwili upadł na murawę, domagając się odgwizdania przewinienia Jedinaka, ale sędzia pozostaje niewzruszony.

• Ciekawa akcja Crystal Palace. Bolasie otrzymał pikę na lewej stronie i próbował wrzucać w pole karne, ale lekko się pośliznął, a z dośrodkowania wyszedł strzał, który o mało nie zaskoczył Courtois.

• Hazard wbiegał w pole karne z prawej strony, odegrał futbolówkę do będącego już wewnątrz szesnastki Williana, ale jego strzał bardzo słaby.

• Niecałe 20 minut za nami, a mamy naprawdę dobre tempo meczu. Crystal Palace nie odstaje od The Blues i tak na dobrą sprawę, Orły mogły już nawet prowadzić. Liczymy, że emocje nie opadną..

• HAZARD! Otrzymał piłkę w polu karnym, przełożył piłkę na lewą nogę i miał czystą pozycję do strzału, ale w ostatniej chwili uderzenie zablokował Delaney!

• Willian! Remy odegrał piłkę do Williana tuż przed polem karnym, ale strzał Brazylijczyka niewiele ponad bramką.

• CAMPBELL, kolejna szansa!! Zawodnik gospodarzy ruszył na dwóch obrońców Chelsea i nic dziwnego, że próbował ogrywać Gary'ego Cahilla. Campbellowi się to udało i miał już przed sobą tylko Courtois, ale jego strzał obok bramki! Coraz groźniej atakują gospodarze!

• Chelsea konstruowała akcję w pobliżu pola karnego Orłów, ale Kelly wybił na aut, a po chwili przejął piłkę.

• CAMPBELL!! Cahill fatalnie zagrywał głową do Courtois, do piłki zdążył napastnik Crystal Palace, ale jego próba lobu minimalnie nad bramką! Drugi poważny błąd obrońcy The Blues!

• Oscar zagrywał piłkę do wchodzącego z prawej flanki Ivanovicia, ale zrobił to zbyt mocno i Crystal w posiadaniu.

• Bardzo słabe wykonanie, piłka wylądowała na aucie, jednak Crystal Palace po chwili odzyskuje futbolówkę.

• Cahill blokuje dośrodkowanie i mamy kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

• Cudowne uderzenie z rzutu wolnego Brazylijczyka! Oscar pięknie zakręcił piłkę na dłuższy słupek, Speroni bez szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL ALEŻ GOL OSCARA!!!

• Będzie szansa dla Chelsea. Delaney fauluje Williana tuż przed polem karnym. Oscar przy piłce.

• Długa akcja Chelsea. Seria podań zakończona dośrodkowaniem Ivanovicia, jednak Serb wrzucał piłkę w puste pole karne.

• Willian próbował długiej piłki do Oscara, ale przechwyt Orłów i szybka kontra, ale wrzutka Bolasiego wychwycona przez Courtois.

• CAMPBELL!! Zawodnik Crystal Palace dostał dobrą piłkę od Warda, był na lewej stronie ale jego strzał zablokowany. Chwilę później groźna wrzutka i pierwszy korner dla Orłów!

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz!

• Zawodnicy już gotowi, za chwilę zaczynamy spotkanie!

• Czy Chelsea po dzisiejszym meczu pozostanie jedyną niepokonaną ekipą w Premier League?

• Zakończyło się już pierwsze dzisiejsze spotkanie. Manchester City po 4 bramkach Aguero pokonał Tottenham 4:1.

• Ławka rezerwowych Chelsea: Cech - Zouma, Filipe Luis, Mikel, Salah, Solanke, Drogba

• Ławka rezerwowych Crystal Palace: Hennessey - Guedioura, Mariappa, Doyle, Zaha, Chamakh

• Ta bramka rozstrzygnęła ostatnie spotkanie obu zespołów. John Terry z pewnością będzie chciał się lepiej zaprezentować niż podczas tego spotkania.

• Jak wyglądały ostatnie mecze pomiędzy Crystal Palace a Chelsea? Do ostatniego pojedynku doszło w drugiej części ubiegłego sezonu. The Blues przyjechali na Selhurst Park jako jeden z głównych kandydatów do tytułu mistrzowskiego. Piłkarze ze Stamford Bridge jednak mocno zawiedli, gdyż ulegli Orłom 0:1 po samobójczym trafieniu Johna Terry'ego. Mecz na Stamford Bridge skończył się natomiast wynikiem 2:1 dla Chelsea. To pokazuje, że Crystal Palace wcale nie jest łatwym rywalem, a derby rządzą się swoimi prawami. Liczymy zatem na zaciekły i ciekawy mecz!

• Ciekawostka dotycząca dzisiejszego meczu - John Terry po raz pięćsetny wystąpi dziś jako kapitan The Blues.

• Orły znajdują się obecnie na 15. miejscu z tabeli. Podopieczni Neila Warnocka po dwóch zwycięstwach (z Evertonem i Leicester), przegrali w ostatniej kolejce z Hull 2:0. Chelsea natomiast jest na czele angielskiej ekstraklasy, a w ostatnim spotkaniu podopieczni Jose Mourinho odprawili z kwitkiem Arsenal (2:0).

• Po lewej widoczne są już składy obu ekip. Fanów Crystal Palace z pewnością ucieszy fakt, iż w kadrze meczowej Chelsea nie znalazł się Diego Costa. Hiszpan zmaga się z kontuzją i mówi się o nawet trzytygodniowej przerwie w grze.

• Jaki wynik dziś obstawiacie? Czekam na wasze typy w komentarzach!

• Dzień dobry! Witam wszystkich w to sobotnie popołudnie. Zapraszam gorąco na relację LIVE z meczu 8. kolejki angielskiej Premier League, w którym to Crystal Palace podejmie na Selhurst Park liderującą Chelsea. Czekają nas zatem londyńskie derby. Liczymy, że piłkarze zapewnią nam dziś duże emocje.