Crystal Palace

2

Manchester City

1

• To koniec 31. kolejki, bardzo emocjonującej i obfitującej w przepiękne bramki. Za relację z głośnego i wspaniale rozśpiewanego Selhurst Park dziękuje Michał Kozera!

• KONIEC!! CRYSTAL PALACE WYGRYWA Z MANCHESTEREM CITY! Orły znów wpływają na losy walki o szczytowe pozycji, tym razem zabierają Obywatelom punkty potrzebne w utrzymaniu drugiej pozycji! Ci spadają na 4 miejsce i tracą oczko do sąsiadów z Manchesteru oraz dwa do Arsenalu! Palace natomiast wyprzedza Everton i może cieszyć się 11. miejscem.

• I aut dla gospodarzy, nikt wśród nich się nie śpieszy, nawet chłopcy od podawania piłek.

• Finezyjna wrzutka Nasriego, wyłapana przez Speroniego, 30 sekund!

• Świetne interwencje gospodarzy, jest naprawdę gorąco dziś w Londynie!

• Gubi piłkę Frank Lampard, znów Palace przy piłce, czas upływa1

• Silva wpadł przed nogi Toure, potem wrzutkę łapie Speroni. Wielki, ogromny tłok w polu karnym Crystal Palace i wokół niego.

• Doliczone 4 minuty!

• Milner uderzył na długi słupek, ale nikt nie zamknął tej akcji!

• Również Gayle za Zahę. Limit zmian w obu drużynach wykorzystany!

• Jest Milner za Fernandinho.

• Toure!! Ależ niezwykle, niespodziewanie również uderzył zawieszoną piłkę Iworyjczyk! Broni Speroni, efektem tego rymu jest korner!

• Silva zgrywa na środek pola karnego, przyjmuje Lampard i uderza Nasri - rożny!

• Kolejna roszada w Orłach! Schodzi Bolasie, w jego miejsce obrońca Pape Souare.

• Mamy zmianę w drużynie wygrywającej - Murraya zmienia Yaya Sanogo!

• Bolasie uderzał ze spalonego, ale ponad bramką.

• Aguero zagrał ręką, tym razem sędzia widział. Argentyńczyk jednak nieumyślnie.

• NASRI!! Rykoszet zmienił tor lotu piłki, ta przeleciała tuż obok słupka! Tylko rożny!

• Iworyjczyk nawet nie celebrował gola tylko zawołał swoich kolegów na własną połowę i przypomniał o koncentracji na wyniku! świetny strzał na lewy słupek wreszcie odnalazł lukę między nogami obrońców, tym razem nie miał szans Speroni!

• TOUREEEEEE!! GOL DLA GOŚCI!

• Navas mocno przysiadł po początkowych minutach meczu, zmienia go teraz Nasri. Przegrupowują się przegrywający gracze.

• Teraz bardzo dobrze zadryblował Zaha między dwoma obrońcami wykonując nieoczekiwane dośrodkowanie, na tyle nieoczekiwane, że nie dopadł do niego też Murray.

• Bardzo dobra wrzutka w pole karne autorstwa graczy Palace, tam Murray i Zaha czaili się na piłkę, jednak futbolówka była poza zasięgiem.

• Wolny dla Palace. Chwila na oddech.

• Teraz wzorowo środku pola atakuje rywala Murray, futbolówka jednak wciąż pod nogami błękitnych.

• Świetna kontra Palace, Zaha podaje na lewo do Bolasiego, ten pięknie, czysto zatrzymany wślizgiem przez Sagnę.

• Fernandinho uderza i i McArthur fantastycznie wybija piłkę nad poprzeczkę!

• To była ręka, arbiter powinien gwizdać karnego jednak prawdopodobnie nie widział tego przewinienia!

• Fernandinho uderza w obrońcę, City sygnalizuje rękę, sędzia nie reaguje!

• Strzał Toure zablokowany. Głośno, gwarnie i niesamowicie żywiołowo na stadionie w Londynie jest dzisiaj!

• Zaha zbędnie dryblował we własnym polu karnym i City efektem tego ma korner.

• Murray! Znów strzelał napastnik, i mimo bycia na spalonym, wypróbował Joe Harta. Ten jednak równie dobrze złapał piłkę.

• Faulował Demichelis rywala, za przewinienie taktyczne jest pewna żółta.

• Jest zmiana, Lampard za Dżeko. Tym razem zawodnik z pola nie nalegał na pozostanie na murawie.

• Dobrze piąstkuje Hart. Wcześniej zblokował piłkę na korner, także będzie trzecia próba.

• Małe wstrzymanie gry, Puncheon w narożniku obrzucony bliżej niezidentyfikowanymi przedmiotami.

• Rożny dla gospodarzy.

• Do wejścia szykuje się Frank Lampard.

• Silva! Dobry pomysł ze strzałem, jednak piłka odchodziła od dalszego słupka.

• City znów ma ponad 70% posiadania piłki! Co jednak z tego?

• Aj, Yaya! To był ładny strzał, ale wylądował na górnej siatce!

• Puncheon z żółtą kartką za zagranie ręką na 25. metrze. Toure przed szansą z bezpośredniego wolnego.

• Miała być zmiana! Sędzia techniczny wyświetlił już tablicę sugerującą wymianę Kompany'ego na Mangalę, Belg jednak zasygnalizował dłonią "jeszcze, jeszcze" i Pellegrini, mimo niezadowolenia Kevina Frienda, zmianę wycofał i odebrał kartę z powrotem.

• Youre z przedpola uderzył w drugą strefę trybun, jaki wynik, taki strzał, Obywatele muszą wziąć się za strzelanie!

• Ależ wzorowy rzut wolny Puncheona!! Piłka zakręciła się nad murem, a potem spadła na linię bramkową tuż przy słupku! Palace prowadzi już 2:0, to jest sensacja!!

• PUNCHEOOOOOOONNNNNNN!! ZAGRAŁ NA NOSIE JASON PUNCHEON!!

• Faulowany Murray parę metrów przed jedenastką, będzie wolny z dogodnej pozycji.

• Wracamy na Selhurst Park, gra wznowiona!

• Koniec pierwszej połowy! Nie dziwiłaby stracona bramka, gdyby nie gigantyczna dominacja City nad rywalem, który ostatecznie wyszedł na plus po pierwszej połowie! Wracamy za kwadrans!

• Doliczona minuta gry.

• Uderzał Demichelis, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

• Ojojoj, Delaney brzydko strącił do parteru Aguero. Żółta i wolny.

• Silva znów chciał znaleźć centymetr wolnego miejsca na strzał, znów jednak go nie znalazł i z kontrą ruszyło Palace. Dla gości na szczęście, ta była nieudana.

• Przedłużka dośrodkowania dolatuje do Scotta Danna, który za plecami obrońców uderza w Harta, piłka jednak rykoszetuje w stronę Murraya, który dobija pewnie piłkę na zaskakujące 1:0!!

• Glenn Murraaaaaaaaaaaaaaaay! GOOOOOOOOOL DLA GOSPODARZY!!

• Korner dla Palace.

• Kompany głową uderzał, ale obrona wybiła piłkę. City zaczyna bombardować bramkę przeciwnika!

• Navas płasko dorzucał na piątkę, ale wyszedł z tego tylko rożny.

• Znów rykoszety narobiły zamieszania na połowie gospodarzy, Silva uderzał, ale Speroni świetnie interweniował!

• Często dziś faulowany Murray. Palace gdy tylko zyskało piłkę przerzuciło ją do swojego pomocnika, ten natomiast wywalczył stały fragment.

• Oblężenie szesnastki Speroniego, rozegrali się już goście i coraz mocniej naciskają.

• Aguero! Uderzał zza pola karnego, ale trafił w słupek!

• Póki co jednak City ze zdecydowanym posiadaniem piłki.

• Świetną szansę miało City, ale Dżeko zamiast podawać na lewo do osamotnionego Aguero, odbił w stronę obrońców i stracił piłkę.

• I znów City zamieszało w polu karnym defensorów Palace, Silva próbował znaleźć miejsce do strzału, jednak futbolówka po serii rykoszetów wypadła poza pole karne. Strzałem okazję wykorzystywał to Fernandinho, ale solidnie spudłował.

• Clichy dobrze blokuje Zahę w polu karnym.

• Ależ kontra City! Speroni wyszedł na przedople, zasłonił Aguero bramkę, ten odegrał do Silvy, ale obronił jego strzał bramkarz! Spore zamieszanie!

• Murray faulowany przez Demichelisa.

• Póki co więcej przy piłce przebywa drużyna gospodarzy. Duża pewność siebie zawodników Alana Pardew.

• Kompany świetnie odbiera piłkę Murrayowi i rozpoczyna kontrę swojego zespołu, niestety Aguero nie ma co zrobić z piłką w asyście dwóch defensorów.

• Kelly wspaniale dograł futbolówkę z lewej strony na piątkę, najpierw w ogóle nie sięgnął piłki jeden z Orłów, potem spudłował Zaha. Szybki kubeł zimnej wody w Lany Poniedziałek dla Obywateli!

• Rozpoczynamy spotkanie na Selhurst Park!