Everton FC

2

Arsenal Londyn

2

• Koniec meczu! jak na prawdziwy hit przystało, oglądaliśmy dzisiaj świetny mecz. Everton zdominował pierwszą połowę, ale na drugą to Arsenal wyszedł bardzo mocno zmotywowany. Bramka honorowa dodała jeszcze wiatru w żagle Kanonierom, którzy z trudnego terenu wywożą jeden punkt.

• Doliczono 4 minuty.

• To jest cały Arsenal - waleczny, grający do ostatniego gwizdka! Monreal świetnie wrzucił, a tam Giroud wygrał pojedynek z obrońcami i doprowadził do remisu!

• GOOOOOOOOOOOOOL! ARSENAL WALCZĄCY DO KOŃCA!!!!

• Coraz mniej czasu mają Kanonierzy na doprowadzenie do remisu. Mimo wszystko przycisnęli Everton i dążą do drugiej bramki.

• Schodzi bardzo aktywny dzisiaj Mirallas. W jego miejsce pojawia się Atsu.

• Cazorla zagrał płasko wzdłuż pola karnego, gdzie Ramsey zdobył honorową bramkę!

• GOOOOL! 2:1! BĘDZIE CIEKAWA KOŃCÓWKA!

• Tym razem z dystansu Ramsey ale bardzo, bardzo niecelnie.

• Flamini ogląda żółtą kartkę.

• Naismith z dystansu fatalnie...

• Zmiana także w Evertonie. Za Lukaku wchodzi McGeady.

• Oraz Camphell za Chamberlaina.

• Dwie zmiany w Arsenalu. Cazorla za Wilshera.

• Arsenal atakuje, a Everton groźnie kontruje. Bardzo ciekawy mecz nam się zrobił, ale aby Kanonierzy myśleli jeszcze o dobrym dla nich rezultacie - muszą strzelić bramkę.

• Kolejna szansa Giroud! Ale uderzył wprost w Howarda! Arsenal ciśnie!

• Giroud ładnie obrócił się z piłką, ale strzelił minimalnie obok bramki!

• Jeden z Kanonierów o dośrodkowaniu faulował w ataku.

• Przed szansą Everton, ale nikt ostateczni nie uderzył piłki.

• Debuchy zablokowany.

• Kolejna kartka. Ukarany Chambers.

• Gra Arsenalu w drugiej połowie nie uległa zmianie. Kanonierzy grają źle, bez pomysłu, widać, że nie są w najlepszej dyspozycji. Jeśli nie poprawią swojej gry to mogą dzisiaj przegrać nawet wyżej.

• Wilshere obejrzał żółtą kartkę.

• Kolejny błąd arbitra. Mirallas dostał doskonałe podanie - według sędziego liniowego był na spalonym. Powtórki pokazały zupełnie co innego.

• Wydaję się, że powinien być rzut karny dla gospodarzy! Giroud dotknął piłki ręką we własnym polu karnym, ale gwizdek arbitra milczy!

• Chamberlain wrzucał w pole karne, do strzału doszedł Giroud, ale uderzył nad bramką!

• Za Sancheza Giroud.

• Wracamy po przerwie. Czy Arsenal podniesie się z kolan?

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy pewnie i zasłużenie Everton prowadzi z Arsenalem 2:0. Kanonierzy grają fatalnie i jeśli chcą tutaj jeszcze o coś powalczyć to będą konieczne zmiany. Wracamy za kwadrans.

• Doliczono 2 minuty.

• Kapitalnie rozegrana kontra gospodarzy! Zagranie prostopadłe do Naismitha, który nie daję szans Szczęsnemu!

• GOOOOOOOOOOOOL! 2:0!!!!

• Mertesacker ukarany żółtym kartonikiem za faul.

• Ramsey zagrywał piłkę ręką i od rzutu wolnego Everton.

• 5 minut do końca pierwszej połowy spotkania. Czy zobaczymy jeszcze w tej części gry jakąś bramkę?

• Ponownie Mirallas, który upatrzył wysuniętego Szczęsnego, uderzył z ponad 40 metrów nad bramką.

• Mirallas uderzył w boczną siatkę.

• Arsenal po słabym meczu w Stambule dzisiaj rozgrywa też bardzo średnie zawody. To Everton dyktuje warunki.

• Baines ukarany kartką.

• Wrzutka Mirallasa w pole karne Arsenalu, ale stoperzy znowu wybijają piłkę.

• Everton rozgrywa póki co bardzo dobre zawody. Przede wszystkim przy kontratakach stwarzają duże zagrożenie.

• Strzał Chamberlaina zablokowany.

• Powinno być 2:0! Przed szansą Mirallas, ale nie wcelował w bramkę! Trener Evertonu domagał się jeszcze rzutu karnego bo Chambers podcinał swojego rywala.

• Barry świetnie wrzucał w pole karne, gdzie Coleman dopełnił formalności!

• GOOL! 1:0!

• Mecz jak na razie to wymiana ciosów. Zobaczymy kto pierwszy obejmie prowadzenie.

• Ponownie Chamberlain, tym razem minimalnie obok bramki!

• Chambers świetnie powstrzymuje Mirallasa!

• Teraz to Arsenal buduje atak pozycyjny.

• Chamberlain z dystansu bardzo niecelnie....

• Pierwsza zmiana w meczu. W miejsce kontuzjowanego Pienaara wszedł Osman.

• Wrzutka Chamberlaina, ale defensorzy Evertonu wybijają piłkę.

• Everton długo utrzymuje się przy futbolówce. Arsenal stara się grać pressingiem już na połowie gospodarzy.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Naismith i pewnie łapie Szczęsny.

• Baines dośrodkowywał z rzutu rożnego, Chambers wybija poza szesnastkę.

• Zaczynamy! Everton na niebiesko - biało, Arsenal na żółto - czarno.

• Zawodnicy już na murawie.

• Piłkarze już w tunelu odprowadzającym na murawę. Za 5 minut zaczynamy.

• Do rozpoczęcia meczu pozostało 10 minut. Fotele przygotowane? Pasy zapięte?

• Oba zespoły nie zachwyciły w swoich pierwszych spotkaniach, ale prawda jest taka, że Kanonierzy mimo miernego stylu mają na swoim koncie trzy "oczka", podczas, gdy niebiesko-biali stracili punkty z beniaminkiem Leicester.

• Arsenal nie pozostał jednak w tyle za resztą stawki jeśli chodzi o letnie wzmocnienia. Działacze "The Gunners" pozbyli się w prawdzie zawodników takich jak Thomas Vermaelen, czy Bacary Sagna, ale do klubu przybyła młoda gwardia w osobach Ospiny, Alexisa Sancheza, Chambersa, czy Mathieu Debuchy. Jeśli dodamy do tego, że z wypożyczenia wrócił dobrze spisujący się na mundialu Joel Campbell, to w efekcie mamy bardzo udane okienko.

• Tego lata na rynku transferowym działacze Evertonu nie poszaleli - jedynym ich letnim zakupem był Bośniak - Muhamed Besić. Swój okres wypożyczenia na Goodison Park zakończył Deulofeu, który po powrocie do Katalonii natychmiast został wypożyczony do hiszpańskiej Sevilli.

• Witam na relacji live z hitowego spotkania drugiej kolejki Premier League. Everton u siebie podejmie Arsenal Londyn.

• Możemy się spodziewać dzisiaj pełnych trybun.