0

Liverpool FC

0

• Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Nie możemy powiedzieć, aby porwały nas dzisiejsze derby Liverpoolu. The Reds byli lepsi, mieli przewagę, jednak brakowało im skuteczności, zwłaszcza w pierwszej połowie. Sytuacja w tabeli sprawia, że żadnego z klubów ten remis nie może zadowolić

• Koniec! Bezbramkowy remis w derbach Liverpoolu!

• Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy meczu

• Lennon dośrodkował z prawej strony boiska, a Mignolet spokojnie chwycił futbolówkę

• Gerrard przymierzył teraz sprzed pola karnego, jednak przestrzelił i to dość wyraźnie

• Simon Mignolet! Coleman oddał świetny strzał z ostrego kąta, piłka jeszcze przetoczyła się po nodze Sakho, a kapitalnie odbił ją potem belgijski bramkarz gości!

• Długa piłka od Sakho w kierunku Moreno, jednak tego uprzedził Coleman, który podał głową do własnego bramkarza

• Spadło nam wyraźnie tempo tego widowiska. Obie drużyny myślą teraz głównie o tym, by gola nie stracić i mało robią, by go strzelić.

• Henderson starał się teraz zagrać w pole karne do jednego z kolegów, jednak zrobił to niedokładnie i piłka wyszła na aut bramkowy

• I Lennon wchodzi na boisko za Kevina Mirallasa

• Danny Sturidge próbował zagrywać przed chwilą w pole karne, ale został zablokowany przez Stonesa

• Do wejścia na boisko szykuje się Aaron Lennon, dla którego będzie to debiut w Evertonie

• Druga zmiana w ekipie gości. Za Coutinho wchodzi Danny Sturridge

• Steven Gerrard! Kapitan Liverpoolu oddał strzał nożycami po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a głową zablokował go Naismith!

• Sterling zaatakował indywidualnie, oddał strzał z ostrego kąta, ale skutecznie interweniował Robles! Rzut rożny dla gości

• Sterling zaatakował z okolic szesnastego metra od bramki, ale jego strzał spokojnie obronił Joel Robles

• Troszkę chaosu mamy teraz na boisku, jedni i drudzy dość szybko tracą piłkę

• Mirallas! Niezły strzał z rzutu wolnego, piłka jednak nieznacznie mija bramkę Mingolet

• Joe Allen faulował na własnej połowie Stevena Naismitha

• Arbiter daje znak i drugą połowę zaczynają goście

• Zdecydowaną przewagę mieli w pierwszej połowie piłkarze Liverpoolu. Oni dłużej utrzymywali się przy piłce, oddali więcej strzałów i przede wszystkim, potrafili mocno zagrozić bramce Joela Roblesa. Na razie jednak mamy remis i po przerwie nie możemy odmawiać szans Evertonowi

• Długo teraz wymieniają podania The Toffees, jednak robią to bardzo daleko od bramki gości. Niewiele z tego wynika

• Jordon Ibe! Co za bomba z dystansu, słupek uratował gospodarzy!

• Ze Szkotem już wszystko w porządku, wracamy do gry

• Steven Naismith doznał jakiejś kontuzji i leży na boisku. Mamy przerwę w grze

• Coleman dośrodkował z prawej strony boiska, a choć piłka trafiła do Naismitha, to ten źle ją sobie przyjął i wpadła ona w ręce Mignolet

• Długie zagranie z głębi pola w kierunku Sterlinga, ale tego świetnie uprzedził Phil Jagielka

• Kiepskie było jednak to dośrodkowanie w szesnastkę Liverpoolu, goście spokojnie wybili piłkę

• Steven Naismith powalczył teraz w polu karnym gości i wywalczył rzut rożny

• To powinien być gol! Sterling sprytnie wstrzelił piłkę w pole karne, a Robles w ostatniej zablokował Jordona Ibe!

• A jednak nie Lazar Marković zmienia Lucasa, a robi to Joe Allen

• Brazylijczyk pokazał, że musi zejść na dobre z boiska. Zaraz zapewne zmieni go Lazar Marković, który ruszył na rozgrzewkę. Tymczasem wracamy do gry

• Lucas doznał teraz jakiejś kontuzji i potrzebuje pomocy lekarskiej

• Besić próbował teraz posłać prostopadłe podanie w pole karne do Lukaku, ale tego zdołał uprzedzić Emre Can

• Długa piłka od Stonesa w kierunku Naismitha, jednak ten niedokładnie ją zgrywał i w końcu wpadła ona w ręce bramkarza gości

• Robles! Gerrard oddał świetny strzał z tego rzutu wolnego, a Hiszpan przeniósł piłkę nad poprzeczkę!

• Barry faulował teraz Coutinho na własnej połowie boiska

• Sterling! Anglik wpadł z piłką w pole karne po podaniu Coutinho, wyciągnął z bramki Roblesa i oddał strzał, który okazał się jednak być niecelny!

• Pierwszy strzał na bramkę oddał Raheem Sterling, po dośrodkowaniu Moreno z lewej strony boiska. Anglik został jednak zablokowany

• Anthony Taylor daje znak i STARTUJEMY!

• Obie drużyny wyszły na boisko, pierwszy gwizdek już za chwilę!

• Liverpool odnalazł formę i spisuje się teraz bardzo dobrze. My czujemy, że to zwycięstwo w poprzedniej kolejce również wprowadziło nas na odpowiednią drogę - powiedział przed tym meczem Roberto Martinez

• W tym sezonie obie te drużyny oczywiście raz już się mierzyły. Na Anfield Road padł remis 1:1, a gole zdobywali Steven Gerrard oraz Phil Jagielka

• W ubiegłym sezonie na Goodison Park oglądaliśmy fenomenalny mecz, skończony remisem 3:3. O to gole z tamtego widowiska

• Everton to jedno z największych, o ile nie największe rozczarowanie tego sezonu. W ubiegłych rozgrywkach niemal do samego końca walczył o czołową czwórkę, w tym bliżej mu do strefy spadkowej, niż do europejskich pucharów. W sześciu ostatnich ligowych meczach wygrał tylko raz i zrobił to w poprzedniej kolejce.

• Dziś faworytem są oczywiście goście. Liverpool w ostatnich tygodniach prezentuje się naprawdę bardzo dobrze i nie przegrał już od 14 grudnia. Jeśli dziś zwycięży, to zbliży się do pierwszej czwórki na odległość zaledwie dwóch punktów (czwarty Manchester United gra jutro z West Hamem).

• Jeśli popatrzymy również na trofea zdobywane przez jednych i drugich, to korzystniej znów wypadają The Reds, wspomnieć wystarczy, że mistrzem Anglii zostawali oni 18 razy, a The Toffees dziewięć. Dziś wszystko jednak schodzi na dalszy plan i w spotkaniu takim jak ten może zdarzyć się wszystko

• W pojedynkach ligowych również gorą był oczywiście Liverpool. Wygrywał on 74 razy, remis padał 60-krotnie, a Everton zwyciężał 57 razy

• Dziś odbędą się 224 derby Merseyside. Jak dotąd Liverpool wygrywał 89 razy, 66 robił to Everton, a 68-krotnie mecze tych dwóch drużyn kończyły się remisami.

• Mamy małe zaskoczenie w składzie Liverpoolu. Od pierwszej minuty wychodzi dziś Jordon Ibe, który dotąd w tym sezonie zagrał dwa mecze w Premier League, za każdym razem wchodząc z ławki rezerwowych, był również wypożyczony do Derby, gdzie spisywał się całkiem nieźle. Mimo wszystko Brendan Rodgers sporo ryzykuje wystawiając go na mecz derbowy, choć musimy pamiętać, że takie spotkania czasem kreują nowych bohaterów. Czy tak będzie dzisiaj? Przekonamy się

• A teraz gości: Ward, Johnson, Lovren, Lambert, Sturridge, Allen, Marković

• Po lewej stronie macie dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, pora na podanie ławek rezerwowych. Na początek gospodarzy: Griffiths, Gibson, Kone, Barkley, Lennon, Browning, Alcaraz

• Witamy! Zapraszamy na relację live z kolejnego, wielkiego spotkania derbowego. Pora na derby Merseyside, czyli spotkanie Evertonu z Liverpoolem!