Everton FC

1

Liverpool FC

1

• Niestety, w drugiej połowie nie oglądaliśmy ciekawego widowiska i trudno wyzbyć się poczucia niedosytu mając w pamięci pierwszą część gry. Miejmy jednak nadzieję, że hit na Emirates, który już za chwilę się zacznie, nam to zrehabilituje. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• McCarthy doznał jakiejś kontuzji i mamy przerwę

• Mignolet! Bardzo dobra interwencja po strzale Lukaku!

• Żółta kartka dla Lucasa

• Dośrodkowanie w pole karne Evertonu, łapie piłkę Howard

• Barkley! Bardzo dobry strzał z dystansu, piłka minimalnie minęła bramkę!

• Arbiter daje znak i drugą połowę zaczynają gospodarze

• Od początku spotkania tempo było bardzo wysokie, ale obu ekipom długo brakowało dokładności. Pod koniec pierwszej połowy na szczęście mogliśmy jednak obejrzeć dwa gole, a po przerwie czekamy na kolejne!

• I teraz mamy koniec pierwszej połowy

• Szybka odpowiedź Evertonu! Deulofeu dośrodkował z prawej strony boiska, a Lukaku po nieudanej interwencji Cana wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Romelu Lukaku, remis!

• Trzy minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy meczu

• Deulofeu zaatakował prawą stroną boiska, ale tam świetnie powstrzymał go Moreno

• James Milner dośrodkował z rzutu wolnego, a zupełnie niepilnowany Danny Ings głową pokonał bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Danny Ings, 1:0 dla gości!

• Skrtel oddał strzał głową, ale był on za lekki, by móc zaskoczyć Howarda

• Ładna akcja Liverpoolu, ale po dośrodkowaniu Coutinho lewej strony boiska piłkę wybił Jagielka

• I żółta dla Barkleya

• Żółta kartka dla Cana

• Mamy małe zamieszanie na boisku, w szarpaninę wdali się Barkley i Can

• Teraz goście nieco dłużej utrzymują się przy piłce, ale wymieniają podania dość daleko od bramki Evertonu

• McCarthy! Bardzo dobry strzał sprzed pola karnego, ale znowu świetnie spisał się Mignolet!

• Simon Mignolet! Naismith oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a Belg interweniował doskonale i odbił piłkę!

• To mogła być bramka! Coutinho świetnie zagrał w pole karne od Milnera, ale ten przegrał pojedynek z Howardem!

• Nathaniel Clyne wpadł z piłką w pole karne, ale tam już świetnie powstrzymał go Gareth Barry

• Nadgarstek Słowaka został opatrzony, wracamy do gry

• Jakiejś kontuzji doznał Skrtel, mamy wymuszoną przerwę w grze

• Deulofeu spróbował zaatakować indywidualnie, ale zupełnie mu to nie wyszło i szybko stracił piłkę

• Milner dośrodkował z prawej strony boiska, ale w polu karnym Evertonu dobrze poradzili sobie gospodarze

• Ings! Dobry strzał z okolic szesnastego metra, nieznacznie niecelny!

• Danny Ings upadł w polu karnym Evertonu, ale arbiter pokazał, że jedenastce nie ma mowy. I ma rację

• A teraz sam Skrtel oddał strzał głową, ale nie trafił w światło bramki

• Blisko gola dla gości! Rzut wolny The Reds wykonali słabo, ale piłka szybko wróciła do ich władania. Skrtel dośrodkował z prawej strony boiska, a Jagielka w ostatniej chwili uprzedził Sturridge'a!

• Browning faulował na własnej połowie Moreno

• Sturridge zszedł z piłkę z prawej strony do środka, oddał strzał sprzed pola karnego, ale piłka dość wyraźnie minęła bramkę Howarda

• Sturridge zagrał dobrą piłkę w kierunku Milnera, ale ten zanim zdołał oddać strzał, to przegrał pojedynek z Howardem

• Dość spokojny początek meczu, żaden z zespołów nie zdecydował się jeszcze na jakiś szybszy atak

• Pan Martin Atkinson daje znak i STARTUJEMY!

• Obie ekipy już powoli wychodzą na boisko, początek za kilka minut

• Derby Liverpoolu na poziomie Premier League przyniosły już 20 czerwonych kartek, więcej niż jakakolwiek rywalizacja na tym poziomie. Dziś więc możemy być pewni, że również nikt nie odstawi nogi

• Nadzieją dla gości na pewno jest obecność w pierwszym składzie Dann'ego Sturridge'a. Angielski napastnik nie tylko w poprzedniej kolejce strzelił dwa gole, ale również w ośmiu ostatnich ligowych starciach z The Toffees, sześciokrotnie trafiał do bramki rywala

• Everton nie potrafił pokonać swojego lokalnego rywala w dziewięciu ostatnich meczach ligowych (trzy porażki, sześć remisów), ale trudno byłoby sobie wyobrazić lepszą okazję do przełamania. The Reds są bez formy, coraz więcej mówi się o odejściu Brendana Rodgersa i zastąpienia go na przykład Jurgenem Kloppem. Ile jest w tym prawdy okaże się pewnie niedługo, ale na dzień dzisiejszy to zespół Roberto Martineza zdają się być faworytami

• Ławka gospodarzy: Robles, Gibson, Oviedo, Kone, Lennon, Osman, Holgate

• Ławka gości: Bogdan, Gomez, Lallana, Allen, Origi, Ibe, Rossitter

• Po lewej stronie macie dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zapoznajcie się z zapowiedzią tego pojedynku

• Witamy! Zapraszamy na relację live z kolejnych, 225. derbów Merseyside. Everton kontra Liverpool, początek już za pół godziny!