Everton FC

3

Manchester United

0

• Manchester United przegrywa na Goodison Park aż 3:0. W pierwszej połowie lepiej grali goście, ale świetna kontra i akcja McCarthy'ego, a potem strzał głową Stonesa pozwoliły wyjść Evertonowi na prowadzenie. Na drugą połowie Manchester United wyszedł niezwykle zmotywowany, ale z ich ataków wychodziło niewiele. Potem obrona Czerwonych Diabłów zaspała, a to wykorzystał Kevin Mirallas i ustalił wynik spotkania.

• Koniec! Everton wygrywa 3:0!

• Zwycięstwo nad United pozwoli Evertonowi wrócić po długiej nieobecności do górnej połowy tabeli.

• Druga połowa spotkania przedłużona o trzy minuty.

• A tak na twitterze niemoc United komentują kibice Premier League.

• Jak było niemrawo, tak jest niemrawo. Kolejne akcje United bez pomysłu i polotu, przerywane przez obrońców Evertonu.

• Robin Van Persie zmienia kulejącego Waynea Rooneya.

• A Arouna Kone zmienia Romelu Lukaku. Napracował dziś się Belg, ale do siatki nie trafił.

• Doczekali się. Steven Naismith zmienia Barkleya.

• Piękna indywidualna akcja Mirallasa i jeszcze lepsza parada De Gei!

• Akcja Shawa i Falcao powstrzymana przez Johna Stonesa.

• Przy linii bocznej na wejście na murawę czekają już Arouna Kone i Steven Naismith.

• W końcu była szansa na bramkę dla United, ale na pozycji spalonej był Radamel Falcao.

• I znowu nic, turlającą się ledwo piłkę chwyta Howard.

• Herrera, rykoszet i piłka przelatuje nad bramką. Będzie rzut rożny dla United.

• Kolejny dziś rzut rożny dla United, ale znów bez zagrożenia bramki Evertonu. Rzuty rożne dla gości są dziś groźne, ale tylko dla Davida De Gei, ponieważ Everton co jakiś czas próbuje szybkich kontr po centrach rywali.

• Świetną piłkę zagrał Barkley, na pozycji spalonej był Lukaku, ale Kevin Mirallas mógł kontynuować akcję. Belg w sytuacji sam na sam podwyższył rezultat i zakończył marzenia Czerwonych Diabłów o korzystnym rezultacie.

• GOOOOOOOL! MIRALLAS!

• Dobra akcja Colemana, ale po raz kolejny zabrakło ostatniego, tego najważniejszego podania.

• Minuty upływają, a golkiper Evertonu wciąż nie musiał popisać się żadną paradą. Gracze Evertonu dobrze bronią.

• Czas na zmianę w zespole gospodarzy. Leona Osmana zastępuje Kevin Mirallas.

• Próbował Di Maria, ale znów broni Howard. Trudno powiedzieć o dobrym meczu Amerykanina, strzały Czerwonych Diabłów są dziś po prostu słabe.

• Osman niesamowicie zakręcił McNairem, obrońcy Czerwonych Diabłów może teraz kręcić się w głowie.

• Luke Shaw przerwał próbę wyprowadzenie kontry przez Aarona Lennona, żółta kartka.

• Argentyńczyk zmienia Juana Matę.

• Za chwile na murawę wejdzie Angel Di Maria, Louis Van Gaal widzi, że minął już ponad kwadrans drugiej połowy, a jego podopieczni nie stworzyli sobie dobrej okazji na zdobycie bramki.

• Stones szybszy od Shawa i akcja Manchesteru United przerwana. Obrońca United faulował jeszcze rywala i grę z własnego pola karnego wznowi golkiper Evertonu.

• Dobra oskrzydlająca akcja Lukaku, ale centra Belga nie trafiła do żadnego kolegi z drużyny. Gdyby Lennon odważniej wbiegał w pole karne mielibyśmy kolejną bramkę dla Evertonu.

• Dobre podanie Shawa do Maty, ale Hiszpan w tłumie nie był w stanie oddać dobrego strzału.

• W drugiej połowie gospodarze nastawieni są na szczelną obronę i grę z kontry, dobry wynik pozwala im na przyjęcie takiej taktyki.

• Słaba próba dośrodkowania w wykonaniu Maty, w grze Czerwonych Diabłów brakuje dokładności.

• Gramy dalej!

• Chwili na dojście do siebie potrzebuje Shaw, lekarze muszą sprawdzić czy nic mu nie jest.

• Czerwone Diabły miały już szanse na bramkę kontaktową! Po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Rooneya i tylko świetne wyjście z bramki Howarda uratowało Everton przed stratą bramki.

• Louis Van Gaal gra o wszystko! Falcao za Fellainiego!

• Wracamy na Goodison Park!

• Chociaż to Manchester United grał lepiej, to po pierwszej połowie przegrywa dwiema bramkami. Najpierw po świetnej kontrze De Geę pokonał James McCarthy, a następnie po świetnej centrze z rzutu rożnego strzałem głową bramkę zdobył John Stones. W szatni Czerwonych Diabłów czas na suszarkę, my robimy sobie herbatę i za kwadrans wracamy na Goodison Park!

• Koniec! Manchester nie odrobi już strat przed przerwą.

• Pierwsza połowa spotkania potrwa jeszcze minutę.

• Obrońcy United zaliczyli pomyłkę, piłkę przejął Lennon, zagrał do Barkleya, ale wychowanek Evertonu uderzył bardzo słabo.

• Tradycyjnie już - jak rzut rożny dla Czerwonych Diabłów, to faul jednego z gości i przerwana akcja.

• Bardzo długa akcja Untied zakończona słabiutkim dośrodkowaniem Shawa, będzie tylko rzut rożny dla United.

• Piłkarze Evertonu uspokajają grę, starają się utrzymać przy piłce. A Loius Van Gaal na rozgrzewkę wysłał już Radamela Falcao, Holender nie może być zadowolony z wyniku spotkania.

• Piłkarze Manchesteru United rozgrywają dziś dobre spotkanie, ale po dwóch ciosach będzie im już bardzo trudno się podnieść.

• Everton miał kilka rzutów rożnych z rzędu, ale nic z nich nie wynikało. Tym razem było inaczej, Baines świetnie dośrodkował, a bramkę głową strzelił Stones! W tym meczu lepiej grają goście, a bramki strzelają gospodarze.

• GOOOOOOOOOOL! STONES!

• Świetna akcja Evertonu, zabrakło tylko dobrego dogrania Colemana do Lukaku. Swój zespół uratował w ostatniej chwili Smalling, a na wielkie brawa za cudowne podanie i rozpoczęcie akcji zasłużył Lennon.

• Za długie dośrodkowanie Antonio Valencii. Jeżeli nie doskoczył do niego Fellaini, to naprawdę było za długie.

• Tym razem technicznego strzału pod poprzeczkę spróbował Ashley Young, ale techniki w tym strzale znaleźć się nie dało. Słabiutka próba skrzydłowego United.

• Lukaku strzelał zza pola karnego, ale znów bardzo słabo, De Gea zdążył ziewnąć przed złapaniem piłki.

• Fellaini faulował rywala i tym samym przerwał akcję swojej drużyny.

• Jeden z niewielu dziś ataków pozycyjnych w wykonaniu gospodarzy nie wyglądał zbyt dobrze. Gospodarze wycofali piłkę do stoperów, a potem ją stracili.

• Goście coraz swobodniej poczynają sobie w polu karnym rywali, na Goodison Park pachnie wyrównaniem.

• Po rzucie wolnym główkował Chris Smalling. Obrońca United miał dobrą okazję na zdobycie bramki, ale jego strzał był zbyt słaby by zaskoczyć Tima Howarda.

• Dobra akcja Manchesteru United zakończona strzałem Blinda sprzed pola karnego. Holender uderzył jednak w sam środek bramki i piłkę złapał Tim Howard.

• Smalling faulował rywala w polu karnym Evertonu, grę rozpocznie Tim Howard.

• Dobra oskrzydlająca akcja Shawa, będzie rzut rożny dla United.

• Lukaku z wolnego uderzył bardzo słabo, dobijał jeszcze Leon Osman, ale przy jego próbie De Gea także nie mógł mieć kłopotów.

• Belg obejrzał żółty kartonik za ten faul.

• Fellaini faulował Barkley'a, będzie rzut wolny dla Evertonu.

• Dośrodkowanie Lennona w stronę Lukaku, ale Belga świetnie zablokował Smalling.

• A tak różnicę pomiędzy tym meczem i spotkaniem Piast - Podbeskidzie komentuje Dominik Szarek.

• Tym razem pomylili się gracze Evertonu. Źle piłkę przyjął Barry, tę odebrał mu Fellaini, który w sytuacji sam na sam z Howadem nie trafił w bramkę!

• Przepiękna kontra Evertonu! Po słabym dośrodkowaniu piłkę z własnego pola karnego wybili obrońcy gospodarzy, rozegrali kilka szybkich podań, a na końcu James Mccarthy wbiegł między dwóch obrońców United i umieścił piłkę w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! MCCARTHY!

• Pierwsza piłka w pole karne Manchesteru, ale tę z łatwością chwyta David De Gea.

• Gramy! Andre Marriner gwizdnął dziś po raz pierwszy!

• Minutą ciszy piłkarze uczcili śmierć wieloletniego prezesa Evertonu.

• W pierwszym starciu tych zespołów w tym sezonie górą było United. Bramki zdobywali Di Maria, Falcao i Naismith, a Leighton Baines nie wykorzystał rzutu karnego. Jak będzie dziś, kto według Was wygra?

• Najlepszym strzelcem gości jest Wayne Rooney - autor 9 bramek, natomiast w zesole The Toffees najwięcej trafień zanotował Romelu Lukaku - wpisał się na listę strzelców osiem razy.

• Obie drużyny są ostatnio w dobrej formie - z pięciu ostatnich spotkań Manchester United wygrał cztery i przegrał z Cheslea, a Everton również zanotował cztery zwycięstwa, a do tego remis z Swansea.

• Przed tym spotkaniem Manchester United zajmuje 4. miejsce w tabeli z 65. punktami na koncie, a Everton jest dopiero 12., mając 41. oczek.

• Ławka rezerwowych Manchesteru United: Valdes, Di Maria, Falcao, Januzaj, Van Persie, Blackett, Pereira

• Ławka rezerwowych Evertonu: Joel, Kone, Mirallas, Naismith, Besic, Garbutt, Alcaraz

• Manchester United: De Gea, Shaw, Smalling, McNair, Valencia, Blind, Young, Herrera, Fellaini, Mata, Rooney

• Everton: Howard, Baines, Stones, Jagielka (c), Coleman, Barry, McCarthy, Osman, Barkley, Lennon, Lukaku

• Witamy serdecznie na relacji LIVE! ze spotkania Everton - Manchester United!