Leicester City

1

Liverpool FC

3

• Mamy co do tego meczu mieszane uczucia. Leicester grało dzisiaj naprawdę nieźle, ale przez fatalne błędy Wesa Morgana ("asysty" przy pierwszych dwóch golach i czerwona kartka) po raz kolejny pozostaje bez punktów. Liverpoolowi nie można odmówić tego, że perfekcyjnie wykorzystał swoje szanse, choć gra wicemistrzów Anglii nie porywała. Nas cieszy dobry występ Marcina Wasilewskiego. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Liverpool wywozi z Leicester komplet punktów!

• Mignolet broni jeszcze strzał głową Ulloi.

• Ostatnia zmiana w drużynie gości. Zamiast Sterlinga na samą końcówkę pojawia się Lovren.

• Akcja Gerrarda i zablokowany strzał Hendersona. Będzie rzut rożny dla Liverpoolu.

• Kontrę Liverpoolu dobrze przerywa Wasilewski. Brendan Rodgers przygotowuje natomiast jeszcze ostatnią zmianę. Na trybunach słyszymy za to "You'll never walk alone" w wykonaniu kibiców gości.

• Walczą jeszcze o kontaktowego gola gospodarze. Przy rzucie rożnym w pole karne Liverpoolu udał się nawet Schmeichel.

• Aż sześć minut doliczył arbiter do drugiej połowy.

• Znokautowany Skrtel, który pada na boisko po tym, jak przyjął mocny strzał prosto na głowę.

• Błąd Moreno, Cambiasso zagrywa na lewą stroną pola karnego do Mahreza, ten długo zwleka ze strzałem, a ostatecznie jego próba zostaje zablokowana.

• Spokojnie rozgrywa teraz piłkę Liverpool. Po trzeciej bramce z gospodarzy wyraźnie uszło powietrze.

• Fatalne zachowanie Schmeichela, który po niepewnej interwencji wypuszcza piłkę z rąk. Ta trafia do Sterlinga, który wycofuje futbolówkę do Hendersona, a ten nie ma problemu z trafieniem do pustej bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LIVERPOOLU! HENDERSON!

• Fatalne zagranie Hendersona, od bramki rozpocznie Schmeichel.

• Niepewnie interweniował Wasilewski, lecz w końcu Polak naprawił swój błąd, wybijając piłkę na rzut rożny.

• Źle przyjął sobie piłkę Mahrez. Gdyby nie to, znalazłby się w sytuacji sam na sam z Mignoletem!

• Jest pierwsza zmiana w Leicester. Marc Albrighton zastępuje Paula Konchesky'ego.

• Dobre dośrodkowanie Mahreza, piłka po wybiciu trafiła do Vardy'ego, którego dobry strzał blokuje Skrtel. Tylko rzut rożny.

• Mahrez faulowany przez Moreno, będzie kolejny rzut wolny dla Leicester.

• Żółtą kartką ukarany Schlupp.

• Świetna szansa dla Leicester, Cambiasso bardzo bliski gola, ale jego strzał blokuje kolega z zespołu, Vardy!

• W sytuacji sam na sam ze Schmeichelem znalazł się Gerrard i przewrócił się w starciu z duńskim bramkarzem.Gwizdek sędziego jednak milczał.

• Indywidualna akcja Vardy'ego, z problemami, ale poradzili sobie z nim defensorzy Liverpoolu.

• Druga zmiana w Liverpoolu. Zamiast Adama Lallany na boisku pojawił się Joe Allen.

• Po raz kolejny faulowany Sterling. Nie mogą znaleźć na niego recepty piłkarze Leicester.

• Spore zamieszanie ze zmianą w szeregach Leicester. Na razie bez roszad.

• Uderzenie Mahreza przeleciało wysoko nad bramką Mignoleta.

• Kontra Leicester, którą faulem przerwał Steven Gerrard. Zasłużona żółta kartka dla kapitana gości.

• Czerwona kartka dla Wesa Morgana! Jamajczyk dał się przepchnął Lambertowi, a później faulował rywala, który znalazłby się sam na sam ze Schmeichelem!

• Kontra Liverpoolu, na indywidualną akcję zdecydował się Sterling, ale jego strzał przeleciał wysoko nad bramką.

• Schlupp sprytnie zagrał do Wasilewskiego, ale strzał Polaka sprzed pola karnego był bardzo niecelny.

• Bramka Gerrarda całkowicie odmieniła obraz gry. Liverpool gra z coraz większym luzem i atakuje bramkę Leicester.

• Zaskakujące uderzenie Gerrarda z dystansu, ale kapitan Liverpoolu tym razem się pomylił.

• Faulowany po lewej stronie boiska Sterling. Będzie okazja dla Liverpoolu na trzeciego gola.

• Stara się odpowiedzieć Leicester, niecelnie uderzał jednak Ulloa.

• Gerrard dobrze podał na lewą stronę do Sterlinga, ten słabo dośrodkowywał w pole karne, ale Morgan wybijał piłkę na tyle nieudolnie i nieczysto, że ta trafiła pod nogi Gerrarda, który technicznym strzałem pokonał Schmeichela. Morgan jest już odpowiedzialny za drugą bramkę w dniu dzisiejszym.

• GOOOOOOOOOOOOL DLA LIVERPOOLU! GERRARD!

• Miał Liverpool szansę na wyprowadzenie kontry, lecz faulem powstrzymywany Gerrard.

• Przez pierwsze pięć minut Liverpool tylko się bronił. "The Reds" nie potrafią na razie znaleźć recepty na rozpędzonych gospodarzy.

• Akcja Schluppa lewą stroną boiska, poradził sobie z Johnsonem, ale dośrodkowanie na aut wybił Skrtel.

• Od ataków drugą połowę rozpoczęli piłkarze Leicester. Na razie przyniosło to tylko dwa rzuty rożne dla gospodarzy.

• Na jedną zmianę w przerwie zdecydował się Brendan Rodgers. Javiera Manquillo zastąpił Alberto Moreno.

• Znów gramy!

• Liverpool już na boisku, czekamy jeszcze na gospodarzy.

• Naprawdę nieźle prezentuje się w tym meczu Leicester. Gdyby Cambiasso wykorzystał ogromny błąd Mignoleta, gospodarze mogliby schodzić na przerwę prowadząc. Przy bramce dla Leicester Belg miał sporego pecha, ale jego błędy naprawił Adam Lallana. Dobrze w defensywie beniaminka spisuje się jak na razie Marcin Wasilewski, a my zapraszamy na drugą połowę, która rozpocznie się za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• James próbował zaskoczyć Mignoleta z dystansu, ale uderzył wysoko nad bramką.

• Na spalonym złapany przez obrońców gospodarzy Lallana.

• Dwie minuty doliczył do pierwszej części gry arbiter.

• Spokojna gra w końcówce pierwszej połowy, choć to Leicester częściej jest na połowie rywala. Goście czekają już chyba na przerwę.

• Bardzo dobre wejście Wasilewskiego, który rozpoczął kontrę swojego zespołu. Z tej nic nie wyszło, a po starciu z Polakiem wciąż nie podnosi się z boiska Lallana.

• Kontra Liverpoolu, ale trójka defensorów Leicester poradziła sobie z samotnym Sterlingiem.

• Ostre wejście Lallany i pierwsza w tym meczu żółta kartka.

• Ulloa poradził sobie na lewej stronie boiska ze Skrtelem, dograł do Mahreza, ale ten uderzył nieczysto i piłka wpadła w ręce Mignoleta.

• Groźnie zrobiło się pod bramką Leicester po rzucie rożnym, lecz strzał głową Skrtela został zablokowany przez jednego z obrońców.

• Walka Wasilewskiego z Lambertem, chyba nie do końca przepisowa, choć sędzia nie dopatrzył się faulu Polaka.

• Dalekie wyjście Schmeichela, który naprawia błąd swojego kolegi. Gdyby nie Duńczyk, w świetnej sytuacji znalazłby się Lambert.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Marcin Wasilewski, piłka po strzale Polaka przeleciała jednak nad poprzeczką.

• Niepewnie interweniowali teraz obrońcy Liverpoolu, gospodarze mają rzut rożny.

• Dośrodkowanie Gerrarda nie przyniosło skutku, lecz piłka trafiła jeszcze do Lucasa. Ten dośrodkował w pole karne z prawej strony, a Morgan wybił piłkę wprost pod nogi Lallany, który huknął z pierwszej piłki i pokonał Schmeichela!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LIVERPOOLU! Lallana!

• Mahrez fauluje Sterlinga tuż przed polem karnym. Będzie kolejna okazja dla Gerrarda.

• Po dośrodkowaniu Gerrarda z rzutu wolnego mamy jeszcze rzut rożny. "The Reds" starają się szybko odrobić straty.

• Najpierw Mahred zagrał świetną piłkę do Vardy'ego, ten uderzył z ostrego kąta, piłka minęła Mignoleta, lecz z linii bramkowej wybił ją Skrtel. Futbolówka trafiła jeszcze do Ulloi, ten uderzył w słupek, ale piłka odbiła się od pleców Mignoleta i wpadła do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LEICESTER! Pechowa interwencja Mignoleta!

• Fatalny błąd Mignoleta, który podaje piłkę do Cambiasso, a ten z 25 metrów nie trafia do pustej bramki!

• Cambiass faulowany w środku pola przez Lucasa Leivę, rzut wolny dla Leicester.

• Świetne podanie Rickiego Lamberta na pole karne, ale piłka minimalnie minęła Raheema Sterlinga!

• Raheem Sterling znów pędził skrzydłem i znów zatrzymywał go Ritchie De Laet. Gracz Liverpoolu padł na murawę, ale sędzia nie odgwizdał przewinienia Belga.

• Manquillo dośrodkowywał po podaniu Gerrarda, ale było to bardzo słabe wykonanie gracza "The Reds".

• Lepszy okres gry Liverpoolu. Goście częściej utrzymują się przy piłce i udało im się zepchnąć rywali pod ich własną bramkę.

• Niezła akcja gospodarzy! Ulloa przyjął piłkę po podaniu z głębi pola, zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale spudłował.

• Adam Lallana strzelał na bramkę Leicester, ale w porę zablokował go Wes Morgan.

• Raheem Sterling walczył na skrzydle z Ritchiem De Laet, Belg sfaulował jednak gracza Liverpoolu, mamy rzut wolny dla gości.

• Wasilewski posłał futbolówkę w kierunku Wesa Morgana, ale w całej tej sytuacji świetnie odnalazł się Simon Mignolet i pewnie złapał futbolówkę.

• Bardzo nieudane podanie Stevena Gerrarda.

• Spokojny początek spotkania obserwujemy na King Power Stadium. Bez groźnych sytuacjach po obu stronach, gra toczy się w środku pola.

• Dośrodkowanie Lamberta, w polu karnym pojawił się Gerrard, ale futbolówka nie dotarła do kapitana Liverpoolu.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz!

• Kontuzje nieco bardziej uszczupliły kadrę Brendanowi Rodgersowi, który nie mógł zabrać dziś ze sobą do East Midlands Jonathona Flanagana, Suso, Daniela Sturridge’a, Mario Balotellego oraz Mamadou Sakho

• Gospodarze przystąpią do wieczornej rywalizacji z Liverpoolem bez większych ubytków kadrowych, bowiem opiekun "Lisów", Nigel Pearson nie będzie mógł skorzystać tylko z usług kontuzjowanych Deana Hammonda oraz Zoumana Bakayogo.

• Rezerwowi Liverpoolu: Jones – Lovren, Coutinho, Moreno, Allen, Can, Markovic.

• Rezerwowi Leicester: Hamer – Drinkwater, King, Albrighton, Moore, Knockaert, Wood.

• Przed rozpoczęciem meczu zachęcamy do zapoznania się z jego zapowiedzią: Leicester - Liverpool LIVE! Pierwszy poważny sprawdzian "Wasyla". Polak zatrzyma "The Reds"?.

• Po raz kolejny w tym sezonie w wyjściowej jedenastce Leicester znalazł się Marcin Wasilewski!

• Serdecznie witamy wyjątkowo we wtorkowy wieczór i zapraszamy na mecz 14. kolejki ligi angielskiej, w którym Leicester City podejmie Liverpool.