Leicester City

0

Manchester City

1

• Koniec! Manchester City wygrywa w Leicester dzięki bramce zdobytej przez Franka Lamparda jeszcze podczas pierwszej połowy!

• 5 minut więcej!

• Ostatnie minuty meczu, a Leicester nie przestaje naciskać. Rożny dla nich.

• Tym razem leży na murawie Fernando.

• Mahrez starał się przedryblować pięciu rywali pod rząd. Zatrzymał się na piątym.

• Faulował Mahreza Fernando. Odległość niewielka - ledwo 20 metrów. Wielka szansa dla Lisów.

• Yaya Toure zabawił się z rywalami na granicy pola karnego, niestety piękny drybling zwieńczył niecelnym strzałem.

• Trochę postraszył Harta Mangala, kiedy wybił głową sprzed jego rąk piłkę. Rożny dla Leicester.

• Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy - Drinkwatera zmienia Knockaert.

• Hart z żółtą kartką za wstrzymywanie gry.

• Pojawia się na boisku Martin Demichelis - zmiana dokonana.

• Kompany nieco poturbowany przez... Harta. Belg blokował pędzącego do piłki Powella i lekko oberwał piłką wybitą przez swojego bramkarza. Będzie zmiana.

• I Navas za Pozo.

• Kolejna zmiana. Vardy'ego wchodzi Nick Powell.

• Nasri się nie popisał. Rywal chciał wznowić grę po faulu, a Francuz zablokował piłkę nogą.

• Zmiana w drużynie gospodarzy - schodzi Schlupp, w jego miejsce Ulloa.

• Mamy zmianę w drużynie City, schodzi strzelec jedynej póki co bramki - Frank Lampard. Zmienia go James Milner.

• Silva! Blisko był Hiszpan po tym jak za obrońców wypadł Samir Nasri, po czym odegrał do kolegi w pole karne. Niestety, Silva nie potrafił wykończyć dobrze piłki.

• Clichy w ostatniej chwili czyści akcję Vardy'ego. Leicester próbuje zagrozić.

• Przedarł się w pole karne Yaya Toure i już zamierzał się do asystowania koledze, sędzia jednak wskazał na przewinienie Iworyjczyka.

• Vardy ma pretensje do sędziego o zbyt ostrą grę rywala. Arbiter zażalenia wysłuchał i pozwolił wznowić grę.

• Wolny dla Leicester, wrzutka Mahreza okazuje się jednak zbyt niska.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy na King Power Stadium. City prowadzi 1:0 po golu Lamparda.

• Próba City, jednak strzał Toure niecelny.

• Leicester w ataku. Mają korner.

• Świetnie przytrzymał piłkę z lewej strony pola karnego Nasri, po czym posłał ją na piąty metr do stojącego tam, niekrytego Lamparda. Były pomocnik Chelsea bez problemu posłał ją płasko do bramki otwierając wynik.

• FRANK LAMPAAAAAARD! MAMY BRAMKĘ!

• Leicester próbowało zaatakować i przedrzeć się w pole karne, ale siła stoperów City okazała się nie do przebicia.

• Pozo póki co mało widoczny. Teraz przydarzyła mu się ręka.

• Hart interweniuje głową na granicy swojej szesnastki.

• City próbowało jeszcze iść za ciosem, jednak w końcowej fazie akcji Wasilewski dobrze powstrzymał Nasriego.

• Ależ finezyjna akcja City, pełna przerzutek górą i zakończona strzałem Toure. Fantastycznie broni Hamer i wciąż nie ma bramek na King Power Stadium!

• Świetna, podwójna interwencja Hamera. Najpierw wybił dośrodkowanie, a potem wyłapał miękką dobitkę Pozo.

• Lampard faulowany przez Mahreza dwa metry przed lewym narożnikiem pola karnego. Szansa dla City.

• Świetnie spisują się defensywy obu zespołów niwelując starania rywali.

• Znów rzut wolny, znów przy piłce Cambiasso.

• Świetna akcja Lisów, jednak Vardy podawał do Mahreza z pozycji spalonej.

• Ależ uderzenie Cambiasso!! Milimetry dzieliły tę piłkę od bramki! Piękne sceny po chwili - Hart z uśmiechem na ustach pogratulował rywalowi strzału.

• Dobrze wyczyścił w polu karnym Toure, jednak po chwili próbując odebrać rywalowi piłkę, sfaulował. Nieco bliżej tym razem.

• Schlupp faulowany na połowie City, odległość pozwala jednak tylko na dośrodkowanie. Te wykona Cambiasso.

• Świetna interwencja defensywy Leicester po lewej stronie pola karnego. Po chwili sprytne wyjście spod pressingu Mahreza.

• Simpson fauluje Silvę i wygrywa pogadankę z sędzią. Póki co jednak City ma problemy z przedarciem się w pole karne rywala. Częściej robiło to dziś Leicester.

• Rzut wolny dla City, ciekawe rozegranie - podanie przed mur, odegranie do Toure, który próbował uderzać z pierwszej, trafił jednak w obrońców.

• Ostrą grę prezentuje dziś Leicester.

• Ależ atakuje dziś Vardy. Teraz wpadł w pole karne i z wielkimi problemami jego strzał na rożny wybił Mangala.

• Przerwana próba Cambiasso, po chwili nieudana dobitka.

• Hart dobrze wyłapuje wrzutkę z prawej strony.

• Efektownie minął kilku rywali w środku pola Mahrez. Po chwili Vardy narobił strachu obrońcom przyjęciem ze zwodem w polu karnym. Korner dla beniaminka.

• Dobry przechwyt Cambiasso i świetny rajd lewą stroną Schluppa. Udało się go zatrzymać dopiero Kompany'emu i to niekoniecznie całkiem czysto.

• Świetna wrzutka, której nie wykorzystał Kompany, po chwili kontra świetnie wyczyszczona w polu karnym przez Fernando! Zadziało się przez te 30 sekund!

• Wasyl fauluje Pozo na 30 metrów od bramki.

• City póki co krótko rozgrywa piłkę głównie na własnej połowie.

• Jon Moss gwiżdże po raz pierwszy, Manchester City przy piłce i zaczynamy!

• Uwaga! Mamy nieoczekiwaną zmianę na parę minut przed startem meczu! Kontuzji podczas rozgrzewki doznał Edin Dżeko, którego zastąpi Jose Angel Pozo!

• Leicester zajmuje obecnie ostatnią pozycję w tabeli ze stratą 2 punktów do kolejnego Burnley. Jeżeli "Lisy" myślą o zmianie swojego losu, muszą sprawić dziś niemałą niespodziankę. Pokazały już to ogrywając inny z Manchesterów - United.

• Do składu powracają natomiast Vincent Kompany oraz David Silva.

• Na boku obrony nie zobaczymy dziś Pablo Zabalety, który odpoczywa po spotkaniu Ligi Mistrzów. Jego miejsce zajmie Bacary Sagna.

• Po lewej możecie zapoznać się ze składami obu zespołów. Ławki rezerwowych stanowić będą: Manchester City: Caballero, Demichelis, Kolarov, Milner, Fernandinho, Navas, Pozo Leicester: Smith, Hammond, James, Powell, Moore, Ulloa, Knockaert

• Co prawda w drużynie Manchesteru City nie znajdziemy kontuzjowanego Sergio Aguero, jednak od pierwszej minuty zagrają m.in. Toure, Silva, Lampard czy Dżeko. Jak sobie poradzą "Obywatele" aktualnego lidera klasyfikacji strzelców?

• W składzie gospodarzy ponownie znajduje się Marcin Wasilewski. Polak na dobre zadomowił się w defensywie "Lisów", a dziś przed nim ogromne wyzwanie.

• King Power Stadium już gotowe na przyjazd aktualnych wiceliderów Premier League. W spotkaniu 16. kolejki angielskiej ekstraklasy zmierzą się Leicester oraz Manchester City. Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania!