0

Chelsea Londyn

2

• To tyle na dziś z Anfield Road - warto teraz śledzić co wydarzy się na Selhurst Park, gdzie Manchester City walczy właśnie o odrobienie straty, odwiedzając teren Crystal Palace. Relację LIVE znajdziecie tutaj, tymczasem żegna się z Wami Michał Kozera.

• Chelsea zmniejsza dystans do Liverpoolu, jednak to Manchester City wraca do walki o mistrzostwo - jeżeli Obywatele nie zmarnują tym razem szansy i zgarną komplet punktów, będą ex aequo na pozycji lidera. Póki co - na ich korzyść przemawia bilans bramkowy.

• Kończymy spotkanie po dwóch bramkach w dwóch doliczonych etapach gry! Chelsea z 3 punktami na Anfield!

• Fatalny błąd Sturrigde'a, który na 25 metrem stracił piłkę. Ta poleciała do Williana, który od razu wypuścił osamotnionego Torresa. Hiszpan i Brazylijczyk popędzili na bramkę Mignoleta i wiedzieli co trzeba zrobić - nawet emocje zdążyły nieco opaść nim Willian po podaniu od Torresa wpakował piłkę do pustej bramki. Nie gonili obrońcy Liverpoolu - oni wiedzieli, wiedział też Mignolet, że ten mecz się już dla nich skończył!

• GOOOOOL! CHELSEA!

• A teraz kartkę ma Torres.

• Fauluje Cole. Robi się gorąco.

• Kiepskie wykonanie rzutu rożnego, piłka poleciała prosto do Williana na przedpolu.

• Schwarzer wybija piłkę pod nogi Suareza, ten jednak strzela prosto w niego.

• Teraz to Gerrard wywalczył korner. Chelsea załamana.

• 4 dodatkowe minuty na Anfield.

• Matić wywalcza rożny, który Chelsea wykonuje krótko.

• Chelsea rusza z kontrą i wydaje się, że chcą ostatnie minuty wziąć we własne ręce.

• Mourinho nie ryzykuje kolejnych błędów gracza, który wygrał mu mecz - Ba schodzi i na boisku pojawia się były gracz The Reds - Fernando Torres.

• Fatalnie zachował się Demba Ba - spowolnił kontrę, a potem w środku pola dał sobie zabrać piłkę.

• Korner dla Liverpoolu nieudany, Pierwszy kontakt Aspasa z piłką też niespecjalnie na plus.

• Za Flanagana wchodzi Aspas - jeśli Chelsea wzbogaca się o obrońców, trzeba postawić na atak.

• Coutinho do Suareza! Bardzo blisko był El Pistolero uderzenia tej głębokiej wrzutki, jednak ostatecznie minął się z piłką.

• Suarez spróbował w polu karnym lobem podać piłkę na nadbiegającego Gerrarda - udało się mu uderzyć głową, ale piłka poleciała prosto w bramkarza.

• Schuerrle schodzi i na boisku pojawia się Cahill - Mourinho chce obronić się za wszelką cenę.

• Niedobrze z zawodnikami Chelsea - Eva Carneiro pomaga Schuerrle ze skurczem, John Obi Mikel nie miał tego szczęścia i jemu pomaga inny członek sztabu medycznego.

• Próba kontry - Willian na wolne pole do Schuerrle, jednak obrona dobrze ustawiła się do przejęcia piłki.

• Uderzał Coutinho, potem Suarez, po drodze próba przewrotki i strzału z główki - robi co może Liverpool.

• Schuerrle faulował Glena Johnsona.

• Demba Ba faulowany i minę ma nietęgą.

• Gerrard zwiódł atakującego obrońcę i uderzył zza pola karnego, a Schwarzer poprawił swoją statystykę wyjętych strzałów.

• Znowu Joe Allen z dystansu - piłka leciała na słupek, ale i tym razem na miejscu był Schwarzer.

• Popędził z kontrą Willian, podał do Demby Ba, który kryty przez obrońcę uderzył w niego piłkę, kończąc słabo kontrę Chelsea.

• Schuerrle popędził ze skrzydła do środka i sprzed pola karnego uderzył na prawy słupek - Mignolet wygiął się jak struna i odbił uderzenie do swoich obrońców.

• Z boiska schodzi również Salah, którego zastępuje Willian - Mourinho stara się wesprzeć część ofensywną swojej ekipy.

• Joe Allen! Potężnie przygrzmocił z woleja zawodnik gospodarzy i fenomenalnie wyjął tę piłkę Schwarzer!

• Na boisku zjawia się Daniel Sturridge - drugi najlepszy strzelec The Reds wraca po kontuzji i zmienia Lucasa Leivę.

• Gerrard strzela z dystansu, ale Schwarzer spokojnie sobie z wyłapaniem tej piłki poradził.

• Atakują gospodarze - wrzutka minęła się z głowami napastników.

• Kalas mocno wparował barkiem w Sterlinga i udało się - odebrać piłkę i nie doprowadzić do faulu.

• Na wielkim ryzyku grał Mignolet z kolegami z obrony. Duży pressing napastników The Blues.

• Korner dla Liverpoolu.

• Fauluje Ivanović.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Paweł Łukasiewicz napisał przed pierwszym gwizdkiem: Chyba najciekawszy weekendowy mecz :) Liczę na ciekawy, wyrównany mecz :) Czy po 45 minutach jesteście zadowoleni z poziomu i tempa spotkania?

• Pierwsza połowa przyniosła nam dominację Liverpoolu, a w efekcie tego autobus Chelsea. The Blues nie otrzymali rzutu karnego, w zamian jednak prezent zaoferował im Gerrard, mijając się z piłką.

• Ostatnią akcję ma Liverpool - piłka wychodzi na rzut rożny, a Coutinho nie trafia w dośrodkowanie. Koniec 1 połowy.

• Tą bramkę dedykujemy... Gerrardowi! Co za fatalny błąd na swojej połowie, gdy kapitan Liverpoolu zamiast przyjąć podanie, minął się z piłką wystawiając ją jak na tacy rozpędzającemu się Ba. Ten ruszył i sam-na-sam pokonał Mignoleta! 1:0 dla Chelsea!!

• DEMBA BA! GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!

• Kalas fantastycznie pofrunął do główki i... nie trafił w nią!

• Ba wywalczył rożny dla Chelsea.

• Suarez czekał na piłkę i zaparł się szukając faulu, sędzia jednak nie dał się nabrać.

• Sędzia dolicza 3 minuty.

• Chelsea wróciła do posiadania piłki, Cole wrzuca z lewego skrzydła, ale piąstkuje piłkę Mignolet.

• Znowu Sterling łapie rywali na faule - tym razem zaatakował Lampard i dostał kartkę.

• Strzela sprzed pola karnego Suarez, ale piłka leci nad poprzeczką.

• Kiepska wrzutka, jednak po chwili poprawia Brazylijczyk dorzucając ze skrzydła - i tym razem piłka poleciała za daleko.

• Trochę pogubili się obrońcy Chelsea i Coutinho będzie wrzucać z rzutu rożnego.

• Bardzo blisko był Liverpool, jednak po wrzutce Suareza Schwarzer jako pierwszy dopada do piłki.

• Domagali się rzutu karnego gracze Chelsea i słusznie - Salah strzelił w wystawioną rękę Flanagana.

• Zrobiła nam się kanapka w polu karnym - w jedną kupę zbili się gracze obu drużyn, a piłkę i tak wyjął Mignolet. Akompaniował mu gwizdkiem sędzia - coś niedobrego działo się w polu karnym.

• Korner dla Chelsea, raz jeszcze.

• Bardzo wyraźnie słychać gwizdy na Anfield Road.

• Gerrard dobrze ustawiony i blokuje piłkę, którą łapie Mignolet.

• Po 5 minutach (nadal) dominacji Liverpoolu, Chelsea ma korner.

• Posiadanie piłki to 75% do 25% na korzyść Liverpoolu.

• Bardzo mocno zdominowani zawodnicy Chelsea. Jeszcze trochę i naturalnie wykształci się tutaj defensywny autobus The Blues.

• Cole potężnie wparował w Suareza, co nie mogło się skoczyć inaczej niż wolnym.

• Azpilicueta powalczył ze Sterlingiem w narożniku boiska, zawodnik gospodarzy jednak wywalczył rożny.

• Salah nie nadążył za Sterlingiem i próbował zatrzymać jego nogi. Udało się, a za powalenie rywala otrzymuje żółtą kartkę.

• Coutinho uderza zza pola karnego, ale piłka była co najmniej kiepska.

• Wrzutka Azpilicuety na Maticia w pole karne, ale obrona była na miejscu.

• Świetną piłkę otrzymał w pole karne Sterling, jednak natychmiast asystował mu obrońca i Liverpool musiał rozgrywać akcję od nowa. Skończyło się autem bramkowym.

• Ależ akcję marnuje Sakho! Seria uderzeń Liverpoolu po rzucie rożnym kończy się niecelnym strzałem Francuza jego słabszą, prawą nogą.

• Schuerrle blokuje rywala w narożniku i mamy 3 korner dla Liverpoolu.

• Daleko wykonany aut do Demby Ba, który z 7 metra ledwo trąca piłkę głową. Mignolet pewnie łapie.

• Suarez do Coutinho! Brazylijczyk marnuje szansę na bramkę uderzając w boczną siatkę.

• Tym razem krótko - Sterling otrzymuje piłkę, ale nie ma z tego większych rezultatów.

• Podanie na przed pole do Johnsona, jego strzał jednak leci prosto w obrońców, a potem na kolejny rożny.

• Rożny dla Liverpoolu.

• Teraz to Liverpool zaatakował, strzał Coutinho zablokowany przez defensywę.

• Strzał Cole'a! Broni Mignolet!

• Schuerrle faulowany przez Glena Johnsona. Obyło się tylko na upomnieniu.

• Przyciśnięty Liverpool we własnym narożniku, ale kończy się bez zagrożenia.

• Pierwszy gwizdek na Anfield i zaczynamy!

• Martin Atkinson sędziuje to spotkanie i już za moment da sygnał zawodnikom Chelsea to rozpoczęcia spotkania.

• Jesteście gotowi? Mamy nadzieję na największe emocje - w końcu walczą lider i wicelider!

• W Chelsea dziś skład zaskakuje. Mourinho pod nieobecność kilku kluczowych graczy zdecydował się na taką oto jedenastkę.