Manchester United

2

• Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Gol strzelony przez Sturridge'a

• Działo się w drugiej połowie! Czerwona kartka, niewykorzystany karny, dwa gole, z czego jeden cudnej urody - było na co popatrzeć. Zwycięstwo gości raczej zasłużone, to oni stworzyli sobie jednak więcej okazji pod bramką rywala, Liverpool oddał tylko jeden celny strzał w całym meczu

• Jeszcze Skrtel starł się ostro z De Geą, ale to Hiszpan wygrał i KONIEC! Bitwa o Anglię dla Czerwonych Diabłów!

• I jeszcze zmiana u gości, Rojo wchodzi za Blinda

• NIE MA GOLA! MIGNOLET BRONI STRZAŁ ROONEY'A!

• RZUT KARNY DLA GOŚCI! Can faulował Blinda we własnej szesnastce!

• Ander Herrera dośrodkował z prawej strony boiska, a Rooney w polu karnym przegrał pojedynek z obrońcami i bramkarzem

• Mocny strzał Sturridge'a w krótki róg i De Gea nie dał rady skutecznie interweniować! To jeszcze nie koniec emocji!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Trafienie kontaktowe Sturridge'a!

• I już żółta kartka dla Włocha, za faul na Jonesie

• Zmiana u gospodarzy, Mario Balotelli wchodzi za Alberto Moreno

• Dłużej i przede wszystkim bardzo spokojnie utrzymują się teraz piłkarze Manchesteru United. Zobaczymy, czy Brendan Rodgers ma jeszcze jakiś pomysł na ten mecz

• Świetna kontra United, Di Maria bardzo dobrze dośrodkował z lewej strony boiska, a w polu karnym z piłką minął się Wayne Rooney

• Angel Di Maria zagrał miękką wrzutkę w pole karne, a Juan Mata fenomenalnym strzałem z powietrza po długim rogu nie dał szans bramkarzowi! 2:0 dla gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Co za strzał, co za bramka! JUAN MATA!

• Tymczasem Angel Di Maria złapał piłkę zanim... ta wyszła na aut. Grę wznowią gospodarze

• Żółta kartka dla Phila Jonesa, za ostry faul na Hendersonie.

• Utykający Ashley Young schodzi z boiska. W jego miejsce melduje się Angel Di Maria

• Coutinho! Świetny strzał z dystansu, piłka minimalnie minęła bramkę gości!

• Sterling nieźle dośrodkował z lewej strony boiska, ale nieco za wysoko dla Sturridge'a, który nie sięgnął piłki. Od bramki De Gea

• Jordan Henderson nieźle dośrodkował z prawej strony boiska, a Fellaini wybił piłkę z własnego pola karnego

• Długo, spokojnie teraz przy piłce utrzymują się goście. Oni mają ten mecz doskonale ułożony do zwycięstwa, nigdzie nie muszą się spieszyć.

• Żółta kartka też dla Herrery, za zbyt żywiołową dyskusję. I już wracamy do gry

• 45 sekund pograł Steven Gerrard! Kapian Liverpoolu brutalnie faulował Andera Herrerę i słusznie wyleciał z boiska!

• CZERWONA KARTKA DLA GERRARDA! NIEBYWAŁE!

• I od razu zmiana, Steven Gerrard wchodzi za Lallanę

• Arbiter daje znak i zaczynamy drugą połowę!

• Gol strzelony przez Matę

• Trudno mówić o jakimś zawrotnym tempie pierwszej połowy. Goście dość szybko objęli prowadzenie i kontrolowali przebieg gry - Liverpool oddał tak naprawdę tylko jeden groźny strzał, po którym David De Gea i tak nie musiał interweniować

• Koniec pierwszej połowy!

• Michael Carrick! Potężny strzał z dystansu, ale dobrze broni Mignolet!

• Dwie minuty doliczył Martin Atkinson do pierwszej połowy meczu

• Coutinho faulował w ataku Phila Jonesa

• A teraz prawą stroną boiska zaatakowali podopieczni Louisa van Gaala, ale defensorzy Liverpoolu świetnie powstrzymali Matę.

• Ładne zagrania Herrery w kierunku Juana Maty, ale Hiszpan był na spalonym

• Troszkę więcej chaosu mamy teraz na boisku, jedni i drudzy szybko tracą piłkę. Kto pierwszy nad tym zapanuje?

• Henderson faulował teraz Carricka w środkowej strefie boiska

• Było blisko gola! Handerson zagrał świetną piłką z prawej strony w pole karne, ten zagrał przed szesnastkę do Lallany, a ten przestrzelił z doskonałej pozycji!

• Spokojnie, długo utrzymują się przy piłce goście. Liverpool na razie jest zupełnie bezradny i niewidoczny

• Alberto Moreno nieźle dośrodkował z lewej strony boiska, a we własnym polu karnym bardzo pewnie interweniował De Gea

• Wayne Rooney zdecydował się na strzał z dystansu, ale jego próbę zablokował Skrtel

• Sterling zaatakował indywidualnie, ale choć zdołał wejść z piłką w pole karne, to tam zatrzymał go Young. Po chwili mieliśmy powtórkę w następnej akcji, ale tym razem piłkę Anglikowi odebrał Smalling

• Błąd gości w środkowej strefie boiska sprawił, że Sturridge mógł wyjść sam na sam z bramkarzem, ale ten zdołał go uprzedzić. Po chwili United mieli rzut rożny, ale ich akcja skończyła się niecelnym strzałem Jonesa

• Z pomocnikiem Liverpoolu już wszystko w porządku, wracamy do gry

• Ostro powalczyli o piłkę Phil Jones oraz Adam Lallana, przez co ten drugi potrzebuje trochę czasu, by dojść do siebie

• Juan Mata dośrodkował z tego rzutu wolnego, ale w polu karnym The Reds Fellaini przegrał pojedynek ze Skrtelem. Piłka jednak szybko wróciła do gości

• Żółta kartka dla Joe Allena za taktyczny faul na Herrerze na własnej połowie boiska

• Sturridge oddał przed chwilą strzał sprzed pola karnego, jednak był on bardzo niecelny. Od bramki goście

• Emre Can dośrodkował przed chwilą z prawej strony boiska, ale w polu karnym De Gei Sturridge przegrał rywalizację z obrońcami

• Fantastyczne podanie Herrery, dzięki któremu Mata wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzałem przy słupku nie dał mu szans! Jak odpowiedzą gospodarze?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Juan Mata, 1:0 dla gości!

• Niezła próba podania Herrery w kierunku Rooney'a, która mogła go wyprowadzić na czystą pozycję, ale ten był na pozycji spalonej

• Herrera zagrał miękką wrzutkę w pole karne do Fellainiego, ale zgranie głową Belga było niedokładne. Od bramki grę wznowi Mignolet

• Z rzutu wolnego dośrodkował Mata, ale zrobił to kiepsko i gospodarze wybili piłkę z własnej szesnastki. Ta jednak szybko wróciła w posiadanie gości

• Alberto Moreno stracił piłkę na własnej połowie na rzecz Maty i po chwili faulował swojego rodaka. Rzut wolny dla gości

• Drugie zagranie z głębi pola od Hendersona w kierunku Lallany, jednak tego drugiego świetnie uprzedził Phil Jones

• A teraz z lewej strony dośrodkował Ashley Young, ale obrońcy Liveroolu wybili piłkę z własnej szesnastki

• Adam Lallana zagrał przed chwilą dobrą piłkę w kierunku Sterlinga, a ten choć wpadł z nią w pole karne, to tam świetnie powstrzymał go De Gea.

• Lewą stroną zaatakował teraz Wayne Rooney, ale tam świetnie powstrzymał go Martin Skrtel. Rzut rożny wykonał Mata, a defensorzy Liverpoolu spokojnie poradzili sobie z tym zagrożeniem

• Pan Martin Atkinson daje znak i STARTUJEMY!

• Piłkarze już przybili piątki, You'll Never Walk Alone niesie się po trybunach. Atmosfera fantastyczna!

• Ale dzisiaj wszystkie statystyki odchodzą na bok, w tej chwili są one najmniej ważne. Liczy się boisko, najbliższe 90 minut. Piłkarze już wychodzą z tunelu, zaczynamy za chwilkę!

• Na 30 możliwych do zdobycia punktów w tym roku Liverpool zdobył 26. W siedmiu ostatnich meczach przed własną publicznością z Manchesterem United przegrał tylko raz, pięć z nich wygrał, jeden zremisował. A jak będzie dzisiaj? Zachęcamy do typowania w komentarzach!

• Przy okazji grudniowego spotkania tych dwóch drużyn przypomnieliśmy, dlaczego mecze Liverpoolu z Manchesterem United są najważniejszymi w Anglii i dlaczego są nazywane Bitwą o Anglię. Zapraszamy do przypomnienia sobie tamtej lektury.

• Trudno wskazać faworyta tego spotkania, ale jeszcze trudniej odmówić bardzo dobrej formy The Reds. Ostatni mecz wygrali co prawda dość szczęśliwie, 1:0 ze Swansea, ale warto zaznaczyć, że ostatnią porażkę odnieśli 14. grudnia ubiegłego roku. Rywalem był... Manchester United

• Manchester United gra dzisiaj z kolei o utrzymanie się w walce o czołową dwójkę w lidze. Wczoraj swoje mecze wygrali zarówno piłkarze Manchesteru City oraz Arsenalu, więc Czerwone Diabły również również nie mogą pozwolić sobie na wpadkę.

• Liverpool po słabym początku sezonu od jakiegoś czasu prezentuje się bardzo dobrze i włączył się do walki o czołową czwórkę w lidze. Jeśli dziś zwycięży, to wyprzedzi właśnie Manchester United, który okupuje aktualnie czwartą lokatę.

• Louis van Gaal wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Jego zespół w poprzedniej kolejce pokonał w dobrym stylu Tottenham, 3:0, więc dzisiaj nie dokonał ani jednej zmiany w wyjściowej jedenastce. Czy przyniesie to zamierzony skutek?

• Ławka gospodarzy: Jones, Johnson, Toure, Gerrard, Lambert, Lucas, Balotelli

• Ławka gości: Valdes, Rafael, Rojo, Di Maria, Januzaj, A Pereira, Falcao

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego pojedynku

• Poprzedni mecz tych dwóch drużyn Manchester United wygrał 3:0, ale rezultat ten nieco zakłamuje to, co działo się na boisko. David de Gea niejednokrotnie ratował swój zespół przed utratą gola i równie dobrze spotkanie mogło się zakończyć remisem. Dziś również wszystko wskazuje na wyrównane starcie

• Witamy! Zapraszamy na relację live z wielkiego hitu angielskiej Premier League. Bitwa o Anglię, mecz Liverpoolu z Manchesterem United. Kto będzie górą tym razem?