• Posiadanie piłki: Liverpool 62% - Newcastle 38%
    • Strzały: 14 (6) - 10 (3)
    • Rzuty rożne: 6 - 6
    • Faule: 8 - 17
  • Zasłużone trzy punkty Liverpoolu. Newcastle może mieć pretensje do sędziego za sytuację z pierwszej połowy, ale to gospodarze byli dzisiaj lepsi i to zwycięstwo im się należało. Strata The Reds do czwartego miejsca w lidze wynosi już tylko cztery oczka.

• I teraz sędzia kończy ten mecz, pewny triumf Liverpoolu!

• Ryan Taylor oddał strzał z rzutu wolnego, ale zdecydowanie się pomylił i grę od bramki zaczną gospodarze

• Spokojnie, długo utrzymują się teraz przy piłce The Reds. Starają się ją trzymać jak najdalej od własnej bramki

• Żółta kartka dla Alberto Moreno. Tymczasem sędzia doliczył cztery minuty do drugiej połowy

• Zmiana też w zespole Brendana Rodgersa. Za Sterlinga wchodzi Rickie Lambert

• Gouffran wchodzi na boisko i zmienia Pereza

• Johnson starał się zagrać prostopadłe podanie w pole karne rywala, ale świetnie jego zamysł odczytał Ryan Taylor. Obrońca Newcastle wybił piłkę

• To mogła być bramka! Henderson bardzo dobrze dośrodkował z tego rzutu wolnego, a Sterling fatalnie przestrzelił z bliskiej odległości!

• Moussa Sissoko wylatuje z boiska! Druga żółta i czerwona kartka za brzydki faul na Lucasie! Losy meczu przesądzone?

• Sissoko nieźle dośrodkował z lewej strony boiska, ale strzał Gutierreza zablokował jeden z obrońców Liverpoolu

• Lovren i Emre Can kolejno oddawali strzał po dośrodkowaniu Hendersona z rzutu wolnego, ale nie dość, że byli blokowani, to sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu

• Sterling próbował dośrodkować z lewej strony boiska, ale świetnie, wślizgiem powstrzymał go Sissoko.

• I żółta kartka dla francuskiego pomocnika Newcastle

• Sissoko i Glen Johnson nieco się poprzepychali i arbiter znalazł proste rozwiązanie. Żółta kartka dla obrońcy Liverpoolu

• Sissoko dośrodkował z lewej strony boiska, a Simon Mignolet bez problemu złapał piłkę

• Gol strzelony przez Allena:

• Druga zmiana gości. Za Abeida wchodzi Armstrong

• Lovren! Świetny strzał głową Chorwata po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka nieznacznie minęła bramkę!

• Henderson dośrodkował z rzutu rożnego, ale z tym goście jeszcze sobie poradzili. Po chwili Sterling posłał piłkę z powrotem w pole karne, Can podał górą do Allena, a jego pierwszy strzał głową zablokował Williamson. Dobitka odnalazła drogę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Joe Allen, 2:0 dla Liverpoolu!

• Borini zaatakował indywidualnie, wszedł z piłką w pole karne, ale tam powstrzymał go Williamson. Rzut rożny dla The Reds

• Jonas Gutierrez, który jeszcze jakiś czas temu nie grał, nie trenował z powodu raka jąder, wchodzi na boisko przy burzy braw kibiców. Zmienia Gabriela Obertana

• Liverpool znów zupełnie zapanował nad wydarzeniami boiskowymi, jednak nie potrafi dzięki temu jakoś mocniej zagrozić bramce gości. Kolejna dobra interwencja Krula, tym razem po dośrodkowaniu Lucasa

• Henderson dośrodkował z prawej strony boiska, a Tim Krul popisał się kolejną bardzo pewną interwencją we własnej szesnastce

• Coutinho dośrodkował z narożnika boiska, a we własnej szesnastce pewnie interweniował Janmaat. Po chwili brazylijski pomocnik The Reds zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, ale piłka poleciała prosto w bramkarza

• Jordon Ibe schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Fabio Borini

• Abeid oddał strzał sprzed pola karnego, a piłka dość wyraźnie minęła bramkę gospodarzy

• To musiał być gol! Henderson dośrodkował z prawej strony boiska, w polu karnym skiksował Ryan Taylor, a idealnej okazji nie wykorzystał Sterling! Anglik z paru metrów nie trafił w światło bramki

• Sterling wpadł z piłką z lewej strony w pole karne, ale tam został już świetnie powstrzymany przez Janmaata. Grę od bramki wznowi Krul

• Przeważa Newcastle od początku drugiej połowy. Teraz Sissoko oddał strzał z okolic szesnastego metra, a piłka poleciała prosto w Mignolet

• Ryan Taylor dośrodkował z narożnika boiska, a z własnego pola karnego piłkę wybił Glen Johnson

• Cabella nieźle dośrodkował z prawej strony boiska, ale we własnej szesnastce Mignolet uprzedził Pereza. Tymczasem Emre Can już wrócił na murawę

• Emre Can na razie został zaprowadzony za linię boczną, wracamy do gry.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne gospodarze, ale ci poradzili sobie bardzo dobrze. Po chwili Can niebezpiecznie zderzył się z Lovrenem i potrzebuje pomocy lekarzy

• Faule: 3 - 10
  • Liverpool przeważał w trakcie pierwszej połowy, ale w samej jej końcówce goście mogli pokusić się o wyrównanie. Musimy również pamiętać, że fatalnym błędzie sędziego, który nie podyktował ewidentnej jedenastki po faulu Lovrena na Perezie. Chorwat mógł znów poważnie zaszkodzić swojej drużynie

• I teraz pan Lee Mason kończy pierwszą połowę meczu

• I znowu blisko gola dla gości! Sissoko bardzo dobrze dośrodkował z prawej strony boiska, a z dobrej pozycji w polu karnym przestrzelił Abeid!

• Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy meczu

• Simon Mignolet! Janmaat zagrał dobrą piłkę w pole karne, a Belg fantastycznie obronił strzał głową Pereza!

• Brakuje dokładności w ostatnich minutach graczom obu zespołów. Szybko tracą piłkę i nie potrafią wymienić kilku dobrych podań

• Kolejny spalony po dośrodkowaniu Hendersona z rzutu wolnego, tym razem był na nim Coutinho

• A teraz Jordon Ibe zdecydował się na uderzenie z okolic piętnastego metra, ale nie trafił w światło bramki

• Goście powinni mieć rzut karny! Ryan Taylor dośrodkował z rzutu wolnego w szesnastkę Liverpoolu, a tam Lovren ewidentnie faulował Pereza! Błąd sędziego

• Tim Krul, co za parada! Henderson świetnie dośrodkował z rzutu wolnego, a Holender w fenomenalny sposób obronił strzał głową Lucasa! Powtórki pokazały, że pomocnik Liverpoolu był jednak w momencie wykonania wrzutki na spalonym, więc ewentualny gol nie byłby uznany. Tak czy siak, czapki z głów przed bramkarzem Newcastle!

• Ibe był faulowany na połowie Newcastle przez Anitę.

• Szybka kontra gospodarzy, Sterling podał do Coutinho, a Brazylijczyk po ładnym dryblingu niedokładnie zagrał piłkę i przejęli ją goście

• Troszkę więcej spokoju mamy teraz na boisku. Przy piłce dłużej utrzymuje się Liverpool, ale rozgrywa ją w bezpiecznej odległości od bramki Srok

• Kolejna kombinacyjna akcja w wykonaniu podopiecznych Brendana Rodgersa, ale troszkę zaplątał się Jordon Ibe i piłka wyszła na aut bramkowy

• W końcu mogliśmy obejrzeć atak w wykonaniu przyjezdnych. Najpierw Obertan dośrodkował z prawej strony boiska, a gospodarze wybili piłkę z własnej szesnastki. Tę zebrał Abeid, ale jego uderzenie było za słabe, by zaskoczyć bramkarza

• Sterling przymierzył sprzed pola karnego, ale futbolówka poleciała prosto w dobrze ustawionego Tima Krula

• Gospodarze zdecydowali się na krótkie rozegranie tego stałego fragmentu. Henderson podał do Coutinho, ale jego próba dośrodkowania została zablokowana

• Williamson faulował Ibe'a tuż przed własną szesnastką. Gospodarze będą mieli świetną okazję do podwojenia prowadzenia

• Coutinho zagrał ładną piłkę w pole karne do Sterlinga, ten starał się ją odgrywać do środka, ale zrobił to niedokładnie. Pewna interwencja Krula

• Coutinho! Kapitalna akcja indywidualna Brazylijczyka, minął paru rywali, wpadł z piłką w pole karne, ale dośrodkował nieco za mocno, by Sterling sięgnął piłki i wpakował ją do pustej bramki.

• Ibe ładnie zakręcił obrońcą na prawej stronie boiska, dośrodkował w pole karne, ale tam górą byli już defensorzy Newcastle

• The Reds nie potrafili jednak z niej skorzystać. Henderson wrzucił piłkę bardzo czytelnie i Tim Krul złapał ją bez problemów

• Jack Colback faulował Sterlinga na własnej połowie boiska. To będzie dobra okazja do dośrodkowania dla gospodarzy

• Sterling zaatakował lewą stroną boiska, ale tym razem przegrał tam pojedynek z Ryanem Taylorem

• Gol strzelony przez Sterlinga:

• Kolejna nieudana próba ataku w wykonaniu Srok. Arbiter dopatrzył się pozycji spalonej u Pereza

• Gorąco pod bramką gości! Lovren posłał świetne podanie z głębi pola w kierunku Moreno, ten wpadł z piłką w pole karne, a jego strzał kapitalnie obronił Krul!

• Emre Can starał się rozwinąć szybki atak gospodarzy na prawej stronie boiska, ale tam przegrał pojedynek z obrońcą i Newcastle ma aut

• Henderson zagrał świetną piłkę z głębi pola w pole karne, a tam przejął ją Sterling. Anglik zabawił się z obrońcami Newcastle i pięknym strzałem po długim rogu nie dał szans bramkarzowi! Jak odpowiedzą goście?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Raheem Sterling, 1:0 dla gospodarzy!

• Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne The Reds, ale ich bramkarz spisał się bez zarzutu i złapał futbolówkę

• Ładna indywidualna próba Cabelli, który minął paru rywali na połowie Liverpoolu, ale kiedy już podawał w kierunku Sissoko, to zrobiło to za mocno. Piłka złapał spokojnie Mignolet

• Remy Cabella oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

• Dzisiaj wszyscy piłkarze Liverpoolu i Newcastle grają z czarnymi opaskami. Ma to oczywiście związek z rocznicą wspomnianej tragedii na Hillsbrough

• Dość spokojny początek spotkania. Na razie żadna ze stron nie zdecydowała się na jakiś szybszy atak, a aktualnie przy piłce są gospodarze. Rozgrywają ją jednak głównie na własnej połowie boiska

• I teraz pan Lee Mason daje znak do rozpoczęcia meczu, od środka goście!

• Przed rozpoczęciem meczu będziemy jeszcze świadkami minuty ciszy ku czci zmarłych 96 kibiców w trakcie tragedii na Hillsborough w 1989 roku.

• Piłkarze już są na murawie, przybijają właśnie piątki. Pierwszy gwizdek już za chwilę!

• W 41 meczach Premier League między tymi dwiema ekipami padło łącznie 130 goli. Dzisiaj liczymy na znaczne powiększenie tej liczby!

• Dziś pozostaje nam mieć pobożne życzenie, że obie drużyny sprezentują nam podobne emocje. Co ciekawe, The Reds nie przegrali 19 ostatnich ligowych meczów przeciwko Newcastle. Zobaczymy, czy dzisiaj będą potrafili podtrzymać tę passę

• Przed wielu laty obie te ekipy na Anfield Road stworzyły pasjonujące widowisko, które do tej pory jest uważane za jedno z najlepszych w całej historii Premier League. Przenieśmy się na chwilę do Kwietnia 1996 roku.

• Jeśli któraś z tych dwóch drużyn ma jeszcze o co walczyć do końca tego sezonu ligowego, to na pewno jest nią Liverpool. Wczoraj Manchester City przegrał 2:4 derbowe starcie z United i jeśli The Reds ograją dzisiaj Sroki, to ich strata do czwartego miejsca będzie wynosiła już tylko cztery punkty. Biorąc pod uwagę, że poza dzisiejszym meczem do rozegrania zostanie jeszcze sześć spotkań, to taka strata na pewno jest do odrobienia

• Ławka gospodarzy: Jones, Toure, Lambert, Manquillo, Borini, Brannagan, Marković

• Ławka gości: Elliot, Sterry, Gouffran, Gutierrez, Ameobi, Armstong, Riviere

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, a za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego pojedynku, którą przygotował dla Was Michał Kozera

• Witamy! Zapraszamy na relację live z ostatniego spotkania 32. kolejki angielskiej Premier League. Już za około pół godziny Liverpool podejmie na własnym boisku Newcastle United