Liverpool FC

2

Southampton FC

1

• Koniec meczu. Trzeba sobie powiedzieć szczerze, że nie zasłużone zwycięstwo The Reds. Goście zasłużyli minimum na remis.

• Liverpool już gra na czas i spokojnie rozgrywa piłkę.

• Doliczono 4 minuty.Southampton w natarciu!

• Long wrzucał z prawej strony, ale świetnie interweniuje Henderson!

• Co tam się stało! Schneiderlin kropnął, piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole, a dobitka Longa praktycznie do pustej bramki minęła słupek!

• Pelle zagrał głową do Word-Prowse, ten uderzył, ale świetnie broni Mignolet!

• Sterling bardzo źle dogrywał do partnerów i ostatecznie Liverpool traci piłkę.

• Isgrove za Davisa.

• Liverpool gra dzisiaj słabo, ale póki co wystarcza to na Świętych.

• Świetne dośrodkowanie Sterlinga z prawej strony w pole karne, do piłki dopadł Sturridge i strzałem nogą wyprowadza swój zespół na prowadzenie!

• GOOOOL! 2:1!

• Gerrard dorzucał w pole karne z rzutu wolnego, ale pewnie łapie Forster.

• Davis ukarany kartką.

• Były gracz Southamptonu, Lambert zmienia w zespole The Reds Coutinho.

• Tym razem strzelał Henderson, ale też obok bramki.

• Liverpool szuka drugiej bramki, ale obrona gości prezentuje się dzisiaj dobrze.

• Long w miejsce Tadicia.

• Sturridge na spalonym.

• Kiedy Lovren jest przy piłce słychać ogromne buczenie ze strony kibiców Southamtponu.

• Znowu przed szansą Clyne, ale ostatecznie traci on piłkę!

• Fonte uprzedza Sturridge i przy piłce goście.

• Za faul na Coutinho ukarany Schneiderlin.

• Allen za Lucasa.

• Powinno być 1:2!! Świetnie rozegrana akcja, zagranie do Davisa, ten uderzył niestety prosto w bramkarza. To powinien być gol!

• Liverpool rozgrywa dziś bardzo słabe zawody. Na rozgrzewce Lamberts, czy on coś zmieni w grze The Reds?

• Fatalne zagranie Sterlinga do Coutinho i przy piłce Święci.

• Southampton coraz śmielej sobie radzi i chcę pójść za ciosem.

• Kapitalnie Tadić zagrał piętka do Clyne, a ten strzałem w samo okienko pokonuje Mignoleta!

• GOOOOOOOOL! 1:1!!!

• Strzał Sterlinga ponad bramką.

• Tadić wrzucał z rożnego w pole karne - Mignolet dobrze interweniuje będąc przy tym faulowany.

• Znowu akcja Tadicia, minął Skrtela, ale zatrzymał go Manquillo.

• Wrzutka Tadicia ze skrzydła, ale dobrze interweniuje Skrtel.

• Coutinho za mocno zagrywał do Sturridga.

• Zaczyna się druga połowa podobnie jak pierwsza. Liverpool klepie sobie piłkę w środku pola.

• Zaczynamy drugą część gry.

• Koniec pierwszej bardzo słabej połowy. Liczymy na o wiele żywsze drugie 45 minut. Wracamy za 15 minut.

• Schneiderlin uderzał z dystansu, ale znowu świetnie broni Mignolet!

• Doliczono 2 minuty.

• Fatalna strata Manquillo. Piłkę przejął Ward-Prowse, chciał uruchomić prostopadłym zagraniem Pelle, ale nie zrozumiał się z nowym kolegą klubowym.

• Tadić centrował w pole karne, ale zbyt nisko i defensorzy The Reds wybili piłkę.

• Liverpool rozgrywa piłkę na połowie gości, którzy wyraźnie czekają na okazję do kontry.

• Ward-Prowse ni to strzelał ni podawał a gdyby nie interwencja Mignoleta, piłka zatrzepotałaby w siatce!

• Manquillo ukarany żółtym kartonikiem za ostry faul na Tadiciu.

• Liverpool - Southampton

• Schneiderlin zagrał nieźle do Pelle, ale ten przegrał rywalizację o piłkę.

• 30 minut meczu za nami. Mecz bez fajerwerków, bardzo średnie widowisko na Anfield.

• Kolejny korner dla The Reds, ale wybija piłkę Fonte.

• Schneiderlin wrzucał w pole karne, ale nic z tej wrzutki pozytywnego nie wyszło.

• Southampton stara się zagrozić bramce Mignoleta, ale nic im póki co nie wychodzi. Widać sporo nerwowości w ich poczynaniach.

• Kapitalne podanie Hendersona do Sterlinga, który wyszedł sam na sam i nie dał szans Forsterowi!

• GOOOL! 1:0! STERLING!

• Lovren zagrał do Coutinho, ten odegrał do Sturridga, ten zdecydował się na strzał, ale prosto w bramkarza.

• 20 minut za nami, a mecz rozczarowuje. Bez polotu, pomysłu i przede wszystkim sytuacji.

• Tadić zbyt mocno do Pelle.

• Liverpool prowadzi grę, ale nic poza 'klepaniem' piłki w środku pola nie oglądamy.

• Fatalna próba z dystansu Johnsona.

• Sturridge zahaczony lekko przed polem karnym i mamy rzut wolny.

• Bardzo złe dośrodkowanie Johnsona.

• W zespole gości w kadrze meczowej nie znalazł się nasz bramkarz, Artur Boruc. Bardzo prawdopodobne, że lada dzień podpisze on kontrakt z innym klubem.

• Gerrard dośrodkowywał z rzutu rożnego, do strzału doszedł Skrtel, ale prosto w bramkarza.

• Sturridge zdecydował się na strzał z około 30 metrów, ale nad bramką.

• Liverpool w dalszym ciągu rozgrywa akcję poprzez atak pozycyjny. Jak na razie brakuje sytuacji podbramkowych.

• Piłka w pole karne The Reds, ale Lovren wyjaśnia sytuację.

• Liverpool spokojnie konstruuje atak pozycyjny. Daleka piłka od Skrtela w kierunku Sturridge, ale mało precyzyjne podanie.

• Początek meczu. Od środka gospodarze.

• Piłkarze na środku. Przed nami pierwsze odśpiewanie hymnu w tym sezonie.

• Piłkarze już w tunelu.

• Dla obu drużyn będzie to 31 spotkanie w Premier League. Jak do tej pory "The Reds" wygrali 14 razy, zaś Southampton 9-ktornie schodził z boiska z rękami podniesionymi w geście triumfu. Ostatni raz w roli gospodarza Liverpool wystąpił 21 września ubiegłego roku. Wówczas po bramce Dejana Lovrena "Święci" wywieźli z Anfield komplet trzech punktów.

• Daniel Sturridge zaliczy dziś swój pięćdziesiąty występ w koszulce Liverpoolu. Jak do tej pory 24-letni Anglik w barwach "The Reds" strzelił 36 bramek i zanotował 14 asyst.

• Southampton opuściło kilku kluczowych graczy z poprzedniego sezonu. Calum Chambers (zasilił szeregi Arsenalu), Luke Shaw (przeniósł się do Manchesteru United), Dejan Lovren, Adam Lallana oraz Rickie Lambert (cała trójka od sezonu 2014/2015 będzie grać dla Liverpoolu), to bardzo pokaźna, ale także jeszcze niekompletna lista graczy, którzy odeszli, tak więc śmiało można opisać takie zachowanie władz klubu jako tabunowy, wewnętrzny eksport najlepszych graczy, który doprowadził do totalnego rozbrojenia ekipy, która zamiast walczyć o europejskie puchary, zapewne będzie bić się zaledwie o utrzymanie.

• "The Reds" z bardzo chłodną i wyważoną głową podchodzą do rywalizacji ze "Świętymi". Spokój jaki zapanował na Anfield nie został nawet zakłócony przez Luisa Suareza, który za rekordowe 75 milionów funtów przeniósł się do FC Barcelony (oprócz "Urusa" odeszli również Pepe Reina (Bayern Monachium), Martin Kelly (Crystal Palace), Luis Alberto (Malaga- wypożyczenie), Iago Aspas (Sevilla - wypożyczenie), Andre Wisdom (West Bromwich Albion - wypożyczenie).

• Witam serdecznie na relacji live z 1. kolejki Premier League, gdzie na Anfield Liverpool podejmie Southampton.