Liverpool FC

1

Swansea City

0

• Jeżeli to spotkanie miało rzucić na kolana niedowiarków, to.. zrobił to. Szkoda, że pod względem niskiego, jak na Premier League, poziomu gry. Przeważała chaotyczna gra oraz rzuty rożne (8:6). Gospodarze wygrali "dzięki" liniowemu, który w zagraniu Neila Taylora dopatrzył się znamion przekroczenia przepisów. Obrońca Swansea został trafiony w rękę i stąd (dyskusyjna) "jedenastka". James Milner pokonał Łukasza Fabiańskiego, stąd trzy punkty zostały w mieście Beatlesów.

• Anthony Taylor spogląda na zegarek i gwiżdże po raz ostatni!

• Jedna z ostatnich akcji! Bartley zdołał wywalczyć rzut rożny. Łukasz Fabiański chciał ruszyć w pole karne Liverpoolu, ale trener nakazał mu zostać.

• Na ostatnie sekundy wchodzi Kolo Toure w miejsce Jordona Ibe'a.

Kibice "The Reds" śpiewają You will never walk alone.

• Sigurdsson chciał wkręcić bezpośrednio z rzutu rożnego. Bardzo słaba próba.

• Rzut rożny gospodarzy nie przyniósł zagrożenia, a zapoczątkował kontrę "Łabędzi". Strzał Gomisa po rykoszecie wychodzi poza linię końcową.

• 43 905 widzów na Anfield ogląda to spotkanie.

A sędzia dolicza pięć minut!

• 5 zwycięstw, 3 remisy, 1 porażka - to bilans Jürgena Kloppa na ławce trenerskiej "The Reds"

• Henderson, po ataku pozycyjnym Liverpooolu. wywalczył rzut rożny.

• Ayew nie doszedł do prostopadłego podania z głębi pola. Mignolet łapie piłkę.

• Dalekie podanie do Lallany, który poradził sobie na skraju "szesnastki" Swansea i chciał prostopadłym podaniem "uruchomić" Sturridge'a. Świetnie "przeczytał" to Williams, który przerwał groźną kontrą Liverpoolu.

• Zagranie Sigurdssona do Gomisa było bardzo złe. Przesadził z siłą włożoną w podanie i Mignolet przejmuje bezpańską piłkę. Od kilku minut gospodarze nie znaleźli się pod drugim polem karnym.

• Pojedynek Taylora z Clyne'em na lewej stronie. Obrońcy Swansea udało się wywalczyć rzut rożny. Gospodarze bronią się rozpaczliwie, ale póki co skutecznie. Dośrodkowanie Sigurdssona nie wyszło i MIngolet od bramki.

• Goście przez moment w "dziesiątkę"

• Niecodzienna sytuacja. Bartley i Williams doznali urazów w walce o pozycję. Medycy pomagają temu pierwszemu. Drugi z wymienionych może grać.

• Seria błędów w środku pola. Piłka ostatecznie trafiła do Montero, którego zagranie na wprost bramki do Gomisa zostało przecięte przez Skrtela. Będzie kolejny rzut rożny.

• Mocne dośrodkowanie Sigurdssona na dalszy słupek. Wracający Ibe wybił piłkę na rzut rożny. Islandczyk wrzuca z narożnika, ale radzą sobie obrońcy gospodarzy.

• Mignolet łapie piłkę po dośrodkowaniu Montero z prawej strony.

• Przerzut Ayew do Montero był bardzo nieudany. Aut dla gospodarzy w pobliżu pola karnego Liverpoolu.

• Milner strzela po dalszym słupku z lewej stronie pola karnego obok bramki!

• Jefferson Montero na murawie. To oznacza, że Wayne Routledge skończył dzisiaj swój występ.

• James Milner pokonuje Łukasza Fabiańskiego z rzutu karnego

• Daniel Sturridge melduje się na murawie. Z boiska schodzi Christian Benteke.

• Spóźnione wejście Naughtona, który skosił Milnera równo z nisko przystrzyżoną trawą. Żółta kartka.

• Bafetimbi Gomis zmienia kontuzjowanego Edera.

• Mignolet łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Po chwili Routledge za mocno posłał piłkę w "szesnastkę" z prawej strony.

• Martin Skrtel upomniany przez arbitra żółtą kartką za faul.

• I zmiana w ekipie gości: za Leona Brittona pojawia się Jack Cork.

• Jordan Henderson zastępuje Roberto Firmino.

• Kapitan "The Reds" uderzył w sam środek bramki, pod poprzeczkę. Łukasz Fabiański rzucił się w swoją lewą stronę. Nie miał szans by sięgnąć piłkę!

• JAMES MILNER PEWNIE STRZELA!!!

• Anthony Taylor wskazuje na "wapno"! Jego zdaniem Neil Taylor zagrał ręką po centrze z prawej strony!

• Za bardzo koronkowo chcieli rozegrać tę akcję gospodarze! Benteke dostał piłkę na 16. metrze i zamiast uderzać zagrał piętką do Milnera. Za słabo i przechwycili piłkę goście.

• Ibe "złamał" akcję z prawego skrzydła do środka pola karnego i chciał zagrać na prawą stronę do FIrmino. Przyłożył zdecydowanie za dużo siły. Łukasz Fabiański od bramki.

• Strzał Benteke przyjął na ciało Naughton. Ostatecznie gospodarze mają siódmy rzut rożny. Swansea wychodzi z kontrą, która została przerwana tuż za linią środkową.

• Henderson intensywnie rozgrzewa się przy linii bocznej.

• Clyne stracił piłkę po zapaśniczo-kopnej walce z Ayew. Z pomocą przybiegł Ibe, ale sfaulował rywala.

• Rozgrzewkę rozpoczął Gomis. Portugalczyk w asyście lekarza opuszcza murawę. Możliwe, że niebawem powróci do gry.

• Lovren strzela głową wysoko nad poprzeczką. A Eder potrzebuje pomocy medycznej.

• Łukasz Fabiański paruje strzał Ibe'a. Jeszcze jeden korner dla gospodarzy.

• Benteke opanował piłkę w polu karnym Swansea, ale Williams skutecznie go przyblokował. Nie zauważył, że ta odbiła się od niego jako ostatniego - rzut rożny dla "The Reds". Bez zagrożenia pod bramką Łukasza Fabiańskiego.

• Ki strzela z 20 metrów nad poprzeczką.

• Kontra "Łabędzi" zapowiadała się groźnie, ale skończyło... łabędzim śpiewem. Za mocne podanie Ayer do Ki, który stracił piłkę na lewej stronie boiska. Gościom udało się jednak szybko odzyskać piłkę.

• Wracamy na drugą połowę! Zaczęli goście, a obie strony przystępują do niej bez zmian

• Liverpool - Swansea. Statystyki z pierwszej połowy

Liverpool - Swansea

• Eder strzela z dystansu daleko obok słupka bramki Mignoleta. Po chwili sędzia kończy mecz. Na Anfield Liverpool bezbramkowo remisuje ze Swansea

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Łukasz Fabiański pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Podanie na zapalenie płuc do Edera było skazane na porażkę. Szybszy od niego był Mignolet.

• Jęk zachwytu kibiców... gości po niecelnym strzale Moreno. Łukasz Fabiański wznawia grę z "piątki".

• Bartley staranował Benteke ok. 20 metrów od bramki Łukasza Fabiańskiego. Może być groźnie.

• Za mocne dośrodkowanie Clyne'a z linii pola karnego. Piłka przeszła całą "szesnastkę" wszerz.

• Ayew cofnął niemal dublując pozycję lewego obrońcy. Przerwał atak Lallany - gospodarze mają rzut z autu na wysokości pola karnego Swansea.

• Goście przez moment "w dziesiątkę". Walijczyk szybko wrócił na murawę i niemal od razu dostał piłkę od Williamsa.

• Bartley potrzebuje pomocy medycznej po starciu z Benteke. Krótka przerwa w grze.

• Benteke ma problem z przyjęciem prostych podań. Futbolówka odskoczyła mu kolejny raz po zagraniu Cana.

• Routledge na prawej stronie chciał "zabrać się" z piłką w pole karne, ale tę wygarnął mu wślizgiem Lovren. Brawa na Anfield dla Chorwata.

• Prostopadłe podanie Firmino na wolne pole do Benteke przeciął Naughton. Po chwili Williams podaje anemicznie do Łukasza Fabiańskiego w światło bramki! Nadbiegał Lallana, ale polski bramkarz zdołał wybić piłkę.

• Kontra gości zakończona przeciągniętym dośrodkowaniem Ayew w pole karne. Swansea zdołało utrzymać się przy piłce na połowie "The Reds".

• Atak gości daje rzut rożny. Mignolet i spółka wychodzą z tej opresji bez zarzutu.

• James Milner wybił piłkę spod nóg rozpędzonego Ayew i potem spowodował jego upadek. Sędzia widział te dwa fakty w odwrotnej kolejności - upomniał kapitana żółtą kartką.

• Łukasz Fabiański wychodził do dośrodkowania z narożnika. Nie zrozumiał się z Ederem, który wybiciem piłki głową uprzedził piąstkującego polskiego bramkarza.

• Ibe "zgasił" piłkę w polu karnym na klatce piersiowej, ale poślizgnął się w kulminacyjnym momencie .Ostatecznie drugi rzut rożny.

• Zakotłowało się w polu karnym Swansea. Ci zdążyli się wybronić, ale Liverpool będzie miał rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Eder wyprowadzał kontrę "Łabędzi", ale został powstrzymany zgodnie z przepisami przez Cana kilkanaście metrów za linią środkową.

• Steve Gerrard na Anfield

Steven Gerrard na Anfield

• Obrońcy Swansea momentami dwoją się i troją przy odpierać ataki gospodarzy. Póki co, idzie im to bardzo dobrze.

• Dwójkowa akcja Ibe'a i Firmino przecięta przez Williamsa. Bezpańską piłką "zaopiekował się" Łukasz Fabiański.

• Can świetnie dośrodkował w pole karne do Benteke. Ten zgasił piłkę, ale odskoczyła za bardzo do boku by uderzyć w stronę bramki Łukasza Fabiańskiego.

• Atak Liverpoolu środkiem został przerwany przed "szesnastką" gości. Od początku przeważają "The Reds" i tylko pech sprzed kilku minut spowodował, że nie prowadzą.

• Eder strzela głową obok bramki Mignoleta.

• Ostre wejście Moreno w przeciwnika kwalifikowało się nawet na pokazanie czerwonej kartki! Sędzia jednak powstrzymał się z upomnieniem Hiszpana.

• Ibe przedarł się prawą stroną i dostał piłkę ze środka pola! Już składał się do strzału z 16 metrów, gdy piłkę wślizgiem wygarnął mu Williams w taki sposób, że... trafił w słupek bramki Łukasza Fabiańskiego! Ależ szczęście polskiego bramkarza i Williamsa!

• Piłkarze Gary'ego Monka w najwyższym stylu wyszli spod pressingu gospodarzy. Naughton oskrzydlił akcję, ale jego dośrodkowanie było dalekie od ideału.

• Can fatalnie wrzuca piłkę z lewej strony w pole karne. Łukasz Fabiański poczekał aż ta wpadnie do jego rękawic.

• Od pierwszych minut atakują gospodarze. Williams faulem przerywa akcję Liverpoolu.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny na murawie;

• Nieobecni w Liverpoolu: Lucas Leiva (czerwona kartka), Flanagan, Sakho, Ings, Gomez.(kontuzje) Nieobecny w ekipie Swansea: Shelvey (kontuzja)

• Obsada sędziowska

• sędzia główny: Anthony Taylor
    • liniowi: Simon Beck i Lee Bets
    • sędzia techniczny: Graham Scott
  • Ostatnie spotkania są wskazują Liverpool jako faworyta dzisiejszego meczu. Cztery zwycięstwa z rzędu, w tym w Pucharze Anglii, to dobry prognostyk.

Goście czekają na zwycięstwo z zespołem z miasta Beatlesów od 31 października 2012 r. Wówczas to miało miejsce w Pucharze Angli. A kiedy było ligowe? 5 miesięcy wcześniej.

• Po trzynastu meczach obie strony grają poniżej oczekiwań. Gospodarze lekko zaplusowali pod wodzą Jürgena Kloppa, ale mają zaledwie 20 punktów. To "The Reds" zapewnia dziesiątą lokatę.

Swansea z kolei jest piętnaste z czternastoma "oczkami" Nad strefą spadkową, którą otwiera Bournemouth, ma tylko cztery punkty przewagi.

• Rezerwowi Liverpoolu: Bogdan - Allen, Henderson, Origi, Randall, Sturridge, Toure.

• Rezerwowi Swansea: Nordfest - Cork, Fernandez, Gomis, Grimes, Montero, Rangel.

• Zapowiadane na hit kolejki londyńskie derby Tottenham - Chelsea zostawiło spory niedosyt, to liczmy na to, że na Anfield będziemy świadkami prawdziwego widowiska na wysokim poziomie. Za pół godziny Liverpool zmierzy się ze Swansea.