3

Aston Villa

2

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Michał Bezuch.

• Drużyna Pellegriniego chwilowo awansuje na drugie miejsce w tabeli, a podopieczni Tima Sherwooda wciąż jeszcze muszą się obawiać widma spadku.

• Manchester City po emocjonującym meczu wygrywa 3:2, ale kibice "Obywateli" nie mogą być w stu procentach zadowoleni z gry swoich ulubieńców. Drużyna Aston Villi zaimponowała ambicją i odrobiła dwubramkową stratę, jednak nie była w stanie utrzymać końcowego wyniku.

• KONIEC SPOTKANIA! Manchester City - Aston Villa 3:2.

• Joe Hart piąstkuje skutecznie i mocno piłkę po wrzutce Delpha.

• Man City utrzymuje się przy piłce, a czas ucieka drużynie Tima Sherwooda.

• Cztery minuty doliczył sędzia Dean.

• GOOOOOOOOOOOOOL! Fernandinho po rzucie rożnym pokonuje Guzana! 3:2!

• Z kontrą wychodzą goście, N'Zogbia znakomicie wypatrzył Benteke, który znalazł się sam na sam z Hartem. Anglik zahaczył Belga, ale najpierw gwizdek sędziego, według którego Benteke był na spalonym. Powtórki pokazują, że nie miał racji.

• Po wrzutce Delpha z rzutu rożnego Hart piąstkuje piłkę wprost na nogę Carlosa Sanchez, a Kolumbijczyk uderza nie do obrony z pola karnego. 2:2! Goście z Birmingham wykazali się dużą ambicją i wyrównali wynik.

• Lowton zmienia Bacunę.

• GOOOOOOOOOL! Carlos Sanchez doprowadza do wyrównania! 2:2

• Hart wybija daleko piłkę z bramki, ale na spalonym Bony.

• Zmiana snajpera w drużynie gospodarzy. Iworyjczyk Bony w miejsce Aguero.

• Richardson uderza bardzo mocno z 25 metrów, ale futbolówkę pewnie łapie Hart.

• Fernando fauluje, przytrzymując rywala za koszulkę, ale bez żółtej kartki dla Brazylijczyka.

• Piłkarze w błękitnych strojach sprawnie ekspediują piłkę poza pole karne.

• Navas zahacza Delpha i będzie rzut wolny z lewej strony boiska dla Aston Villi.

• Do wrzutki Backuny nie dochodzi Benteke - piłka zagrana nieco za głęboko.

• James Milner ambitnie walczy z przodu, ale przegrywa walkę wręcz z Joresem Okore, w dodatku od bramki rozpocznie Guzan.

• Pressing gości przynosi efekty. Aston Villa odbiera piłkę na połowie City i Leandro Bacuna przy wykorzystaniu dryblingu mógł znaleźć się w dogodnej sytuacji, jednak obrona naprawiła swój błąd.

• Aguero do Milnera, ale angielski skrzydłowy nie opanował piłki przed linią końcową.

• W drugiej połowie posiadanie piłki korzystne dla gospodarzy: 56 do 44%.

• Po rzucie wolnym z lewej strony boiska po sporym zamieszaniu piłka trafiła wprost pod nogi Cleverleya. Anglik zobaczył, że Joe Hart wyszedł lekko z bramki i mocno po koźle z pierwszej piłki uderzył na bramkę City i mamy 2:1.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 2:1 Tom Cleverley kropnął zza pola karnego i goście zdobywają kontaktowego gola!

• Westwooda zmienia N'Zogbia! Zapewne będzie to bardziej ofensywne ustawienie drużyny gości.

• Piłka po strzale Serba przedziera się przez mur i z rotacją zewnętrzną wpada tuż obok prawego słupka bramki Guzana. Świetny strzał i Amerykanin bez szans! Jest to pierwszy gol Kolarova w tym sezonie ligowym.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla Manchesteru City! Świetne uderzenie Kolarova z rzutu wolnego!

• Carlos Sanchez fauluje na 25. metrze i otrzymuje żółtą kartkę. Będzie rzut wolny dla gospodarzy i dobra okazja!

• David Silva otrzymuje podanie od Zabalety i upada w polu karnym, ale Mike Dean nie używa gwizdka - Okore nie faulował Hiszpana.

• Żółta kartka dla Ashleya Westwooda za ostre wejście.

• Bardzo ładna kombinacyjna akcja gospodarzy i piłka znowu ląduje u Kolarova. Wrzutka Serba zablokowana i City rozpocznie od autu. Ciężar gry przenosi się stopniowo na połowę gości.

• Kolarov pognał lewą flanką, ale wrzutka w pole karne znajduje się w rękach amerykańskiego golkipera gości.

• Po rzucie rożnym strzał mógł oddać Ashley Westwood, ale piłka odskoczyła mu za daleko i obrońcy w błękitnych strojach łatwo wyłuskali piłkę.

• James Milner zmienia Franka Lamparda. Legenda angielskiej piłki w dzisiejszym spotkaniu mało widoczna, mimo to Anglik żegnany brawami przez kibiców.

• Fabian Delph po podaniu Grealisha próbował technicznym strzałem z dwudziestego metra pokonać Harta. Piłka mija prawy słupek o pół metra, ale Hart nie zdążył nawet zareagować.

• Guzan wychodzi z bramki i zbiera bez problemu długą piłkę kierowaną w kierunku Navasa.

• W poprzedniej sytuacji zespołowi gospodarzy należał się rzut karny! Leandro Bacuna nieprzepisowo powstrzymywał bowiem Aguero, a Mike Dean nie użył gwizdka.

• Silva ładnie prostopadle do Navasa pod linię końcową, Hiszpan zagrywa płasko w pole karne, ale za plecy Aguero i piłkę przejmują gospodarze.

• Fernandinho głową do Mangali, Francuz również głową, ale zbyt lekko i piłkę z bramki bez problemu wybija Richardson.

• Christian Benteke kolejny raz skacze wyżej niż Demichelis. Argentyńczyk łapie się za szczękę, ale gra jest kontynuowana - piłkę odzyskali gospodarze.

• Dośrodkowanie Navasa z prawego skrzydła zdecydowanie zbyt mocne.

• Strzał Realisha z 20 metra skutecznie zablokowany. Goście dalej w natarciu i dążą do wyrównania.

• W przerwie zmieniony został Yaya Youre, który prawdopodobnie doznał lekkiego urazu i Manuel Pellegrini nie chciał ryzykować. Zastąpił go Fernandinho.

• Żółta kartka dla Davida Silvy.

• Rozpoczynamy II połowę! Czy przyniesie ona zmianę rezultatu?

• A oto fatalny błąd Guzana, który wykorzystał bezlitośnie Aguero:

• Garść statystyki: posiadanie piłki 42-58% na korzyść gości. Sytuacje bramkowe: 6-7. Strzały celne: 2-1.

• Pomimo szybko zdobytego prowadzenia, Manchester City nie zachwyca swoją grą. Od 25. minuty do głosu doszedł zespół gości, który nie miał jednak pomysłu na stworzenie groźnej sytuacji, poza sytuacją Benteke sam na sam z Hartem (sędziom umknęło jednak, że Belg był na spalonym).

• Koniec pierwszej połowy. Manchester City - Aston Villa 1:0 po fatalnym błędzie Brada Guzana i bramce Sergio Aguero.

• Mike Dean przedłuża pierwszą połowę o jedną minutę.

• Z prawej strony wrzuca piłkę Delph, zakotłowało się pod bramką Harta, ale goście ponownie sprytnie ustawili pułapkę ofsajdową. Chorągiewka liniowego w górze.

• Bacuna na prawym skrzydle wywalczył rzut rożny dla Aston Villi.

• To staje się dzisiejszą tradycją: celna wrzutka do Benteke, Belg dogrywa piłkę głową, ale jest na spalonym.

• Leandro Bacura bardzo ryzykownie zagrywa w kierunku Okore, ale Aguero nie sięgnął i nie przejął piłki.

• Navas niedokładnie przyjmuje długą piłkę i przegrywa pojedynek z Kieranem Richardsonem na lewym skrzydle.

• Po faulu Kolarova rzut wolny z okolic 35. metra wykonał Delph, jednak jego wrzutka była zdecydowanie za mocna.

• Akcje gości zaczynają nabierać rumieńców. Ładną kombinacyjną akcję "The Villans" powstrzymali gospodarze. Piłka trafiła na lewe skrzydło do Richardsona, który wrzucił piłkę do Benteke, a Belg po raz kolejny wygrywa główkę. I po raz kolejny ponad bramką.

• Benteke znów na spalonym - obrońcy Pellegriniego sprawnie ustawiają pułapki ofsajdowe od początku meczu.

• Jack Realish efektownym dryblingiem przedziera się w pole karne, oddaje piłkę Cleverleyowi, ale ten nie był w stanie uderzyć celnie.

• Okazuje się, że sędzia liniowy nie wychwycił, iż Benteke w poprzedniej sytuacji ponownie znajdował się na pozycji spalonej.

• Christian Benteke niespodziewanie znalazł się po zamieszaniu sam na sam z Hartem, ale Anglik wyszedł do piłki i świetnie obronił strzał Belga. To była zdecydowanie najlepsza sytuacja gości w tym meczu.

• Ambitnie walczy Benteke na prawej flance i zdobywa kolejny korner.

• Navas z Zabaletą dynamicznie na prawym skrzydle, ale ich akcja została zatrzymana, dlatego "Obywatele" musieli wycofać piłkę daleko przed pole karne.

• Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę, a Aston Villa nie potrafi stworzyć zagrożenia pod bramką Harta.

• Obrona Aston Villi gubi się w prostej sytuacji i sam na sam z Guzanem mógł znaleźć się Kun Aguero. Argentyńczyk odegrał jednak do Silvy, a akcja straciła impet i strzał Navasa został zablokowany.

• Benteke z łatwością wygrywa pojedynek główkowy po rzucie rożnym, ale uderza dobre dwa metry ponad bramką gospodarzy.

• Christian Benteke wywalczył rzut rożny, ale Joe Hart ma pretensje do sędziego. Belg wykopał Anglikowi piłkę z rąk w polu karnym, tuż przy linii bocznej.

• Bacuna wrzuca z prawego skrzydła, Benteke wygrywa pojedynek główkowy i zgrywa piłkę na szesnasty metr, ale Belg był na spalonym.

• Brad Guzan popełnia kolejny błąd, wychodząc do dośrodkowania, mija się z piłką, ale Fernando głową kilka metrów obok niemal pustej bramki.

• Bacuna fauluje Kolarova na trzydziestym metrze, blisko linii bocznej.

• Jedna z nielicznych sytuacji Aston Villi, lewym skrzydlem, ale Zabaleta z łatwością wybija piłkę w aut.

• Mocny strzał z dystansu Aguero, który wyraźnie poczuł krew i chce pokonać Brada Guzana po raz drugi. Nie tym razem.

• Carlos Sanchez wykonuje czysty wślizg na linii pole karnego i znakomicie wyłuskał piłkę od Sergio Aguero.

• David Silva wrzuca w pole karne, ale tym razem Brad Guzan się nie myli.

• Okore wybija piłkę głową na rzut rożny po wrzutce z prawej strony.

• Yaya Toure uderza obok prawego słupka, w dodatku zdecydowanie zbyt lekko.

• Jesus Navas na prawej stronie bardzo blisko bramki po świetnym prostopadłym podaniu Yayi Toure, ale obrona wybija na rzut rożny.

• Ależ fatalny błąd popełnia amerykański golkiper Brad Guzan i w prostej sytuacji, nienaciskany, podaje piłkę wprost pod nogi Sergio Aguero, któremu pozostaje tylko umieścić piłkę w siatce po raz 21. w sezonie.

• GOOOOOOOOL! 1:0. Sergio Aguero i Manchester City obejmuje prowadzenie!

• Na spalonym Sergio Aguero.

• Akcja Yayi Toure nietypowo prawą flankąm ale szybko przerywa ją Ron Vlaar.

• Pierwszy gwizdek Mike'a Deana. Gospodarze wybiegną w tradycyjnych błękitnych strojach, goście odziani w białe koszulki i czarne spodenki.

• Mecz poprzedza minuta ciszy na cześć 56 kibiców, którzy 30 lat temu zginęli w trakcie pożaru stadionu w Bradford.

• Jak pokazuje realizator, Aston Villa zagra jednak w ustawieniu 1-4-2-3-1, z Carlosem Sanchezem i Ashleyem Westwoodem w roli defensywnych pomocników.

• W drużynie gości urazy leczą z kolei Herd, Baker, Clark, Hutton i Kozak.

• W drużynie City kontuzjowani Kompany, Clichy, Jovetić oraz Nasri. W związku z tym Pellegrini postawił na Lamparda w środku pola, Kolarova na prawej obronie oraz Demichelisa na środku obrony.

• Rozjemcą dzisiejszego spotkania będzie doświadczony Mike Dean.

• Dzisiejsi gości całkiem przyzwoicie poczynają sobie na wyjazdach. W ciągu trzech ostatnich spotkań z dala od domu wygrali dwukrotnie, 1:0 z Tottenhamem i aż 4:0 z Sunderlandem. Czy taka dyspozycja wystarczy jednak na pokonanie Manchesteru City?

• Nowy menedżer "The Villans" Tim Sherwood zdołał tchnąć nowego ducha w zespół i wyciągnąć swoją ekipę ze strefy spadkowej. W ciągu ostatnich pięciu spotkań Aston Villa zdobyła aż 7 punktów, a formę strzelecką odnalazła gwiazdka drużyny - Belg Christian Benteke.

• Zespół "Obywateli" nie prezentował najlepszej formy w meczach ligowych i spadł na czwarte miejsce w tabeli, lecz w meczach u siebie odniósł cztery zwycięstwa z rzędu. Z pewnością na kilka bramek zapoluje Sergio Aguero, który walczy o koronę króla strzelców z Harrym Kanem i Diego Costą.

• Pomimo kontuzji kości policzkowej w ubiegłym tygodniu w meczu z West Hamem, w pierwszym składzie zagra David Silva - jak donoszą media, nie doszło do złamania kości.

• Drużyna gości prowadzona przez Tima Sherwooda w ustawieniu 1-4-5-1: Guzan - Bacuna. Vlaar, Okore, Richardson - Grealish, Westwood, Cleverley, Delph, Sanchez - Benteke.

• Znamy składy i ustawienie obu zespołów. Gospodarze pod wodzą Manuela Pellegriniego w formacji 1-4-2-3-1: Hart - Kolarov, Mangala, Demichelis, Zabaleta - Toure, Fernando - Silva, Lampard, Navas - Aguero.

• Manchester City znajduje się na czwartym miejscu w tabeli, ale wciąż walczy o miejsce na podium. Z kolei Aston Villa na piętnastej lokacie, ale ma tylko dwa oczka przewagi nad strefą spadkową, więc potrzebuje punktów jak tlenu.

• Na relację ze spotkania 34. kolejki Premier League zaprasza serdecznie Michał Bezuch.