Manchester City

1

Everton FC

0

• Zwyciężył w tym spotkaniu Manchester City, ale cieniem na tym triumfie kładzie się postawa arbitra, który swoimi błędami ewidentnie pomógł mistrzom Anglii. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Nie! Trzy punkty dla City!

• Jeszcze rzut rożny wywalczył Eto'o, czy tu coś się zmieni?

• Nasri ładnie zszedł teraz z lewej strony do środka i oddał strzał, ale spokojnie obronił to Howard

• Joe Hart! Fantastyczna interwencja po strzale Lukaku, to powinien być gol!

• Z prawej strony spróbował dośrodkować Milner, ale łapie piłkę Howard

• To powinna być bramka! Dżeko podał do Lamparda, ten głową do Milnera, a on z dogodnej pozycji nie trafił w światło bramki!

• Żółta kartka dla Barry'ego za faul na Milnerze

• Howard, co za parada! Milner dośrodkował z lewej strony w pole karne, Pozo oddał strzał z wyśmienitej pozycji, a Howard popisał się genialnym refleksem! Tylko corner dla gospodarzy

• Sporo chaosu, niedokładności mamy teraz na boisku. Jedni i drudzy szybko tracą piłkę

• Milner dośrodkował z lewej strony boiska, ale obrońcy gości wybili piłkę bez większych kłopotów

• Arbiter daje znak, goście wznawiają grę

• Działo się i to dość sporo w pierwszej połowie, ale niestety nie tak wiele pod bramkami, jak tego chcielibyśmy. Kilka błędów arbitra popsuło nam nieco to widowisko, ale miejmy nadzieję, że w drugiej połowie nie będziemy musieli narzekać na Andre Marrinera

• I właśnie teraz arbiter zaprosił piłkarzy na przerwę

• Długa piłka Bainesa w kierunku Lukaku, ale przerywa to wszystko Clichy

• Jesus Navas oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany. Przy piłce są już goście

• Cztery minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy meczu

• Iworyjczyk za linią boczną, wracamy do gry

• Tymczasem kontuzji doznał Yaya Toure. Kolejna przerwa w grze

• Navas! Wdarł się Hiszpan w pole karne i oddał strzał, ale został zablokowany.

• Demichelis oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale mocno się pomylił. Od bramki grę wznowi Howard

• A teraz z okolic 14. metra uderzał Nasri, ale został zablokowany przez obrońców

• Mirallas! Coleman dośrodkował z prawej strony boiska, Zabaleta wybił piłkę przed szesnastkę, a tam spadła ona pod nogi Mirallasa. Ten zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, a po rykoszecie piłka minęła bramkę

• Barry już wrócił do gry, tymczasem piłka po strzale Mirallasa z rzutu wolnego trafiła prosto w mur

• I żółta kartka dla Fernando za to starcie. Tylko żółta, zawodnik City przejechał korkami po głowie Barry'ego, powinien wylecieć z boiska!

• Gareth Barry leży teraz na boisku po starciu z Fernando

• GOOOOOOOOOOOOL!! Yaya Toure pewnie i 1:0 dla gospodarzy!

• Ależ błąd sędziego! Milner upadł po starciu z Jagielką, ale o faulu nie ma mowy!

• RZUT KARNY DLA CITY!

• Troszkę chaosu mamy teraz na boisku, jedni i drudzy szybko tracą piłkę

• Yaya Toure oddał strzał sprzed pola karnego, ale nie trafił nawet w bramkę.

• Stracił rozum Mangala! Okropne wejście nakładką w Et'o to powinna być czerwona kartka! Niestety sędzia uważa inaczej i obrońca City otrzymuje tylko żółty kartonik

• Kun Aguero leży na boisku i potrzebuje pomocy lekarzy. Przerwa w grze

• Blue Moon rozbrzmiewa po trybunach, Andre Marriner gwiżdże i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn już pojawili się na murawie, za chwilkę zaczynamy!

• Defensywa gości musi szczególnie uważać na Sergio Aguero. Napastnik The Citizens jest w niesamowitym gazie - strzelił 30 goli w ostatnich 33 meczach w Premier League. W dziewięciu poprzednich pojedynkach 11 razy trafiał do bramki rywala.

• Co ciekawe, Roberto Martinez jako trener nigdy nie wygrał meczu przeciwko Manchesterowi City. Raz zremisował i aż dziewięciokrotnie przegrał. Wygrał za to w finale FA Cup 2013, prowadząc Wigan.

• Optymizm szkoleniowca gości jest jednak dość dziwny. W tym samym momencie ubiegłego sezonu jego zespół miał dziewięć punktów wiecej

• Czy jesteśmy bardzo daleko od czołowej czwórki? Nie. Mamy do niej tylko sześć punktów straty. Czołówka jest dość wyrównana i wiele jeszcze może się wydarzyć - powiedział przed tym spotkaniem Roberto Martinez.

• Faworyta tego spotkania nie jest oczywiście trudno wskazać. Manchester City spisuje się w tym sezonie dużo lepiej niż jego dzisiejszy przeciwnik, a będzie dzisiaj dodatkowo zmotywowany - Chelsea przegrała swój mecz w tej kolejce i Obywatele mogą zmniejszyć swoją stratę do lidera.

• Ławka gospodarzy: Caballero, Pozo, Dzeko, Kolarov, Boyata, Lampard, Sagna

• Ławka gości: Joel, McGeady, Barkley, Osman, Pienaar, Garbutt, Alcaraz

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dorzucimy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu

• Witamy! Już tylko około 40 minut pozostało do rozpoczęcia arcyciekawego meczu 15. kolejki angielskiej Premier League. Manchester City podejmie na własnym boisku Everton - zapraszamy na relację live z tego wydarzenia!