2

Southampton FC

0

• Za udział w relacji dziękuje serdecznie Grzegorz Margulewicz.

• Korner nie przynosi wymiernych rezultatów i Manchester City pokonuje Southampton 2:0 po meczu, w którym był drużyną zdecydowanie lepszą jakościowo. Zwycięstwo bez fajerwerków, ale pewne i zasłużone. Gościom zabrakło czysto sportowych argumentów.

• Ostatni rzut rożny w tym sezonie dla Manchesteru City

• Sędzia dolicza 3 minuty do sezonu 2014/2015

• Ambitny Elija próbował jeszcze wywalczyć rzut karny dla swojego zespołu. Skończyło się na rzucie rożnym. Niewykorzystanym.

• Dopiął swego Argentyńczyk. Najpierw był blisko po rzucie rożnym z prawej strony, jednak pojedynek wygrał Davis. Chwilę potem powtórka z drugiej strony boiska, mały kocioł w polu karnym i król strzelców obecnego sezonu Premier League strzela głową do pustej bramki z metra!

• GOL DLA CITY, SERGIO AGUERO!

• Zawodnicy City całą wieczność wymieniali piłkę przed polem karnym S'ton, aż w końcu podbiegł do niej Wanyama i przeciął podanie. Inna sprawa, że piłkę chwilę potem stracił.

• Groźna, zaskakująca próba Bony'ego zza pola karnego! Strzał jednak niecelny.

• W swoich staraniach "Święci" nie wahają się zagrywać nieczysto. Faulował Elija, piłka dla pewnych swego gospodarzy.

• 10 minut do końca meczu. Southampton robi co może, żeby zdobyć punkt przy Etihad. Gubią się w obronie gospodarze, jednak Kompany wybija piłkę.

• Ostatnia zmiana w drużynie City. Kompany za Milnera

• Bony do Aguero, ale Argentyńczyk nad bramką. Z boiska schodzi Frank Lampard, który dostaje owacje na stojąco od całego stadionu. W jego miejsce Jesus Navas.

• Elija za Davisa. Ofensywna zmiana gości.

• Ucierpiał James Milner. Etihad głośno domaga się, by anglik pozostał w składzie zespołu na kolejny sezon.

• A Shane Long znów podaje do Harta, zamiast strzelać. Goście stwarzają sobie sytuacje, jednak szwankuje siła i precyzja uderzeń.

• Koronkową akcję City psuje Bony, który zagrał na pamięć do linii bocznej pola karnego. Bo na pewno nie do żadnego z kolegów. Z kolei kontrę Southampton psuje fatalnym strzałem Mane, który dostając idealną piłkę za linię obrony, strzela głową prosto w Harta!

• Na trybunach siedzi chyba jakiś krewny, któremu David Silva obiecał piłkę. Tylko to tłumaczy miejsce, w które poleciała futbolówka po uderzeniu Hiszpana. Dobre kilka pięter nad bramką.

• Saido Mane wścieka się na arbitra, który po jego akcji wskazał na Joe Harta, a nie rzut rożny. I tym razem złość zawodników S'ton nieuzasadniona.

• Ależ okazję zmarnował Shane Long! Idealnie nabiegł na piłkę zgubioną przez Pelle, ale zamiast kropnąć jak z armaty, praktycznie podał ją do Joe Harta. Mieli trochę szczęścia gospodarze.

• Uczciwie trzeba przyznać, że w drugiej połowie to Southampton częściej utrzymuje się przy piłce. Nie wynika z tego nic, nie ma mowy o zagrożeniu bramki Harta. A Wilfried Bony wchodzi na murawę w miejsce owacyjnie żegnanego Yayi Toure.

• Piłka nie minęła nawet stojącego na pierwszej linii ognia Zabalety. Zmarnowana okazja. A do wejścia na murawę szykuje się Bony.

• Rzut rożny dla Southampton po nieudanej interwencji Demichelisa.

• Kolejna akcja, kolejny spalony. Najbardziej frustrujące dla gości może być to, że w żadnej sytuacji arbiter nie mógł mieć wątpliwości i o błędzie nie może być mowy.

• Chyba 16 spalony Southampton w drugiej połowie. Ronald Koeman podejrzewa arbitra bocznego o przykurcz mięśni.

• Ward-Prowse za Djuricicia.

• Zmiana w zespole Southampton.

• Aguero ładnie minął rywala przyjęciem piłki i odnalazł Zabaletę, który wbiegł z futbolówką prosto w rywala. Stracona okazja. Chwilę potem strzelał z główki Lampard, jednak prosto w koszyczek Davisa.

• David Silva trochę lekceważąco próbował wejść w pole karne rywali, mijając ich jak na treningu. Ci się nie dali i z akcji gospodarzy nici. Podobnie jak z kontry gości.

• Kolejna akcja S'ton zakończona spalonym. Po raz kolejny bez wątpliwości, chociaż Święci zaczynają się, nomen omen, pieklić na decyzje arbitra.

• City wyciąga gości na swoją połowę do tego stopnia, że akcja od Aguero została wycofana aż do Harta. Bezradni goście. Ich, zdawałoby się, bramkowa akcja, kończy się strzałem w słupek Pelle, który był na ewidentnym, odgwizdanym spalonym.

• Podobnie jak w pierwszej połowie, na początku do Southampton próbuje dostać się w pola karne rywali. Z takim samym skutkiem jak w pierwszej części meczu. Joe Hart bezrobotny.

• Brzydki faul Yayi Toure na rywalu. Sędzia się zlitował i nie dał żółtej kartki. Dośrodkowanie z rzutu wolnego do zapomnienia.

• City próbowało powtórzyć akcję bramkową, ale Silva niedokładnie zagrywał do Milnera. Ale okazuje się, że pewne schematy akcji mogą być efektywne więcej niż raz na mecz.

• Pelle próbował uderzać tzw. "Skropionem" po dośrodkowaniu z lewej strony. Najprościej stwierdzić, że mu się nie udało.

• Wracamy na Etihad Stadium. Piłkarzy witają dźwięki "Hey Jude" Beatlesów. Jeśli ktoś wie, jak radzi sobie dziś Liverpool, mógłby odebrać to jako pstryczek w nos.

• Do relacji wracamy za kwadrans. Ronald Koeman musi wynaleźć proch w swojej ekipie, bo póki co jej gra to ofensywny niewypał.

• Gubi piłkę w polu karnym Sadio Mane i na tym kończy się pierwsza połowa meczu. Połowa, po której minimalistycznie grający gospodarze prowadzą z Southampton 1:0 po golu Franka Lamparda.

• Była szansa dla Southampton! Chaotyczna obrona City we własnym polu karnym skończyła się oddaniem piłki pod nogi Graziano Pelle. Ten nie trafił jednak w światło bramki!

• Southampton nawet kiedy znajduje się pod polem karnym City, bardzo łatwo oddaje piłkę rywalom. Nerwowość bije z poczynań podopiecznych Koemana, z kolei gospodarze urządzają sobie małą grę w środku pola. Imponująca seria podań z pierwszej piłki.

• Posiadanie piłki 59-41 na korzyść City. Obywatele lepiej wyglądają w tym spotkaniu od swoich rywali.

• Ładnie rozrzucili akcję goście na lewo, do wbiegającego Mane. Na szczęście dla City, Joe Hart nie spał w bramce i pewnie wybiegł po swoje, znaczy, po piłkę.

• Southampton chyba będzie zmuszone kibicować Arsenalowi w Pucharze Anglii. Jeśli Kanonierzy ograją Aston Villę, 7. miejsce w tabeli da Świętym eliminacje Ligi Europy.

• Ależ akcja Toure! Znów, mając dwójkę rywali na plecach, pognał w stronę bramki i po 20 metrowym rajdzie odegrał do Aguero, który znów musi uznać wyższość Davisa. Golkiper trzyma Southampton w grze!

• Próbują wrócić do gry Święci, wydawało się, że świetną okazję miał Pelle, jednak słusznie odgwizdał spalonego sędzia.

• Z dystansu próbował Kolarov, jednak niecelnie. Okres bezdyskusyjnej przewagi gospodarzy.

• Lampard gra dziś z opaską kapitańską i póki co prowadzi swój zespół do zwycięstwa.

• Mogli szybko pójść za ciosem gospodarze, ale sytuację sam na sam zmarnował Aguero! Oszołomieni Święci mają problemy, by odnaleźć się na murawie.

• Perfekcyjnie rozegrany atak zawodników Manuela Pellegriniego. Przytrzymanie piłki w środkowej strefie, zagranie na prawe skrzyddło do Milnera a ten wykłada jak na tacy futbolówkę Lampardowi, który po rękach Davisa pakuje ją do siatki!

• GOL DLA CITY! LAMPARD!

• Southampton przejmuje piłkę i marnuje dobrą okazję do wyjścia z szybką kontrą. Utrzymuje się jednak przy futbolówce.

• Aguero do Milnera, świetna interwencja Fonte i kolejny korner dla gospodarzy.

• Mane próbował minąć Fernandinho jak tyczę. Fernandinho postanowił, że nie jest tyczką i Mane boleśnie się od niego odbił.

• Żółta kartka dla Longa za faul na Milnerze. Zasłużona.

• Ależ piekielnie groźnie zrobiło się pod bramką Davisa! Najpierw Toure, jak za najlepszych lat, wziął na siebie dwóch obrońców i uderzył sprzed pola karnego, a do odbitej przez bramkarza gości piłki dopadł Aguero. Z metra trafił jednak prosto w świetnie interweniującego Davisa, by poprawić wysoko ponad bramkę! To mogło być ostatnie ostrzeżenie!

• Wanyama fauluje Kolarowa, za co otrzymuje reprymendę od arbitra. Obyło się bez kartki.

• W końcu groźne sytuacje w tym meczu! Shane Long minął nieporadnie interweniującego Zabaletę i z ostrego kąta próbował pokonać Harta. Bramkarz reprezentacji Anglii na posterunku, rzut rożny, po krrótym ekspresową kontrę przeprowadzają Obywatele. Strzał Aguero z ostrego kąta piekielnie mocny, jednak niecelny!

• Hiszpan krótko rozegrał piłkę, jednak zamiast dośrodkowania w pole karne dostaliśmy zagranie do tyłu. Pierwsze gwizdy na Etihad.

• Rzut wolny dla City, z okolic 30 metra zagrywać będzie Silva.

• Pierwsze 20 minut meczu nie obfituje w emocje, oba zespoły grają nerwowo i niedokładnie w swoich strefach obronnych, czego nie wykorzystują rywale.

• W końcu pokazał się Toure, który prostopadłym podaniem szukał wchodzącego w pole karne Aguero. Na szczęście dla Southampton, noga Fonte okazała się wystarczająco długa, by przeciąć zagranie Iworyjczyka.

• Zdekoncentrowani zdają się być piłkarze City w okolicach swojej szesnastki. Niegroźne akcje gości kończą się bezpańskimi piłkami, które wyłapywać musi Hart.

• Dośrodkowanie Kolarova z gatunku tych szkoleniowych. Szkolenie toczyłoby się pod tytułem "Jak nie dośrodkowywać".

• Piłkarze Man City nie mają pomysłu jak wejść w okolice pola karnego gości. Z kolei Southampton chce, ale (póki co) nie umie.

• Błąd City przy wyprowadzaniu piłki po wznowieniu, jednak dobrze asekurował całość Zabaleta. Piłka jednak przy nogach gości.

• Faulowany Djuricic przez Mangalę. Rzut wolny na rogu pola karnego dla Southampton.

• Krótkie rozegranie z Silvą Milnera, jednak połapali się w tym obrońcy i skasowali akcję gospodarzy. Trzeba przyznać uczciwie, że gospodarze kreatywnie próbowali podejść do sprawy.

• Rzut rożny dla City.

• Oba zespoły, można powiedzieć, badawczo nastawione. Southampton jakby starało się odrobinę bardziej, brakuje jednak kreatywnego Schne.... zawodnika w środku pola.

• Teraz to gospodarze długo rozgrywają piłkę w okolicach 30 metra od bramki S'ton. Jest to jednak sztuka dla sztuki.

• Póki co Manchester City spokojnie czeka, aż goście wyszumią się w ataku. Z rzutu wolnego, jak i rozgrywania piłki po nim, nie wynikło nic konkretnego. Southampton szuka pomysłu na dojście do pozycji.

• Demichelis fauluje rywala na linii pola karnego i już w 2. minucie ogląda żółtą kartkę!

• Mangala na rzut rożny, pierwsza sytuacja dla gości, którzy żywiołowo dyskutują przy ustawianiu się do piłki. Dośrodkowanie Davisa pewnie wybija jednak Aguero.

• Rozpoczynamy pojedynek na Etihad Stadium! Przy piłce goście.

• Ostatni raz "Święci" wracali z niebieskiej części Manchesteru z 3 punktami w 2004 roku. Papieżem był wtedy Jan Paweł II, a w Polsce rządziło SLD. Dawno, dawno temu to było.

• Niezależnie od wyniku dzisiejszego meczu, Manchester City jest pewien wicemistrzostwa kraju. Z kolei Southampton ma o co grać - jeśli udałoby mu się zwyciężyć na Etihad, to ewentualnie potknięcie Tottenhamu lub Liverpoolu dałoby "Świętym" miejsce w Lidze Europy. Przykład Deportivo La Coruna, które wyrwało Barcelonie punkt na wagę utrzymania prosto z gardła w ostatniej kolejce La Liga pokazuje, że nie ma w futbolu rzeczy niemożliwych.

• W składach obu ekip trudno wyszukiwać niespodzianek. Joe Hart będzie musiał uważać na Sadio Mane, który rozstrzelał się w poprzedniej kolejce, ubijając Aston Villę najszybszym hat-trickiem w historii Premier League. Z kolei Sergio Aguero zrobi dziś wszystko, by wyśrubować rekord bramek, który da mu tytuł najskuteczniejszego piłkarza sezonu.

• Witamy bardzo serdecznie z relacji z meczu ostatniej kolejki angielskiej Premier League! Na Etihad Stadium ustępujący mistrz Anglii, Manchester City, podejmie Southampton Ronalda Koemana.