Manchester City

0

Stoke City

1

• Po bardzo nudnej pierwszej połowie, druga stała na dobrym poziomie. Po znakomitym rajdzie Dioufa i jego golu Manchester City rzucił się do ataku i miał nie najgorsze okazje do strzelenia bramki, ale bardzo dobrze w obronie grało Stoke. To wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Adam Wielgosiński.

• Koniec! Stoke sensacyjnie wygrywa na Etihad Stadium 1-0!

• Ostatnia okazja dla City w tym meczu.

• Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Niecelne podanie Kompany'ego. Od bramki Begović.

• Żółta kartka dla Yayi Toure za próbę wymuszenia rzutu karnego. Absurdalna decyzja sędziego, ponieważ karny był ewidentny.

• Manchester traci piłkę i nie kwapi się do jej odebrania. Stoke kradnie tyle sekund, ile się tylko da.

• Stoke solidnie się broni. Manchester nie może przenieść się pod pole karne.

• Źle przyjęta piłka przez Aguero, Stoke rusza z kontrą.

• Za Victora Mosesa wchodzi wychowanek FC Barcelony, Marc Muniesa.

• Kolejny groźny strzał Toure. Furę szczęścia miał Begović, który rzucił się w kierunku przeciwnym, w który leciała piłka.

• City rozgrywa piłkę coraz bliżej pola karnego Stoke. Podopieczni Marka Hughesa zamknięci we własnej szesnastce.

• Crouch próbował pokonać Harta, uderzając głową. Piłka była jednak za wysoko i nie nabrała odpowiedniej prędkości po strzale.

• Tutaj mógł być karny dla City. Piłka po rykoszecie trafiła w wystawioną rękę piłkarza Stoke.

• Peter Crouch wraca na boisko.

• Joe Hart nokautuje Petera Croucha. Potrzebna pomoc lekarzy, to może być uraz głowy.

• Manchester City - Stoke City

• Pierwsza okazja Edina Dżeko. Jego bomba zatrzymana wślizgiem, tak samo poprawka Jesusa Navasa.

• Za kontuzjowanego Petera Odemwingiego wchodzi Charlie Adam.

• Stevana Joveticia zmienia Edin Dżeko. To była ostatnia zmiana City w tym meczu.

• Za Samira Nasriego wchodzi Jesus Navas.

• Było blisko drugiego gola. Diouf nie przeciął ostrej wrzutki Odemwingiego.

• Kolejny strzał Toure. Tym razem zablokowany. Rzut rożny dla City.

• Mame Biram Diouf! Ależ kontra Stoke! Ależ rajd! Przed oddaniem uderzenia Diouf przebiegł około 60-70 metrów. Nie popisał się również Joe Hart przy swojej interwencji.

• Yaya Toure próbował zaskoczyć Begovicia. Bramkarz Stoke po raz kolejny na posteruku.

• Odemwingie przerywa niedokładne prostopadłe podanie Martina Demichelisa, który próbował wypuścić w pole karne Silvę.

• Sprawiedliwa decyzja arbitra. Fernandinho przerwał rajd Victora Mosesa.

• Dosyć groźna akcja. Dwójkowa akcja duetu Nasri - Silva. Strzał Francuza zablokowany. Gdyby nie to, prawdopodobnie piłka wleciałaby do siatki.

• Stoke utrzymuje piłkę daleko od własnej bramki. Przyjezdni próbują przejąć inicjatywę od początku drugiej połowy.

• Od rzutu wolnego rozpoczną gospodarze przy własnej bramce.

• Pierwsze minuty dla Stoke. Strzał Victora Mosesa ląduje na bandach reklamowych,

• W przerwie meczu Peter Odemwingie zmienił Jonathana Waltersa.

• Zaczynamy drugie 45 minut.

• Arbiter kończy pierwszą połowę. Połowę bardzo bezbarwną, nudną, z małą ilością strzałów. Manchester City przeważa, lecz nie ma zbyt dużo okazji bramkowych. Emocji jak na lekarstwo. Wracamy za 15 minut.

• Yaya Toure z "krótkiej nogi" strzela z kilku metrów, ale piłka ląduje trafia w poprzeczkę. Świetnie mogło City zakończyć tę pierwszą połowę.

• Wrzutka Silvy do Joveticia niecelna.

• Trzy minuty doliczone do regulaminowych 45 minut.

• Piłka rozgrywana w środku pola przez City. Brak pomysłu na pokonanie Begovicia.

• Długa piłka Kompany'ego do Aguero, obrońcy Stoke bez problemu podają ją głową do swojego bramkarza.

• Za Brazylijczyka wchodzi Brazylijczyk. Fernandinho zmienia Fernando.

• Fernando znowu leży na boisku. Kontuzja jest na tyle poważna, że nie może kontynuować gry,

• Fernando wraca na boisko po kilkudziesięciu sekundach spędzonych w pozycji leżącej. Jak widać wszystko już w porządku i Brazylijczyk nie odniósł poważnego urazu.

• Składna akcja Stoke. Goście rozgrywali piłkę po obwodzie, lecz cały plan zniszczył Moses, wrzucając niecelnie.

• Kun Aguero trafiony w twarz przez Jonathana Waltersa. Rzut wolny dla "The Citizens".

• Uderzenie Petera Croucha zbyt lekkie. Bez problemu łapie piłkę Joe Hart.

• Mały rozgardiasz na boisku. Piłka non stop wylatuje za linię boczną.

• Yaya Toure uderzał i... posłał piłkę na wysokość trzeciego piętra. Gołębie na dachu z pewnością bały się o swój żywot.

• Wrzutka Bardsleya zablokowana. Rzut rożny dla Stoke.

• Pierwsza kartka w tym meczu. Phil Bardsley nakładką zaatakował Davida Silvę.

• Jednak piłka została zabrana nieprzepisowo, ponieważ wcześniej Kolarov faulował Dioufa w polu karnym. To powinna być jedenastka dla ekipy Marka Hughesa.

• Diouf wygrał pojedynek biegowy z Kolarovem, ale chwilę później obrońca City odebrał piłkę rywalowi i wyjaśnił całą sytuację.

• Silva wrzuca piłkę z wolnego do Kompany'ego, jednak dośrodkowanie było za mocne.

• Każdą strefą próbuje Manchester atakować. Każda z akcji jest przerywana bądź blokowana przez obrońców przyjezdnych.

• Mame Diouf dostał świetne podanie między dwójkę stoperów City od Bardsleya, jednak napastnik Stoke był na ofsajdzie.

• Aguero próbował wypuścić Nasriego, futbolówkę wybija Wilson.

• Miażdżąca statystyka. City przez 88% czasu było przy piłce.

• Długa piłka Toure do Sergio Aguero. Wicemistrz świata na spalonym.

• Silva podał na prawe skrzydło do Sagny, Francuz wycofuje do Nasriego, mocne uderzenie Samira broni Asmir Begović.

• W ogromnej defensywie Stoke. City nie może rozerwać tych zasieków.

• Pierwszy strzał Stoke. W trybuny posyła piłkę Steven N'Zonzi.

• W okolicach linii środkowej źle rozegrany rzut wolny Stoke, kontra City.

• Wybitą piłkę przez Begovicia przejmuje Martin Demichelis. Spokojnie atak pozycyjny formują podopieczni Pellegriniego.

• Gra toczy się na połowie Stoke. Wrzutkę City przecinają obrońcy Stoke. Korner dla gospodarzy.

• O własnych siłach boiska opuszcza argentyński napastnik.

• Mamy przerwaną grę. Z murawy nie podnosi się Kun Aguero. Prawdopodobnie potrzebna będzie pomoc lekarzy,

• Od początku w natarciu City. Obronę Stoke próbował rozerwać Kun Aguero, lecz ta próba zakończyła się niepowodzeniem.

• Mamy pierwszy gwizdek w tym meczu. Piłkarze Manchesteru City rozpoczynają od środka.

• Obie ekipy już na murawie, kapitanowie biorą udział w losowaniu stron,

• Manchester City w tegorocznej Lidze Mistrzów trafił do grupy śmierci z Bayernem Monachium, CSKA Moskwa i AS Romą.

• Mecze Manchesteru City ze Stoke nie są gwarancją goli. W ich ostatnich trzech starciach strzelono tylko dwa gole.

• Rezerwowi Stoke: Thomas Soerensen, Robert Huth, Marc Muniesa, Peter Odemwingie, Charlie Adam, Bojan Krkić, Marco Arnautović.

• Rezerwowi Manchesteru City: Willy Caballero, Gael Clichy, Pablo Zabaleta, Fernandinho, Edin Dzeko, James Milner, Jesus Navas.

• Prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• Nieco gorzej na starcie rozgrywek wiedzie się Stoke. Piłkarze Marka Hughesa zdobyli zaledwie jeden punkt w walce z nie najsilniejszymi przeciwnikami. The Potters najpierw przegrali u siebie z Aston Villą 0:1, a następnie szczęśliwie zremisowali z Hull 1:1, mimo że przez 75 minut grali z przewagą jednego zawodnika.

• Mistrzowie Anglii, piłkarze Manchesteru City bardzo dobrze weszli w nowy sezon ligowy. Piłkarze Manuela Pellegriniego bardzo pewnie wygrali dwa pierwsze spotkania z niełatwymi przeciwnikami. The Citizens ograli na wyjeździe Newcastle 2:0, a także na własnym stadionie pokonali wicemistrza kraju, Liverpool, 3:1.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 3. kolejki angielskiej Premier League, w którym Manchester City zmierzy się ze Stoke City.