2

Sunderland

2

• To koniec dzisiejszej relacji. Za nami ogromne emocje, na których powtórkę liczyć możemy już w wielkanocny weekend. Tymczasem - dziękuje bardzo i życzy dobrej nocy - Michał Kozera.

• Można już wypuścić powietrze - to koniec dzisiejszych emocji! Manchester City stał przed szansą, przepraszam, koniecznością zgarnięcia 3 punktów w ramach brakującego spotkania, tymczasem jeszcze bardziej powiększyło stratę do liderującego Liverpoolu. Kibice z miasta Beatlesów muszą być zresztą w siódmym niebie - mistrzostwo nie tylko jest coraz bliżej, ale jeszcze w akompaniamencie porażki lokalnego rywala - Evertonu. W tych okolicznościach szczególnie również cieszą się kibice Arsenalu.

• Tam również koniec i tym samym środa w Premier League serwuje nam dwa sensacje na dwa spotkania!

• W innym spotkaniu Premier League Everton przegrywa 2-3 z Crystal Palace!

• KONIEC! 2:2 na Etihad Stadium!

• Długa piłka z obrony prosto do ataku, jednak tam czeka już Mannone. Futbolówka wraca do Johnsona pod pole karne City.

• Wrzutka z auto w pole karne City. Prostopadłą piłkę blokuje obrońca.

• Wickham znów odnalazł piłkę w polu karnym, jednak flaga liniowego była już w górze.

• Żółta dla Zabalety.

• Fatalnie się zakończył kontratak. Podanie na lewe skrzydło do Milnera, ten dobiegł do linii końcowej i wrzucił, przenosząc piłkę po linii końcowej. W zasadzie kawałek za nią, bo ta spadła na aut bramkowy.

• Hart z pewną interwencją. Kontra City.

• Korner dla Sunderlandu.

• 4 minuty tego wspaniałego spektaklu więcej!

• Ależ szansę zmarnował Nasri! Francuz wygarnął w zamieszaniu na jedenastce piłkę, jednak uderzył ponad poprzeczką!

• Świetne podanie na linię pola karnego od Joveticia dostał Nasri i uderzył płasko i naprawdę potężnie! Najważniejsze jednak co działo się gdy Mannone interweniował - Włoch sparował piłkę, a ta powoli, umykając przed palcami doskakującego do niej bramkarza, wtoczyła się do bramki!

• NASRI! 2:2!!

• Ostatnia zmiana w Manchesterze City - schodzi jedyny skuteczny dziś zawodnik City - Fernandinho. Zastępuje go Jack Rodwell.

• Fantastycznie ruszył z kontrą lewą stroną Giaccherini i idealnie zwolnił, by pozwolić Wickhamowi na obieg prawą stroną. Prostopadłe podanie do napastnika i świetny strzał przy prawym słupku zakończył się objęciem przez Sunderland prowadzenia. Póki co - City bezsilne i na kolanach!

• KONTRA I GOL!! WICKHAM NA 2:1!!

• Dobre wykonanie, ale i tym razem obrońcy radzą sobie z nim swoimi głowami. Piłka wraca kawałek dalej niż była, bo mamy tym razem korner.

• Milner padł w narożniku broniąc piłki po walce z Colbackiem i wywalczył tym samym wolny.

• Ależ motywację mają teraz gospodarze. Najpierw próbował Narsi, teraz Dżeko. Niestety dla nich, obrona gości póki co pozwala rozgrywać i kreować akcje, jednak w kluczowym momencie mur się zacieśnia i nie ma gdzie zmieścić piłki.

• Z dystansu Jovetić, jednak podobnie jak koledzy dotychczas - obok bramki.

• Po ponad 70 minutach gry na prowadzeniu City nie może już zadowolić się tylko grą na szukanie okazji. Obywatele teraz muszą zacząć je sobie stwarzać i wykorzystywać, wszak do końca pozostał wyłącznie kwadrans a goście grają coraz groźniej.

• Wreszcie udało się gościom dopiąć wszystko na ostatni guzik - wrzutka Giaccheriniego minęła defensora i fantastycznie odnalazła znajdującego się za nim Wickhama, który z powietrza skierował ją do bramki obok bezradnego Harta!

• WYRÓWNANIE! WICKHAM!

• Colback! Ależ było blisko gdy Jack Colback dostał świetne prostopadłe podanie w pole karne, wyprzedził obrońców i stanął sam na sam z Hartem. Może gdyby kąt nie był tak ostry, strzał byłby udany, w tej sytuacji jednak Hart wybił piłkę na róg.

• Świetną okazję miał Samir Nasri - kompletnie niekryty na lewej stronie boiska Francuz dostał długie podanie z prawego skrzydła, jednak decyzja o uderzeniu lewą nogą z pierwszej piłki była co najmniej fatalna.

• Jako trzeci schodzi Fabio Borini. W jego miejsce Gus Poyet wprowadza Ignacio Scocco.

• Pellegrini natomiast wprowadza Edina Dżeko, dopełniając wymiany duetu napastników - schodzi Alvaro Negredo.

• Mamy aż trzy zmiany na boisku. Pierwsza z nich to Emanuele Giaccherini wchodzący za Sebastiana Larssona.

• Fabio Borini bardzo dobrze wygarnął piłkę między dwoma stoperami City, niestety wypuścił ją nieco zbyt daleko - strzał z półwślizgu okazał się niecelny.

• Cóż chciał zrobić Jovetić! Napastnik wysoko wyskoczył do przewrotki i wyglądało to niezwykle imponująco - wielka szkoda, że piłka była kompletnie niecelna, bo mielibyśmy tzw. "screamer" na Etihad.

• Kolejny raz noga Alonso spóźniona - tym razem wraz z resztą ciała Hiszpan trafia wślizgiem rywala. Żółta kartka i rzut wolny z prawej strony.

• Jovetić decyduje się na strzał z 17 metrów - płaskie uderzenie na prawy słupek wyłapane przez Mannone.

• Poniosło Larssona - Szwed idąc wzdłuż linii szesnastki w prawą stronę zdecydował się na strzał z dość mocnym obrotem. Efektem jest uderzenie na dość imponującą wysokość.

• I jedna z kluczowych postaci w ekipie Sunderlandu powraca na murawę.

• Johnson walczył w narożniku boiska o piłkę - zaangażowanie na mocną piątkę, szkoda że okupione upadkiem na prawą rękę, która wyraźnie ucierpiała. Zawodnik opatrywany za linią boczną.

• To tyle ze strony Aguero - 56 minut gry Argentyńczyka to dość dla zawodnika, który powinien spokojnie ogrywać się po kontuzji. Wchodzi Jovetić.

• Fantastyczna piłka od Fernandinho na prawe skrzydło, stamtąd odegranie w pole karne, strzał Aguero i interwencja obrońcy oraz Mannone. Blisko dobicia piłki był Nasri, jednak świetnie w tempo wpadł mu rywal i skutecznie odepchnął zawodnika gospodarzy.

• Przy piłce głównie City. Widać pogadankę Pellegriniego w grze, póki co jednak nie ma poważnego zagrożenia.

• Zaczynamy kolejne 45 minut spotkania na Etihad Stadium.

• Znów długo rozklepuje między sobą piłkę City, próbując tym razem odnaleźć miejsce na strzał. Ostatecznie na uderzenie z dystansu zdecydował się Nasri, jednak gdy piłkę łapali już widzowie na trybunach, sędzia odgwizdał przerwę.

• Tym razem popodawał sobie Sunderland, jednak gdy wreszcie uderzyć próbował Johnson, posłał piłkę w trybuny.

• 4 minuty doliczonego czasu. Być może zawodnicy przeznaczą je na co innego niż mało emocjonalną serię podań.

• Bardzo długo holuje piłkę na połowie rywala Manchester, jednak nie sprawia wrażenia, jakby koniecznie chciał skończyć to sytuacją bramkową.

• To mogła być świetna, dwójkowa kontra między Aguero i Negredo. Niestety - ten drugi zepsuł ostatnie podanie, przekazując piłkę za plecy kolegi.

• Rzut rożny dla Sunderlandu i długa piłka na Browna... to znaczy Demichelisa, którego głowa zdecydowanie przesłoniła akcję rywalowi.

• Wyglądało to kiepsko, jednak dwie minuty po wznowieniu gry Zabaleta wraca na murawę. Ciekawe, czy Sunderland zdecyduje się zaatakować po jego stronie.

• Pablo Zabaleta w asyście rąk medyków kuśtyka do linii bocznej, na co trybuny reagują gromkim podziękowaniem oklaskami.

• Marcus Alonso szukał strzału na szesnastym metrze, ale dosłownie ułamek sekundy wcześniej piłkę strącił Zabaleta. Zrobił to dość skutecznie, bo Hiszpan zamiast w piłkę kopnął (i to mocno) nogi obrońcy.

• A Fabio Borini otrzymał żółtą kartkę za usilne próby namówienia na coś sędziego. Mógł to być rożny, mogła to być oferta lokaty - ważne że arbiter nie chciał nawet słuchać gracza gości.

• Obrońcy uprzedzają rajd na skrzydle Zabalety i mamy rzut rożny dla City. Nieudany, swoją drogą.

• Fatalnie faulowany Sergio Aguero - Argentyńczyk dopiero co wrócił po kontuzji i nie byłoby dobrze, gdyby Wes Brown znów wysłał go na rehabilitację.

• Zabaleta w walce o piłkę powalił przeciwnika tuż przed linią szesnastki, jednak sędzia nie dał gościom idealnego miejsca na rzut wolny.

• Sunderland próbował kolejnego ataku, jednak lob Cattermole'a poleciał wprost w ręce Harta.

• Borini zmarnował sytuację na remis. Urwał się obrońcom i zatrzymał się z piłką z prawej strony pola karnego. Po chwili konsternacji zgromadzonych w szesnastce graczy (obu zespołów), Borini nie zdecydował się podać komuś na setkę, lecz sam uderzył. Na tyle kiepsko, że piłka poturlała się na przeciwległe skrzydło.

• Znów strzału z dystansu próbował Aguero - tym razem piłka była na tyle odchodząca, że poszła obok słupka i to dość mocno.

• Rzut rożny Sunderlandu pewnie wyłapany przez rękawice Harta.

• Trochę odbijanki między połowami, koniec końców faul zawodników City.

• John O'Shea znów z główki i znów pudłuje. Tym razem nad poprzeczką. Hart znów nawet nie ruszał do interwencji.

• Colback chciał postraszyć obronę City z boku pola karnego, jednak Kompany odebrał mu piłkę. Przy okazji chciał wywalczyć aut bramkowy, ale sędzia wskazał korner.

• Znów blisko Fernandinho! Mocny strzał Aguero paruje Mannone, posyłając piłkę na głowę Zabalety. Ten nie strzela, zamiast tego lekko cofając piłkę do Fernandinho, niestety ten z potężnego woleja próbował chyba posłać futbolówkę na co najmniej Old Trafford.

• City przeważa przy piłce, próbując rozegrania na połowie rywala.

• Blisko był John O'Shea! Dośrodkowanie z rzutu rożnego Adam Johnsona było bliskie zmiany na bramkę, niestety obrońca Sundelandu z główki uderza obok słupka.

• Bardzo dobre podanie Sergio Aguero, jednak to Negredo należy się tutaj asysta - to on przepuścił piłkę widząc niekrytego kolegę z zespołu - dzięki temu Fernandinho uderzeniem przy prawym słupku pokonał dość ospałego Mannone.

• To nie trwało długo! FERNANDINHO! 1:0!

• Zaczynamy!

• Zawodnicy są już na murawie, rzut monetą za nami i czekamy na pierwszy gwizdek Martina Atkinsona.

• Manuel Pellegrini w ataku postawił na Aguero i Negredo. Nie ma natomiast Silvy i Toure. Czy Sunderland ma jakiekolwiek szanse przeciwko takiej linii ataku?

• Tymczasem nasz, mamy nadzieję, sympatyczny młodzieniec otrzymał już pierwszą boiskową pogadankę od Gusa Poyeta :)

Liam Agnew

• Jeżeli Agnew wybiegnie dziś na boisko, będziecie mogli zobaczyć go z numerem 42.

• Na ławce Sunderlandu pojawiło się nazwisko, które niewielu może być znane. Liam Agnew to wychowanek tego klubu i świeżo upieczony szczęściarz, bowiem to pierwsze powołanie młodego Brytyjczyka do pierwszego składu. Wcześniej rozegrał on 24 spotkania dla drużyny U18, po czym szlifował umiejętności regularnie występując na wypożyczeniach w Boston United oraz Pilgrims.

• Ławki - gospodarzy: Pantilimon, Lescott, Richards, Clichy, Rodwell, Dzeko, Jovetic; gości: Altidore, Ba, Giaccherini, Scocco, Mavrias, Agnew, Ustari.

• Sunderland: Mannone, Vergini, Alonso, Brown, O'Shea, Cattermole, Colback, Larsson, Johnson, Borini, Wickham.

• Manchester City: Hart, Zabaleta, Kompany, Demichelis, Kolarov, Milner, Garcia, Fernandinho, Nasri, Aguero, Negredo.

• Jak zawsze na niespełna godzinę przed startem zmagań znamy już składy.

• Przed nami kolejny odcinek z serii walki o Mistrzostwo Anglii! Dziś zmierzą się dwa kluby z przeciwnych krańców tabeli - kroczący po tytuł Manchester City podejmie u siebie walczący o utrzymanie Sunderland. Wita Was Michał Kozera, już za 45 minut na dobre zaczniemy śledzić emocje na Etihad Stadium.