Manchester United

3

Aston Villa

1

• To tyle na dziś! Za tę relację dziękuje Michał Kozera i już teraz zapraszam Was na LIVE z meczu liderów tabeli - Chelsea kontra Stoke.

• Koniec spotkania na Old Trafford, United pewnie, choć nie bez potknięcia, wygrywa z Aston Villą 3:1 po dwóch bramkach Andera Herrery oraz pięknym trafieniu Wayne'a Rooneya. Tym samym "Czerwone Diabły" utrzymują równą stratę do Arsenalu i uciekają Liverpoolowi.

• Dobra interwencja de Gei w polu karnym.

• HERRERA! 3:1!!

• 4 minuty więcej potrwa ten mecz.

• Błąd Carricka, długa piłka pod pole karne United ale Jones dobrze powstrzymuje tę próbę.

• Cole świetnie wślizgiem kończy akcję w polu karnym Valencii.

• Ostra gra! Di Maria przejmuje piłkę na swojej połowie i rusza prawą stroną ze sprintem, po chwili wślizgiem rywal odbiera mu piłkę, długie podanie do Agbonlahora, ten jednak w ofensywie fauluje obrońcę.

• Wolny dla Villi z lewej strony.

• Valencia fauluje Cole'a.

• Benteke podaje do Agbonlahora i w ostatniej chwili odbiera mu piłkę Rojo.

• Falcao wolejem... ale kiks.

• Mata z linii końcowej do Falcao, ale Okore świetnie odczytał zamiary Hiszpana i przeciął podanie.

• Delph ostro potraktował di Marię, jest żółta.

• Długa piłka do Agbonlahora, ten z boku boiska świetnie powstrzymany przez Jonesa.

• Faulowany di Maria.

• Ależ szybka odpowiedź Aston Villi! Rożny dla gości, podanie do Benteke po ziemi, ten płasko przy rękach de Gei!

• GOL! BENTEKE ZDOBYWA KONTAKT!!

• Asysta? Di Maria! Argentyńczyk z lewej strony wrzuca na 11. metr, nieco za plecy Rooneya, ten jednak wysoko podnosi lewą nogę, strąca piłkę, czeka aż ta się odbije i uderza wolejem w lewą stronę boiska!

• ROOOOOOOONEEEEEEEEEEEEEEEY!! ALEŻ GOOOOOOL!

• Również w United zmiana - schodzi dobrze odczytywany dziś Fellaini, za niego Falcao.

• Wchodzi Cole za Weinmanna.

• Okore był niesamowicie blisko by uderzyć futbolówkę do bramki, niestety tylko ją trącił.

• Świetnie wypruł Weimann prawym skrzydłem i dopiero faulem zatrzymał go Rojo. Wolny dla Aston Villi, to może być szansa na remis. De Gea ma pod słońce - goście nie mogą mieć lepiej.

• Nieładnie faulowany Rooney, wcześniej za wysoko noga przy głowie Blinda.

• Blind uderza sprzed pola karnego, ale uderzenie ściąga na aut bramkowy Fellaini.

• Błąd przy wybiciu de Gei, ale na nieszczęście gości kilku obrońców momentalnie rzuciło sięd o piłki.

• Bez zaskoczenia - di Maria zmienia Younga. A przy okazji w rozgrzewce Falcao.

• Rooney przejął piłkę w ofensywie i próbował fałszem uderzyć na dalszy słupek, ale niewiele znalazło się w tym celności.

• Świetnie, dwójkowo pograli po prawej Valencia i Herrera, ale bocznego obrońcę znów blokuje defensor.

• Fellaini nie dogadał się z Youngiem, zagrał skrzydłowemu na pamięć, gdy ten spodziewał się prostopadłej piłki.

• Young mocno się cofnął i nieco się pogubił z piłką, gdyby ją stracił, Villa miałaby prawdziwą setkę.

• Valencia próbował dośrodkować, ale interwencja obrońcy nabiła Ekwadorczyka.

• Rozgrzewa się di Maria.

• Mocno kozłująca piłka zrobiła nieco zamieszania w ofensywie Aston Villi, gdzie zagrozić mógł Agbonlahor, ostatecznie dobrze na przedpole wypadł de Gea.

• Herrera finezyjnie odgrywa piłkę w polu karnym, na nieszczęście ten ładnej próby podanie okazało się być bezpańskie.

• Świetne podanie do Valencii, ten miękko wrzuca do Fellainiego, Belg uderza sprytnie kozłem ale broni to instynktownie Guzan!

• Baker za N'Zogbię.

• Kiepsko przyjął sobie piłkę Mata przy linii bocznej. Przy okazji będzie zmiana,

• Za głęboko wrzucał Delph z wolnego.

• Herrera fauluje Agbonlahora.

• 73% posiadania piłki United w drugiej połowie. Podobnie wyglądało to w pierwszej części spotkania.

• Kiepsko Mata uderza z wolnego.

• Weimann zatrzymał Rooneya faulem, obrońca nie zgadza się, ale powtórka potwierdza wersję sędziego. 25. metr.

• Teraz Young faulowany przez Bacunę, chwilę wcześniej ucierpiał Jones.

• Fellaini znów z faulem.

• Wrzutka do napastników Villians, ale trójka obrońców dobrze stawia ścianę na 16. metrze.

• Fauluje Fellaini. Wolny dla Villi, ale tylko na połowie.

• Ależ strzał Younga, potężnie zakręcił piłkę i minimalnie tylko mija ona słupek!

• Fatalna wrzutka Valencii...

• Weimann wykorzystuje zamieszanie w polu karnym United, odgrywa do Benteke, ten jednak fatalnie kiksuje. Najlepsza okazja Villi w tym meczu.

• I Fellaini po wznowieniu fauluje w ofensywie.

• Faul dla United na 20. metrze.

• Długa piłka do Agbonlahora i musiał wybijać piłkę Rojo.

• Wznawiamy grę na Old Trafford - United przy piłce.

• Mamy zmianę - Bacuna wchodzi za Huttona.

• Koniec pierwszej połowy! Manchester United wygrywa pierwszą połowę i budzi pytanie - czy Aston Villa to znajdzie sposób by wygrać drugą? Bardzo dobra gra podopiecznych Louisa van Gaala.

• Rooney, po chwili jeszcze Rojo! Nie ma bramki! Rooney zmarnował świetną okazję na drugie trafienie swojej drużyny, słabo klepiąc w zamieszaniu w polu karnym.

• Świetnie rozegrana akcja United lewym skrzydłem, Young wypuścił Blinda, ten z linii końcowej podał do Herrery na 11. metrze, a ten po przyjęciu pewnie celuje na dalszy słupek.

• ANDER HERRERA! GOL!

• Blind uderza, ale Guzan pewnie chwyta.

• Young wpada w pole karne, ale jego próba uderzenia zatrzymuje się na plecach obrońcy.

• Znów głęboka wrzutka na Matę i powtórka w sytuacji - Guzan był szybszy.

• Gra wznowiona i znów United naciska.

• Alan Hutton siedzi na murawie, narzeka na lewą kostkę.

• Benteke tym razem faulował Jonesa.

• Nie dogadał się Valencia z Herrerą, który puszczał go w pole karne.

• Benteke ograł Jonesa i Valencię na lewym skrzydle, jednak piłkę wypuścił sobie aż za linię końcową.

• Rozpędził się i spudłował dośrodkowanie Ashley Young. Nieco spadła jakość spotkania na Old Trafford.

• Jones faulował Benteke.

• Agbonlahor walczył z Rojo o piłkę w ofensywie, jednak sfaulował go przy okazji, na co Argentyńczyk pewnie liczył.

• Rooney! Ależ próbował niesamowitej przewrotki kapitan United! Niestety, spudłował, ale akcja niesamowicie efektowna!

• Kolejna wrzutka do Fellainiego, Belg jednak dziś świetnie rozmontowany taktycznie przez Sherwooda, nieprzerwanie w asyście dwóch rywali.

• Zdecydował się Rojo na strzał sprzed pola karnego i obrońca na spółę z Guzanem wybijają piłkę.

• Głęboka wrzutka Younga do czekającego na dalszym słupku Maty, jednak na drodze do Hiszpana stał Brad Guzan.

• Valencia łamie na lewą stronę w pole karne, lewą nogą również wrzuca do Fellainiego, ten jednak źle odgrywa futbolówkę.

• Świetna piłka na prawe skrzydło do Maty, ten jednak próbuje wrzutki prosto w nogi asystującemu mu rywala. Aut bramkowy.

• Young przerzucił z piłkę dwóch rywali, ci w końcu przewagą liczebną futbolówkę odzyskali. Po drodze wywalczyli faul.

• Jednak obyło się bez kartonika dla Valencii.

• Valencia ostro potraktował Delpha, będzie chyba żółta kartka.

• Świetna piłka do Rooneya, znów pretensje kapitana United, jednak Okora tym razem dobrze zablokował rywala.

• Benteke z daleka chciał zakręcić piłkę w bramkę de Gei, trafił jednak prosto w golkipera.

• Świetna piłka do niekrytego Agbonlahora, jednak albo podanie było niecelne, albo napastnik niedomaga po wcześniejszej walce z obrońcami.

• Znów lekko niepewnie grają defensorzy gospodarzy pod swoim polem karnym, na ich szczęście rywale nie potrafią zamienić tego na zagrożenie.

• Bardzo głęboko ściśnięci goście w swoim polu karnym, dopiero oddanie piłki do tyłu, do Rojo rozciąga grę.

• Znowu korner, tym razem z lewej strony wpadł Mata i dopiero wślizg zablokował Hiszpana.

• Atakuje United, Young wbiega w pole karne, podaje na 5. metr, tam jednak nie ma nikogo. Dobija bez powodzenia zblokowaną piłkę Mata, chwilę później poprawia Rooney, ostatecznie z tego zamieszania tylko rożny!

• A teraz groźnie z drugiej strony boiska, gdzie Jones niefrasobliwie blokuje Agbonlahora, de Gea rusza na 11. metr i przez chwilę napastnik The Villians mógł strzelać na pustą bramkę, jednak na szczęście gospodarzy Valencia wybił futbolówkę.

• To powinien być karny! Długie dośrodkowanie do Fellainiego, ten odgrywa na 16. metrze w prawo do Rooneya a ten ściągnięty do parteru przez obrońcę! Sędzia popełnia duży błąd na starcie!

• Gospodarze zdecydowanie póki co, grają na wybadanie rywala.

• Manchester United spokojnie utrzymuje się przy piłce

• Roger East gwiżdże po raz pierwszy i zaczynamy widowisko na Old Trafford!

• Możemy powoli zaczynać - składy sprawdzić możecie po lewej stronie.

• Na 10 minut przed startem spotkania sprawdźcie jego zapowiedź.

• Halo, halo, dziś polska aura przeżywa spokojniejsze chwile, jednak nic to nie znaczy dla piłkarskich kibiców, który od wczesnego popołudnia śledzą odbiorniki i poczynania drużyn na całym świecie! Przed chwilą zakończył się hit weekendu na angielskich boiskach, gdzie Arsenal rozjechał Liverpool 4:1. Przed nami dalsza część wyspiarskiej niedzieli, a w jej ramach o godzinie 16:00 start najciekawszego ze spotkań o tej porze - Manchester United przeciwko Aston Villi. Z tej strony relacjonuje pojedynek Michał Kozera, zapraszam na nasz LIVE!