Manchester United

2

Everton FC

1

• Oby w kolejnych dzisiejszych meczach emocji również nie brakowało, a już za chwilę kolejny hit ligi angielskiej, Chelsea - Arsenal, z którego oczywiście również przeprowadzimy relację live. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski.

• Manchester United może przeważał, może stworzył sobie więcej okazji bramkowych, ale największym bohaterem tego zespołu niewątpliwie jest David De Gea. Hiszpan obronił rzut karny, a następnie kilkakrotnie popisał się genialnymi paradami.

• Koniec meczu! Manchester United ograł Everton 2:1!

• Wracamy do gry. Lukaku oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale mocno przestrzelił

• Jakąś kontuzję złapał John Stones, który leży teraz na boisku

• DE GEA! Co za interwencja, w samo okienko uderzył po dośrodkowaniu piłkarz Evertonu, a Hiszpan to obronił!

• Jame Wislon faulował Bainesa tuż przed własną szesnastką i dostał żółtą kartkę. Może być ciekawie!

• De Gea! Cudowna interwencja po strzale Osmana, rzut rożny dla Evertonu!

• I znów piłkarze Roberto Martineza długo rozgrywają piłkę. Niewiele z tego jednak wynika

• Radamel Falcao schodzi, a wchodzi na boisko kolejny młody piłkarz United - James Wilson.

• Długo wymieniają teraz podania goście, ale robią to głównie na własnej połowie

• Tyle Blackett zmienił byłego piłkarza Southampton

• Luke Shaw złapał jakąś kontuzję i za chwilę zostanie zmieniony. Na razie opuścił boisko.

• Ładna akcja kombinacyjna Evertonu, ale kiedy Oviedo już miał dośrodkowywać, to sędzia zasygnalizował jego pozycję spaloną

• Wrzutka Di Marii z rzutu rożnego była jednak niedokładna i piłkę już mają goście

• Luke Shaw zaatakował lewą stroną, ale Hibbert zdołał go zablokować i wybić piłkę na rzut rożny

• A teraz na spalonym znalazł się Romelu Lukaku

• Troszkę chaosu mamy teraz na boisku - goście co rusz przerywają faulami akcje gospodarzy

• Brian Oviedo zmienia Pieenara

• Valencia zagrał z prawej strony na lewo do Di Marii, ten zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale piłkę lecącą w kierunku bramki przeciął Falcao. Kolumbijczyk stojąc na wprost bramki spokojnie pokonał Howarda!

• GOOOOOOOOOOOOOL!! Radameeeeeel Faaaalcao!! 2:1!

• Nieporozumienie wśród graczy Evertonu i ich akcja spaliła na panewce. Przy piłce gospodarze

• Di Maria spróbował indywidualnego ataku lewą stroną, ale tam zatrzymał go świetnie Tony Hibbert

• Było groźnie! Baines dośrodkował z rzutu rożnego, Jagielka oddał strzał głową a Falcao wybił piłkę z linii bramkowej!

• Naismith starał się teraz dośrodkować w kierunku Lukaku, ale zrobił to niedokładnie. Tylko corner

• Di Maria dośrodkował przed chwilą z rzutu rożnego, ale Howard spokojnie złapał piłkę. Czy goście pójdą za ciosem?

• Baines krótko rozegrał piłkę z Barrym, dośrodkował mocno z lewej strony boiska, a Naismith ładnym strzałem głową nie dał szans De Gei!

• GOOOOOOOOOOOOL!! Steven Naismith, 1:1!

• Próba akcji lewą stroną w wykonaniu Evertonu i goście po faulu na Lukaku wywalczyli rzut wolny. Za to przewinienie Valencia otrzymał żółtą kartkę

• A teraz Valencia faulował Pienaara

• Ten jednak został słabo wykonany i po chwili rywala na jego połowie faulował Blind

• To powinien być gol! Luke Shaw świetnie zaatakował lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne, ale tam idealnej okazji nie wykorzystał Falcao! Tylko rzut rożny

• Gol Angela Di Marii:

• Warto dodać, że Leighton Baines do tej pory wykonał w Premier League 14 rzutów karnych i wszystkie je wykorzystał.

• Prowadzenie Czerwonych Diabłów jest jak najbardziej zasłużone. Gospodarze stworzyli sobie więcej dogodnych sytuacji (co nie znaczy, że było ich jakoś szczególnie dużo) i mieli troszkę szczęścia, gdy w samej końcówce De Gea kapitalnie obronił jedenastkę wykonywaną przez Bainesa.

• I teraz mamy koniec pierwszej połowy! Manchester United prowadzi 1:0 z Evertonem!

• NIE! NIE MA GOLA! DE GEA BRONI STRZAŁ BAINESA!

• Luke Shaw faulował we własnej szesnastce Hibberta i sędzia nie miał innego wyjścia i wskazał na wapno! Będzie wyrównanie?

• RZUT KARNY DLA GOŚCI!

• Dwie minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy

• Spokojnie rozgrywają piłkę gospodarze, trzymając rywala daleko od własnej bramki

• Manchester United - Everton

• Falcao oddał strzał po kolejnym dośrodkowaniu Di Marii, ale piłka poleciała daleko od bramki

• Di Maria dośrodkował przed chwilą z rzutu rożnego, ale zrobił to niedokładnie, choć wywalczył kolejny corner

• Długa piłka z głębi pola do Lukaku, ale strzał Belga był niecelny.

• Juan Mata dośrodkował z prawej strony boiska, ale będący w polu karnym gości Van Persie nie potrafił opanować piłki. Od bramki goście

• Sporo chaosu i niedokładności mamy w ostatnich chwilach na boisku. Ani jedni ani drudzy nie potrafią wymienić kilku podań

• Było ciekawie! Baines dośrodkował z rzutu rożnego, Lukaku zgrał piłkę głową, a Naismitha w ostatniej chwili uprzedził Rafael!

• Drugi przerzut McNaira, niedokładny. Aut dla gości

• Żółta kartka dla Blinda

• Di Maria! Kapitalny strzał z rzutu wolnego i jeszcze lepsza interwencja Howarda! Tylko rzut rożny

• Rzut wolny dla gospodarzy około 25 metrów od bramki rywala. Może być groźnie

• Rafael dośrodkował z prawej strony, a akcję na chwilę przerwał Jagielka, który przeciął lot piłki. Ta trafiła jednak do Maty, który wyłożył ją Di Marii, a Argentyńczyk bardzo ładnym strzałem nie dał szans Howardowi

• GOOOOOOOOOL!! Angel Di Maria, 1:0 dla gospodarzy!

• Żółta kartka dla Pienaara za faul na Rafaelu

• A teraz Daley Blind oddał strzał sprzed pola karnego, ale przestrzelił i to dość mocno

• Angel Di Maria przymierzył sprzed pola karnego, ale po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.

• Van Persie faulował Barry'ego i dostał za to żółtą kartkę

• Teraz troszkę dłużej to gospodarze utrzymują się przy piłce. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

• Angel Di Maria dośrodkował przed chwilą z lewej strony boiska, a Van Persie choć zdołał oddać strzał, to był on mocno niecelny

• Rafael dośrodkował przed chwilą z prawej strony boiska, ale obrońcy Evertonu wybili piłkę

• I było groźnie! Luke Shaw dośrodkował z lewej strony boiska, a Radamel Falcao oddał niezły strzał głową, który obronił jednak Howard!

• Młody Paddy McNair przed chwilą zatrzymał akcję Evertonu. Dalej jednak przy piłce dłużej utrzymują się goście

• Spokojny początek spotkania, jak na razie dłużej przy piłce utrzymują się goście

• Kevin Friend daje znak i starujemy! Pierwszy tego dnia wielki hit Premier League właśnie się rozpoczął!

• Piłkarze obu drużyn już zameldowali się na boisku, za chwilkę zaczniemy to spotkanie.

• Swój jubileusz obchodzi dzisiaj również Phil Jagielka. Będzie to jego 250 mecz w Premier League

• W tym sezonie ligowym Louis Van Gaal dał zagrać już 29 piłkarzom. Dla porównania David Moyes w rozgrywkach 2013/2014 desygnował do gry łącznie 30 zawodników.

• Dziś David De Gea zagra w barwach Manchesteru United po raz 140. Tylko dziesięciu bramkarzy w historii klubu robiło to częściej.

• Co ciekawe, jeśli dziś Everton znów by zwyciężył, byłaby to trzecia ligowa wygrana z Manchesterem United z rzędu. Ostatni raz coś takiego udało mu się w 1921 roku.

• Zwycięstwo 1:0 Evertonu na Old Trafford w ubiegłym sezonie było drugą wygraną na tym stadionie Evertonu w meczu ligowym, spośród ostatnich 22 pojedynków.

• Postacią, która spaja oba te zespoły jest niewątpliwie Wayne Rooney. Kapitan Czerwonych Diabłów, który jest wychowankiem The Toffees, dziesięć lat temu zamienił Everton na Manchester United. W tym meczu jednak nie zagra, gdyż w poprzedniej kolejce wyleciał z boiska z czerwoną kartką

• Ławka rezerwowych gospodarzy: Lindegaard, Thorpe, Blackett, Fletcher, Fellaini, Januzaj, Wilson

• Ławka rezerwowych gości: Joel, Gibson, Eto'o, Oviedo, Osman, Browning, Alcaraz

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, za chwilkę dorzucimy do nich ławki rezerwowych, a tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego pojedynku.

• Witamy! Zapraszamy na relację live ze spotkania pomiędzy Manchesterem United a Evertonem, jego początek już za około pół godziny!