Manchester United

3

Liverpool FC

0

• Wspaniałe spotkanie za nami, ale największym paradoksem jest, że najlepszym piłkarzem wygranej drużyny był bramkarz. Manchester United wygrywa szósty mecz z rzędu i nie pozwolił rywalom na odskoczenie. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski.

• Koniec! Manchester United wygrywa Bitwę o Anglię!

• Henderson dośrodkował z rzutu rożnego, ale spokojnie łapie piłkę De Gea

• Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

• Radamel Falcao oddał strzał z rzutu wolnego, ale trafił prosto w mur

• Phil Jones schodzi z boiska, w jego miejsce melduje się Paddy McNair

• Kolo Toure faulował przed własnym polem karnym Herrerę

• Brad Jones! Van Persie oddał strzał z okolic szesnastego metra, ale Jones świetnie sparował piłkę na rzut rożny!

• De Gea! Znów świetnie interweniuje przy strzale Balotelliego!

• Żółta kartka dla Gerrarda, za faul na Van Persiem

• Balotelli! Dobry, ale minimalnie niecelny strzał z dystansu!

• Falcao dośrodkował z lewej strony boiska, ale po zgraniu głową Van Persiego złapał piłkę bramkarz

• De Gea! Co za mecz Hiszpana! Balotelli oddał niezły strzał z bliskiej odległości, ale De Gea znów interweniował po profesorsku!

• Van Persie oddał strzał sprzed pola karnego, ale łapie piłkę Jones

• Herrera zagrał piłkę pod pole karne do Falcao, ale ten nie zdołał jej opanować

• I już Falcao zagrał prostopadłe podanie otwierające drogę do bramki do Van Persiego, ale ten był na spalonym

• Wayne Rooney schodzi z boiska, a wchodzi na nie Falcao

• Spokojnie, długo przy piłce utrzymują się przy piłce gospodarze

• Żółta kartka dla Balotelliego, za faul na Jonesie

• Lovren wybijał piłkę po strzale Rooney'a, przejął ją Mata i podał idealnie do Van Persiego, a Holender umieścił piłkę w niemal pustej bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Robin Van Persie, 3:0!!

• Zmiana też u gospodarzy, Ander Herrera wchodzi za Jamesa Wilsona

• Lazar Marković melduje się na boisku i zmienia Alberto Moreno

• Balotelli! Strzału przewrotką spróbował Włoch, ale blokuje go obrońca

• DAVID DE GEA!! Balotelli oddał mocny strzał z bliskiej odległości, a Hiszpan genialną paradą paruje piłkę na rzut poprzeczkę!

• Zaplątał się teraz w dryblingu Robin Van Persie i stracił piłkę. Od bramki grę wznowi Jones

• Valencia faulował na połowie rywala Moreno.

• Rooney! Przenosimy się od razu pod drugą bramkę, Van Persie podał do Rooney'a, a on przegrywa pojedynek z Jonesem!

• David De Gea! Carrick zagrał za lekką piłkę do własnego bramkarza, przejął ją Sterling, ale tego zatrzymał w sytuacji sam na sam Hiszpan!

• Wracamy do gry. Mata dośrodkował z rzutu wolnego, ale radzą sobie obrońcy Liverpoolu

• Fellaini był faulowany na połowie rywala przez Moreno. Belg leży na boisku i mamy przerwę w grze

• To powinien być gol! Sterling świetnie dośrodkował z lewej strony boiska, a niepilnowany Henderson przestrzelił głową!

• Mamy od razu zmianę u gości, schodzi Lallana, wchodzi Balotelli

• Arbiter daje znak, zaczynamy drugą połowę!

• Nie brakowało emocji w tej pierwszej połowie! Przewagę w posiadaniu piłki mieli podopieczni Louisa Van Gaala, ale więcej strzałów oddali goście. Tym jednak brakowało dokładności, a poza tym świetnie w bramce spisuje się David De Gea. Gospodarze prowadzą dwiema bramkami, ale gdyby nie fatalny błąd sędziego, ich przewaga byłaby niższa

• I właśnie teraz arbiter zakończył pierwszą połowę

• Alberto Moreno oddał strzał z dystansu, ale wyraźnie się pomylił

• Trzy minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy

• Gerraed dośrodkował z rzutu wolnego, ale Van Persie spokojnie wybił piłkę spod własnej szesnastki

• Żółta kartka dla Wayne'a Rooney'a

• Sterling oddał strzał głową po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, ale spokojnie piłkę złapał De Gea

• Ashley Young dośrodkował z lewej strony boiska, Van Persie przedłużył to zagranie głową, a piłkę do bramki wpakował Mata! Błąd jednak popełnił sędzia, gdyż Mata w momencie podania od Holendra był na wyraźnym spalonym...

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Juan Mata, 2:0!!

• Glen Johnson złapał jakąś kontuzję i prawdopodobnie będzie potrzebna zmiana. Anglik jest na razie za linią boczną

• Sterling! Kapitalnie minął w polu karnym Jonesa i oddał strzał w krótki róg, ale tam kapitalnie interweniował De Gea!

• Kolejny faul, tym razem poszkodowanym Coutinho, a faulującym Jones. Żółta kartka dla obrońcy Manchesteru

• Rooney faulowany w środkowej strefie boiska przez Coutinho

• Gerrard oddał strzał sprzed pola karnego, ale po rykoszecie piłkę spokojnie złapał De Gea

• A teraz Carrick faulował na własnej połowie Lallanę

• Cały czas przy piłce Czerwone Diabły. Liverpool nie ma na razie pomysłu, jak odpowiedzieć rywalom

• Spokojnie, długo wymieniają teraz podania gospodarze

• Antonio Valencia przeprowadził fenomenalną akcję prawą stroną boiska, minął kilku rywali i wyłożył piłkę przed szesnastkę do Rooney'a. Kapitan gospodarzy oddał świetny strzał po ziemi i nie dał szans bramkarzowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Wayne Rooney, 1:0 dla gospodarzy!

• David De Gea! Fantastyczna prostopadła piłka Lallany do Sterlinga, a ten przegrywa pojedynek z Hiszpanem!

• Skrtel! Po dośrodkowaniu Gerrarda z rzutu rożnego i zgraniu piłki głową uderzał właśnie Słowak, ale zablokował piłkę któryś z obrońców gospodarzy

• Pasy zapięte? Arbiter daje znak - STARTUJEMY!

• Piłkarze już zameldowali się na boisku, pierwszy gwizdek już za chwilę!

• W zeszłym sezonie dwukrotnie lepsi byli The Reds. Przed własną publicznością wygrali 1:0, na wyjeździe 3:0. A jak będzie dzisiaj? Zachęcamy do zostawiania typów w komentarzach!

• Ryan wykonał doskonałą analizę rywala przed tym meczem. Jestem bardzo zadowolony i dobrze przygotowany do tego meczu. Wiem, co oznacza rywalizacja między tymi klubami. Moi współpracownicy przypominali mi to na każdym kroku, nawet wtedy, kiedy graliśmy towarzyski mecz z Liverpoolem podczas tourne po Stanach Zjednoczonych - powiedział Louis Van Gaal

• A kto dysponuje lepszym bilansem? Manchester United wygrywał 75 razy, 51 razy mecze kończył się remisem, a zespół z czerwonej części Merseyside zwyciężał 64 razy.

• Co ciekawe, najwięcej występów w meczach tych dwóch drużyn ma Ryan Giggs. Aktualny asystent Louisa Van Gaala ma na koncie 48 takich spotkań.

• Pozycja w tabeli obu zespołów nie jest może najlepsza (Manchester trzeci, Liverpool dziewiąty), ale nie bez powodu ich mecze nazywa się Bitwą o Anglię. To dwa najbardziej utytułowane drużyny w Anglii, dość powiedzieć, że Czerwone Diabły mistrzostwo zdobywały 20 razy, a The Reds 18.

• W przewidywanych składach w jedenastce gospodarzy awizowany był Marcos Rojo, ale jak widać Argentyńczyk doznał jakiejś kontuzji, gdyż nie ma go nawet w kadrze meczowej.

• Mamy więc jedną ogromną niespodziankę. Brendan Rodgers nie dość, że wystawił skład bez żadnego nominalnego napastnika, to jeszcze posadził na ławce rezerwowych pierwszego bramkarza, Simona Mignolet. Belga w bramce zastąpi Brad Jones

• Ławka Manchesteru United: Lindegaard, McNair, Blackett, Herrera, Fletcher, Januzaj, Falcao

• Ławka Liverpoolu: Mignolet, Toure, Lambert, Lucas, Can, Balotelli, Marković

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu drużyn. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania

• Witamy! Już tylko nieco poniżej 40 minut zostało do rozpoczęcia hitu tej kolejki Premier League. Manchester United kontra Liverpool - zapraszamy na relację live z tego wydarzenia!