Manchester United - Newcastle United LIVE! Powrócić na ścieżkę zwycięstw

Filip Błajet
Remis z Aston Villą nikogo nie zadowolił, a przy okazji przerwał Czerwonym Diabłom serię 6 zwycięstw z rzędu. Manchester United spróbuje powetować sobie straty w starciu z Newcastle, które przegrało ostatnio z Sunderlandem. Czy podopieczni Louisa van Gaala sięgną po komplet punktów?

W starciu z The Villans brakowało przede wszystkim okazji bramkowych. Choć Czerwone Diabły długo utrzymywały się przy piłce, to nie przekładało się to na strzały z klarownych pozycji. Lekarstwem na strzelecką niemoc powinien być powrót Angela Di Marii, który zawsze potrafi zrobić coś z niczego. Argentyńczyk wszedł z ławki w starciu z Aston Villą i w dzisiejsze popołudnie może dostać szansę od pierwszej minuty. Jego obecność z pewnością mogłaby pomóc Manchesterowi United odnieść 8 domowe zwycięstwo w ostatnich 9 meczach.

Van Gaal dalej ma spory ból głowy z kontuzjami. Oprócz pozostających poza grą od dłuższego czasu Daleyem Blindem i Shaw’em, wypadli także Ander Herrera i Marouane Fellaini. Angielskie media spodziewają się, że wspomniany wcześniej Di Maria zajmie miejsce Maty, a Rooney przesunie się na „10”. Duet napastników po raz kolejny powinni stworzyć Falcao i van Persie. W starciu z Aston Villą Kolumbijczyk strzelił swojego drugiego gola w barwach Czerwonych Diabłów i fani oczekują, że teraz zacznie zdobywać bramki seryjnie.

Alan Pardew pobił swego rodzaju rekord i jest pierwszym menadżerem Newcastle w historii, które przegrały cztery kolejne Tyne-Wear derby. Sroki z pewnością mają ciągle w głowach przegrany w ostatniej minucie prestiżowy pojedynek z Sunderlandem. Angielski menadżer musi zrobić wszystko, aby Newcastle zagrało na Old Trafford tak, jak zrobiło to rok temu. Ciężko będzie jednak to zrobić w obecnej formie. Drużyna z St. James Park wygrała tylko 1 z ostatnich 6 spotkań.

Największym zmartwieniem menadżera Srok będzie nieobecność Cheikha Tiote. Iworyjczyk na Old Trafford będzie pauzował za nadmiar żółtych kartek i możliwe, że Pardew będzie musiał cofnąć głębiej Moussę Sissoko. Taki ruch jednak mocno ograniczy ofensywne możliwości Newcastle, bo to Francuz od początku sezonu napędza akcje zaczepne swojego zespołu. W miejsce defensywnego pomocnika awizowany jest Remy Cabella, który jednak wciąż nie pokazał nawet połowy swojego potencjału w Premier League.

Manchester United wróci na zwycięską ścieżkę, czy może Sroki Alana Pardew po raz kolejny sprawią niespodziankę? Rok temu to Newcastle United było lepszym zespołem na Old Trafford wygrywając 1:0. Jak będzie tym razem?

obserwuj autora na twitterze: filipmfn