1

• Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Gol strzelony przez Tadicia:

• Po 21 spotkaniach Manchester United ma na koncie 37 punktów, tyle samo, co w tym samym momencie ubiegłego sezonu

• Dość wyrównane było to spotkanie, ale Święci byli skuteczniejsi i zwyciężają zasłużenie. Awansują też kosztem swojego dzisiejszego rywala na trzecie miejsce w tabeli, United spadają na czwarte

• Koniec! Southampton ogrywa Manchester United!

• Blind dośrodkował z lewej strony w pole karne, a Forster spokojnie chwycił futbolówkę

• Tadić przeszedł za linię boczną i wracamy do gry. Sędzia doliczył aż pięć minut!

• Dusan Tadić leży teraz na boisku i potrzebuje pomocy lekarskiej

• Pelle oddał strzał z okolic szesnastego metra, jednak piłka minęła lewy słupek bramki de Gei

• Herrera oddał strzał po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny

• Juan Mata! Świetny strzał z woleja sprzed szesnastki, piłka nieznacznie minęła bramkę!

• Valencia dośrodkował z prawej strony boiska, a Forster spokojnie chwycił piłkę

• Ostatnia zmiana w meczu, Reed wchodzi za Davisa

• I znów o krok od wyrównania byli gospodarze! Dośrodkował z lewej strony Blind, a z bliskiej odległości znów przestrzelił Mata!

• To musiał być gol! Po dośrodkowaniu Blinda z lewej strony z piłką minął się Forster, a do niemal pustej bramki nie trafił Mata!

• Żółta kartka dla Carricka za taktyczny faul na Tadiciu

• Żółta kartka dla Pelle za faul na Macie na własnej połowie boiska

• Mata nieźle dośrodkował w pole karne, a Fonte wygrał pojedynek z Rooney'em i wybił piłkę

• Valencia dośrodkował z prawej strony boiska, a Rooney w polu karnym przegrał pojedynek z obrońcą Świętych

• Ander Herrera faulował w ataku Gardosa

• Ostatnia zmiana Louisa Van Gaala. Fellaini wchodzi za Di Marię

• I jeszcze żółta kartka dla Tadicia za zdjęcie koszulki po strzelonym golu.

• Tadić najpierw zagrał prostopadłą piłkę do Pelle, a ten oddał strzał, którym trafił w słupek. Piłka wróciła do Serba, a ten się nie pomylił! Jak odpowiedzą gospodarze?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Dusan Tadić i 1:0 dla gości!

• Arbiter daje znak i gospodarze zaczynają drugą połowę

• To była dość dziwna pierwsza połowa. Obie drużyny pokazały całkiem dobre rozegranie akcji, jednak kiedy przychodziło do ostatniego podania, lub już strzału, to najczęściej bardzo się myliły. Tempo było niezłe, jednak zabrakło jakości. Miejmy nadzieję, że po przerwie to ostatnie ulegnie zmianie

• I teraz arbiter zakończył pierwszą połowę

• Juan Mata znalazł się w świetnej sytuacji, sam na sam z bramkarzem, ale sędzia dopatrzył się spalonego. I miał rację

• Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy

• Di Maria znów oddał strzał sprzed pola karnego, ale znów zrobił to kiepsko i piłka minęła lewy słupek bramki Forstera

• Nieco dłużej są teraz przy piłce goście, ale niewiele z tego wynika, oni też mają problem z zagrożeniem bramce przeciwnika

• Eljero Elia dośrodkował z lewej strony boiska, jednak zrobił to niedokładnie i futbolówka wyszła na aut bramkowy

• Zawrzało pod bramką gości! Najpierw zablokowany przed polem karnym został Rooney, piłka trafiła Van Persiego, ale i po jego strzale piłka odbiła się od nogi rywala. Mata następnie przestraszył się pojedynku z Forsterem i ten złapał futbolówkę

• Sporo chaosu mamy w ostatnich minutach na boisku, jedni i drudzy szybko tracą piłkę

• Z prawej strony boiska dośrodkował Di Maria, a spokojnie piłkę chwycił Forster

• Clyne próbował zaatakować prawą stroną boiska, ale tam dobrze powstrzymał go Luke Shaw

• Di Maria dośrodkował z rzutu wolnego, ale zrobił to bardzo słabo i piłkę wybili goście

• Ryan Bertrand dostał żółtą kartkę za faul na Valencii na własnej połowie boiska

• Valencia zaatakował nieźle prawą stroną boiska, ale kiedy dośrodkował, to został zablokowany przez Gardosa. Rzut rożny dla gospodarzy

• Po dośrodkowaniu Shawa z lewej strony boiska piłka trafiła pod nogi Antonio Valencii, ale ten zamiast uderzać, to starał się podawać i zepsuł tę akcję. Piłkę przejęli goście

• Ward-Prowse był faulowany na połowie gospodarzy przez Valencię

• I już było groźnie pod bramką gospodarzy! Nathaniel Clyne znalazł z piłką w polu karnym, oddał świetny strzał i przestrzelił minimalnie!

• Pan Phil Dowd daje znak i zaczynamy hit kolejki Premier League!

• Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko. Kto okaże się lepszy w pojedynku holenderskich szkoleniowców?

• Musimy wierzyć w nasze umiejętności i w to, że dzięki nim sprawimy Manchesterowi United wielkie kłopoty - powiedział z kolei sam trener Southampton

• Legendarny były piłkarz, a aktualnie ambasador Manchesteru United, Bryan Robson, chwalił przed tym meczem Ronalda Koemana. - On dokładnie wie co, robić powinien i wykonuje to bardzo dobrze. Tak samo zachowywał się, jako piłkarz - powiedział Anglik.

• W ośmiu ostatnich ligowych spotkaniach przeciwko Manchesterowi United Southampton nie wygrał ani razu. Sześć razy schodził z boiska pokonany, dwukrotnie dzielił się punktami

• Kiedy jedni i drudzy mierzyli się ze sobą pierwszy raz w tym sezonie, na wyjeździe 2:1 wygrał Manchester United. Oto gole z tamtego meczu:

• Do składu United wracają dzisiaj dwaj rekonwalescenci, Daley Blind oraz Angel Di Maria. Argentyńczyk zagrał nawet wchodząc z ławki w ostatnim meczu FA Cup i strzelił jednego gola Yeovil

• Ławka Manchesteru United: Valdes, Evans, McNair, Blackett, Fellaini, Herrera, Wilson

• Ławka Southampton: Davis, Gardos, Long, Tadić, Isgrove, Reed, Targett

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dołączę do nich ławki rezerwowych, tymczasem zapoznajcie się z zapowiedzią tego pojedynku